dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Klej do listw styropianowych

    Jaki klej do listw styropianowych (styk sufit - ściana) ? Jest tego tyle, że... trudno wybrać. Chodzi o sprawdzony w praktyce, żeby trzymał "na mur" ale nie trzeba było tych listw podtrzymywać przez pół godziny zanim złapie. Jest coś sprawdzonego i godnego polecenia ? Bo wg sprzedawcy wszystkie są dobre, jedne droższe drugie tańsze, a parę metrów tych listw jest do przyklejenia...

  2. #2

    Domyślnie

    Ja osobiście kupowałem listwy firmy NMC wraz z klejem. W zależności od rodzaju listew firma oferuje inne kleje. Wejdź na ich stronę, może coś wybierzesz. Stosowałem klej Adefix P5 - trzyma lepiej jak "na mur, chwyta od razu nie trzeba trzymać.

  3. #3

    Domyślnie

    ja uzywalem Pattex Super Fix PL50 tylko kup bialy, zabrudzenia na biezaco usuwac szmatka zwilzona ciepla woda. Powodzenia

  4. #4

    Domyślnie

    No i o to chodzi - rada praktyka bezcenna zawsze. Biały klej... faktycznie nie pomyślałem o takim szczególe, który ułatwić/utrudnić życie i klejenie może. Dzięki - na początek już coś jest

  5. #5

    Domyślnie

    Jest taki klej Tytana do styropianu CSX 420. Jest w kartuszach i w wiaderkach 1.5kg i 4kg - dostępny np. w OBI. Fajny, bo nie płynie, jest dość gęsty i ma b. dużą przyczepność początkową - zarówno do styropianu, jaki i do ściany. No i, mimo że na mokro jest szary, jak wyschnie robi się bielutki.
    Ja używałem głównie w wiaderkach 4kg - inne opakowania były za małe (mam listwy na styku wszystkich ścian z sufitem, a więc kilkaset metrów będzie), a do "doklejek" kupowałem w wiaderkach 1.5kg.
    Nakładałem szpachelką na wewnetrzne krawędzie listew. Tylko sporadycznie, tam gdzie tynkarze spi...li sprawę i ściana była krzywa, musiałem dociskać listwy w jakiś szczególny sposób (np. podklejając je taśmą malarską). Natomiast wszędzie, gdzie jest równo, wystarczy posmarować listwę, docisnąć mocno do rogu - tak, żeby nadmiar kleju wypłynął, zebrać szpachelką to co wypłynęło i już. Samo się trzyma. W zasadzie sensowną wytrzymałość masz już po kilkunastu minutach, a po kilku godzinach klej jest praktycznie suchy (robi się biały) i można malować listwy (po ew. wyszpachlowaniu, jeśli trzeba).
    Polecam.
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Gryfpc
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    Ja natomiast z dużym powodzeniem stosowałem swego czasu marketowy akryl - biały, da się później ewentualnie pomalować w każdym kolorze, tani i "chwyta" od razu. Taki akryl dostępny jest najczęściej w kartuszu. Kleiłem tym zarówno listwy, jak również kasetony sufitowe styropianowe.

    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony