dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Cholerna gazownia

    Już mnie szlag trafia. Ponad trzy miesiące czekania na warunki przyłączenia gazu w Gazowni Warszawskiej (teoretycznie max 30 dni), i wciąż w POK, że im przykro... Oczywiście do biura technicznego nie da rady się dodzwonić, po prostu nie odbierają telefonu. Czy może ktoś ma jakiś sposób na tych... nie lubię kląć.
    Wiem, że to skutki monopolu, ale co zrobić? Poradźcie, jak drani pogonić z robotą (papierkową w końcu, czyli chyba lekką...).

    Pozdrawiam
    WaldekZ
    Życie to nie jest bajka!

  2. #2

    Domyślnie

    Urząd ochrony konsumenta, rzecznik praw obywatelskich, oficjalna skarga pisemna.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  3. #3

    Domyślnie

    Gazownia to jest chyba jedyny naprawdę niezmieniony postsocjalistyczny relikt Przeboje, które miałem z Górnośląskim Zakładem Gazowniczym możnaby spisac w kilku tomach. Niekompetencja, tepota umysłowa, indolencja i nijakość pracowników gazowni przechodzą ludzkie pojęcie Przy gazowni inne molochy typu wodociagi czy energetyka to super sprawne, elastyczne i pro klienckie korporacje

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar aladin07
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    885
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    to taka normalka chyba z gazownia
    u mnie mieli 14dni na wydanie a przyszlo po 56 dniach
    tlumaczyli sie jakimis zmianami kadrowymi i zmiana dzialo ktory sie
    tym zajmuje - generalnie odbijanie pileczki bylo
    zobaczymy jak bedzie z realizacja przylacza
    M05L 17/04/07 - start
    no i mieszkamy sobie pięknie i powoli kończymy
    dziennik i komentarze

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar tryllu
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    501
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    349

    Domyślnie

    Jak masz do wybudowania gazociąg to polecam przejść się na powiśle do siedziby i pogonić temat. Raz kiedyś ode mnie odebrali i to był ten jedyny raz
    Już niedługo, coraz bliżej...
    Dziennik str.3
    Komentarze

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał tryllu
    Jak masz do wybudowania gazociąg to polecam przejść się na powiśle do siedziby i pogonić temat. Raz kiedyś ode mnie odebrali i to był ten jedyny raz
    Mówisz o wizycie w biurze technicznym (czy jak to tam zwał) i pogonieniu towarzystwa? Można spróbować (o ile wpuszczą...).
    Do wybudowania mam tylko przyłącze do domku, więc pewnie oleją.
    No nie pocieszyliście mnie..., w pisemne ponaglenia też jakoś nie wierzę.
    A potem się dziwią, że młodzi emigrują... gdybym tak był parę lat młodszy...

    Pozdrowienia
    WaldekZ
    Życie to nie jest bajka!

  7. #7

    Domyślnie

    Jak masz tylko do domu podciagnac to po co ci warunki ??? . Ty raczej musisz dostac warunki na postawienie skrzynki gazowej w linii rozgraniczajaca twoja dzialke, a przylacze od skrzynki w ogrodzeniu do domu to juz zupelnie inny temat, musisz miec na to projekt, pozwolenie na budowe , wczesniej mape do celow projektowych zgolszenie rozpoczecia w inspektoracie nadzoru budowlanego, potem sprawa z odbiorem. dluga droga jeszcze przed toba zanim gaz w domu bedziesz mial. Ja to wszytsko przerabialem i jestem w koncowej juz fazie. tyle ze nie w Wawrze a na Bialolece.
    Zycze wytrwalosci
    Warszawa-Białołęka

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar tryllu
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    501
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    349

    Domyślnie

    Cytat Napisał petr_151
    Jak masz tylko do domu podciagnac to po co ci warunki ???
    kolega raczej napisał że ma "tylko przyłącze zrobić". no i właśnie musi mieć warunki na przyłączenie do sieci gazowej
    Już niedługo, coraz bliżej...
    Dziennik str.3
    Komentarze

  9. #9

    Domyślnie

    Jesli mowiac "przylacze do domku" mial na mysli od sieciowej lini do skrzynki w ogrodzeniu to oczywiscie warunki sa potrzebne.
    Warszawa-Białołęka

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał petr_151
    Jesli mowiac "przylacze do domku" mial na mysli od sieciowej lini do skrzynki w ogrodzeniu to oczywiscie warunki sa potrzebne.
    Otóż to.
    Piszesz wyżej, że jesteś na etapie końcowym. Ile to trwa od momentu uzyskania warunków przyłączenia? Robiłes swoją ekipą, czy korzystałeś z usług Gazowni?

    Pozdrowienia
    WaldekZ
    Życie to nie jest bajka!

  11. #11

    Domyślnie

    Witam.
    Ja będę bronił gazowni Podkarpacka Spółka Gazownicza. Poprosiłem o warunki i dostałem w 3 dni!!!!
    Nie wszędzie jest tak źle.
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  12. #12

    Domyślnie

    Jak rura biegnie przy działce to wszytko idzie jak po maśle.
    Gorzej jak w gazowni muszą pokombinować, skąd dociągnąć i czy im się do jednego domku opłaci. Wtedy właśnie czas się wydłuża, bo miedzy innymi czekają, czy nie pojawią się inni chętni w okolicy.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  13. #13

    Domyślnie

    Fakt, ja mam w sumie 5 metrów do podciągnięcia.
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  14. #14

    Domyślnie

    Po uzyskaniu warunkow , w ktorych bylo napisane ze oczywiscie mozliwe jest podlaczenie mnie do gazu itd. ale jest to nie ekonomiczne do gazowni i bede musial sam pokryc koszty budowy. To mialem napisane w warunkach ktore dostalem po ok, 1,5 miesiaca. Nastepnie napisalem prosbe o ponowna kalkulacje kosztow wykonania tego przylacza. (zeby podciagnac gaz do mojej skrzynki wymagalo to wykonania 40 mb) gazociagu. dostalem ja po 2 miesiacach. Zgodzilem sie na ich kalkulacje 2,9 tys za wykoanie tego przylazca robila to gazownia. Od momentu podpisania umowy na wykonanie przylazca czekalem 10 miesiacy zanim wykonali ten gazociag ze skrzynka w moim ogrodzeniu.
    Warszawa-Białołęka

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał petr_151
    Po uzyskaniu warunkow , w ktorych bylo napisane ze oczywiscie mozliwe jest podlaczenie mnie do gazu itd. ale jest to nie ekonomiczne do gazowni i bede musial sam pokryc koszty budowy. To mialem napisane w warunkach ktore dostalem po ok, 1,5 miesiaca. Nastepnie napisalem prosbe o ponowna kalkulacje kosztow wykonania tego przylacza. (zeby podciagnac gaz do mojej skrzynki wymagalo to wykonania 40 mb) gazociagu. dostalem ja po 2 miesiacach. Zgodzilem sie na ich kalkulacje 2,9 tys za wykoanie tego przylazca robila to gazownia. Od momentu podpisania umowy na wykonanie przylazca czekalem 10 miesiacy zanim wykonali ten gazociag ze skrzynka w moim ogrodzeniu.
    Dzięki za informację. Ciebie przynajmniej powaznie potraktowali...
    Wygląda na to, że warszawskie urzędy (i to wszelkiej maści) są chyba najgorzej nastawione do klienta (porównując z innymi regionami kraju).
    Diabli nadali.

    Pozdrowienia
    WaldekZ
    Życie to nie jest bajka!

  16. #16

    Domyślnie

    Nekaj ich telefonami, jak nie to pojawiaj sie tam czesto badz bardzo uciazliwym petentem az w koncu zalatwia to co do nich nalezy.
    Zycze wytrwalosci , napewno sie uda
    Warszawa-Białołęka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony