dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie Wysokość szafek kuchennych.

    Jaką macie wyokość szafek kuchennych (do powierzchni blatu)?

    U mnie jest 90cm. Chyba wystarczy na blat pod oknem. Nie pomyslałam na etapie budowy o wysokości szafek. Zresztą i tak byłoby to trudno zaplanować idealnie przed wylewkami bo niewiadomo jak wypadłyby poziomy. Wyszło jak wyszło. Mam te 90zm. Dojdzie płytka na podłodze. Może nie bedzie za nisko do zlewu a i zmywarka wejdzie pod blat?
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  2. #2

    Domyślnie

    Teraz mam powierzchnię blatu na wysokości 91 cm. Mój wzrost to 170 cm i uważam, że jest wygodnie. W domu będę miała tak samo (jeśli wszystko pójdzie ok )
    Nie ma praktyczniejszej rzeczy, niż dobra teoria.

  3. #3

    Domyślnie

    87 cm
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    U nas 92 cm (grubość blatu to 38 mm), oboje mamy ponad 180 cm wzrostu i jest ok. Zmywarka Ładnie się wpasowała.

    Pzdr

    Dawid

  5. #5

    Domyślnie

    Mamy 93 cm. Jest OK, ale jednak następnym razem będzie o 5 cm niżej. Do krojenia jest super, ale do zagniatania ciasta trochę za wysoko - męczą się przedramiona.

  6. #6

    Domyślnie

    dostosowałam wysokosć szafek do wolnostojącej zmywarki
    Prawo Van Herpena:
    Rozwiązanie problemu leży w znalezieniu osób, które umieją go rozwiązać

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anstak

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Ja tez nie pomyślałam na etapie budowy o wysokości szafek i teraz zgodnie z wyliczeniami Pana od pomiaru powierzchnia roboacza bedzie wynosic 87 cm ( juz po uwzględnieniu płytek na podłodze i blatu) Wyżej sie nie da, bo nie bedzie sie otwierac okno, ktore ma byc przy zlewozmywaku. Podobno polska norma to 85-91 cm. Ikea ma troche wyzsze normy i przecietnie wysokosc szafek to ok 91-93 cm z blatem. Jezeli ktos chce nizej, to musi kupic poza ikeą nóżki do szafek o ciut niższym poziomie regulacji.

    My obydwoje jestesmy wysocy i zastanawiam sie czy to 87 cm wystarczy???

  8. #8

    Domyślnie

    u mnie jest 93 bez blatu i tak jak ktoś napisał do krojenia super, ale płyta gazowa mogłaby być niżej i dlatego zastanawiam się nad zrobieniem wyspy na środku, mam miejsce, jeśli chodzi o zlewozmywak to idealna wyskość przynajmniej mnie kręgosłup nie boli od stania przy zlewie jak to bywało w poprzednim mieszkaniu, fakt że mam też zmywarkę, więc za długo tam nie stoję wzrost też ma znaczenie, ale nawet dla niższych osób jest wygodniej (mam 167)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony