dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Termoorganika Superakustic -czy ktos ma to na stropie?

    Jak w temacie-czy ktos polozyl Termoorganiki styro-Superakustic na podlogach poddasza?NIe pekaly wylewki na tym?Jak sie to sprawuje?Ma wlasciwosci tlumiace?Cholernie miekki styr.....prosze o uwagi i odpowiedzi...

  2. #2

    Domyślnie

    tez sie tym interesowałem - ale doswiadczony wykonawca, ktory kupuje m.in. styropian w termoorganice tylko zapytal czy cierpie na nadmiar gotowki.
    wg mnie to kwestia różnicowania asortymentu. włąściuwości akustyczne bardzo podobne.

  3. #3

    Domyślnie

    Dokładnie to samo pytanie zadałem mojemu majstrowi to się uśmiechnął i zapytał czy czasem nie mam co z pieniędzmi robić ?
    Tak że podsumowując " chłyt martenkingowy"

  4. #4

    Domyślnie

    No dobra kwestię pieniędzy zostawmy w spokoju.
    Załóżmy, że cena normalnego styro jest taka sama jak akustycznego to dobrze jest go położyć czy nie. Bardzo miękki jest. Wszyscy trąbią, że trzeba twardy kłaść, a ten akustyczny to nawet od miękkiego jest miększy.

  5. #5

    Domyślnie

    dzieki za odpowiedz- te ostatnia........jest cholernie miekki...szlag mnie trafil ,jak sam go gniotlem...ale wiem,ze zyskuje on swoje wlasciwosci wlasnie po sprasowaniu ciezarem wylewki....cena nie gra roli...az takiej, bo kupilem go na zasadach pode mnie ))mowie: jest chu...miekki...a o wlasciwosciach i roli jego...powiem za pare miesiecy.....

  6. #6

    Domyślnie

    Mam superacustic 22/20 na poddaszu, wylewki agregatem. Na razie nic nie pęka. Miękki to fakt, a może i zadziałała reklama. Zobaczymy po panelach jak będzie tłumił odgłosy chodzenia

  7. #7

    Domyślnie

    no ja też właśnie kupiłem akustyczny. Fajnie się nazywa "Głucha Baba"
    Cena ta sama(podobna) co za normalny na podłogę. Grubość 53/50 - zobaczymy co z tego będzie. Miękki i to jak, ale właśnie podobno pod ciężarem wylewki się zgniecie te 3 mm i ma być OK - zobaczymy.

  8. #8

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    nooo, poszukałam i znalazłam ten wątek...wreszcie
    mam mozliwość kupić ten styropian po cenie 122zł/m3 ... powiedzcie mi ...czy wykładać nim całą chałupę (dół i górę?) ... na dole mam przewidziane 10cm styro, na górze 5cm ...pod wylewki...i zastanawiam sie , bo 40zł na metrze różnicy w cenie to dość dużo
    natomiast trochę się boję...bo skoro on taki miękki to nie wiem czy nie popękają podłogi albo coś sie z tym po latach nie stanie
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Graczyk

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    941
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    78

    Domyślnie

    Jak ja robiłem wylewki to był problem z akustycznym więc dałem 3 cm. zwykłej podłogowej Genderki. Gdyby był dostępny akustyczny to na piętrze położyłbym akustyka.
    Co do kładzenia go na parterze to uważam że to zły pomysł.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    a powiedz mi dlaczego według Ciebie nadaje się na podłogę na piętrze a nie nadaje sie na parter?
    bo gdybym zamawiała to od razu na cały dom....nie że taki na prater a inny na pietro
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  12. #12

    Domyślnie

    Styropian akustyczny ma gorsze parametry termiczne, bo chyba współczynnik 0,45, Normalny podłogowy ma 0,38. Jest miękki i ja osobiście nie daje go pod podłogówkę w łazience na piętrze, nawet nie chce instalator bo boi się że spinki do rur nie będą się trzymać i rurki jeszcze wypłyną.
    Czyli daje akustyczny na poddaszu bez łazienki gdzie jest podłogówka.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Cytat Napisał ashen
    tez sie tym interesowałem - ale doswiadczony wykonawca, ktory kupuje m.in. styropian w termoorganice tylko zapytal czy cierpie na nadmiar gotowki.
    wg mnie to kwestia różnicowania asortymentu. włąściuwości akustyczne bardzo podobne.
    To nieprawda.
    Płyta akustyczna jest elastyfikowana / prasowana. Przez to jest miększa, - co nie znaczy gorsza, - ale tłumi dźwięki.

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    boria

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wrocłąw
    Posty
    1

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o styropian akustyczny to stosujemy go tylko w stropach pomiędzy pomieszczeniami aby poprawić właściwości akustyczne stropu. Chodząc po takim stropie na piętrze, odgłosy naszego tupania będą mniej słyszalne w pomieszczeniu poniżej. Nie ma wiec potrzeby stosowania tego rodzaju styropianu pod wylewkę na gruncie ponieważ nie ma pomieszczenia pod spodem od ktorego chcemy sie izolować akustycznie. Nie ma problemu z pękaniem wylewki tym bardziej że taki styropian stosujemy zawsze warstwowo ze styropianem EPS100 o podwyższonej twardości w kolejności najpierw akustyczny od spodu później twardy i dopiero wylewka oczywiście pod wylewkę izolacja wilgociowa - folia budowlana czy folia aluminiowa ta druga przy ogrzewaniu podłogowym. Odpada problem wypadających spinek do ogrzewania podłogowego bo mocujemy je do styropianu twardego. Jeśli chodzi o cenę to z tego co sie orientuje cena styropianu akustycznego jest podobna do tego o podwyższonej twardości wiec zastosowanie obu warstwowo cenowo wychodzi tak samo a akustycznie napewno dużo lepiej biorąc pod uwagę fakt, ze w niektórych przypadkach sam twardy styropian pogorsza akustykę stropu.

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    phans

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Skąd
    mazowieckie ok. Żyrardowa
    Posty
    677

    Domyślnie

    Czyli wychodzi że jak ktoś ma przeznaczone tylko 3cm na styropian na piętrze to tylko twardy, odpada ten akustyczny bo musi być w dwóch warstwach czyli dla tych co lubią mieć 5cm i więcej styropianu (bez sensu dla mnie).

  16. #16

    Domyślnie

    Ja mam położony styropian akustyczny gr 3 cm. na stropie parteru , bo zależało mi na jak najmniejszej izolacji cieplnej między kondynacjami - dlatego żę ogrzewam dom tylko kominkiem z grawitacyjną DGP, a na parterze jest najcieplej pod sufitem, więc to ciepełko trochę ogrzewa mi podłogę poddasza. Nie było żadnych problemów z pękaniem wylewek gr. 4 cm a tłumi kroki lepiej od zwykłego bo mam takowy w łazience z tego powodu że mogłem tam zastosować tylko styro o gr. 2 cm. - ogrzewanie podłogowe.
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony