dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 8
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 142
  1. #121
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał plebyy Zobacz post
    Witam.
    Większość forumowiczów instaluje zmiękczacze w domkach przed kotłami, a ja mam zamiar zainstalować takie urządzenie w mieszkaniu blokowym, miejsca skromnie, rodzina 2+2, 7-8 m3 zużycia zimnej wody, głowica najlepiej Clack Pallas i złoże Lewatit S1567.
    Co polecacie do bloku, czy ma to sens i czy można zamienić złoże z gorszego na monosferyczne czy raczej rodzaj złoża przypisany jest do danego modelu zmiękczacza.
    Sam mam w bloku zmiękczacz ale tylko na zimnej wodzie. Pytanie czy masz jeden wspólny pion na kuchnie i łazienkę? I jaka jest twardość wody?
    Co do konkretnych modeli to niektóre mają określone parametry (w tym złoże), a w innych można je wymienić. Można też złożyć zmiękczacz na konkretne potrzeby wybierając sobie komponenty.

  2. #122

    Domyślnie

    Cytat Napisał FENIKS998 Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedź. Szukam właśnie czegoś małego tak by szło to schować w mieszkaniu. Użytkowane będzie na 3 osoby.
    Uważam, że Cosmowater Standard w zupełności wystarczy na Twoje zapotrzebowanie. Nie ma sensu osobno montować zbiornika na sól i butli ze złożem. Takie rozwiązanie stosuje się do większych domów i większego zapotrzebowania na wodę.

  3. #123
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Skr_D Zobacz post
    Uważam, że Cosmowater Standard w zupełności wystarczy na Twoje zapotrzebowanie.
    Masz prawo tak uważać, ale czy możesz to jakoś uzasadnić?

    Nie ma sensu osobno montować zbiornika na sól i butli ze złożem. Takie rozwiązanie stosuje się do większych domów i większego zapotrzebowania na wodę.
    Jak już pisałem takie rozwiązanie stosuje się w każdych warunkach. Nie ma żadnych przeciwwskazań żeby zamontować dwuelementowy zmiękczacz, choćby najmniejszy. A takie rozwiązanie ma też swoje plusy bo w zbiornikach na sól jest zazwyczaj ruszt do podtrzymywania soli, czego nie znajdziesz w modelach kompaktowych.

  4. #124
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    plebyy

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Włocławek
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam w Nowym Roku i życzę wszystkiego najlepszego, a przede wszystkim trafnych decyzji. Moja decyzja na ten rok to:
    https://bluewater24.pl/nowoczesny-zm...-s-p-1107.html

  5. #125
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    plebyy

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Włocławek
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Sam mam w bloku zmiękczacz ale tylko na zimnej wodzie. Pytanie czy masz jeden wspólny pion na kuchnie i łazienkę? I jaka jest twardość wody?
    Co do konkretnych modeli to niektóre mają określone parametry (w tym złoże), a w innych można je wymienić. Można też złożyć zmiękczacz na konkretne potrzeby wybierając sobie komponenty.
    Witam.
    Mam wspólny pion, twardość jeszcze ustalę i bardzo mnie interesuje możliwość własnej konfiguracji. Czy mogę sam dobrać komponenty i sam złożyć, czy lepiej zlecić fachowcom. Nadmienię iż sam jestem fachowcem w swojej dziedzinie(meble) i nie raz klientom montowałem zawory, zlewy, baterie i syfony, a do nich AGD.

  6. #126
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    plebyy

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Włocławek
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    5

    Domyślnie

    Szukam i szukam i mam takie pytanie lepiej większe czy mniejsze złoże do 7-8 m3 zużycia zimnej wody, bo znalazłem takie modele:
    Clack 30 WS1CL
    CLACK FLAMINGO C10
    Proszę o poradę i możliwy wykaz różnic.

  7. #127
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał plebyy Zobacz post
    Szukam i szukam i mam takie pytanie lepiej większe czy mniejsze złoże do 7-8 m3 zużycia zimnej wody, bo znalazłem takie modele:
    Clack 30 WS1CL
    CLACK FLAMINGO C10
    Proszę o poradę i możliwy wykaz różnic.
    Jakiekolwiek dobieranie zacznij od sprawdzenia twardości wody.

  8. #128
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał plebyy Zobacz post
    Witam.
    Mam wspólny pion, twardość jeszcze ustalę i bardzo mnie interesuje możliwość własnej konfiguracji. Czy mogę sam dobrać komponenty i sam złożyć, czy lepiej zlecić fachowcom. Nadmienię iż sam jestem fachowcem w swojej dziedzinie(meble) i nie raz klientom montowałem zawory, zlewy, baterie i syfony, a do nich AGD.
    To nie jest jakaś wielka filozofia, ale robiąc to pierwszy raz możesz mieć trochę problemów... a zmiękczacz raczej będziesz potrzebował tylko jeden więc lepiej go kupić złożonego... ale komponenty możesz dobrać przy zamówieniu.

  9. #129

    Domyślnie

    Mam możliwość kupienia zmiękczacza do wody cosmowater home 22 8 letni, który został odlaczony od sieci jakieś 2 lata temu i stał na sucho. Czy coś z tego zloza coś jeszcze będzie czy jest do wymiany? Gdzie można kupić takie złożę i czy wymiana jest prosta??

  10. #130
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał syjam23 Zobacz post
    Mam możliwość kupienia zmiękczacza do wody cosmowater home 22 8 letni, który został odlaczony od sieci jakieś 2 lata temu i stał na sucho. Czy coś z tego zloza coś jeszcze będzie czy jest do wymiany? Gdzie można kupić takie złożę i czy wymiana jest prosta??
    Wszystko da się wymienić, tylko czy warto... Po takim czasie nie wiadomo w jakim stanie jest głowica, uszczelki, itp.
    Inna kwestia to rozmiar zmiękczacza - czy to w ogóle odpowiedni rozmiar? Jaką masz twardość i zużycie wody?

  11. #131

    Domyślnie

    Twardość wody 330, 4 osobowa rodzina

  12. #132
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał syjam23 Zobacz post
    Twardość wody 330, 4 osobowa rodzina
    Mogłoby być więcej tego złoża, ale jak nie ma większego zbiornika to się więcej nie wsypie.

  13. #133

    Domyślnie

    A może inaczej co ty byś polecił qbek17 do takiej wody?? Musi byc kompaktowe, czyli w jednej obudowie złoże plus zbiornik na sól. Czy cosmowater home 22 to dobry wybór? I mam jeszcze jedno pytanie: jaka jest różnica między cosmowater home 22, a TRINNITY HOME 22?? Z góry dziękuję za odpowiedzi
    Dom : 178 m2 powierzchni po podłogach (temp.20-21). Sciany: Ytong Energo 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 15cm wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, rekuperator Zehnder q350 , Pompa solanka-woda AlphaInnotec WZS 62K3M inwertorowa, odwierty movitech 2x80m.

  14. #134
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał syjam23 Zobacz post
    jaka jest różnica między cosmowater home 22, a TRINNITY HOME 22??
    Różnica jest w nazwie... to praktycznie te same urządzenia tylko "marka" jest dla innej hurtowni.

    Ja bym szukał czegoś z 25-30 litrami złoża monosferycznego i głowicą Clack.

  15. #135

    Domyślnie

    Muszę wymienić złoże w Cosmowater Plus, czy ktoś z Was wie jakiego powinienem użyć, monosferycznego czy zwykłego? Woda ze studni.

    Jakiego producenta polecacie?

    PZDR

  16. #136
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tsport Zobacz post
    Muszę wymienić złoże w Cosmowater Plus, czy ktoś z Was wie jakiego powinienem użyć, monosferycznego czy zwykłego? Woda ze studni.

    Jakiego producenta polecacie?
    Jeśli to wersja "plus" to jest tam złoże wielofunkcyjne, a takie raczej nie występuje w wersji monosferycznej (jest to mieszanka różnych złóż, więc z założenia ziarna są różnych rozmiarów).
    Z takich złóż masz do wyboru praktycznie dwa: Ecomix i AquaMulti.

  17. #137

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jeśli to wersja "plus" to jest tam złoże wielofunkcyjne, a takie raczej nie występuje w wersji monosferycznej (jest to mieszanka różnych złóż, więc z założenia ziarna są różnych rozmiarów).
    Z takich złóż masz do wyboru praktycznie dwa: Ecomix i AquaMulti.
    Dzięki za info.
    Uzdatniacz stał nieużywany przez dłuższy okres - 4 lata. Czy jest sens wymiany? Można go jakoś sprawdzić, czy jest sprawny przed wymianą złoża?

  18. #138
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tsport Zobacz post
    Uzdatniacz stał nieużywany przez dłuższy okres - 4 lata. Czy jest sens wymiany? Można go jakoś sprawdzić, czy jest sprawny przed wymianą złoża?
    Trzeba go włączyć, zrobić regenerację i zobaczyć jaką ma wydajność (czyli testować wodę po nim - najlepiej nie tylko twardość, ale też przynajmniej żelazo)

  19. #139

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Trzeba go włączyć, zrobić regenerację i zobaczyć jaką ma wydajność (czyli testować wodę po nim - najlepiej nie tylko twardość, ale też przynajmniej żelazo)
    Niestety ale złoże mam już usunięte z butli. Chodzi mi o to czy można jakoś sprawdzić głowicę i inne elementy przed pojęciem decyzji o zakupie nowego złoża. Jak wiadomo jest to koszt jakieś 700-1000 zł czyli jakaś 1/4 -1/3 całej stacji i zastanawiam się czy będzie wszystko działać po uzupełnieniu złoża.
    Czy ten cosmowater plus ma dobrą jakościowo głowicę i inne komponenty?

  20. #140
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tsport Zobacz post
    Niestety ale złoże mam już usunięte z butli. Chodzi mi o to czy można jakoś sprawdzić głowicę i inne elementy przed pojęciem decyzji o zakupie nowego złoża. Jak wiadomo jest to koszt jakieś 700-1000 zł czyli jakaś 1/4 -1/3 całej stacji i zastanawiam się czy będzie wszystko działać po uzupełnieniu złoża.
    Czy ten cosmowater plus ma dobrą jakościowo głowicę i inne komponenty?
    Trzeba by zapytać jakiegoś speca od tej konkretnej głowicy czy da się to stwierdzić "z zewnątrz".

Strona 7 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony