Witam, posiadam kocioł Viadrus U22 Hercules, ostatnio zauważyłem kilka dziwnych rzeczy w użytkowaniu go. Po pierwsze przy otwieraniu górnych drzwiczek w trakcie palenia wydostaje się duża ilość dymu, myślałem że to wina brudnego komina, tak też było, jednak po wyczyszczeniu go przez kominiarza niewiele się zmieniło. Mam problem z rewizja w tylnej części kotła, nie mogę jej do końca zamknąć, jest mała szpara przez która podczas pracy wentylatora przedostaje się niewielka ilość dymu. Dziś zauważyłem, że również z dwóch miejsc w tylnej części kotła, na czopuchu przedostaje się dym. Ostatnio paliłem dość mokrym drzewem, kocioł jest mocno osmolony, sypałem sadpalu, ponoć po przepaleniu węglem miało nie być problemu z usunięciem osadu, niestety trzyma się dobrze, tym bardziej w miejscach trudno dostępnych. Co może być przyczyną cofającego się dymu, przy założeniu że komin jest ok? Czy jest jeszcze jakiś środek do oczyszczenia kotła, skuteczniejszy niż sadpal? I ostatnia kwestia, czy kocioł powinno poddawać się okresowemu przeglądowi? Jestem laikiem i nie orientuje się zbyt w tych sprawach. Jeśli tak, to czy producent zapewnia serwis pogwarancyjny? Sam nie jestem w stanie rozwiązać problemu nieszczelności a to przecież poważny problem. Z góry dziękuje za odpowiedź.