dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1

    Domyślnie Dostęp do Internetu w technolofi WiMAX

    Witajcie.
    Czy ktoś z Was ma Internet oparty na tej technologii, szczególnie chodzi mi o firme Netia.
    A gdyby ktoś z Warszawy lub okolic się odezwał byłoby miło.
    Może tez inni, którzy maja jakąś wiedzę w temacie i doświadczenia z ta firmą.

  2. #2

    Domyślnie

    ogólna ocena - chodzi dobrze

    osobiście - mając jako alternatywę tpsa - wolałbym netię

    ze strony nieco technicznej - dopóki nie podłączą do jednego nadajnika więcej klientów niż kilkudziesięciu - jest dobrze - potem zaczyna się równia pochyła ku tragedii.

    to że dają net niemalże za darmo - można między bajki włożyć.
    polecam lekturę:
    http://www.uke.gov.pl/_gAllery/87/66...ernik_2007.pdf
    instalacje elektryczne, tv-sat, internet

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar tryllu
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    501
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    349

    Domyślnie

    wimax przez netię w kielcach chodzi bardzo ładnie.
    w Warszawie wszystko zależy od lokalizacji - akurat to o czym mówię w Kielcach to lokalizacja w bliskiej odległości do masztu.
    łącze 2048/256 z telefonem za niezłe pieniądze.

    netia robi pomiary w miejscu potencjalnej instalacji, więc można spróbować.
    Już niedługo, coraz bliżej...
    Dziennik str.3
    Komentarze

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam do nadajnika ok 3km i nie potencjalna antena u mnie nie widziałaby bezpośrednio tej z Netii, ale w technologii WiMAX podobno to nie jest kryterium wykluczające.
    Pytam, bo mam Internet już od drugiego povidera (radio) i sa z nim kłopoty, tzn jak poprawią łącze to nie ma się do czego przyczepić, ale jak się chrzani, a często się chrzani to się wkurzam, że pingi na bramę są z dziurami.
    Umowe mam jeszcze rok więc i tak muszę poczekać ale robię po woli rozpoznanie. Dziś w skrzynce znalazłem ulotkę Netii - 2Mb w WIMAX za 99zł

  5. #5

    Domyślnie

    Co do widocznosci anten, to niestety bez tego ciezko. Przeszkody powoduja drastyczny spadek sygnalu i nawet jak sie taki link zepnie, to nie mozna bedzie powiedziec ze bedzie to dobrze dzialalo. Powiem wiecej - jest jeszcze cos takiego jak strefa Frasnela (cos jak wielkie cygaro miedzy nadajnikiem i odbiornikiem) i w niej rowniez nie powinny znajdowac sie przeszkody.

    To co napisal ardziu na temat ilosci klientow to swieta prawda.

    Sensowna realna odleglosc na jakiej dziala Wimax to 3-10 km (teoria zawsze jest weryfikowana przez praktyke )

    Co do pomiarow robionych przez Netie, nie jest to dobra pora roku na nie, moze sie okazac ze na wiosne przestanie dzialac, jak urosna liscie na drzewach

    Pingi na Wimaxie tez nie zachwycaja.

    A skoro masz jeszcze rok umowe, to mysle ze mozesz zaczac sie rozgladac za nowym dostawca za 10 miesiecy - w tej branzy jest ogromny postep technologiczny i cenowy, wiec dzisiejsze oferty za rok beda zupelnie z innej bajki

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Może nie w temacie WIMax ale

    Mam ( a raczej będę miał) u siebie problem z dostępem i jeżeli netia nie to jedyne sensowne rozwiązanie jakie przychodzi mi do głowy to dostęp przez satelitę z nadawaniem przez GSM EDGE w konfiguracji 80/1024 - całość za 200 pln - urządzenia za free.

    trochę drogo ale u mnie może nie być innej opcji
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sasha
    Może nie w temacie WIMax ale

    Mam ( a raczej będę miał) u siebie problem z dostępem i jeżeli netia nie to jedyne sensowne rozwiązanie jakie przychodzi mi do głowy to dostęp przez satelitę z nadawaniem przez GSM EDGE w konfiguracji 80/1024 - całość za 200 pln - urządzenia za free.

    trochę drogo ale u mnie może nie być innej opcji

    odradzam tą metodę, działa to gorzej niż źle

    jeśli budujesz się w okolicach poznania, to dziwne że nie ma innego(małego) providera internetu. Z tego co mi wiadowmo to powinieneś mieć dosyć spory wybór.
    instalacje elektryczne, tv-sat, internet

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał ardziu
    Cytat Napisał Sasha
    Może nie w temacie WIMax ale

    Mam ( a raczej będę miał) u siebie problem z dostępem i jeżeli netia nie to jedyne sensowne rozwiązanie jakie przychodzi mi do głowy to dostęp przez satelitę z nadawaniem przez GSM EDGE w konfiguracji 80/1024 - całość za 200 pln - urządzenia za free.

    trochę drogo ale u mnie może nie być innej opcji

    odradzam tą metodę, działa to gorzej niż źle

    jeśli budujesz się w okolicach poznania, to dziwne że nie ma innego(małego) providera internetu. Z tego co mi wiadowmo to powinieneś mieć dosyć spory wybór.
    A co jeszcze jest dostępnego na rynku? Buduję 15 km od Poznania ale w otulinie puszczy Zilonki więc nie ma lini TP, WiMax też nie działa - generalnie doopa. Są jeszzcze jacyś inni providerzy?
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  9. #9

    Domyślnie

    To już chyba lepiej internet od któregoś z operatorów komórkowych, pod warunkiem, że łapiesz sie na co najmniej EDGE, bo po GPRS daj sobie spokój.
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  10. #10

    Domyślnie

    No właśnie. Mogę Sashy przybić piątkę. Niby okolice Poznania a biała plama na mapach zasięgów. Tepsa nawet centrale ma za małą i jedyne co zaproponowali to śmiechu warta radiolinia. WiMax Netii mnie nie łapie, z komórek jestem tylko w zasięgu Edge'a. Pozostanie pewnie jakiś smętny Blueconnect i nadzieja na lepsze czasy. A jest nad czym rozpaczać, bo dużo pracujemy zdalnie...

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał pan od ciasteczek
    Pozostanie pewnie jakiś smętny Blueconnect i nadzieja na lepsze czasy. A jest nad czym rozpaczać, bo dużo pracujemy zdalnie...

    No i tu mozesz sie zdziwic My rowniez nie lapiemy sie ani na TPSA, ani na Netie, ani na zadnego lokalnego providera.
    Mamy lacze z Orange, ale strasznie kiepsko chodzi. Kupilismy dodatkowe z Ery i na moim terenie w wiekszosci czasu mam HSDPA W Erze mozna wziac pakiet testowy na miesiac. Tak tez zrobilismy, nie mniej lacze zostaje z nami na stale.
    When the going gets tough, the tough get going.
    The best is yet to come ...

  12. #12

    Domyślnie

    Niestety o HSDPA mogę w miejscu budowy pomarzyć. Wiem bo mam telefon z HSDPA w orange :/ Chyba że Era ma ciut lepszy zasięg.

  13. #13

    Domyślnie

    Zorientujcie sie czy nie ma gdzies w okolicy jakiegos dostepu wifi, 20km nie wymaga duzych nakladow finansowych, ja bym rozwazal samodzielny zakup sprzetu do czegos takiego, bo internet komorkowy to jak dla mnie porazka.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał pan od ciasteczek
    Niestety o HSDPA mogę w miejscu budowy pomarzyć. Wiem bo mam telefon z HSDPA w orange :/ Chyba że Era ma ciut lepszy zasięg.
    mam obecnie i Orange i Ere. Orange to jeden wielki niewypal. Era ma zupelnie inny rozklad swoich zasiegow. Na stronie Ery mozna to dokladnie obejrzec.

    Sako,

    Przywyklam do szybkiega lacza. Jeszcze dwa miesiace temu mialam 2mb/sek na kablu, wiec calkiem ok. Obecnie HSDPA z Ery zaspokajaja moje potrzeby korzystania z internetu w domu i duza mobilnosc podczas podrozy. To nigdy nie bedzie tak dobrze, jak np. szybkie lacze kablowe, nie mniej na jakis czas musi mi wystarczyc A Ty z jaka siecia komorkowa masz osobiste doswiadczenie, ze kojarzy Ci sie to jako porazka?
    When the going gets tough, the tough get going.
    The best is yet to come ...

  15. #15

    Domyślnie

    poszukując providera

    porozglądajcie się po okolicznych domach czy nie ma na nich kwadratowych (okrągłych, prostokątnych, rurek o średnicy ok 5 cm ) przedmiotów (robiących za anteny) na masztach, najczęściej telewizyjnych, czasem mogą to również być anteny satelitarne pochylone pod "dziwnym" kątem w dół.
    Jak znajdziecie na jakimś budynku coś przypominającego nartę,to już jesteście przy samym "wodopoju".
    Ewentualnie popytajcie w okolicy.
    instalacje elektryczne, tv-sat, internet

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał AmberWind
    Przywyklam do szybkiega lacza. Jeszcze dwa miesiace temu mialam 2mb/sek na kablu, wiec calkiem ok. Obecnie HSDPA z Ery zaspokajaja moje potrzeby korzystania z internetu w domu i duza mobilnosc podczas podrozy. To nigdy nie bedzie tak dobrze, jak np. szybkie lacze kablowe, nie mniej na jakis czas musi mi wystarczyc A Ty z jaka siecia komorkowa masz osobiste doswiadczenie, ze kojarzy Ci sie to jako porazka?
    Lacza przez siec komorkowa jedna niezaprzeczalna zaleta - mobilnoscia maja praktycznie same wady. Dostepne predkosci sa teoretyczne i spadaja drastycznie przy obciazeniu sieci. Do tego dochodzi zasieg/jakosc sygnalu - tez porazka, po co komu dobry zasieg i UMTS w centrum Warszawy? Proponuje sprobowac np w Mikolajkach w dlugi weekend :] nie dziala wcale .... Oczywiscie moze miec miejsce sytuacja, ze ktos mieszka akurat przy nieobciazonym maszcie 3G samym w szkielecie sieci, ale to nie pozwala mowic ze ogolnie technologia jest dobra/swietna/bombowa I jeszcze jeden parametr, ktory jak dla mnie dyskwalifikuje to rozwiazanie - ogromne pingi w polaczeniu z technologia pakietowa praktycznie uniemozliwiaja interaktywna prace przez internet (i granie tez, co dla niektorych jest wazne). Zeby bylo smieszniej, niektorym to moze wcale nie przeszkadzac
    Nie mowie natomiast, ze posiadanie np karty w laptopie do mobilnego przegladania internetu czy pobrania poczty nie jest wygodnym rozwiazaniem Wszystko zalezy od sposobu uzywania internetu i preferencji.

    A co do anten o ktorych pisal ardziu, to przewaznie sa biale kwadratowe ok 20cm, na podstawie kierunku ich ustawienia mozna poszukac stacji bazowej, ale prosciej zapytac kogos kto ma taka antenke od kogo ma internet Trzeba przy tym jednak pamietac, ze wiele takich sieci wifi nie moze zapewnic szybkich lacz - tania technologia nie jest tu wystarczajaca, ale pozwala dotrzec do rejonow w ktorych wieksze inwestycje nie sa zupelnie oplacalne. Podepre sie przykladem Bialej Podlaskiej, gdzie jest "az" 2 operatorow wifi, daja lacza max 400 lub 512bkit/s, za to po okolo 40 pln miesiecznie. Firemki sa malutkie, w sumie pewnie pracuje u nich kilka osob, ale dzieki temu sporo osob ma dostep do sieci. I to nawet przyzwoicie im dziala, zwlaszcza jak na dostepne mozliwosci techniczne i alternatywne sposoby polaczenia z internetem.

  17. #17

    Domyślnie

    Jak mieszkam 4 km w linii prostej od nadajnika Wi-Fi. Anteny się widzą. Mimo teoretycznego łącza 512/256 realia sa dużo gorsze, jakieś 380/160 ale idzie.
    Zobacz, może ktoś ma już po Wi-Fi i zrobi Ci most.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  18. #18

    Domyślnie

    A może macie jakies programy, którymi można by testować stan łącza? Zawsze to by się przydało na wypadek dyskusji z providerem.

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mikrusek

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie

    Łącze możesz sprawdzić np. tutaj

  20. #20

    Domyślnie

    Witam, właśnie stoję przed wyborem operatora sieci internetowej. Dotychczas korzystałem z neostrady tp, prędkość wynikająca z umowy to 1 mega. Umowa podpisna 12 marca 07, następnego dnia pierwsze zgłosznie reklamacyjne - brak synchronizacji (połączenie zrywane co parę minut). I tak przez kilka miesięcy aż wreszcie ktoś zechciał łaskawie zbadać przyczynę. Przeprowadzony wywiad techniczny stwierdził, że na tym łączu nie pójdzie więcej niż 128 kilo. Przez cały ten okres TP SA oszukiwała mnie więc pobierając zawyżone opłaty, o zwrot których mam zamiar teraz wystąpić. Nie będę tutaj opisywał wszystkiego co działo się przez te kilka miesięcy na lini "abonent" - infolinia TP SA bo trzebaby było założyć oddzielny wątek, który myślę byłby pokaźnych rozmiarów (pewnie każdy ma jakieś doświadczenia w obcowaniu z tą firmą). Bardzo ogólnie rzecz ujmując serwis jest na żenującym poziomie. Przymierzam się do Netii ale prawdę mówiąc nic nie wiem na ich temat. Podobno w sytuacjach awaryjnych mają 24h na rowiązanie problemu w przeciwnym razie klient może rozwiązać z nimi umowę bez konsekwencji dla siebie. Podobno są w takich przypadkach w bieżącym kontacie z klientem, którego informują o stanie załatwiania reklamacji. Nie chciałbym wpaść z deszczu pod rynnę, proszę więc o podpowiedź kogo można spokojnie wybrać nie narażając się na takie wstręty, jakie serwuje Telekompromitacja Polska SA. Miasto to Kielce, priorytet - w miarę szybkie łącza z serwisem dbającym o swojego klienta.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony