dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1

    Domyślnie kocioł firmy Stalmark - posiada ktoś?

    jezeli ktoś posiada taki kocioł to jak on sie sprawuje?

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    też bybym zainteresowany.
    Na allegro jest wystawiany taki kocioł ale dziwne bo nie mogłem znaleźć w internecie strony producenta

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769
    Na imię mam Janusz
    [email protected]

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mapex1

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1

    Domyślnie

    Mam taki piec od 2 tyg nie moge zawiele powiedziec jak na razie ogrzewam bojler 140l grzeje w jakieś 20minut grawitacyjnie.
    Te piece sa dosyc dobrze opisane przez jednego z dielerów na allegro a strona producenta to www.stalmark.pl
    widziałem jak te piece sie robi.
    Jesli bedziecie mieli jakies pytania--gg 4669163 skype/tlen--janek-tex

  6. #6

    Domyślnie

    Hmm ja zastanawiam się nad piecem tego typu ale biorę też pod uwagę te same typy ale żeliwne - viadrus.

  7. #7

    Domyślnie

    zamówiłem stalmark 30 kw do swojego nowego domu. Ale wcześniej robiłem rozeznanie. Firm kotłowych jest sporo w kraju. Też znalazłem ich na Allegro. Podałem ten kocioł do sprawdzenia firmie zajmującej się frofesjonalnie sprzedazą i montażem pieców i uzbrajaniem kotłowni. Skontaktowali się z producentem, powertowali w informacjach i ocenili że jest to produkt warty zainteresowania. Przedewszystkim ze względu na grubość użytej stali, poza tym nie robią go w przysłowiowym garażu. Instalatorzy nie spotkali się wcześniej z użytkownikami tego kotła, więc trudno im powiedzieć jak będzie się sprawował. Udzielają gwarancji i serwis dojeżdża w 24h. Jedno wiemy że jest duża kolejka- w tej chwili realizacja zamówienia jest na 10 listopad a wypuszczają miesięcznie ok. 50 szt.

  8. #8

    Domyślnie

    A jaka jest ta grubość użytej stali ?
    Ile mm ?
    -------------
    Sopel

  9. #9

    Domyślnie

    sopel750
    Te piece sa dosyc dobrze opisane przez jednego z dielerów na allegro a strona producenta to www.stalmark.pl
    pozdrawiam
    scur

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    OskaRGD

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Gdańsk
    Dzielnica
    Wrzeszcz
    Posty
    14

    Domyślnie

    ... a dleczego one maja tak krótką gwarancję ??

    Powierzchnia grzewcza kotła 2,2 m2 , Ling ma 2,7 m2

    Druga sprawa skoro Stalmark jest zrobiony z takiej super grubej blachy to czemu waży tylko 320 kg podczas gdy Ling przy tej samej mocy waży 400 kg i do tego ma chyba troche mały zasobnik

    Tez jestem na etapie wyboru pieca ( w ciągu tygodnia chcę juz zamówić) i się łamie miedzy właśnie Stalmark i Ling, tylk ocoś mi włąśnie przestaje pasować przy nim (firma która istnieje 5 lat chyba tez nie ma dużego doświadczenia) więc się zastanawiam że chyba jednak warto dopłacić do Linga.
    http://naodwrot.com - trochę inaczej o web świecie
    http://twoje-audiobooki.pl - książki do czytania
    http://b-maxi.pl - B-MAXi Salon z odzieża dla Pań Puszystych

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał OskaRGD
    ... a dleczego one maja tak krótką gwarancję ??

    Powierzchnia grzewcza kotła 2,2 m2 , Ling ma 2,7 m2

    Druga sprawa skoro Stalmark jest zrobiony z takiej super grubej blachy to czemu waży tylko 320 kg podczas gdy Ling przy tej samej mocy waży 400 kg i do tego ma chyba troche mały zasobnik

    Tez jestem na etapie wyboru pieca ( w ciągu tygodnia chcę juz zamówić) i się łamie miedzy właśnie Stalmark i Ling, tylk ocoś mi włąśnie przestaje pasować przy nim (firma która istnieje 5 lat chyba tez nie ma dużego doświadczenia) więc się zastanawiam że chyba jednak warto dopłacić do Linga.
    To jest produkcjia w wynajętej hali zakładów chemicznych w oswięcimiu[/i][/b]

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    OskaRGD

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Gdańsk
    Dzielnica
    Wrzeszcz
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał RUDAS
    Cytat Napisał OskaRGD
    ... a dleczego one maja tak krótką gwarancję ??

    Powierzchnia grzewcza kotła 2,2 m2 , Ling ma 2,7 m2

    Druga sprawa skoro Stalmark jest zrobiony z takiej super grubej blachy to czemu waży tylko 320 kg podczas gdy Ling przy tej samej mocy waży 400 kg i do tego ma chyba troche mały zasobnik

    Tez jestem na etapie wyboru pieca ( w ciągu tygodnia chcę juz zamówić) i się łamie miedzy właśnie Stalmark i Ling, tylk ocoś mi włąśnie przestaje pasować przy nim (firma która istnieje 5 lat chyba tez nie ma dużego doświadczenia) więc się zastanawiam że chyba jednak warto dopłacić do Linga.
    To jest produkcjia w wynajętej hali zakładów chemicznych w oswięcimiu[/i][/b]
    Nie za bardzo rozumiem czego ma dotyczyć ta odpowiedź, jaki związek ma powierzchnia grzewcza kotła, jego waga i długość okresu gwarancji do tego w jakich warunkach jest produkowany kocioł. Chyba, że to jakaś firma krzak która nie ma specjalnie swojej siedziby i podnajmuje jakieś zdewastowane zkłady i tam coś sobie spawają i nie wiadomo czy za rok czy dwa będą w ogóle istnieć, to można mieć obawy do trwałości kotła.

    Pozdrawiam
    http://naodwrot.com - trochę inaczej o web świecie
    http://twoje-audiobooki.pl - książki do czytania
    http://b-maxi.pl - B-MAXi Salon z odzieża dla Pań Puszystych

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krystek77

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam

    Od kilku dni mam zainstalowany piec STALMARK o mocy 25 kW. Trudno mi oceniać jego funkcjonalność po kilku dniach - wydaje mi się, że piec jako taki jest ok natomiast mam problem na linii piec - regulator pokojowy. Otóż po wybraniu opcji Regulator pokojowy -> Zalacz wszystko dokładnie przestaje działać. Dziś poprawiłem po wykonawcy regulator pokojowy ( usprawiedliwia gościa to, że sam stwierdził iż mógł pomylić " kabelki" na przekaźniku regulatora - faktycznie miało to miejsce) Zamieniłem kabelki tak, że przekaźnik wspomaga pracę układu z pompą - w zasadzie współpracuje. Teoretycznie wszystko jest ok. Ustawienia poprawne - lecz niestety w praktyce wygląda to tak, że kiedy załączę Regulator pokojowy za około minutę wyłącza się nadmuch, potem pompa i piec w zasadzie wygasa . Muszę wtedy ratować się odłączeniem regulatora - wówczas wszystko jest ok. Piec reaguje prawidłowo i jeśli temperatura spadnie poniżej dwóch stopni od zadanej ( tak mam ustawioną histerezę) załącza się nadmuch podajnik podaje paliwo. Czy może ktoś z Szanownych Forumowiczów spotkał się z podobnym problemem ? Będę wdzięczny za odpowiedź

    pozdrawiam

    Krystek
    Świat wykonał niewłaściwą operację za chwilę nastąpi jego zamknięcie

  14. #14

    Domyślnie

    witaj
    mam stalmarka 25 kW jest i również mam regulator pokojowy, szczerze mówiąc nie mam żadnych problemów.
    czy ustawiles na sterowniku kotla priorytet regulatora pokojowego?

  15. #15

    Domyślnie

    witam .jeżeli ktoś jest teraz na kupnie stalmarka to na stronie sprzedawcy jest promocja www.eko-kotly.pl mają taniej niż u producenta sam sprawdzałem

  16. #16

    Domyślnie

    ceny u producenta sa te same jak na stronie ktora podales

  17. #17

    Domyślnie

    tak ceny są takie same ale na stronie mają promocje
    200zł na stalmarka a 300 na kmg

  18. #18

    Domyślnie

    Ostro sobie łamię głowę jaki piec kupić. Stalmark też wchodzi w grę. Może ktoś z użytkowników wyrazi jakąś opinię na jego temat i jego użytkowania?

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Alski

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    103
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Jestem uzytkownikiem Stalarka od kilku dni, nie wygasa , grzeje ale prosze o pomoc w innym poście )

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lbryndal
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2.258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    362

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alski
    Jestem uzytkownikiem Stalarka od kilku dni, nie wygasa , grzeje ale prosze o pomoc w innym poście )
    i jak wrażenia ?? duzo spala opału ?
    jaki miał stosujesz ??
    W życiu piękne są tylko chwile.
    Dziennik
    Komentarze

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony