dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar m_kr
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    10
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie Dom z keramzyto-betonu

    Kto nie sieje nie zbiera - poszukując informacji nt. fachowców dotarło do mnie, że jeżeli nie podzielę się własnymi doświadczeniami to nikt sie na moich błędach nie nauczy... A więc do rzeczy - stan na dzisiaj:

    - Dom na płycie Legalett, ściany Praefa - wykonawca Keramzyt-Projekt z Warszawy ("KP")
    - Rekuperacja + GWC - ma być rekuperatory.pl, dostawca znów KP
    - Pompa ciepła (wybrany dostawca ale info dopiero po podpisaniu umowy, mam nadzieję, że się nie zmieni)
    - Podstawowa automatyka (firma Idra Warszawa)
    - Inne w miarę postępu prac.

    Założenia, początek prac:
    - Umowa z KP podpisana 3 dekada września
    - Rozpoczęcie prac planowane było na 9 października 2007
    - Stan surowy zamknięty na 8 luty 2007
    - KP twierdzi że bez problemu dotrzyma terminu (no chyba że głęboki mróz ściśnie na początku grudnia, to o tyle przesuniemy zakończenie)
    - Duże zaufanie do wykonawcy, pełny profesjonalizm, fachowe doradztwo, itp, itd.

    Stan zaawansowania na 19 października 2007:
    - Płyta wylana, odleżało tydzień, ma być odbiór cytuję: "niedługo".
    - Ziemia, głównie humus, z wykopu, piętrzy się... niestety nie tam gdzie powinien ale cytuję: "po budowie pan sobie spokojnie rozwiezie gdzie trzeba".
    - Wg harmonogramu powinna być już rozpoczęta więźba dachowa. Uzasadnieni e opóźnienia - wprowadzał pan zmiany (mimo iż słyszałem, że dopóki Praefa nie przedstawi projektu do akceptacji, drobne zmiany, a moim zdaniem były tylko takie, nie wpływają na termin)
    - Pomimo wręcz nachalnych próśb z mojej strony, min. od trzech tygodni nie mogę się doprosić uaktualnionego harmonogramu.
    - Płyta, za moją zgodą, z inną technologią niż początkowo było zakładane. Miała być typowa Praefa, jest Praefa ale ze standardowym ogrzewaniem wodą. W końcu mam pompę ciepła, która i tak produkuje ciepłą wodę to po co to zamieniać na ciepłe powietrze? Przed zalaniem solenne zapewnienie, że będzie 20kPLN taniej. Trzymam za słowo.
    - Ponieważ nie chcę wdawać się w niepotrzebne dyskusje, załóżmy na potrzeby czytających , że "zmiany" się skończyły. Ostatnie zmiany były wprowadzone miesiąc temu (20 października 2007). O żadne inne akcepty nie byłem jeszcze, niestety, proszony.

    Dziś po raz kolejny zapewnienie że otrzymam "jakieś" materiały nt. dalszego postępu prac oraz wycenę płyty. Potwierdzenie terminowości przesyłania materiałów w następnym poście. Dajmy szanse wykonawcy, a nuż dziś dla odmiany dotrzyma terminu...

    PS. Dla zainteresowanych podobnym projektem fantastyczny opis postępów, który natchnął mnie do napisania własnego: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=96500
    Jak na razie podziwiam tak drobne opóźnienie, 100% celności co do postępów, bez nadzoru pana Piotra z KP, pracownicy pracuję na 30% (ocena moja i pani sąsiadki, która z okna obserwuje postępy u mnie i innego sąsiada).

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KK_Chotomow
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    95

    Domyślnie

    m_kr dzięki za określenie "fantastyczny" Czy masz gdzieś miejsce na wpisy czytających? Nie chciałbym Ci zaśmiecać dziennika

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar m_kr
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    10
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Dzięki uprzejmości KK_Chotomow w moim podpisie link do komentarzy do dziennika.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar m_kr
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    10
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Wracając do tematu głównego: "jakieś" materiały dostałem. Sprawdźmy, są aneksy:
    - koszt dodatkowych wypustów z płyty (zgadza się były)
    - obiecywana zmiana kosztu płyty - jest taniej... o 10 kPLN ale uwaga zniknęły nadproża do garażu, trzeba będzie chyba po styropianie jeździć
    - harmonogram, zaraz, zaraz jest: "w związku z dokonywaniem przez Inwestora wielu zmian"..."które to zmiany w sposób istotny ingerowały w całość statyki"..."harmonogram ulega przedłużeniu"..."podpis Inwestora". Koniec, brak dat.

    Szybka (retoryczna) ankieta do czytelników: kto by coś takiego podpisał?

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar m_kr
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    10
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Minął kolejny tydzień. Zmian brak. Półtora miesiąca opóźnienia. Płyta leży (chyba jej nikt nie ukradnie?) nie przedstawiona do odbioru. Zgodnie z jedynym jak dotychczas harmonogramem z umowy powinniśmy już kończyć więźbę dachową.

    Na moje wczorajsze pytanie o uaktualnienie harmonogramu zostałem op*****ony (sic!) przez KP: przecież wiedzą w jakiej kolejności się buduje to po co harmonogram?! Jak zaczniemy robić to żaden harmonogram nie będzie potrzebny. Ciekawe kiedy zaczną...

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar m_kr
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    10
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    No i wreszcie coś się ruszyło - dzisiaj dojechały ściany parteru. W południe panowie się zakopali. Mam nadzieję, że od tego czasu sprawy ruszyły z miejsca. Spójrzmy - to prawie miesiąc od rozpoczęcia dziennika, dwa miesiące po harmonogramie z umowy.

    Przy następnym wpisie (po zakończeniu ścian parteru) postaram się pokazać trochę zdjęć.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar m_kr
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    10
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Drobny update - ściany parteru stoją od piątku (14.11.07). Ruszamy ze stropem. Zdjęcia wkrótce

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar m_kr
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    10
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Obiecane zdjęcia:

    29.05.2007 Przed budową


    10.11.2007 Rozkładanie zbrojenia


    10.11.2007 Gąszcz rurek do ogrzewania podłogi


    13.11.2007 Zalana płyta


    11.12.2007 Zjechał dźwig


    12.12.2007 Zaczęło się ustawianie ścian


    13.12.2007 Parter już właściwie stoi


    22.12.2007 Szykujemy strop ale przed świętami nie zdążymy zalać

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony