dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Podłoga na gruncie - izolacja

    Witam

    Mam takie małe pytanie techniczne, mianowicie ile ciepła może uciekać przez podłogę na gruncie? Chciałem założyć ogrzewanie w nieogrzewanym garażu (garaż na poziomie gruntu) i wykorzystywać go później nie jako garaż a jako pomieszczenie do majsterkowania. I teraz pytanie, bo z tego co mi wiadomo, to podłoga jest bezpośrednio na gruncie, nie ma izolacji termicznej pod spodem. Zostawić tak, czy wkopać się w grunt, położyć styropian i wylać podłogę?

  2. #2

    Domyślnie

    Pewnie ze dwa wiadra

    Opcja pt. szukaj.
    Prawa autorskie do tego postu przysługują Kryspinowi

  3. #3

    Domyślnie

    Chyba powinieneś zrobic to tak, jak się robi w "normalnym domu" czyli:
    1.piasek
    2. chudziak
    3. folia (lub papa)
    4.styropian
    5.folia i podłogówka
    6. wylewka

  4. #4

    Domyślnie

    Garaz jest, stoi, swoje lata juz ma. Ja chce tylko zmienic sposob uzytkowania i dodac ogrzewanie. I nie wiem czy mam zostawic tak jak jest, czy poglebiac wszystko i dawac izolacje

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał ortolin
    Garaz jest, stoi, swoje lata juz ma. Ja chce tylko zmienic sposob uzytkowania i dodac ogrzewanie. I nie wiem czy mam zostawic tak jak jest, czy poglebiac wszystko i dawac izolacje
    Pytanie jeszcze ile będziesz tam spędzał czasu i czy nie lepiej zainwestować w buty z grubą podeszwą.
    Czy będziesz grzał tam non stop czy tylko w momencie prac. Jaką chciałbyś tam temperaturę utrzymywać.

    Napewno docieplenie podłogi będzie korzystne i zmniejszy straty (jakie - teg ci nie policzy nikt.. raczej) Pytanie jeszcze jak jest z dociepleniem ścian i stropu garażu, drzwi okien jeśli są?
    Prawa autorskie do tego postu przysługują Kryspinowi

  6. #6

    Domyślnie

    Bede tam spedzac raczej duzo czasu, sciany sa mocno izolowane (20cm styro) okna nowe wstawione. Tylko nie wiem co z ta podloga nieszczesna. Boje sie ze moze mi sie na niej kondensowac wilgoc, co w przypadku gdybym polozyl drewniana posadzke mogloby byc co najmniej klopotliwe.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał ortolin
    Bede tam spedzac raczej duzo czasu, sciany sa mocno izolowane (20cm styro) okna nowe wstawione. Tylko nie wiem co z ta podloga nieszczesna. Boje sie ze moze mi sie na niej kondensowac wilgoc, co w przypadku gdybym polozyl drewniana posadzke mogloby byc co najmniej klopotliwe.
    Skoro na ścianach 20 to pewnie strop także albo pod kondygnacją albo dobrze docieplony... dużo czasu to nie pozostaje nic innego jak docieplic tą podłogę.

    daj 10 cm styro EPS100 i będziesz miał dobre warunki do pracy przy niedużych kosztach... zresztą policz sobie optymalnie sam

    Co do strat i korzyści z docieplenia podłogi zajrzyj i policz programem OZC
    http://www.purmo.com/pl/downloads/software.htm
    Prawa autorskie do tego postu przysługują Kryspinowi

  8. #8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony