dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31
  1. #1

    Domyślnie Pustaki MAX - Leier!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

    Witam,
    prosze o opinie, chcemy zakupić pustaki Max-220 - producent Leier.
    Cena 2,98/szt. Cena chyba dobra.
    Mieliście może doświadczenie z pustakami tej firmy?
    Może słyszeliście opinie o ich produktach.
    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Nikt nie kupował z tej firmy?????????????????????

  3. #3

    Domyślnie

    nie wiem jak maxy ale odpowiednik porotherma wienerbergera zwany chyba termoporem ponoc jest bardzo kruchy i nierowny. Uprzedzam ze to zaslyszane opinie - sam budowalem z porothermu.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja budowalem z Thermoporu Leiera i częściowo potwierdzam to co pisze garbus2 - są kruche. Natomiast co do wymiarów i kształtu to wszystko było OK.

    --
    Pozdrawiam,
    Grzesiek

  5. #5

    Domyślnie

    no ja juz zapłaciłem po 2.78 i czeka aż mi przywiozą.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja budowałem Maxami Leiera. Były naprawdę bardzo proste ,ale przed wymurowaniem sprawiały wrażenie trochę kruchych. W ścianie już takie kruche nie są, a patrząc na maxy w kształcie beczek z innych firm kupiłbym Leirer ponownie.

  7. #7

    Domyślnie

    Witam ja własnie kupiłem Porotherm 25 p+w po 6,20 brutto , wyglada ładnie na paletach murarz obejrzał i powiedział że ok, ja tak powiedział to kupiłem, teraz czekam na 11,5 na scianki działowe zakup po 4,30 za sztukę. miejmy nadzieję że bedzie dom ciepły i sciany mocne , a co wy myslicie ?
    Stan developerski , sam sobie dziwie ze juz to

  8. #8

    Domyślnie

    myślę że płacąc w lipcu za 10palet porothermu winerbergera 11,5 po 8złszt "troche" przepłaciłem. Sciany nośne budowałem z termoporu 24 leiera i drugi raz bym tego błądu nie popełnił...

  9. #9

    Domyślnie

    Skrzypp mam pytanie czy ten porotherm brałeś na składzie czy przez allegro. W moich stronach na składach 25ka P+W wienerbergera chodzi po około 7.50 brutto z dowozem. Za twoją cene to chodzą po allegro ale ciągle mam obawy czy tak zakupiony towar potem można w miarę normalnie reklamować jakby co.
    Andrzej, projekt Kornelia archipelag

  10. #10

    Domyślnie

    U mnie jest MAX Leiera. Prosty, trzymał wymiary, murarze sobie chwalili. Podobno trochę kruchy, ale mało odpadów było... Znaczy, nie tak źle...
    Już w domku!!!

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał akacja
    U mnie jest MAX Leiera. Prosty, trzymał wymiary, murarze sobie chwalili. Podobno trochę kruchy, ale mało odpadów było... Znaczy, nie tak źle...
    Dzisiaj dzwoniłam w kilka miejsc, nie wszędzie mają maxa Leiera, ale tam gdzie mają to generalnie polecają ta firmę, natomiast zdecydowanie odradzają maxa z plecewic, chociaż też mają w ofercie.
    Zarezerwowaliśmy 5 500 szt. w sobotę pojedziemy zapłacić za towar - zdecydujemy się na maxa Leiera - będzie dobrze.
    Moje pytanie wynikało z faktu, że o tej firmie mało słyszałam.

    Do akacja Gdybyś drugi raz budował/a wybrał/a być maxa Leiera?

    Trochę kruchy to znaczy... Przecież dom się nie zawali Prawda??

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    myślę że płacąc w lipcu za 10palet porothermu winerbergera 11,5 po 8złszt "troche" przepłaciłem. Sciany nośne budowałem z termoporu 24 leiera i drugi raz bym tego błądu nie popełnił...
    Nie przejmuj się!!! Ja w lipcu za Porotherm Winerberger 11,5 zapłaciłem 9 zł/szt brutto . Dobrze że kupiłem tylko 4 palety, bo do dziś stoją niewykorzystane. Wiem, moja wina, nie zachowałem zimnej krwi i dałem się ponieść bumowi budowlanemu. I uważam że to wszystko było napędzone przez hurtowników . Powinni za taki proceder karać

  13. #13

    Domyślnie

    My budowaliśmy czerwiec-sierpień z Maxa Leier. Kupowany był w grudniu 2006r po 2,30zl/szt Stawiany był "w poprzek" -grubośc ściany 28,8cm+ styropian 12cm (będzie w maju). Polecam. Materiał popularny, lubiany przez murarzy bo "prosty w obsłudze". Potwierdzam, że jest nieco kruchy, ale to może byc atut przy kuciu bruzd pod elektrykę czy wod-kan

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    danpi

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    6

    Domyślnie

    Ja też budowałem z maxa leier i wszystko było ok - wymiar, kształt. Jak chodzi o kruchoś nie zauważyłem takiej cechy choc przestrzegano mnie przed tym producentem. Ogólnie jestem zadowolony - polecam.

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    PeTek

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam.
    Napisze ktoś jeszcze na temat tych pustaków "Leier". Właśnie mam kupować po 2,8zł, ale jezcze się zastanawiam ze względu na tą kruchość o której nie poraz pierwszy słyszę. W grę wchodzą jeszcze Biegonice po 3,2zł/szt. A te? Jakie z nimi doświadczenia?

    ps. forum czytam/oglądam od prawie roku, ale dopiero dzsiaj się zarejestrowałem i to jest mój pierwszy post

  16. #16

    Domyślnie

    Jak kiepscy murarze to czy to będzie porotherm czy lejer zawsze będzie im kruchy.
    Wiadomo, ceramika poryzowana delikatna jest, nie da się tym rzucać. Jak spadnie to sie potłucze
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał PeTek
    Witam.
    Napisze ktoś jeszcze na temat tych pustaków "Leier". Właśnie mam kupować po 2,8zł, ale jezcze się zastanawiam ze względu na tą kruchość o której nie poraz pierwszy słyszę. W grę wchodzą jeszcze Biegonice po 3,2zł/szt. A te? Jakie z nimi doświadczenia?

    ps. forum czytam/oglądam od prawie roku, ale dopiero dzsiaj się zarejestrowałem i to jest mój pierwszy post
    Nie chodzi o to, że one "rozsypują się w rękach" Raczej o to, że np jak pukniesz mocniej młotkiem to połowa odpadnie -ale tak jest i ze zwykłą dziurawką. Bierz leiera -warto! (tym bardziej za tą cenę ).

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar selimm
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    6.216

    Domyślnie

    Ja - budowałem
    odpadów było sporo , ale dom całkiem dobrze sobie stoi
    Taki stary jestem
    a nic kurw@ nie zmądrzałem -

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klakons

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    67
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    A jak byscie porownali tego maxa Leiera z porothermem (rozmiar ok 50x250x25 cm) - jakosc do ceny? Czy taniej budwac z maxa ale za to jakosciowo nieznacznie gorzej, czy moze nie warto przeplacac za porotherma bo jakosc scian bedzie porownywalna? Ja dopiero sie przemierzam do budowy ale materialy chcialem kupic juz w tym roku. Murarz doradzal tego porotherma ale sam juz nie wiem

    Marcin

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał klakons
    A jak byscie porownali tego maxa Leiera z porothermem (rozmiar ok 50x250x25 cm) - jakosc do ceny? Czy taniej budwac z maxa ale za to jakosciowo nieznacznie gorzej, czy moze nie warto przeplacac za porotherma bo jakosc scian bedzie porownywalna? Ja dopiero sie przemierzam do budowy ale materialy chcialem kupic juz w tym roku. Murarz doradzal tego porotherma ale sam juz nie wiem

    Marcin
    Ja bym nie przepłacała, tym bardziej, że poroterm i tak trzeba ocieplac (jak i maxa). My początkowo myśleliśmy o porotermie -ale kalkulacja kosztów była bezlitosna (maxa kupowaliśmy po 2,30 -na domek poszło 3000sztuk).

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony