dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    blady00

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie folia paroizolacyjna - (bez)szczelonsc

    Witam
    od jutra klade sufity podwieszane i mam pytanie: folie przyklejam na tasmie dwustronnie klejacej - czy tasme dawac na calej dlugosci profila? co ile -na kazdym profilu? w miejscach laczenia folii ponownie klic na calej dlugosci?
    Majster mowi ze wystarcza kawalki 15cm co jakis odstep- czy to dobrze.Jak wykonczyc przy scianie?
    dom parterowy -poddasze nieuzytkowe tylko stryszek na graty -pare metrow kw. Strop dolny pas wiazarow
    prosze o pilne odpowiedxi -jutro moze byc juz za pozno na dobra rade
    pozdrawiam
    jak umiesz liczyć to licz na siebie

  2. #2

    Domyślnie

    Rockwool nie zaleca wogóle dawania folii paroizolacyjnej w pomieszczeniach suchych typu sypialnia, korytarz itp - tylko do łazienki, ubikacji, pralni. Dasz szczelnie to rzeczywiście wilgoć odłoży się na oknach. Ja u siebie dałem folię dla zasady, ale zastosowałem w taką "trochę" paroprzepuszczalną . Dałem ją bez żadnych dodatkowych uszczelnień. Teraz mieszkam i naprawdę wilgoć na oknach to u mnie praktycznie niespotykana żadkość. U góry mam strych który nie ma jeszcze podłogi. Sprawdzałem wielokrotnie czy jakaś wilgoć występuje w wełnie. NIC- dokładnie nic. Powiem tylko że strych jest nie ocieplony.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    blady00

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie cd

    więc chyba zrobię podobnie ,ale dam na całości ,mam Uni Matę Isoovera.
    Strych też nieocieplony ,podłoga tylko przez środek z desk i osb na nich.
    Mam nadzieję ,że nie zamarznie wełna jak się trochę wilgoći dostanie
    pozdrawiam
    jak umiesz liczyć to licz na siebie

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Zawilgocona wełna traci na izolacyjności! 10cm z paroizolacją to 20 cm wełny bez paroizolacji w końcu zimy. No może przesadziłem z tymi 50% ale chyba niewiele. Folię daje się po to by ograniczyć jak najwięcej zawilgocenie wełny! A wykraplanie się wody na oknach to jest wina braku wentylacji. Sposobem na to jest umieszczenie grzejników nawet małych pod oknami dachowymi na poddaszu. Folię do profili CD60 mocuje sie za pomocą taśmy 2-stronnie klejącej. najlepiej rolkę taśmy podzielić na 8 części np. flamastrem i naciąć ostrym (łamanym) nożykiem. I takie kawałki naklejać co jakiś kawałek na profil... do tego klei sie folię. Bryty foli łączy się zwykłą taśmą nawet pakową(dobrze jest 3x jedna na drugą z przesunięciem np.2,5cm) lub w wersji profesjonalnej dobrą taśmą np. corofix... ok. 30zł/25mb Resztę załatwi płyta G-K. Nie przykleja się foli na zapas bo po nocy pięknie zaściela ale podłogę...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  5. #5

    Domyślnie

    Klej szczelnie do scian i sufitów( coromix drogi ale super), zakłady 15 cm i klej tasmą. Pozornie sucha w dotyku wełna nie znaczy że nie ma w niej wilgoci.

  6. #6

    Domyślnie

    Ludzie przeczytajcie zalecenia Rockwoola !!!!!!
    Przecież oni się na tym znają. Nie zalecają żadnej folii paroizolacyjnej w sypialniach.
    Odpowiedzcie sobie na dwa pytania:
    1) Jaka jest wilgoć w sypialni że musimy się przed nią bronić folią????
    2) Jaka jest wilgoć na zewnątrz i dlaczego się przed nią nie bronimy żadną folią ???

  7. #7

    Domyślnie

    Witam

    Czytam Wasze wypowiedzi i nie rozumie gdzie, jaką folię się daje. Może ktoś mi to wytłumaczy tak po kolei - warstwami jak co powinno być położone. Folie są paroizolacyjne i paroprzepuszczalne więc jak będę miała poddasze nieużytkowe, takie po którym powiedzmy hula wiatr którą folię powinnam położyć?

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał FREDY
    Ludzie przeczytajcie zalecenia Rockwoola !!!!!!
    Przecież oni się na tym znają. Nie zalecają żadnej folii paroizolacyjnej w sypialniach.
    Odpowiedzcie sobie na dwa pytania:
    1) Jaka jest wilgoć w sypialni że musimy się przed nią bronić folią????
    2) Jaka jest wilgoć na zewnątrz i dlaczego się przed nią nie bronimy żadną folią ???
    Tak masz całkowitą rację... Rockwool nie zaleca...
    http://www.rockwool.pl/sw62343.asp

    ale Isover już tak! Pewnie to jakieś niedouczone debile co się na niczym nie znają!
    http://www.isover.pl/article.php?p=o...article_id=163
    ...aż w głowie się nie mieści że te niedouczone papraki robią taką dobrą wełnę...

    ...odpuść sobie jeśli nawet nie wiesz skąd się bierze wilgoć w domu...

    Jeśli jesteś wykonawcą to żal mi Twoich Inwestorów jeśli jesteś Inwestorem to "mitotito".
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon
    Cytat Napisał FREDY
    Ludzie przeczytajcie zalecenia Rockwoola !!!!!!
    Przecież oni się na tym znają. Nie zalecają żadnej folii paroizolacyjnej w sypialniach.
    Odpowiedzcie sobie na dwa pytania:
    1) Jaka jest wilgoć w sypialni że musimy się przed nią bronić folią????
    2) Jaka jest wilgoć na zewnątrz i dlaczego się przed nią nie bronimy żadną folią ???
    Tak masz całkowitą rację... Rockwool nie zaleca...
    http://www.rockwool.pl/sw62343.asp

    ale Isover już tak! Pewnie to jakieś niedouczone debile co się na niczym nie znają!
    http://www.isover.pl/article.php?p=o...article_id=163
    ...aż w głowie się nie mieści że te niedouczone papraki robią taką dobrą wełnę...

    ...odpuść sobie jeśli nawet nie wiesz skąd się bierze wilgoć w domu...

    Jeśli jesteś wykonawcą to żal mi Twoich Inwestorów jeśli jesteś Inwestorem to "mitotito".
    Czytając twój post mam wrażenie że powinieneś zaprosić do siebie tych "niedouczonych papraków" na korepetycje
    Aż przyjemnie się czyta takich wszystkowiedzących ekspertów którzy mają za nic czyjeś odmienne zdanie, nawet fachowców od Rockwoola.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon
    Cytat Napisał FREDY
    Ludzie przeczytajcie zalecenia Rockwoola !!!!!!
    Przecież oni się na tym znają. Nie zalecają żadnej folii paroizolacyjnej w sypialniach.
    Odpowiedzcie sobie na dwa pytania:
    1) Jaka jest wilgoć w sypialni że musimy się przed nią bronić folią????
    2) Jaka jest wilgoć na zewnątrz i dlaczego się przed nią nie bronimy żadną folią ???
    Tak masz całkowitą rację... Rockwool nie zaleca...
    http://www.rockwool.pl/sw62343.asp

    ale Isover już tak! Pewnie to jakieś niedouczone debile co się na niczym nie znają!
    http://www.isover.pl/article.php?p=o...article_id=163
    ...aż w głowie się nie mieści że te niedouczone papraki robią taką dobrą wełnę...

    ...odpuść sobie jeśli nawet nie wiesz skąd się bierze wilgoć w domu...

    Jeśli jesteś wykonawcą to żal mi Twoich Inwestorów jeśli jesteś Inwestorem to "mitotito".
    Czytając twój post mam wrażenie że powinieneś zaprosić do siebie tych "niedouczonych papraków" na korepetycje
    Aż przyjemnie się czyta takich wszystkowiedzących ekspertów którzy mają za nic czyjeś odmienne zdanie, nawet fachowców od Rockwoola.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    ...sorry ale nie będę z Tobą polemizował bo sprowadzisz dyskusję do swojego poziomu a później pokonasz mnie doświadczeniem...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  12. #12

    Domyślnie

    Tak sie składa że dzwoniłem bezpośrednio do firmy Rockwool ,Paroc i Isover i na te tematy dyskutowałem z ich technologami. W Rockwoolu powiedziano mi że folia paroizolacyjna w pomieszczeniach suchych jest zbędna - co nawet niewskazana !!! U Isovera powiedzieli mi że na razie stanowisko firmy jest takie że folia jest konieczna wszędzie, ale prywatnie powiedziano mi że rozważają podjęcie decyzji o promowaniu wersji bez paroizolacji.
    Sorry ale Ty nie jesteś dla mnie autorytetem
    U siebie dałem wszędzie paroizolację ale o stosunkowo dużej paroprzepuszczalności (chyba cos okolo 5) - kupiłem kiedyś taką - jest podobna do membrany.

  13. #13

    Domyślnie

    Ja dałem folię tylko w łazience.
    Powody:
    - bo tak zaleca rockwool czyli producent wełny której użyłem
    - nie zamierzam zamykać całego domu w worku foliowym
    - mam kilku znajomych którzy też nie dawali folii wszędzie i mając juz kilkuletnie doświadczenie twierdzą że to była dobra decyzja

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony