dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 37
  1. #1

    Domyślnie Ściana z połyskiem

    Chciałabym mieć ścianę w kolorze jasnoszarym z lekkim perłowym połyskiem.
    Pytanie numer 1 - czym pomalować? Chodzi o to co nałożyć na farbę - lazurę jakąś czy inne cóś.
    Pytanie nr 2 - jeśli na farbę należy nałożyc jakąś dodatkową warstwę to czy mogą one być różnych firm (znaczy farba i ta dodatkowa warstwa)? Czy tez sie pogryzą i będą odłazić.

  2. #2

    Domyślnie

    Tikkurila ma lazury. ponoc wychodzą ładnie, ale na sobie nie testowałam (jeszcze).
    ________________
    wykańczam. się.
    wnętrze monah - trochę galeria, trochę opowieści dziwnej treści. wejście na własne ryzyko

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar iness650
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    A nie wystarczy pomalować lateksową farbą połysk ?

  4. #4

    Domyślnie

    Monah, no własnie bede malowała tradycyjnie tikkurilą ale ostatnio jak oglądałam lazury to były jakieś dziwne: np. tęczowe. Srebrnej nie mieli.
    Nie widziałam natomiast jak wygląda Taika Pearl paint, a to niby perłowa farba ma być. Nie wiem tylko czy nie będzie zbyt metaliczna. A wogóle obawiam się że moga byc widoczne smugi po pędzlu, bo tak mi jakoś z karty produktu wychodzi. A ja chce jednolitą ścianę.

    Iness650, lateksowa połysk to nie to o co mi chodzi, nie ten rodzaj połysku.

  5. #5

    Domyślnie

    O jednolitej ścianie przy Taice możesz zapomnieć- smugi jak diabli Ja po wielu nieudanych próbach machnęłam walkiem "na krzyż" można także zastosować specjalną gąbkę ale gładkie to nigdy nie wyjdzie.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ocia79

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    901
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Ja mam "takowa", srebrna,perlowa lazure z Alpiny na kominku.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar iness650
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Dziś dopiero odkryłam farby Benjamin Moore Metallics. Są dość drogie ale podobno Tikkurila ma tańsze odpowiedniki.
    Kaszak czy to tą tikkurile masz na myśli pisząc "lazury" ?

  8. #8

    Domyślnie

    do kupienia w większości marketów budowlanych typu Leroy czy Obi jest werniks dekoracyjny w kolorach złota, srebra, miedzi. Można stosować jako wierzchnią warstwę albo do robienia przecierek. Ja robiłam w ten sposób, że nałożyłam farbę strukturalną, na to bejcę kolorową i na to ten werniks "złoty pył". Wygląda super, z lekkim nie "dyskotekowym" połyskiem, wygląda to jak drobny brokat zatopiony w lakierze

    nie wiem czy o coś takiego Wam chodzi
    Maja

  9. #9

    Domyślnie

    Też bawiłam się z werniksem w przedpokoju - jasnokremową magnolię z duluxa przecierałam miedzianym werniksem, wyszło ciekawie, aczkolwiek całość jest teraz plamiastomiedziana. Jak wspomniała JaMajaD - chyba są też srebrne. Fajne jest to, że werniks tworzy taką prawie zmywalną warstwę na arbie, na czym zależało mi właśnie w przedpokoju. I fakycznie ma - w tym wypadku miedziany - połysk.
    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał iness650
    Dziś dopiero odkryłam farby Benjamin Moore Metallics. Są dość drogie ale podobno Tikkurila ma tańsze odpowiedniki.
    Kaszak czy to tą tikkurile masz na myśli pisząc "lazury" ?
    Nie, lazura to taka ogólna nazwa takiej transparentnej warstwy nakładanej na farbę, która robi dodatkowe efekty. W tym przypadku chodzi o to żeby ściana była gładka, bez struktur, bez maziajek, tylko żeby lekko połyskiwała. Muszę się chyba skontaktować z tikkurilą. W Leroyu widziałam ich wystawkę ale nic mi tam nie odpowiadało, same przecierki i miaziajki.

  11. #11

    Domyślnie

    rozumiem, że chodzi Ci o taką metaliczną farbę?
    nie wiem, czy nie uzyskasz takiej farby z mieszalników
    albo zobacz jeszcze tutaj www.dekorujemydom.pl
    Maja

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar iness650
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    JaMajaD na stronie którą podałaś są same pomysły na przecierki, struktury itp. Zgadzam się z Kaszak, że efektem farby której szukamy musi być jedynie połysk.
    Benjamin Moore ma takie farby. Załączam fote folderu mimo, że nie da sie uchwycic tego efektu na zdjęciu. Szkoda, że są tak diabelnie drogie

  13. #13

    Domyślnie

    na tej stronie jest też taka bejca metaliczna, trzeba by próbki porobić, takie małe opakowanie 250ml kosztuje koło 30 zł w Obi

    wiem, że w kolorniku Ral też jest farba metaliczna, może w firmie która ma farby wg tego kolornika

    Benjamin Moore to chyba jedne z droższych farb
    Maja

  14. #14

    Domyślnie

    cześć szukałam też farby która będzie mi dawała perłowy blask. Wczoraj w castoramie spotkałam się ze specjalnym lakierem który nakłada się na farbe i właśnie po pomalowaniu uzyskuje się taki efekt. Opakowanie takiego lakieru kosztuje 80zł za litr, wydajność 10m. firmy dekoral. Były też w niższej cenie ale za to do dwukrotnego malowania.

  15. #15

    Domyślnie

    Blada80 - będziesz tym malować? Daj znać jak wyszło.

    Kurcze, ja nie wiem czy te werniksy i lazury metaliczne nie błyszczą za bardzo.

  16. #16

    Domyślnie

    ja będę malowała ściane w pasy i właśnie do tego chce aby te masy były naprzemian w macie i perłowy. Myśle że do końca tygodnia pomaluje i zobacze jak wyjdzie. Nazywa się to perłowa poświata

  17. #17

    Domyślnie

    Jak pomalujesz to dawaj fotki, bardzo prosiem.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Cytat Napisał monah
    Tikkurila ma lazury. ponoc wychodzą ładnie, ale na sobie nie testowałam (jeszcze).
    Ta farba ma 4 stopnie "połysku". Mam pomalowane pół salonu satyną (chyba 3 stopień), ale należy pamiętać o jednym przy farbach z połyskiem. Trzeba mieć idealne ściany. Bo przy połysku widać najmniejszą skazę, zwłaszcza jak zaświeci słońce. Ja idealnych ścian nie mam (dowiedziałam sie o tym właśnie po malowaniu) i myślę o przemalowaniu matem

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał amalfi
    Cytat Napisał monah
    Tikkurila ma lazury. ponoc wychodzą ładnie, ale na sobie nie testowałam (jeszcze).
    Ta farba ma 4 stopnie "połysku". Mam pomalowane pół salonu satyną (chyba 3 stopień), ale należy pamiętać o jednym przy farbach z połyskiem. Trzeba mieć idealne ściany. Bo przy połysku widać najmniejszą skazę, zwłaszcza jak zaświeci słońce. Ja idealnych ścian nie mam (dowiedziałam sie o tym właśnie po malowaniu) i myślę o przemalowaniu matem
    Prawdę mówiąc to Tikurilla ma 5 stopni, tylko trudno tu mówić o połysku jako takim, gdyż wynika on z zastosowanej bazy. Im większy połysk , tym większa zawartość akrylu ( tzw. silniejsza baza). W rezultacie przy najwyższej bazie "12" uzyskasz efekt pomalowania ściany emalią olejną lub lakierem , podobnym do tego jaki był kiedyś na lamperiach, czyli świeci jak psu....
    Efekt lazuru czy perłowego połysku posiada wspomniany już Benjamin ( gotowe farby lecz jedynie z połyskiem metalicznym) lub OIKOS w technikach lazurowania Multidecor, który mozna nakładać powłolokę na kilka sposobów z wybranym kolorem połysku niezależnym od koloru ściany. Np ściana czerwona z połyskiem srebrnym, złotym, perłowym czy nawet zielonym i niebieskim albo wręcz z całkowitym mienieniem światła ( efekt macicy perłowej) przy zachowaniu szlachetności efektu, bez dyskotekowych połysków i ściana wcale nie musi być perfekcyjnie wygładzona .
    Ten efekt, o którym wątek, można uzyskać także w technice maderperlato, ale tu już trochę zabawy i koszty.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Nie znam sie na farbach, tak mi doradzono i efekt może nie jest aż tak dramatyczny jak lamperia, ale osobiście mi sie nie podoba. Jeśli chodzi o mat, nie mam zastrzeżeń do tej farby. Malarze stwierdzili tylko, że ostatnio się "zepsuła" bo jest jakaś rzadsza, ale jak mówię, ja się nie znam i nigdy samodzielnie nie malowałam.
    A co do równości scian przy malowaniu farbą z połyskiem, dotyczy to każdego rodzaju farby, bo przerabiałam.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony