dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Co z paszportami?

    Zastanawiamy się czy wyrabiać dziecku paszport? Na obszarze UE granic ma nie być to i paszport chyba potrzebny nie będzie, ale pewni nie jesteśmy. Czy ktoś dysponuje wiedzą na ten temat? Dodam, że chodzi o przemieszczanie się wyłącznie na terenie UE.
    Per Aspera Ad Astra

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Dzieci mogą podróżować również na podstawie dowodu osobistego, ale jest on ważny tylko 5 lat.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    dziecko na kartę rowerową albo bibioteczną nie może sie poruszać po unii. To, że granic nie ma nie oznacza, że nie nalezy posiadać dokumentów

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar selimm
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    6.216

    Domyślnie

    można mu wyrobić dowód osobisty


    ps. tymczasowy ...jakby kto nie skumał
    Taki stary jestem
    a nic kurw@ nie zmądrzałem -

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    ila66

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    15.477

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka
    dziecko na kartę rowerową albo bibioteczną nie może sie poruszać po unii. To, że granic nie ma nie oznacza, że nie nalezy posiadać dokumentów
    moje poruszaja sie po uni na szkolnych legitymacjach

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Amtla
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    8.088
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    274

    Domyślnie

    A co z dziećmi w wieku przedszkolnym?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał Amtla
    A co z dziećmi w wieku przedszkolnym?
    a wpisz je w swój paszport (no, no, tylko nie sama) i gotowe!
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    Cytat Napisał Amtla
    A co z dziećmi w wieku przedszkolnym?
    a wpisz je w swój paszport (no, no, tylko nie sama) i gotowe!
    już nie istnieją wpisy dzieci do paszportów

    Wartownik, przechodzisz z dziecmi granicę na legitymację szkolną? W straży granicznej pracujesz?

  9. #9

    Domyślnie

    Za kilka dni wejdziemy do Schengen i granic jako takich już nie będzie . Myślę że trzeba poczekać i wtedy samo się wyjaśni. Pisząc mam na myśli moją 17-to miesięczną córcię. Bo ta większa ma paszport od dawna, a z tą małą to się jeszcze zastanawiamy...
    Per Aspera Ad Astra

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kuleczka

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.130

    Domyślnie

    Cytat Napisał ila66
    Cytat Napisał Majka
    dziecko na kartę rowerową albo bibioteczną nie może sie poruszać po unii. To, że granic nie ma nie oznacza, że nie nalezy posiadać dokumentów
    moje poruszaja sie po uni na szkolnych legitymacjach
    ila, ale to musiało być dawno
    już od przeszło roku, jest to zabronione
    moja siostra rzeczywiście 2 lata temu była na wycieczce szkolnej w Niemczech i cała klasa miała przy sobie tylko leg. szkolne
    Półtora roku temu, już nie było to możliwe. Dzwoniłam nawet na przejście graniczne, aby się upewnić, bo siostra miała wykupiony już bilet nas autobus i niestety, musimy mieć paszport, lub dowód tymczasowy
    Wydaje mi się, że najlepiej jednak wyrobić paszport. Możemy wówczas podróżować po całym świecie, a nie tylko w granicach Unii.
    Nigdy nie wiadomo co los przyniesie i jak daleki wyjazd się trafi.

    Pamiętam jak 15 lat temu znienacka trafiła mi się okazja wyjechać praktycznie za darmo do Hiszpanii. Paszportu nie miałam, ale wtedy można było za dobrą kawę i czekoladę wyrobić go w 3 dni. Tyle czekałam na paszport
    Teraz to niemożliwe.
    Cóż to za robot piękny i młody,
    I cóż to za robotniczka,
    Ona mu daje z dzbana pentody,
    A on jej wtyczki z koszyczka

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    ila66

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    15.477

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuleczka
    Cytat Napisał ila66
    Cytat Napisał Majka
    dziecko na kartę rowerową albo bibioteczną nie może sie poruszać po unii. To, że granic nie ma nie oznacza, że nie nalezy posiadać dokumentów
    moje poruszaja sie po uni na szkolnych legitymacjach
    ila, ale to musiało być dawno
    już od przeszło roku, jest to zabronione
    moja siostra rzeczywiście 2 lata temu była na wycieczce szkolnej w Niemczech i cała klasa miała przy sobie tylko leg. szkolne
    wiem , ze nie mozna ,
    tylko raz mnie cofneli na niemieckiej , ale jak bardzo przepraszali ,
    ostatnio bylem ok. miesiaca temu ,
    wyraz twarzy Niemca na widok szkolnej legitymacji - bezcenny
    oni chyba niebardzo kumają ,
    Polak spyta sie najwyzej , czy sobie jaja z niego robie

  12. #12

    Domyślnie

    ila, to ci się po prostu udaje, legitymacja szkolna w żadnym razie nie uprawnia do przekroczenia granicy.
    Mieszkam przy granicy i dzieciaki bardzo często w roku szkolnym chodzą do sąsiedniego miasta przez granicę Te z klasy, które nie mają paszportu lub dowodu, nie idą.
    Ja swojej córce wyrobiłam dowód, nie jest to dokument tymczasowy jak kiedyś, wygląda zupełnie tak jak nasze dowody, tylko, że nasze mają ważność 10 lat (też są więc w pewnym sensie tymczasowe), a dla dzieci 5 lat. Zresztą dowiadywałam się o paszort i okazało się że do 13. roku dzieci teraz też dostają paszporty na 5 lat
    Z tego co czytałam, samo zlikwidowanie kontroli granicznej nie zwalnia nas z konieczności posiadania ważnego dokumentu potwierdzającego tożsamość, gdy jesteśmy w innym kraju Unii. Bez takiego dokumentu nie wsiądziesz do żadnego samolotu w Unii, nawet gdy nie wylatujesz poza nią.

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anirac
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    385
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Z mojego doswiadczenia: jesli dziecko jest na organizowanej wycieczce szkolnej i podrozuje do krajow sasiednich typu Slowacja czy Niemcy - faktycznie wystarczy legitymacja szkolna. Jednak ta sama podroz z rodzicami zakonczy sie juz problemami na granicy, no chyba, ze sie mieszka w strefie przygranicznej. W kazdym innym przypadku jest konieczny paszport lub dowod tymczasowy. Lepiej wyrobic paszport bo i okres waznosci dluzszy i bardziej uniwersalny.

  14. #14
    elutek
    Guest
    elutek

    Domyślnie

    Cytat Napisał anirac
    Z mojego doswiadczenia: jesli dziecko jest na organizowanej wycieczce szkolnej i podrozuje do krajow sasiednich typu Slowacja czy Niemcy - faktycznie wystarczy legitymacja szkolna.
    ja mam inne doświadczenia moje dzieci zawsze musiały mieć podczas
    takich szkolnych wycieczek paszport i zawsze był on na granicy sprawdzany

    Zresztą dowiadywałam się o paszort i okazało się że do 13. roku dzieci teraz też dostają paszporty na 5 lat
    poważnie? to musi być coś nowego, bo moim dzieciom wyrobiono na 10 lat
    /też obie nie miały 13 lat/

  15. #15

    Domyślnie

    Dziecku trzeba wyrobic dowod tymczasowy albo paszport- innej mozliwości nie ma- chyba ze jedzie z klasa i na lisice zbiorowej sa wypisane dzieci ale tez trzeba posiadac jakis dokument uprawinajacy do przekraczania granicy- napewno nie ligitymacja szkolna- ktora nie jest dokumentem do przekraczania granicy- dokument w Unii musi posiadac wpis dotyczacy obywatelstwa doroslego jak i dziecka. Po wejsciu do szengen praktycznie nic sie nie zmieni oprocz tego z enie bedzie kolejek na granicy ale w kazdym czasi nawet w srodku sasiedniego panstwa mozemy byc zatrzymani do kontroli i wtedy trzeba pokazac dokument uprawianjacy do przekorczenia granicy.

    pozdrawiam: oficer strazy granicznej

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony