dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie drzwi-wystająca listwa na dole- okapnik czy osłona progu?

    Wstawiono nam drzwi, moim zdaniem odwrotnie tzn. wystająca dolna listwa (okapnik) jest od wewnątrz, moim zdaniem listwa ta służy do odprowadzania ewentualnej wody, stolarz zaś twierdzi, że listwa ta służy do zasłonięcia metalowego progu. Jak powinno być waszym zdaniem, proszę o opinię, jutro stolarz ma być u mnie na budowie!!!
    Pozdrawiam, Kafelka

  2. #2

    Domyślnie

    Dodam, że chodzi o drzwi zewnętrzne.

    Nikt się nie wypowie w tej sprawie?
    Pozdrawiam, Kafelka

  3. #3

    Domyślnie

    To raczej bez sensu, żeby ta listwa była od wewnątrz. U mnie niestety wcale nie ma tej listwy i niestety przy zacinającym ulewnym deszczu próg mi "przecieka" I stolarz radzi właśnie taką listwę dorobić. Na zewnątrz oczywiście, żeby osłaniała próg, bo uszczelka uszczelką, ale taka listwa dodatkowo osłania newralgiczne miejsce.
    If I were a rich (wo)man...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kafelka
    Dodam, że chodzi o drzwi zewnętrzne.

    Nikt się nie wypowie w tej sprawie?
    Jak już tak bardzo to wypowiem się chociaż wiele nie wniosę Mam tak samo, ten okapnik to inaczej listwa nadprogowa, montowana w drzwiach otwieranych do wewnątrz. Przy drzwiach fabrycznych typu Porta wystepuje jako opcja.
    Pozdrawiam - Piotr

  5. #5

    Domyślnie

    No ale jak to się nazywa okapnik, to po kiego grzyba montowany od wewnątrz? Co tam ma po nim niby okapywać?
    If I were a rich (wo)man...

  6. #6

    Domyślnie

    moze jakas fotke wrzucisz...?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maddy
    No ale jak to się nazywa okapnik, to po kiego grzyba montowany od wewnątrz? Co tam ma po nim niby okapywać?
    Jeśli drzwi otwierane do wewnątrz to jest to okapnik i powinien być na zewnątrz, jeśli drzwi otwierane na zewnątrz to montowany wewnątrz jako ozdoba i maskowanie progu
    Pozdrawiam - Piotr

  8. #8

    Domyślnie

    No i ja tak to rozumiem, bo to ma sens.
    Tylko czy drzwi zewnętrzne to to samo co drzwi otwierane na zewnątrz?
    Cytat Napisał panda
    Mam tak samo, ten okapnik
    Tak samo, czyli jak? Na zewnątrz czy od wewnątrz?
    Bo chyba tu tkwi szczegół, o którym zdaje się autorka nie poinformowała
    If I were a rich (wo)man...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maddy
    No i ja tak to rozumiem, bo to ma sens.
    Tylko czy drzwi zewnętrzne to to samo co drzwi otwierane na zewnątrz?
    Cytat Napisał panda
    Mam tak samo, ten okapnik
    Tak samo, czyli jak? Na zewnątrz czy od wewnątrz?
    Bo chyba tu tkwi szczegół, o którym zdaje się autorka nie poinformowała
    To były skróty myślowe
    Drzwi zewnętrzne znane również jako wejściowe - drzwi na dwór, na pole itp. zależnie od regionu Polski
    U mnie drzwi otwierają się na zewnątrz i okapnik od środka spełnia tylko rolę maskującą. Jeżeli miałyby być otwierane do środka domu (do wewnątrz) to okapnik musi być na zewnątrz domu
    Cytat z producenta: "Na dolnym ramiaku drzwi otwieranych do wewnątrz montowany jest okapnik (opcja)."
    Z tego co napisała kafelka to ma drzwi otwierane na zewnątrz, okapnik maskuje próg, a zatem stolarz zrobił jej dobrze
    Pozdrawiam - Piotr

  10. #10

    Domyślnie

    Kafelko, jak tam z tymi drzwiami u Ciebie?
    If I were a rich (wo)man...

  11. #11

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie wypowiedzi , problem tkwi w tym, że drzwi były zamawiane parę miesięcy temu ponieważ czekałam na okna ( tak to długo trwało) i nie pamiętam jakie były ustalenia za stolarzem. Drzwi są drzwiami do kotłowni. Główne drzwi wejściowe mam zamontowane dobrze, tzn. otwierają się do środka i okapnik jest od strony dworu. Natomiast drzwi, o które pytam otwierają się na zewnątrz i okapnik jest od strony kotłowni. W takim razie co z zacinającym deszczem?
    KOmbijuję teraz, że gdybym jeszcze raz je zamontowała (odwrotnie) i odwróciła ościeżnicę, wtedy byłoby ok, tylko, że w tym przypadku otwierałyby się do środka.
    Jeszcze raz dziękuję, bo dzięki Waszym wypowiedziom rozjaśniło mi się w głowie i wiem, że listwa od środka nie jest błędem (mam nadzieję).
    Pozdrawiam, Kafelka

  12. #12

    Domyślnie

    Acha, stolarz przesunął swoją wizytę na poniedziałek, więc mogę sobie wszystko na spokojnie poukładać
    Pozdrawiam, Kafelka

  13. #13

    Domyślnie

    No to wszystko już wiesz
    Pozdrawiam
    M
    If I were a rich (wo)man...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony