dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bartelus

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Grzejniki w podlodze

    Mam duze przeszklenia w salonie wiec pozostaje mi kupno grzejnikow w podlodze. Co sadzicie o tych grzejnikach, ma ktos takie?
    Koszt dosyc wysoki nie wiem czy warto?
    Bartelus

  2. #2

    Domyślnie

    To co teraz napiszę, jest wyłącznie moją subiektywną opinią. Jest wielu zwolenników grzejników w podłodze, ale wolałabym znaleźć miejsce na ścianie niż umieszczać go w podłodze. Dla mnie wygląda to ni mniej ni więcej tylko jak kratka ściekowa. Za nic w świecie nie chciałabym mieć czegoś takiego w domu. Zwłaszcza w salonie.

  3. #3

    Domyślnie

    Moim zdaniem to świetne rozwiązanie w sytuacji,kiedy nie chce się mieć grzejnika na ścianie,która zwykle jest bardzo widoczna.
    Żałuję, że moją ścianę szpeci grzejnik,
    zamiast pięknego kredensu
    Moim zdaniem WARTO!!!!

  4. #4

    Domyślnie

    Czy ktoś ma może linka do zdjęcia , jak wygląda grzejnik w podłodze?

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.126
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

  6. #6

    Domyślnie

    Ja mam regulusy od kolegi powyżej Dopiero od dwóch dni grzeją. Nie znam się na tym więc nie wypowiem się co do technicznych aspektów ich funkcjonowania. Kupiłem bo były relatywnie tanie. Grzać- grzeją. Zwracam uwagę, że niesamowicie ważne jest bardzo dokładne zamontowanie ich w podłodze (izolacje, poziomy itp) bo można potem mieć niemiłe niespodzianki, jak choćby powyginane rynny czy nielicujące z podłogą kratki

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bartelus

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    [quote="KiZ"]Ja mam regulusy od kolegi powyżej Dopiero od dwóch dni grzeją. Nie znam się na tym więc nie wypowiem się co do technicznych aspektów ich funkcjonowania. Kupiłem bo były relatywnie tanie.

    Relatywnie tanie, powiem ze takie grzejniki sa strasznie drogie (wychodzi ponad 1000pln za mb grzejnika). Znajomy (ten z oszczednych) mowi mi zebym sobie zainstalowal w podlodze grzejniki "FAVIERKI" takie co sa w szklarni, tylko jak to w praktyce bedzie wygladalo. Powiem ze niestety nie mam innej praktycznie mozliwosci zainstalowania grzejnikow jak w podlodze (oszklenie okolo 8mb) - po prostu nie mam sciany na ktorej moglbym tradycyjne grzejniki zainstalowac.
    Bartelus

  8. #8

    Domyślnie

    Z tego samego powodu -duże przeszklenia -też myśleliśmy o grzejniku kanałowym (tak się to prawidłowo nazywa ). Ale zrezygnowaliśmy -dlaczego?
    Po pierwsze do naszego salonu -37m koszt wyniósłby ok 4tys (i to bez tych "ozdobnych" kratek na wierzchu). Po drugie -wymagają bardzo wysokiej temp. zasilania -ok 90stopni -rachunki za gaz (zwykły kaloryfer do 60st a podłogowka ok 35-40st). Z tego w zględu w całym salonie bedzie podlogowka -a a tym deska trójwarstwowa merbau (zero kaloryferów) polecam. Tym bardziej, że ostatnio widziałam taki grzejnik "na żywo" -i nie wyglądał zbyt atrakcyjnie (nie wiem czemu bardzo kojarzy mi się z komunistycznym wnętrzami szpitali czy fabryk ).

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.126
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    do naszego salonu -37m koszt wyniósłby ok 4tys (i to bez tych "ozdobnych" kratek na wierzchu). Po drugie -wymagają bardzo wysokiej temp. zasilania -ok 90stopni -rachunki za gaz
    Jaka firma dała Ci taką ofertę??

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw
    do naszego salonu -37m koszt wyniósłby ok 4tys (i to bez tych "ozdobnych" kratek na wierzchu). Po drugie -wymagają bardzo wysokiej temp. zasilania -ok 90stopni -rachunki za gaz
    Jaka firma dała Ci taką ofertę??
    Juz nie pamiętam. jakaś z Allegro -chyba z Lublina.

  11. #11

    Domyślnie

    Też rozgryzamy ten problem i zbieramy opinie.

    Załączam link gdzie są inf. na ten temat.
    http://forum.muratordom.pl/grzejniki...ie%20kanałowe

    My będziemy mieć w salonie parkiet więc to wyklucza ogrzewanie podłogowe.

    Rozważamy też wyłożenie niedużego fragmentu podłogi przy drzwiach na taras ładną ceramiką i w tym fragmencie podłogówkę, ale czy to wystarczy aby ogrzać 40 metrów? Czy ktoś tak ma?
    Też nam szkoda miejsca na grzejnik przy ścianie.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    "My będziemy mieć w salonie parkiet więc to wyklucza ogrzewanie podłogowe. "

    CZEMU?!!!

    Możesz nam tu powiedzieć WYRAŹNIE dlaczego tak jest?

    Adam M.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Koniczynka
    Też rozgryzamy ten problem i zbieramy opinie.

    Załączam link gdzie są inf. na ten temat.
    http://forum.muratordom.pl/grzejniki...ie%20kanałowe

    My będziemy mieć w salonie parkiet więc to wyklucza ogrzewanie podłogowe.

    Rozważamy też wyłożenie niedużego fragmentu podłogi przy drzwiach na taras ładną ceramiką i w tym fragmencie podłogówkę, ale czy to wystarczy aby ogrzać 40 metrów? Czy ktoś tak ma?
    Też nam szkoda miejsca na grzejnik przy ścianie.
    Wcale nie wyklucza -uwierz mi bo przewertowałam inet wzdłuż i wszeż -u nas będzie parkiet merbau. Fachowcy radzą -albo parkiet 2-3warstwowy, albo zwykły tylko cieńszy -10-14mm, albo po prostu mniejsze lamelki (im więcej szparek tym lepiej przenika ciepło). Poza tym należy po prostu dawac gęściej pętle podłogówki -np co 15cm (przy glazurze co 20cm). Pobierz sobie taki program do przeliczania gdługości i gęstości pętli:
    http://www.ogrzewnictwo.pl/index.php...s=81&cms=183&a
    Nam on wiele rozjaśnił. Radzę dobrze poczytac inet -bo samam myślałam 3 m-ce temu tak jak Ty -ale internet mi sporo rozjaśnił. A kaloryferków nie będzie wcale na parterze

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.126
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Można zrobić podest drewniany kanału grzewczego również z merbau...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony