dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie mieszkanie spółdzielcze na rzecz budowy domu - ???

    Witam,

    myślę, że nie tylko ja buduję w ten sposób swój upragniony domek. Udało się nam niedawno uwłaścić mieszkanie spółdzielcze i chcielibyśmy pieniądze ze sprzedaży ulokować w budowę. Pytanie co z podatkiem.
    Jest dodatkowo jeden szkopół. Mieszkanie było zapisane na rodziców, którzy chcę je nam przepisać. Tylko czy po przepisaniu nie okaże się, że będziemy musieli zapłacić 19% fiskusowi? Chciałbym uniknąć szczodrośći względem US.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    a wystarczy wykonać telefon do US, ciężko, co? palce jak widać sprawne
    a tam Ci powiedzą, że dzięki malemu premierowi podatku nie zapłacisz, tylko się spiesz bo premier Donald może coś zmienić
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  3. #3

    Domyślnie

    W tym UeSie wspomną też zapewne o tym, że masz czasu jakieś 5 lat na przerobienie pieniążków z mieszkania w domek...

  4. #4

    Domyślnie

    Od darowizny na rzecz najbliższych członków rodziny nie płaci się od niedawna podatku

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pmacko

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frantz
    Od darowizny na rzecz najbliższych członków rodziny nie płaci się od niedawna podatku
    A co ma do tego darowizna ?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał pmacko
    Cytat Napisał Frantz
    Od darowizny na rzecz najbliższych członków rodziny nie płaci się od niedawna podatku
    A co ma do tego darowizna ?
    Ma -rodzice przekazują mieszkanie dzieciom (lub autorce wątku i jej mężowi) w formie darowizny -faktycznie nie ma od niej podatku (my tak dostaliśmy działkę i dom). Jest tylko taksa notarialna, ale dzięki ministrowi "młodemu okularnikowi" , została miesiąc temu obniżona o polowę -więc opłata będzie symboliczna

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pmacko

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5

    Domyślnie

    [/quote]
    Ma -rodzice przekazują mieszkanie dzieciom (lub autorce wątku i jej mężowi) w formie darowizny -faktycznie nie ma od niej podatku (my tak dostaliśmy działkę i dom). Jest tylko taksa notarialna, ale dzięki ministrowi "młodemu okularnikowi" , została miesiąc temu obniżona o polowę -więc opłata będzie symboliczna [/quote]

    Mój błąd(nie doczytałem) . W takim razie (po darowiźnie) sprzedaż mieszkania należy zgłosić w US i napisać oświadczenie, że pieniądze ze sprzedaży mieszkania zostaną przeznaczone na cele mieszkaniowe.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony