dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie i jeszcze jest tel do informatyków zajmujacych sie strona ww

    dzwoniłem dzisiaj do w/w tak z ciekawoœci co usłysze.Usłyszałem,że serwer zblokowało i za 20 min. murator ruszy.Postarali sie i ruszył.Cos im sie tam wali może za dużo piszemy i im sie to nie miesci

  2. #2
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.687

    Domyślnie

    Modrator techniczny Forum:

    Witam serdecznie. Na wstępie chcielibyśmy przeprosić wszystkich użytkowników forum za utrudnienia z korzystania z furum. Ruch na naszych serwerach nieustannie wzrasta, odwiedzalność rośnie w takim stopniu, że czasami nie nadążamy z rozszerzaniem parametrów łącza. Pod koniec marca planujemy wymianę naszych serwerów, co wg nas w znacznym stopniu powinno przyśpieszyć i poprawić działanie serwisów. To że jedne serwisy nie działają, a inne działają wynika też z tego, że nie wszystkie nasze serwisy stoją na tym samym serwerze www.

    Teraz jeszcze kilka słów do joShi

    1. Nadrzędnym zadaniem naszych informatyków nie jest doglądanie forum. Mamy na prawdę bardzo dużo innej roboty i nie mamy czasu, aby siedzieć na nim non stop i co kilka minut go doglądać. Natomiast interweniujemy zawsze, jak dochodzą do nas ważne informacje o nieprawidłowym działaniu forum. Dlatego jeśli obserwujecie coś nieprawidłowego na tym serwisie, prosimy o bezpośredni kontakt na:
    [email protected], lub na [email protected]

    2. Nasi programiści zajmują się głównie programowaniem, natomiast nie koniecznie muszą posiadać zmysł artystyczny i zajmować się tworzeniem grafiki do serwisów, a w tym szczególnie i na forum. I od tego mamy właśnie zewnętrzną firmę - byss.pl - która zajmuje się projektowaniem tylko i wyłącznie szaty graficznej. Nie zajmują się oni instalacją modów, ani funkcjonalnością forum.

    3. To prawda, że istnieją inne oprogramowania do forów, a phpbb należy do tych archaicznych. Lecz niestety przez jakiś jeszcze czas jesteśmy skazani na te oprogramowanie. Kiedyś próbowaliśmy przejść na invision board, ale niestety z konwersją bazy były dość poważne problemy (ta baza, która jest b. duża, konwertowała się kilka dni, a program konwertujący nie potrafił sobie ze wszystkim poradzić. Problemem były np. zaszyte linki do innych wypowiedzi forum w treściach postów. Trzeba by było samodzielnie napisać odpowiedni program, który by je konwertował. Ponadto nie mieliśmy pewności, czy aby na pewno wymiana oprogramowania poprawiłaby wydajność. Przynajmniej wtedy, jak się tym zajmowaliśmy, nie potrafiliśmy znaleźć żadnych testów i porównań wydajnościowych, więc sprawa w naturalny sposób umarła.

    4. Nie instalujemy modów nie dlatego, że nie potrafimy (ten jeden, który jest zainstalowany - dodatkowa weryfikacja podczas rejestracji- jest mojego autorstwa, stwierdziliśmy, że jest najbardziej niezbędny ze wszystkich innych, więc skoro potrafimy je pisać, to tym bardziej instalować), ale dlatego, że są problemy z nimi podczas upgradowania wersji oprogramowania. Niedawno pojawiła się nowa wersja phpbb, która łatała poważne dziury bezpieczeństwa obecne w poprzedniej wersji. W tym czasie odnotowano ogromną ilość hackerskich włamań na serwisy właśnie za pośrednictwem tych odkrytych dziur. Stanęliśmy na głowie, aby jak najszybciej upgradować to oprogramowanie, co się wiązało z zainstalowaniem go w niemalże wszystkich naszych serwisach. W tym momencie utraciliśmy wszystkie mody, które były poprzednio zainstalowane. Nie zamierzamy przy każdorazowym upgradowaniu (a wiemy, że nie było to ostatnie) instalować wszystkiego od początku, gdyż po pierwsze nie mamy na to czasu (jesteśmy zawaleni robotą), a po drugie, to istnieje niebezpieczeństwo, że dodanie ich naruszy w pewien sposób bezpieczeństwo forum - gdyż te mody często nie uwzględniają poprawek wprowadzonych do bieżących wersji, jak i same mogą być niepoprawnie napisane. Ze względów bezpieczeństwa nie instalujemy czegoś, co nie jest w 100% pewne, nie jest na pewno w 100% kompatybilne z najnowszą wersją phpbb. W przypadku włamu na forum moglibyśmy również nie mieć pewności, czy było to spowodowane błędem w modzie, czy z powodu niezależnego od forum (w przypadku, jakby na stronie phpbb nie pojawiły się poprawki dotyczące bezpieczeństwa). Pewności, że forum jest bezpieczne, nigdy nie będziemy mieli, ale zawsze będziemy dążyli, aby te niebezpieczeństwo minimalizować. Instalowanie modów niestety nie poprawia tego bezpieczeństwa, jedynie może (choć nie musi) jemu zaszkodzić.

  3. #3
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Panowie/panie z moderatora technicznego bardzo ale to bardzo mnie zaskoczyli.W tak krótkim czasie odpowiedzieli na błedy zwiazane ze strona www. itp.Nie czas mnie tu zaskakuje jak ilosc tekstu napisanego w 4min.
    Joshi to było przygotowane już wcześniej dla Ciebie.
    Mamy odp..Mało zgladaja na forum nasi panowie i panie:
    2. Nasi programiści zajmują się głównie programowaniem, natomiast nie koniecznie muszą posiadać zmysł artystyczny i zajmować się tworzeniem grafiki do serwisów, a w tym szczególnie i na forum. I od tego mamy właśnie zewnętrzną firmę - byss.pl - która zajmuje się projektowaniem tylko i wyłącznie szaty graficznej.
    Nie zajmują się oni instalacją modów, ani funkcjonalnością forum.
    i wszystko jasne.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny
    Nie czas mnie tu zaskakuje jak ilosc tekstu napisanego w 4min.
    Post skopiowany żywcem z innego wątku. Pan moderator zapomniał wyciąc tekst dotyczacy mnie. Juz mu w tamtym watku odpowiedziałam.

    Wiesz czego się dowiedzialam ? Ze programisci w muratorze nie są od tego, żeby na okragło ślęczeć nad kodem. Ciekawe od czego są. Może od parzenia kawy ?

    A może to ja błędnie podchodze do tego zawodu. Może panowie z muratora podpowiedzą mi gdzie jest taka praca dla programisty, zeby nie musial sleczec nad kodem ?
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  5. #5
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał niktspecjalny
    Nie czas mnie tu zaskakuje jak ilosc tekstu napisanego w 4min.
    Post skopiowany żywcem z innego wątku. Pan moderator zapomniał wyciąc tekst dotyczacy mnie. Juz mu w tamtym watku odpowiedziałam.

    Wiesz czego się dowiedzialam ? Ze programisci w muratorze nie są od tego, żeby na okragło ślęczeć nad kodem. Ciekawe od czego są. Może od parzenia kawy ?

    A może to ja błędnie podchodze do tego zawodu. Może panowie z muratora podpowiedzą mi gdzie jest taka praca dla programisty, zeby nie musial sleczec nad kodem ?
    Rozumujesz poprawnie.Dzięki za wytłumaczenie bo bym sie pogubił.Widać tak tu jest ,że p w/w nie musza nic na forum bo nie maja tego w obowiazkach za ktore płaci szeryf.To może być bolesna prawda ,że są priorytety ......długo nic a potem dopiero forum.
    I tak na marginesie dodam ,że podoba mi sie Twoja walka z wiatrakami mając wiedze i upór.Brawo.

    pozdrawiam NS.

  6. #6
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.687

    Domyślnie

    A nam się nie podoba złośliwość Panów. Forum działa od lat, jego wielkość może przerosła nasze oczekiwania, także techniczne - ale nie zapał.
    Mogłaby być najnowsza wersja, ale jest nowa makieta graficzna - inna polityka zmian, ale cel jeden - jak najlepsze forum.
    Inna sprawa to przeciążony serwer, ale i tu jest decyzja - w marcu zmiana na mocniejszy.
    Jednym słowem, prosimy o merytoryczną dyskusję.
    Pozdrawiamy

  7. #7
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Redakcja
    A nam się nie podoba złośliwość Panów. Forum działa od lat, jego wielkość może przerosła nasze oczekiwania, także techniczne - ale nie zapał.
    Mogłaby być najnowsza wersja, ale jest nowa makieta graficzna - inna polityka zmian, ale cel jeden - jak najlepsze forum.
    Inna sprawa to przeciążony serwer, ale i tu jest decyzja - w marcu zmiana na mocniejszy.
    Jednym słowem, prosimy o merytoryczną dyskusję.
    Pozdrawiamy
    Szanowna Redakcja chyba zapomina ,że przeciętny "forumowicz" nie śledzi zapału pracowników muratora bo skad.Nie ma w tym ,żadnej złośliwości a tylko dbałość o poprawienie wizerunku forum muratora i usprawnienie w poruszaniu sie po nim.Wydaje się niestosownym przywoływanie tezy iz działania nad w/w trwają tyle lat a skutek jest ten sam.Komuś sie to może nie podobac jak na prośby i wołania o pomoc nie ma reakcji ze strony redakcji.
    Inna sprawa to przeciążony serwer, ale i tu jest decyzja - w marcu zmiana na mocniejszy.
    To wiele tłumaczy bo dotyczy istotnej treści tego zagadnienia.
    Mówiąc w swoim imieniu chciałbym ,żeby redakcja nie miała za zle reakcje od strony ludzi forum.
    Na koniec nadmienie ,że Joshi to piękna kobieta a nie przystojny facet.

    pozdr NS

  8. #8
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.687

    Domyślnie

    Piękna forumowiczka celuje w złośliwościach - byłaby lepsza na naszym miejscu, należy się domyślać. No cóż...

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar selimm
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    6.216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Redakcja
    Piękna forumowiczka celuje w złośliwościach - byłaby lepsza na naszym miejscu, należy się domyślać. No cóż...
    nadmienie tylko -ze to nie jest moja wife
    Taki stary jestem
    a nic kurw@ nie zmądrzałem -

  10. #10
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał selimm
    Cytat Napisał Redakcja
    Piękna forumowiczka celuje w złośliwościach - byłaby lepsza na naszym miejscu, należy się domyślać. No cóż...
    nadmienie tylko -ze to nie jest moja wife
    selimm ale żona czy kobieta?nadmień jeszcze raz.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Redakcja
    A nam się nie podoba złośliwość Panów.
    Wypraszam sobie. Jestem kobietą. Szanowna redakcja ma możliwość sprawdzenia w profilu (no chyba, że nie umie).


    Cytat Napisał Redakcja
    Mogłaby być najnowsza wersja, ale jest nowa makieta graficzna - inna polityka zmian, ale cel jeden - jak najlepsze forum.
    Ha ha ha... Ciekawe dla kogo jak najlepsze. Bo jakoś zachwytów ze strony uzytkowników sie nie dopatrzyłam... No ale może Redakcja zagląda na forum w jakiejś innej rzeczywistości, gdzie forumowicze prześcigają się w pochwałach dla zapału i szybkosci działania redakcji.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  12. #12
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.687

    Domyślnie

    Dyskusja Moderatora Technicznego z Panią jest dowodem, że jesteśmy wyczuleni na uwagi forumowiczów. Przepraszamy za pomyłkę w płci.

  13. #13

    Domyślnie

    Tylko na mnie nie krzyczcie , bo sie nie znam , ale...
    ... moze by tak wykasowac / odciazyc serwery / tematy typu - Co jadlas wczoraj na sniadanie ...
    ... no i sie narazilem

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Redakcja
    Dyskusja Moderatora Technicznego z Panią jest dowodem, że jesteśmy wyczuleni na uwagi forumowiczów. Przepraszamy za pomyłkę w płci.
    To jest kpina w żywe oczy. Jak mogliście (przy takim wyczuleniu na nasze apele) spać spokojnie wiedząc, że nie odpowiadacie na nasze pytania przez dwa tygodnie z górką ?

    A może to wyczulenie to wam się niedawno dopiero włączyło ?
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał wartownik
    Tylko na mnie nie krzyczcie , bo sie nie znam , ale...
    ... moze by tak wykasowac / odciazyc serwery / tematy typu - Co jadlas wczoraj na sniadanie ...
    ... no i sie narazilem
    A ile one waza???
    Fakt, jest ich pewnie wiele, ale raczej nie maja wplywu na dzialanie forum.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArtiW
    A ile one waza???
    Fakt, jest ich pewnie wiele, ale raczej nie maja wplywu na dzialanie forum.
    Podzielam Twoją opinię. To nie forum obciąża serwer tylko inne, przeładowane serwisy... Jak się nie dysponuje szybkimi serwerami, to nowe serwisy trzeba wprowadzać z głową.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Przyznam, że mnie też czasem denerwuje funkcjonowanie forum, ale nie bardzo rozumiem takie czepianie się i komentowanie pracy informatyków.
    Forum jest bezpłatne i utrzymywane wyłącznie za pieniądze Muratora i uważam, że nietaktowne jest domaganie się czegoś więcej, niż mamy.
    Zauważyłem, że ruch na forum bardzo istotnie w ostatnim czasie się zwiększył, co widać po ilości postów oraz ilości zalogowanych osób. Doprowadza to do zatykania serwera lub łącza. Przebudowa tych elementów wiąże się z kosztami, a nie tylko dobrą wolą Muratora.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Forum jest bezpłatne i utrzymywane wyłącznie za pieniądze Muratora i uważam, że nietaktowne jest domaganie się czegoś więcej, niż mamy.
    Nie w pełni się z Tobą zgodzę. Forum jest utrzymywane za pieniądze czytelników muratora, a to już pewna różnica...

    Druga sprawa, że to iż to forum jest darmowe nie może oznaczać, że jego uzytkownicy sa lekceważeni.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Forum jest bezpłatne i utrzymywane wyłącznie za pieniądze Muratora i uważam, że nietaktowne jest domaganie się czegoś więcej, niż mamy.
    Nie w pełni się z Tobą zgodzę. Forum jest utrzymywane za pieniądze czytelników muratora, a to już pewna różnica...
    Ja również się z Tobą nie zgodzę. Kupując Muratora nigdzie nie jest podane, że x zł jest przeznaczone na utrzymanie forum. Nigdzie nie ma zapewnienia, że kupując miesięcznik Murator będziesz mogła korzystać z forum, a już na pewno, że będziesz miała wpływ na formę tego forum.
    Wydawca Muratora, to prywatna firma, a nie instytucja państwowa utrzymywana z podatków, więc nie rozumiem, dlaczego kupując Muratora (jeśli kupujesz) uzurpujesz sobie prawo do wysuwania żądań odnośnie tego forum. Jakoś inne miesięczniki budowlane nie mają swoich forów i nikt od nich tego nie żąda.

    Cytat Napisał JoShi
    Druga sprawa, że to iż to forum jest darmowe nie może oznaczać, że jego uzytkownicy sa lekceważeni.
    Ja problemów z funkcjonowaniem forum, czy nie realizowanie postulatów forumowiczów odnośnie formy forum nie odbieram jako lekceważenie. To forum nie jest główną działalnością Muratora i informatycy nie mogą za dużo czasu poświęcać na kontrolowanie forum oraz wprowadzanie zmian na żądanie forumowiczów, bo mają ważniejsze zajęcia. Czas to zrozumieć i się z tym pogodzić. Nie chce mi się dalej dywagować na ten temat, bo widzę, że nie rozumiesz pewnych rzeczy. Dziwię się jednak, że nie rozumiesz pewnych rzeczy, skoro jak sama piszesz, prowadzisz z mężem firmę, w której też macie duży ruch i prace "na wczoraj".
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  20. #20
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Przyznam, że mnie też czasem denerwuje funkcjonowanie forum, ale nie bardzo rozumiem takie czepianie się i komentowanie pracy informatyków.
    Forum jest bezpłatne i utrzymywane wyłącznie za pieniądze Muratora i uważam, że nietaktowne jest domaganie się czegoś więcej, niż mamy.
    Zauważyłem, że ruch na forum bardzo istotnie w ostatnim czasie się zwiększył, co widać po ilości postów oraz ilości zalogowanych osób. Doprowadza to do zatykania serwera lub łącza. Przebudowa tych elementów wiąże się z kosztami, a nie tylko dobrą wolą Muratora.
    Widze ,że kolega bardzo zorientowanyDlatego mam pytanie .Jak do tej wypowiedzi ma dzialanie www.onet.pl?
    Skoro są takie sygnały to po co takie forum?Przecież forum muratora to zbior wiedzy fachowej na bazie,z ktorej szefostwo muratora korzysta.Prosze zwrocic uwage ,że samo czasopismo nie istniałoby gdyby ktoś miast o budowaniu w szerokim tego słowa znaczeniu,mowil np. o sposobach łowienia karpia u wybrzezy Hiszpani.Uściślając.Zakładający to, jak kolega mowi prywatne przedsiewziecie musiał zakładac ,że spotaka go wiele problemów.Kupuje muratora nie po to ,żeby go spalić w kominku ale po to by dojść do jakiś wnioskow na interesujący mnie temat.Czyli wydałem kase na co?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony