dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 142
  1. #1

    Domyślnie Urządzenie odżelaziająco-zmiękczające CosmoWATER

    Czy ktoś może posiada urządzenie odżelaziająco-zmiękczające CosmoWATER ? Czy zdaje egzamin i czy warto zainwestować? Czy faktycznie nie osadza się kamień np. w czajniku? Mam na myśli coś takiego:

    http://www.bimsplus.pl/produkty/dzial/800.html

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Eltom
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    300
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie Re: Urządzenie odżelaziająco-zmiękczające CosmoWATER

    Cytat Napisał bobi78
    Czy ktoś może posiada urządzenie odżelaziająco-zmiękczające CosmoWATER ? Czy zdaje egzamin i czy warto zainwestować? Czy faktycznie nie osadza się kamień np. w czajniku? Mam na myśli coś takiego:

    http://www.bimsplus.pl/produkty/dzial/800.html
    Zapytaj za rok, bo mam zamiar coś takiego założyć.
    Instalator mi to poradził - sam używa i jest zadowolony.
    Oprócz zmniejszenia ilości kamienia jest widoczna oszczędność na środkach higieny. Co nie znaczy, że musisz myć się rzadziej, ale raczej, że mniej proszku wchodzi od pralki / zmywarki.
    Ela i Tomek
    Dziennik
    Komentarze

  3. #3

    Domyślnie

    To za rok pogadamy myslę że raczej zakupię coś takiego

    A tak poza tym nikt naprawde nie ma odkamieniacza?????????

  4. #4

    Domyślnie

    Też będziemy mieć takie urządzenie. Zalety to: dłuższa żywotność i lepsza sprawność pieca gazowego (szczególnie istotne przy kondesacie) i nie tylko gazowego, mniej zużywanego proszku do prania, brak kamienia na sanitariatach itp. Jednym słowem warto.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał czandra
    Też będziemy mieć takie urządzenie. Zalety to: dłuższa żywotność i lepsza sprawność pieca gazowego (szczególnie istotne przy kondesacie) i nie tylko gazowego, mniej zużywanego proszku do prania, brak kamienia na sanitariatach itp. Jednym słowem warto.
    Potwierdzone?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobi78
    Cytat Napisał czandra
    Też będziemy mieć takie urządzenie. Zalety to: dłuższa żywotność i lepsza sprawność pieca gazowego (szczególnie istotne przy kondesacie) i nie tylko gazowego, mniej zużywanego proszku do prania, brak kamienia na sanitariatach itp. Jednym słowem warto.
    Potwierdzone?
    Potwierdzone przez tych co mają. Jest to niestety jakiś wydatek, ale przy skali całej inwestycji niewielki - ok. 2 do 3 tys. w zależności od producenta. Nie wiem jak u cieble, ale u nas woda jest fatalna.

  7. #7

    Domyślnie

    Podłączam się. Czy ktoś ma zamontowane takie lub podobne urzadzenie? Gdzie się to montuje?
    Nie ma praktyczniejszej rzeczy, niż dobra teoria.

  8. #8

    Domyślnie

    witam
    troszkę czasu minęło -czy ktoś z Was może napisać opinię na temat cosmowater home
    "stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów
    prowadzonych przez barana"
    Bonaparte

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dabell

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.426
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    76

    Domyślnie

    Zamontowałam Cosmowater z Bimsa 2 miesiące temu. Po przeprowadzce przez dwa miesiące leciała zwykła woda z wodociągów - koszmarnie twarda (na papierku lakmusowym wyszło > 21dH).Urządzenie pracuje na 70% sprawności. Zmiękcza wodę do stanu ok. 3dH.
    Różnica jest kolosalna, wcześniej po dwóch dniach na baterii osadzała się warstwa kamienia (takie osady),którą trzeba było podskrobywać albo traktować ostrymi preparatami, teraz po tygodniu przecieram palcem !!! i jest idealny błysk .
    Włosy myte w twardej wodzie - zużywałam odżywkę w 2 tygodnie, teraz mam cały czas tę samą od wstawienia zmiękczacza, to samo z używaniem mydła, proszku.
    Kosztuje, ale warto moim zdaniem w to zainwestować, bo na sprzęt wydałam kilkakrotnie więcej (kociołek, AGD).

  10. #10

    Domyślnie

    wielkie dzięki , strasznie to w sklepie reklamują ale jakoś nie bardzo im ufam.
    "stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów
    prowadzonych przez barana"
    Bonaparte

  11. #11

    Domyślnie

    Przepraszam a ile takie cudo kosztuje i gdzie mozna dostać?

  12. #12
    "stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów
    prowadzonych przez barana"
    Bonaparte

  13. #13

    Domyślnie

    to zapytam tak:
    Ile kosztuje takie urzadzenie, jestem wygodny i nie chcę wypełniac jakiegoś kobylastego formularza?

  14. #14

    Domyślnie

    jakieś 2000 zł
    "stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów
    prowadzonych przez barana"
    Bonaparte

  15. #15

    Domyślnie

    DABELL takie pytanko:
    czy oprócz cosmowater masz zamontowane jakieś inne filtry ?(widziałem w instrukcji że coś jeszcze zakładają)
    "stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów
    prowadzonych przez barana"
    Bonaparte

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał czandra
    Też będziemy mieć takie urządzenie. Zalety to: dłuższa żywotność i lepsza sprawność pieca gazowego (szczególnie istotne przy kondesacie)(...)
    - oooo - ciekawa teoria ...

    Kondensat / i nie tylko kondensat - każdy gazowiec / pracuje w zamkniętym układzie ciśnieniowym - i to w opcji grzania c.o jak i c.w.u . Napełniony układ wodą / z dodatkami inhibitorów korozji / jest odcięty od wody użytkowej do której jest podłączony odżelaziacz/zmiękczacz. Zawór trójdrogowy w kotle w zależności od zapotrzebowania na c.w.u / priorytet / przełącza obieg ogrzanej wody do grzejników lub do zasobnika c.w.u .

    Więc w jaki sposób jest realizowana dłuższa żywotność i sprawność kotła w wypadku zastosowania takiego urządzenia na instalacji c.w.u ??
    --
    Pozdrawiam

  17. #17

    Domyślnie

    DźWIGAM DO GóRY ZALEżY MI NA TEMACIE
    "stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów
    prowadzonych przez barana"
    Bonaparte

  18. #18

    Domyślnie

    i ja jak wyżej
    czy to jedyne rozwiązanie czy ktoś użytkuje z innej firmy?

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Piątka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    i ja wyciągam.. troszke czasu minęło, poprosze o opinie ..

  20. #20

    Domyślnie

    U mnie działa cosmowater . Faktycznie jestem zadowolony nie osadza się kamień na czajniku ani pralce (użytkuję od roku) woda wg mnie jest miękka az powstaje wrażenie że się pieni. Niestety moja druga połówka jest jednak mniej zadowolona bo mówi że woda ta przesusza jej skórę i włosy.
    Po kąpieli u rodziców w bloku stwierdziła że tam woda jest lepsza.
    Jeśli chcesz coś zrobić to wstań i zrób to!

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony