dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1

    Domyślnie służebność

    czy babcia może być na służebności u kilku osób.

  2. #2

    Domyślnie Re: służebność

    Cytat Napisał sylwia1891
    czy babcia może być na służebności u kilku osób.
    Może, najwygodniej będzie jak dogadasz sie z babcią i podzilicie sie tą działką notarialnie .
    I nie zakładaj więcej wątków o Babci

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    jeżeli są dwie, to na każdą można oddzielny wątek, ale tu pewnie chodzi o tą samą

    no i czasami trzeba się rozejrzeć, a nie tak na oślep
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  4. #4

    Domyślnie

    właśnie o to chodzi że działka będzie dzielona na dwie mniejsze, jedna jest z domem w którym babcia ma służebność a druga która ma należeć do mnie to samo pole, więc z jakiej racji mam mieć babcię na swojej ziemi, skoro rodzice nie odpisują mi domu,

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwia1891
    właśnie o to chodzi że działka będzie dzielona na dwie mniejsze, jedna jest z domem w którym babcia ma służebność a druga która ma należeć do mnie to samo pole, więc z jakiej racji mam mieć babcię na swojej ziemi, skoro rodzice nie odpisują mi domu,
    Reasumując chcesz "wysiudać" Babcie z domu stojącego na działce, która nie jest jeszcze Twoja.
    Sorry, nie pomoge.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztofik
    Reasumując chcesz "wysiudać" Babcie z domu stojącego na działce, która nie jest jeszcze Twoja.
    Sorry, nie pomoge.
    Krzysztofik, nie bądź taki Szybki Bill. Nawet poniedziałek rano nie usprawiedliwia.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    rano
    Kolega "wczorajszy"
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    rano
    Kolega "wczorajszy"
    Rano to rzecz względna, a poniedziałek rano to nawet relatywistyczna

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał jkrzyz

    Krzysztofik, nie bądź taki Szybki Bill. Nawet poniedziałek rano nie usprawiedliwia.
    A teraz ładnie napisz, o co Ci konkretnie chodzi.

  10. #10

    Domyślnie

    nie nie chcę wyrzucić babci, akurat ja będę miała tą działkę bez domu, czyli babcia zostaje nadal u rodziców na służebności i chodzi mi o to czy w takim wypadku babcia będzie na służebności u moich rodziców i jeszcze u mnie jak to będzie oddzielna działka
    trochę to skomplikowane ale niestety tak jest
    nikt nie chce nikogo oszukać, babcia nadal będzie u moich rodziców i co w takim wypadku służebność będę miała ja, moi rodzice,a za rok jeszcze mój brat bo i on będzie miał odpisane, sorry ale dla mnie to to wszystko jest jakieś chore

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztofik
    Cytat Napisał jkrzyz

    Krzysztofik, nie bądź taki Szybki Bill. Nawet poniedziałek rano nie usprawiedliwia.
    A teraz ładnie napisz, o co Ci konkretnie chodzi.
    Może nie czytałem dość dokładnie, ale na razie o eksmisji babci nikt nie pisze?

  12. #12

    Domyślnie

    bo nikt nie zamierza tego zrobić

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwia1891
    ...... więc z jakiej racji mam mieć babcię na swojej ziemi,.....
    A to pisał wilk?

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwia1891
    nie nie chcę wyrzucić babci, akurat ja będę miała tą działkę bez domu, czyli babcia zostaje nadal u rodziców na służebności i chodzi mi o to czy w takim wypadku babcia będzie na służebności u moich rodziców i jeszcze u mnie jak to będzie oddzielna działka
    trochę to skomplikowane ale niestety tak jest
    nikt nie chce nikogo oszukać, babcia nadal będzie u moich rodziców i co w takim wypadku służebność będę miała ja, moi rodzice,a za rok jeszcze mój brat bo i on będzie miał odpisane, sorry ale dla mnie to to wszystko jest jakieś chore
    Takie jest po prostu prawo. Inaczej byś na to patrzyła, jakbyś to ty korzystała ze służebności.
    Rozwiązaniem jest tylko zrzeczenie się babci praw do Twojej działki.
    Oczywiście notarialnie. Babcia nie musi tam być osobiście, może wyznaczyć pełnomocnika. Wszystko można załatwić przy okazji przeniesienia praw własności.

  15. #15

    Domyślnie

    dla mnie to wcale nie jest śmieszne bo mam poważny problem

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwia1891
    dla mnie to wcale nie jest śmieszne bo mam poważny problem
    Poważny problem może być w przyszłości.
    Widocznie rodzice nie chcą byś sprzedała swoją część.

  17. #17

    Domyślnie

    ja wcale nie zamierzam sprzedać tylko w przyszłym roku chcę się budować ale w takim wypadku nie dostanę kredytu

  18. #18

    Domyślnie

    ale czy ktoś może mi powiedzieć czy istnieje taka sytuacja że babcia będzie na tej służebności u każdego kto dostanie kawełek działki

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwia1891
    ja wcale nie zamierzam sprzedać tylko w przyszłym roku chcę się budować ale w takim wypadku nie dostanę kredytu
    Dostaniesz, za zgodą Babci.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał jkrzyz
    Rozwiązaniem jest tylko zrzeczenie się babci praw do Twojej działki.
    Oczywiście notarialnie. Babcia nie musi tam być osobiście, może wyznaczyć pełnomocnika. Wszystko można załatwić przy okazji przeniesienia praw własności.
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony