dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wbrat
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    88

    Domyślnie Jaki kolor mebli do podłogi merbau?

    No właśnie... wydawało mi się, że ciemne muszą być (obrazowo: kawowe ). Ale niektórzy twierdzą, że wręcz przeciwnie - jak najjaśniejsze (np. brzoza). A jak wy uważacie?

  2. #2

    Domyślnie

    Mam w mieszkaniu merbau i chyba ciekawsze jest zestawienie z jasnymi meblami.

    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Ja jakoś nie widzę mebli brzozowych, które mają raczej chłodny odcień na "ciepłej" czerwonawej podłodze i myślę, że raczej ciemne meble te drewniane a jasne tapicerowane i jasne ściany. Ja będę miała merbau w sypialniach i chyba jednak zdecyduję się na cimene mebelki - jakaś wiśnia czy "cóś" takiego. Problem mam z drzwiami wewnętrznymi. Sorry, że nie w temacie ale może ktoś doradzi jakie drzwi pasują do merbau? Może mahoń?

  4. #4

    Domyślnie

    Jasne nie bedzie pasować. Szperałam po necie, bo też się zastanawiałam co do podłogi, ja będę mieć badi, i wszędzie pisało, że jasne meble nie będą dobrze wyglądały. W końcu do moich podłóg zdecydowałam się na:
    1. sypialnia - jasna ściana, meble kolor czarny brąz, dodatki chyba fioletowe (to jeszcze zobaczę)
    2. dzieci - pokój zielony, mebelki białe
    3. gabinet - jasne ściany, meble antyki
    Jak wyjdzie będę dopiero wiedzieć w grudniu

    Wklejam to co znalazłam na stronie Barlinka:

    "Pochodzące z Azji drewno merbau słynie ze swej pięknej czerwono-żółtawej barwy, która z czasem pod wpływem słońca delikatnie ciemnieje i nabiera czerwono-brązowego odcienia. Jego wyrazisty kolor dobrze wygląda w jasnych pomieszczeniach z dodatkami w odcieniach niebieskiego, zieleni czy starego złota."

    i

    " Łyk egzotyki
    Trzecia grupa podłóg to prawdziwe wyzwanie. To piękne i efektowne podłogi, ciemne, o wyraźnym rysunku słojów. Szczególnie bogaty ich wybór znajdziemy w ofercie deski barlineckiej - są to deski z: buka parzonego (antic), dębu (antic), orzecha oraz podłogi z drewna egzotycznego - padouk, badi, tali, merbau i jatobe (zwanej Diamentową Czereśnią). Decydując się na nie, musimy zdawać sobie sprawę, że będą one dominującym elementem we wnętrzu i to one przesądzą o jego stylu i klimacie. Jasne podłogi kojarzą się ze stylem, który można by nazwać wiejsko-skandynawskim, zaś podłogi ciemne i egzotyczne można zakwalifikować do stylu antyczno-orientalnego, co nie znaczy że nowoczesne meble będą się na nich prezentowały źle, trzeba jednak starannie je dobrać.
    Zdecydowanie nie najlepiej będą na takich podłogach wyglądały meble lekkie, jasne i proste - kontrast będzie zbyt duży i będzie miał raczej znamiona fatalnej pomyłki niż próby stworzenia indywidualnego stylu. Doskonale natomiast będą się prezentowały masywne stylowe biurka i szafy, skórzane klasyczne kanapy, orientalne tkaniny, ciężkie zasłony i obicia w ciepłych "południowych" kolorach, mosiężne dodatki czy meble z ciemnej wikliny."

  5. #5

    Domyślnie

    Ja byłam zdecydowana na taką podłogę, ale właśnie zdałąm sprawę ,ze do takiej podłogi najlepiej będą pasować ciemne cieżkie meble, owszem, nawet chciałabym takie mieć. Ale by nie przytłoczyć wnętrza - trzeba by było kupić jasny dywan i mieć jasna tapicerke na wypoczynku. I tu... z moimi chłopami bedę miała dużo pracy.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wbrat
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    88

    Domyślnie

    No właśnie. Problem w tym, że mam już czarną kanapę do salonu. Jak do tego dodam ciemne meble, to efekt może być kiepski...

  7. #7

    Domyślnie

    Ja planuję merbau w salonie, ale meble obowiązkowo beda jasne -beż lub ecru. Krzesła najwyżej będą miały nogi podobnego koloru do merbau a stolik kawkowy i stół też spróbuję dobrac podobne. Co do ciemnych mebli na merbau -NAPEWNO NIE -przynajmniej moim zdaniem. Nawet ostatnio była super promocja na piekny narożnik skórzany w kolorze czekolady -ale przez ten kolor go nie wzięliśmy -chociaż był piękny, tani i super wygodny, a wymiary jakby pod nasz salon

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Ja przy podłodze merbau mam musztardowe kanapy a reszta mebli, okna, parapery, obróbki drewniane raczej w ciemnych brązach. Ogólnie różne odcienie pasujące do przemysłówki. A ściany mam jaskrawo-pomarańczowe, bordo i limonka. Opis może przerażający ale wizualnie jest bardzo ciepło i przytulnie-mimo dużej powierzchni (dzięki temu mogłam sobie pozwolić na ciemne kolory podłogi i części ścian).
    Niestety jasne kanapy wymagają prania min. 2 razy w roku.

  9. #9

    Domyślnie

    A czy myslicie, że do podłogi merbau pasuje kolor okien od wewnątrz -orzech? (czyli dośc ciemny brąz). Bo miał byc złoty dąb, ale w tym profilu jest strasznie "sraczkowaty" i orzech bardziej nam się spodobał -chociaż sama jeszcze nie wiem . Trochę to tak od końca -bo zazwyczaj zaczyna się od okien a potem dopasowuje podłogę , ale merbau będzie na 100%
    To merbau:

    A to orzech:

    A to złoty dąb:

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wbrat
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    88

    Domyślnie

    A może ktoś dysponuje zdjęciem urządzonego pokoju z podłogą merbau? (najlepiej bez dywanów )

  11. #11

    Domyślnie

    Bardzo ładny salon z merbau ma Joola z forum, mam nadzieję że się nie obrazi, jak wkleję link do fotek :
    http://joola.fotosik.pl/

  12. #12

    Domyślnie

    Kachna - och, zdecydowanie orzech, nie złoty dab. Zresztą ja się nie przejmuję kolorem okna (choć mam bardzo podobny odcień do merbau - kempas, wybarwienie sosny) - zasłonki, firanki....

    Nie chcę nikogo urazić, ale złoty dąb ma w sobie żółciznę...Fuj.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wbrat
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    88

    Domyślnie

    Cytat Napisał kachna28
    Bardzo ładny salon z merbau ma Joola z forum, mam nadzieję że się nie obrazi, jak wkleję link do fotek :
    http://joola.fotosik.pl/
    Faktycznie ładny, z resztą nie tylko salon. Tyle, że poza wypoczynkowymi nie widze tam innych mebli, a głównie o to mi chodziło...

  14. #14

    Domyślnie

    Ja myslałam o takich -Carina- Paged meble:
    http://www.pagedmeble.pl/index.php?o...&id_g=13&ws=ca



    Krzesła:


    Moim zdaniem bardzo pasują, tylko zależy jaką chcesz stylistykę? ja myślę o nowocześniejszej, a Ty (patrząc na avatar) -pewnie klasyka?

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Też myślę, że kolorystycznie by pasowały. Nie wiem tylko jak obicia krzeseł - te sa bardzo nowoczesne.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewa
    Też myślę, że kolorystycznie by pasowały. Nie wiem tylko jak obicia krzeseł - te sa bardzo nowoczesne.
    Ten producent ma różne modele krzeseł. A kolor drewna i obic też można sobie wybierac jaki komu pasuje jak mnie wykończeniówka nie wykończy to sobie takie kupię ...

  17. #17

    Domyślnie Do merbau wenge

    http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,35,5...318,0.html?v=2
    To link do mieszkanka z forum czterech katów. Podłoga marbau a meble wenge.

  18. #18

    Domyślnie Re: Jaki kolor mebli do podłogi merbau?

    Cytat Napisał wbrat
    No właśnie... wydawało mi się, że ciemne muszą być (obrazowo: kawowe ). Ale niektórzy twierdzą, że wręcz przeciwnie - jak najjaśniejsze (np. brzoza). A jak wy uważacie?
    Dobrze pasuje i bardzo jasne (brzoza, klon, olcha pod wodnym lakierem) i mocno ciemne. Sprawdziłem empirycznie oba warianty.

    Orzech zdecydowanie NIE, jeśli mówimy o prawdziwym orzechu, a nie o bejcy, która może mieć przeróżne kolory.
    Precz z reklamami na Forum! Zagłosuj...

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    No właśnie z tymi nazwami to różnie bywa. My mamy sporo obróbek drewnianych i kupując bejce sugerowaliśmy sie kolorem a nie nazwą - więc teraz mamy bejce od dębu, poprzez kasztan i mahoń

  20. #20

    Domyślnie

    Mam parkiet merbau, a meble venge i wg mnie wygl

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony