dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Domyślnie Ochrona przed gryzoniami-fundamenty

Witam,
    proszę o radę dot. Ocieplenia fundamentów, zakupiliśmy do tego odpowiednik styroduru - Termo-therm Knauf'a - specjalny do ocieplania fundamentów. W składzie gdzie zamawialiśmy materiały powiedziano nam żeby nie dawać już na styropian siatki i kleju i na to dopiero folię kubełkową,
    tylko od razu na styropian folię kubełkową.
    Moje pytanie brzmi, czy ta siatka i klej stanowi też ochronę przed myszmi itp. gryzoniami, żeby nie wgryzły się w styropian, czy pełni tylko funkcję lepszej przyczepności folii?
    pytam, ponieważ u sąsiada w syropianie zagnieździły się myszy a jak wiadomo sprawa mało przyjemna.
    Bo nasz KB zarządził: na bloczki dysperbit, na to przyklejamy styropian na to siatka i klej i na to folia kubełkowa.

M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

Domyślnie

Nie wiem, powiem jak ja będę robił - przyklejam styro, objeżdżam dookoła najzwyklejszą folią i obsypuje ziemią. Folię kubełkowową widziałem na budowie tylko raz - u brata - ale on ma pełne podpiwniczenie.

Cytat Napisał agnieszka1980
    nasz KB zarządził: na bloczki dysperbit, na to przyklejamy styropian na to siatka i klej i na to folia kubełkowa.
    To i tak, że nie kazał budować fundamentu 3 warstwowego Zapytaj go jakie to ma uzasadnienie i sens ekonomiczny. Klej, siatka i folia kubełkowa - chyba za dużo ...

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/

Domyślnie

eee, to chyba trzeba klej i siatka na folię kubelkową żeby jej nie zżarły
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

Domyślnie

Cytat Napisał Barbossa
    eee, to chyba trzeba klej i siatka na folię kubelkową żeby jej nie zżarły
    albo paśnik przed domem ustawić

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/

Domyślnie

może trzeba zakopać takie wabiki?
    coś w stylu kawałek styro z kawałkiem folii kubelkowej, gdzieś niedaleko chałupy, dodatkowo dookoła granulat styro, żeby gryzonie trafiły na wabik?
    taki Grześ z workiem we wsi?
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

Guest

Domyślnie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia