dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1

    Domyślnie przedarcia w folii paroprzepuszczalnej tyvek - pilne

    Witam, mam pytanie w jaki sposób naprawić przedarcia w folii tyvek, zanim położą dachówkę?
    Zakleja się je od wewnatrz po ułożeniu dachówki (tak twierdziczy wykonawca), czy kolejnym płatem folii i specjalna taśmą od zewnątrz przed dachówką (to wydaje mi się bardziej logiczne, ale niestety jestem laikiem w sprawach budowlanych)? Pozdr.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie Re: przedarcia w folii paroprzepuszczalnej tyvek - pilne

    Cytat Napisał olivka28
    Witam, mam pytanie w jaki sposób naprawić przedarcia w folii tyvek, zanim położą dachówkę?
    Zakleja się je od wewnatrz po ułożeniu dachówki (tak twierdziczy wykonawca), czy kolejnym płatem folii i specjalna taśmą od zewnątrz przed dachówką (to wydaje mi się bardziej logiczne, ale niestety jestem laikiem w sprawach budowlanych)? Pozdr.
    od wew samoprzylepna taśmą naprawczą
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  3. #3

    Domyślnie

    Jak nie masz jeszcze dachówki to dobrym rozwiązaniem będzie wklejenie takich trapezów szerszych od góry i węższych na dole. Taką łatkę przewlekasz przez dziurę tak, żeby górna (szersza część) była podklejona od spodu folii paroprzepuszczalnej, a dolna część naklejona z wierzchu.

    Taki sposób zapewnia sprawne spływanie wody w dół połaci.


    Darek

  4. #4

    Domyślnie

    ponawiam pytanie!

    czy nikomu ekipa nie zrobiła dziur w folii???

    tylko nasza jest do d...?

    folia wygląda jak ser szwajcarski

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Heath
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    spokojnie, było już o tym kilkanaście razy, wystarczy poszukać, np:

    http://forum.muratordom.pl/dziury-w-...light=coroband

    http://forum.muratordom.pl/rozerwana...light=coroband

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał olivka28
    ponawiam pytanie!

    czy nikomu ekipa nie zrobiła dziur w folii???

    tylko nasza jest do d...?

    folia wygląda jak ser szwajcarski
    Coroband - specjalna tasma do naprawy / przecięć , przerwań / membran paroprzepuszczalnych - stosowałem taką gdyż miałem kilka przerwań membrany po robotach dekarskich ...

    Jeżeli masz pocietą membranę jak ser szwajcarski to bardzo źle świadczy o dekarzach ... - bardzo źle ...
    --
    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    kurcze, kiepsko działa ta wyszukiwarka, bo szukałam

    dodam tylko, że ekipa wróciła wstawić okna dachowe i jeszcze nie zapaciliśmy więc będę mogła wyegzekwować poprawki i chcę żeby było solidnie !!!

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Nabądź drogą kupna taśmę Coroband / lub zleć nabycie firmie co dziurawi folię dachową / a potem pozaklejaj przedarcia od wewnątrz - powinno być potem dobrze - tylko już Twojej ekipy na dach nie wpuszczaj ...
    --
    Pozdrawiam

  9. #9

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Błąd polega na tym, że takie naprawy powinno się robić natychmiast gdyż po zakryciu dachówką części dziur już nie zauważysz. Najlepiej zaklejać z obu stron. Naprawa rozdarć powinna odbyć się na koszt wykonawcy. Koniecznie zażądaj pisemnej gwarancji na wykonane prace! Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    No tak - najlepiej tak właśnie by było - tylko - gro uszkodzeń / przedarć i pęknięć membran dachowych powstaje podczas układania dachówki - dekarze je wykonują łążąc po dachu oczywiście nieuważnie ...
    Trudno więc naprawiać obustronnie uszklodzenia memmbran po ułożeniu dachówki ... - pozostaje tylko klejenie taśmami naprawczymi od wewnątrz .
    --
    Pozdrawiam

  12. #12

    Domyślnie

    głupia sprawa, ale ja nie zauważyłem żadnego przedarcia folii oprócz jednego które sam zrobiłem przez nieuwagę...
    ekipa chyba jest "nieteges"

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Skoro tak to są dwie możliwości - miałes super profesjonalną ekipę lub miałeś pomroczność jasną

    U mnie podczas układania dachówki miałem coś koło 5 przedarć - niewielkich peknięć membrany ... - wszystko naprawiłem taśmą Coroband - nabyłem rolkę 50m a zużyłem około 1 m
    --
    Pozdrawiam

  14. #14

    Domyślnie

    jak powstały te "niewielkie pęknięcia" ? Próbowałem bez użycia narzędzi, na różne sposoby, rozedrzeć w rękach folię tyvec solid i nie udało mi się... ale ja cherlak jestem...

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Dariusz ST
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    212
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Coroband - specjalna tasma do naprawy / przecięć , przerwań / membran paroprzepuszczalnych - stosowałem taką gdyż miałem kilka przerwań membrany po robotach dekarskich ...

    Jeżeli masz pocietą membranę jak ser szwajcarski to bardzo źle świadczy o dekarzach ... - bardzo źle ...
    Polecam taśmę miałem kilka małych dziurek które zakleiłem tą taśmą, jest ok.
    Wielokrotne przecięcie / przerwanie membrany to już przegięcie .
    Heya
    AxLxFx
    IRMA II (ze zmianami).
    Dziennik IRMA II
    Komentarze IRMAII

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Heath
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    ... - wszystko naprawiłem taśmą Coroband - nabyłem rolkę 50m a zużyłem około 1 m
    Widziałem Corbanda w Leroyu albo w Castoramie i wydaje mi się że była sprzedawana na metry

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Heath
    (...)
    Widziałem Corbanda w Leroyu albo w Castoramie i wydaje mi się że była sprzedawana na metry
    Można ją nabyć w rolkach 50m i 25m - tak przynajmniej jest u nas na połedniu
    Wersja nabycia na metry jest znakomita ...
    --
    Pozdrawiam

  18. #18

    Domyślnie

    U nas dziur jest ok. 50 ( na powierzchnię ok. 260 m2) chociaz pewnie nie wszystkie wyłapałam.

    Myślę, że określenie, że ekipa jest nieteges jak napisal pierwek jest łagodnym eufenizmem ja uzywam nieco dosadniejszych sformulowań.

    Ekipa część już zakleiła taśmą Corofix - czy ktoś zna te taśmę?

    Niektóre dziury zaklejone sa tak, ze tasma jest nierówno połozona i oczywiscie odchodzi!!!

    Co mam teraz zrobić? Żądać zeby rozbierali dach i zmieniali cała folię?
    Prosić o opinię jakiegos inspektora nadzoru?

    Nadal proszę o Wasze rady

    Aha - jeszcze przy oknach dachowych prosiłam o kopertowe nacięcie folii i oni te nacięcia zrobili tak że znacznie wystają poza okna i w rogach okien nie ma folii - czy tak powiinno być?

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Okna połaciowe powinny być obrobione dodatkowymi pasami folii a nad oknem powinna być zamontowana rynienka odprowadzająca skropliny.
    Skoro taśma do napraw się odkleja to taka naprawa nie ma sensu. Przyczyny mogą być różne: słabej jakości taśma, źle przygotowane miejsce klejenia itp.
    Swoją drogą tyle dziur to ma durszlak! Dachówka była źle rozłożona przed kryciem. Ekipa powinna być obciążona finansowo. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  20. #20

    Domyślnie

    Ale co da obciążenie kosztami ekipy? - zresztą nie będzie to trudne bo jeszcze nie zapłaciłam calej kwoty - jak i tak folia jak sito.

    Czy całą tę folię trzeba położyć jeszcze raz?

    Powołać inspektora budowlanego, żeby ocenił jakość wykonanej pracy?
    Ile kosztuje taka ekspertyza?

    Nasz kierownik budowy chyba jest przekupiony przez ekipy, bo uważa, ze jest ok.

    Jak zaczynałam temat to dziur było kilka - moze 8, a teraz - i te dziury i okna

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony