dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 64

Temat: buda dla psa

  1. #21

    Domyślnie

    Napiszę parę słów, żeby podnieść temat, bo to rewelacyjny projekt budy - pomyślany przede wszystkim pod kątem zwierzaka, który będzie w niej mieszkał, a nie tradycji ( --> te trójkąty a la Reksio - tak powszechne w narodzie, a tak bardzo nie funkcjonalne ) czy wymyślnego piękna.

    Psia buda powinna:
    - mieć przedsionek/wiatrołap lub przynajmniej otwór wejściowy na dłuższej stronie (te tradycyjne mają na krótszym boku, przez co wiatr wwiewa do budy bezpośrednio na leżącego tam psa), jeśli nie ma przedsionka - koniecznie trzeba pamiętać o tym, żeby w zimie powiesić psu w otworze wejściowym kawałek wykładziny, osłaniający wejście i odcinający napływ zimnego powietrza do budy;
    - powinna też mieć wysoki próg (żeby pies wychodząc nie wyrzucał sobie słomy na zewnątrz)
    - spad dachu (jeśli jedno-spadowa) skierowany do tyłu (czyli nie na tą ścianę, na której jest wejście - a jest firma, która sprzedaje swoje budy właśnie z tak ułożonym dachem, że cały deszcz spływa przed wejście do budy )

    Ideałem jest buda podobnej konstrukcji jak buda JoShi, tyle, że zbudowana na podstawie kwadratu, przedzielonego na dwa - wtedy i przedsionek i komora główna są podłużne, ale na tyle duże, że przy mrozie pies może wejść do komory i tam sobie nagrzać, a w cieplejsze, ale np. deszczowe dni - może sobie leżeć w przedsionku, swobodnie obserwując podwórko, ale na łepek mu nie pada
    (wtedy buda ma dach dwu-spadowy - bo to jakby dwie budy złączone ze sobą największą ścianą, tyle, że ta, która ma "robić" za przedsionek nie ma też jednego krótszego boku - mam nadzieję, że rozjaśniłam, a nie pogmatwałam )

    PS. A dla lubiących estetykę tak bardzo jak ja podpowiem:
    - ładnie wygląda buda pomalowana na dwa kolory - np. obramowanie wejścia, narożne neski malujemy na ciemniejszy (najlepiej skomponowany z kolorem dachu), a resztę na jaśniejszy
    - na pokrycie dachu bardzo się sprawdza i ładnie wygląda gont bitumiczny
    - na budę można nabić gotowe do kupienia w sklepach budowlanych drewniane szprosy do okienek łazienkowych (pomalowane oczywiście na ten drugi, ciemniejszy kolor) - imitują jakby okienko i dodają sporo dekoracyjności
    - do ścianek budy można też poprzybijać wycięte z płaskiej sklejki drewnianej kwiaty (takie kwiatki można kupić w działach dekoracyjnych marketów lub w różnych sklepach pamiątkarskich) - wyglądają naprawdę pięknie i dodają uroku psiej budzie
    (pies tego nie doceni, ale my będziemy codziennie patrzeć na budę, która jest ładną budowlą na naszej posesji - a to przecież bardzo ważne )

    Zobaczcie, jak można przyozdobić prostą budkę zrobioną z płyty wiórowej klejonej:




  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marka
    Ideałem jest buda podobnej konstrukcji jak buda JoShi, tyle, że zbudowana na podstawie kwadratu, przedzielonego na dwa - wtedy i przedsionek i komora główna są podłużne, ale na tyle duże, że przy mrozie pies może wejść do komory i tam sobie nagrzać, a w cieplejsze, ale np. deszczowe dni - może sobie leżeć w przedsionku, swobodnie obserwując podwórko, ale na łepek mu nie pada
    W innej sytuacji z pewnością zrobilibyśmy taką, ale jak już pisałam nasz pies ma zadaszony kojec i nigdy mu nie pada na głowę. Poza tym cieszę się, że ktoś jeszcze podziela moje zdanie na temat funkcjonalności budy.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  3. #23

    Domyślnie

    i dobrze jest jak znajoma suczka troszke w niej pomieszka

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    moja sunia spala w budzie i owszem nie gardzila nia ale jak przyszly na swiat male to oczywiscie porod i wychowanie bylo poza buda
    to byl pies bardzo dziwny jesc nie chciala dopuki nie zazcelo fermentowac lezalo w misce i nie kazala zabierac
    bo jak kiedys wymienialem na nowe to uciekla i przyniesla sobie padlinke widocznie lubi;la i od tamtej pory wiadro zarcia ale raz w tygodniu
    nielubiala tylko fauszywych ludzi oj wtedy byly jaja buda ponad 100 kilo a nona ciagla ja ponad 30m zeby tylko ugrysc pozdrawiam
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  5. #25

    Domyślnie

    Adi - ten powyższy popis prymitywizmu naprawdę robi wrażenie - brakuje tylko twojego zdjęcia, żeby wszyscy mogli popatrzeć na takiego geniusza!

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    no i ..................
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    a ja nadal czekam
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marka

    Ideałem jest buda podobnej konstrukcji jak buda JoShi, tyle, że zbudowana na podstawie kwadratu, przedzielonego na dwa - wtedy i przedsionek i komora główna są podłużne, ale na tyle duże, że przy mrozie pies może wejść do komory i tam sobie nagrzać, a w cieplejsze, ale np. deszczowe dni - może sobie leżeć w przedsionku, swobodnie obserwując podwórko, ale na łepek mu nie pada
    (wtedy buda ma dach dwu-spadowy - bo to jakby dwie budy złączone ze sobą największą ścianą, tyle, że ta, która ma "robić" za przedsionek nie ma też jednego krótszego boku - mam nadzieję, że rozjaśniłam, a nie pogmatwałam )
    Czy ten bok ma być przy wejściu.
    Pozdrawiam
    Patos

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    chyba nie
    jesli dobrze to sobie wyobrazam to ta sciana w srodku ma byc z jednej strony dluzsza i zachodzic az za otwor czyli wejscie
    dlatego zeby do komory w ktorej pies bedzie spal zima nie nawiewalo na niego beposrednio zimne powietrze a on w kociku tej budy mogl spokojnie spac pozdrawiam
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  10. #30

    Domyślnie

    Witam! Ta "podwójna" buda - albo inaczej - buda z werandą - może wyglądać tak:


    (to taki rzut górno-bocznyj)

    - obie kormory - ta otwarta i ta zamknięta (z okrągłym otworem na wejście) - mają kształt prostokąta - a razem - wzięte - kwadratu (np. dla dużego psa podstawą będzie kwadrat 140x140 cm, dla średniego - ok. 110 cm, bo w komorze zamkniętej trzeba dać jeszcze do środka ocieplenie - styropian i jakąś sklejkę, żeby go zasłonić, więc powierzchnia legowiska się de facto odrobinę zmniejszy)

    Ten okrągły otwór wejściowy do komory "zamkniętej" (choć może być też prostokątny oczywiście, albo półokrągły jak kto woli ) jest bliżej tylnej ściany - czyli dalej od wiatru .

    Pozdrawiam

  11. #31

    Domyślnie

    Z gotowych bud do kupienia trochę podobną filozofię ma buda oferowana do sprzedaży przez firmę DREWPACK:



    - jest nie tylko piękna ale i funkcjonalna (prowadzą sprzedaż wysyłkową - wiem, bo znajomi mają budę od nich właśnie zamówioną internetowo i dostarczoną kurierem, gotowe elementy budy są wtedy do samodzielnego złożenia).

  12. #32

    Domyślnie

    A ja wykombinowałem dla swojego psa taką budę

    wszystko zrobione z elementów pobudowlanych.
    Spełniłem marzenie - wybudowałem dom.

  13. #33

    Domyślnie

    To może i ja pochwalę się moją pierwszą w życiu zbudowaną budą dla psiaka




    Buda wykonana z desek po paletach, a dach z plyty OSB pokryty papą. Wszystkie sciany oraz podloga zostały ocieplone wełną mineralną. Jak widać pokusiłem się o zamontowanie okna (podwójna szyba, grubość calego okna 8 cm) oraz bezprzewodowego czujnika temperatury

    Do zrobienia pozostało ocieplenie dachu i pomalowanie impregnatem budy wewnątrz.

    Pozdrowionka
    Glider33

    PS. Fotki robione wieczorkiem.

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    A może buda z BALI ?

    Wygląda to tak :



    Otwierany dach



    Jedna z komór ocieplona styropianem grubości 2 cm :





    I jak wam się podoba?
    Moja pierwsza buda ale wyszła nieźle

    Koszt dość wysoki.ok. 500 zł bo wszystko trzeba było kupić ,,,
    Budowy jeszcze nie zacząłem i żadnych odpadów nie było

    Pozdr.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Olkalybowa
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    12.569
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    136

    Domyślnie

    Buda dla Bezana.

    wejście, nie tak miało być, ale to się wytnie tj. poszerzy wejście, aby mógł sobie w przedsionku leżeć i obserwować okolicę

    wejście z przedsionka do sypialni

    sypialnia taka sama jak przedsionek







    tu brakuje paska gontu, ale już uzupełniony

    buda ocieplona styropianem 5cm
    150cmx150cm, wysokość wnajwyższym punkcie 120cm, w najniższym 80cm
    płyta osb zaipregnowana Sadolinem

  16. #36

    Domyślnie

    Widze, ze uklad budy podobny do mojej Jesli chcesz zeby, Twoj Bezan mogl swobodnie obserwowac okolice to polecam zamontowanie okna w czesci sypialnej. Mój owczar uwielbia siedziec w srodku i patrzec przez okno


  17. #37

    Domyślnie

    Glider 33 a poco dla Twojego psa czujnik temperatury czy on sobie ustawia temperaturęw budzie? Czy ma ogrzewanie gazowe ? a co to jest koło okna po lewej stronie odświeżacz
    Pozdrawiam a tak na marginesie ładna buda

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał ARi.
    a po co dla Twojego psa czujnik temperatury czy on sobie ustawia temperaturęw budzie? Czy ma ogrzewanie gazowe ?
    Prawie zgadles.....To jest sterownik do elektrycznego ogrzewania podlogowego :lol (nasz pies 6 lat mieszkal w bloku, takze musielismy mu zapewnic warunki zblizone do domowych)

    a co to jest koło okna po lewej stronie odświeżacz
    to akurat jest bezprzewodowy czujnik temperatury, takze widzimy w domu jaka jest temperatura wewnatrz budy.

    Pozdrawiam a tak na marginesie ładna buda
    Dzieki buda jeszcze nie skonczona - brakuje boazerii na froncie dachu i malego malowania


    Pozdrowionka

  19. #39
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar hojnorek
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Św. Katarzyna
    Posty
    353
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Olkalybowa, czy Twój pies polubią tą budę?
    pytam, bo słyszałem anegdotę - nie wiem ile w nie j prawdy - że ktoś ocieplił styropianem budę i pies za żadne skarby nie chciał do niej wejść ponieważ styropian minimalnie ruszał się na wietrze i skrzypiał...
    dziennik:
    I. Stan Surowy Zamknięty[x]
    III.1 Poddasze [x]
    III.2 Wykończenie [ ]

    komentarze

  20. #40

    Domyślnie

    coś w tym jest
    też chciałem dogodzić zwierzakom ocieplając podłogę i ścianki styro
    ale pieski nie były głupie i wszystko wygryzły, wydrapały
    teraz mają gołą OSB i są zadowolone
    nie powiem co mnie trafia-na wiosnę muszę im te domki poprawić

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony