dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Podłoga woskowana

    Czy ktoś ma woskowaną podłogę ? Jak się użytkuje, jak się czyści ?

    Ja mam olejowaną Magic Oil na dość ciemnym drewnie (coś jak merbau) prawdopodobnie niezbyt dobrze wykonaną. Jest fatalna ! Strasznie się rysuje, miejscowe odnawianie nie za bardzo działa (długo schnący olej dwuskładnikowy) a Magic Oil Care nie usuwa rys, i nie przyciemnia podlogi po przeszlifowaniu. Pewnie drewno nie jest najlepsze pod olej - nazywa się kulahi - nikt nigdy o takim nie słyszał (ten sam olej i wykonawca na jaśniejszej grapii wygląda o wiele lepiej ale też się trochę rysuje). Potwornie się rozsycha i pracuje, łódkowanie i szpary do 2mm w zależności od pory roku.

    Chcę przeszlifować powierzchniowo szlifierką oscylacyjną i położyć zwykły wosk Starwax w paście lub płynie (żelu). Robiłem próbki wygląda dobrze ale nie wiem czy nie będzie jakiś problemów w przyszłości. Szpary zamierzam zakitować woskiem wymieszanym z opiłkami(?).

    Dziękuje za komentarzei porady,
    Pozdrawiam,
    Wojtek - mąż

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie Re: Podłoga woskowana

    Cytat Napisał ida zajbert
    Czy ktoś ma woskowaną podłogę ? Jak się użytkuje, jak się czyści ?

    Ja mam olejowaną Magic Oil na dość ciemnym drewnie (coś jak merbau) prawdopodobnie niezbyt dobrze wykonaną. Jest fatalna ! Strasznie się rysuje, miejscowe odnawianie nie za bardzo działa (długo schnący olej dwuskładnikowy) a Magic Oil Care nie usuwa rys, i nie przyciemnia podlogi po przeszlifowaniu. Pewnie drewno nie jest najlepsze pod olej - nazywa się kulahi - nikt nigdy o takim nie słyszał (ten sam olej i wykonawca na jaśniejszej grapii wygląda o wiele lepiej ale też się trochę rysuje). Potwornie się rozsycha i pracuje, łódkowanie i szpary do 2mm w zależności od pory roku.

    Chcę przeszlifować powierzchniowo szlifierką oscylacyjną i położyć zwykły wosk Starwax w paście lub płynie (żelu). Robiłem próbki wygląda dobrze ale nie wiem czy nie będzie jakiś problemów w przyszłości. Szpary zamierzam zakitować woskiem wymieszanym z opiłkami(?).

    Dziękuje za komentarzei porady,
    Pozdrawiam,
    Wojtek - mąż
    Ile to jest metrów powierzchni?
    Podaj wiecej danych o tym drewnie moze inną jego nazwę np łacińską, skąd masz to drewno itp?
    Nie zapychaj narazie szpar bo latem ci wyjdą wypchniete.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie Re: Podłoga woskowana

    Cytat Napisał ida zajbert
    Czy ktoś ma woskowaną podłogę ? Jak się użytkuje, jak się czyści ?

    Ja mam olejowaną Magic Oil na dość ciemnym drewnie (coś jak merbau) prawdopodobnie niezbyt dobrze wykonaną. Jest fatalna ! Strasznie się rysuje, miejscowe odnawianie nie za bardzo działa (długo schnący olej dwuskładnikowy) a Magic Oil Care nie usuwa rys, i nie przyciemnia podlogi po przeszlifowaniu. Pewnie drewno nie jest najlepsze pod olej - nazywa się kulahi - nikt nigdy o takim nie słyszał (ten sam olej i wykonawca na jaśniejszej grapii wygląda o wiele lepiej ale też się trochę rysuje). Potwornie się rozsycha i pracuje, łódkowanie i szpary do 2mm w zależności od pory roku.

    Chcę przeszlifować powierzchniowo szlifierką oscylacyjną i położyć zwykły wosk Starwax w paście lub płynie (żelu). Robiłem próbki wygląda dobrze ale nie wiem czy nie będzie jakiś problemów w przyszłości. Szpary zamierzam zakitować woskiem wymieszanym z opiłkami(?).

    Dziękuje za komentarzei porady,
    Pozdrawiam,
    Wojtek - mąż
    Ile to jest metrów powierzchni?
    Podaj wiecej danych o tym drewnie moze inną jego nazwę np łacińską, skąd masz to drewno itp?
    Nie zapychaj narazie szpar bo latem ci wyjdą wypchniete.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  4. #4

    Domyślnie

    Jest to około 35m2. Nie znamy innej nazwy drewna. Kupione trzy lata temu w Castoramie w promocji jako końcówka zapasów. Jest to parkiet o dość długich klepkach chyba 1,2m ale poszczególne klepki są sklejane z mniejszych klepek. Na tak mocne rozeschnięcie się wpłynęło pewnie to iż drzewo leżało w domu w trakcie tynkowania ścian wewnętrznych. Ale tak czy inaczej dość mocno pracuje bo w lecie szpary są mniejsze i parkiet jest równy, w zimie szpary powiększają się i trochę się łódkuje. To że wosk ze szpar w lecie zostanie wyciśnięty to wiem bo już robiłem próby z "gumą" i wosk można spolerować o gumę się będę potykał ! Na zime się zapadnie ale wtedy moge uzupełnić lub tak zostawić bo przynajmniej nie będą straszyć czarne postrzępione szparzyska częściowo wypełnione wykruszającym się kitem. Ogólnie nie mam nic przeciwko rustykalnym podłogom więć "ładne" szpary ani łódki mi nie przeszkadzają. Najgorsze jest to że tak bardzo się rysuje. Myślałem o lakierze, wiem że olejowanej podłogi nie powinno się malować, ale robiłem próby z wodnym lakierem aqua-seal 2kpu i jak na razie się trzyma ale nie wiadomo jak długo a poza tym nadaje podłodze zimny kolor w porównaniu z olejem czy woskiem. Pozdrawaim i dziękuje bardzo za zainteresowanie,
    Wojtek

  5. #5

    Domyślnie

    Nie wiem jakie niespodzianki czekają mnie z podłogą woskowaną. Podobno robią się białe plamy po wodzie. Nie wiem też jak się ją myje-konserwuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony