dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 142
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    to jest kwestia ustawienia stopnia zmiękczania,

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał cooler1979
    U mnie działa cosmowater . Faktycznie jestem zadowolony nie osadza się kamień na czajniku ani pralce (użytkuję od roku) woda wg mnie jest miękka az powstaje wrażenie że się pieni. Niestety moja druga połówka jest jednak mniej zadowolona bo mówi że woda ta przesusza jej skórę i włosy.
    Po kąpieli u rodziców w bloku stwierdziła że tam woda jest lepsza.
    cooler 1979
    a jak wygląda kwestia spadku ciśnienia po założeniu cosmowater? jak dużo jest ścieków z m3? gdzie to usuwasz? do kanalizacji?

  3. #23

    Domyślnie

    Ciśnienie jest w porządku , hydraulik podkręcił pompę przy uruchomieniu instalacji i po 5 sekundach ciśnienie jest takie jak sobie ustawię w baterii. Nie wiem jaka jest różnica w ilości scieków bo cosmowater mam od początku, 11 m3 szamba starcza mi na 3 miesiące (dwie osoby)
    Jeśli chcesz coś zrobić to wstań i zrób to!

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał cooler1979
    Ciśnienie jest w porządku , hydraulik podkręcił pompę przy uruchomieniu instalacji i po 5 sekundach ciśnienie jest takie jak sobie ustawię w baterii. Nie wiem jaka jest różnica w ilości scieków bo cosmowater mam od początku, 11 m3 szamba starcza mi na 3 miesiące (dwie osoby)
    ale dowaliles porownanie
    owszem urzadzenie podnosi komfort kontaktu z woda.
    ale te bajki z proszkami, grzalkami to juz przesada.

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dabell

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.426
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    76

    Domyślnie

    FlashBack - masz to urządzenie czy tylko tak sobie gadasz ?

    Potwierdzam to co pisałam na początku wątku - zużywam zdecydowanie mniej wszelkiej chemii - np. mam wielką kabinę szklaną - jak się uprę to mogę jej nie myć nawet dwa tygodnie (przy codziennej kąpieli i ściąganiu wody po gumową ściągaczką), baterie podczas cotygodniowego sprzątania myję bez użycia ostrej chemii - jeden psik Froscha do kabin prysznicowych i przejechane ręcznikiem kuchenny = błysk.

    Proszku używam ok. 1/3 porcji proszku lub innego płynu wstosunku do ilości zalecanej.

    Nie odkamieniałam czajnika od momentu wstawienia zmiękczacza i jest czysty- wcześniej po dwóch dniach był już widoczy osad i mętna woda.

    Jeszcze jedno - w instrukcji zmywarki doczytałam, że ilość wody na cykl podawana przez producenta jest przy założeniu miękkiej wody - taki chwyt marketingowy , kazdy poziom wyżej to jeden min. 1 litr więcej (tzn ustawione na 1 = zużycie producenta, 5= dodatkowe 5 l wody).

    Mam dodatkowo POŚ biologiczny i działa super - fakt że jest lekkie zasolenie zniwelowane zostało zmniejszeniem konieczności używania chemii, bez żadnego problemu radzą sobie lekkie środki ekologiczne, których używa się i tak znacząco mniej.

    Koszt urządzenia wraz z montażem i osprzętem (filtr mechaniczny przed zmiękczaczem, rurki) - ok. 3 tys. zł w zeszłym roku.

  6. #26

    Domyślnie

    właśnie nasz instalator usilnie namwia nas na ten zmiękczacz, szukam opinii, słyszałam również taką, że ktoś po zamontowaniu tego używa mniej szamponu do włosów, bo bardziej się pieni. Czytając opinie powyżej wydaje się, że to prawda. Nam zaproponowano cenę 3880 za CosmoWater Exclusive. Ciekawa jestem dlaczego akurat ten najdroższy, w czym np. ten Home jest gorszy od Ex
    Maja

  7. #27

    Domyślnie

    [quote="dabell"]FlashBack Mam dodatkowo POŚ biologiczny i działa super - fakt że jest lekkie zasolenie zniwelowane zostało zmniejszeniem konieczności używania chemii, bez żadnego problemu radzą sobie lekkie środki ekologiczne, których używa się i tak znacząco mniej.
    quote]

    odpadowa wodę wywalasz prosto do POŚ? Jakie to są ilości wody? tzn. na 1m3 wody zmiękczonej ile masz ścieków? Pytam bo sam mam POŚ i myślałem że muszę wkopać w ziemie dodatkowy odsączalnik na ścieki ze zmiękczacza.

  8. #28

    Domyślnie

    Witam w temacie.
    Czy ktoś z was używa zmiękczacza firmy Bewamat?
    Ja mam w projekcie Bewamat 50.

  9. #29

    Domyślnie cosmoWater

    Właśnie jestem na etapie doboru stacji uzdatniania wody do domku jednorodzinnego, szwagier polecił mi cosmoWater więc watek jest dla mnie na czasie. Czy faktycznie jest tak duża różnica w urządzeniu home od exclusive jak w cenie?

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie a

    podajcie jakiś link do tego zmiękczacza, bo te powyżej już nie działa, nie otwiera sie, a temat tez mnie intersuje,
    bo baterie bo 1dniu użytkowania, kabina i ściany po 2-3 kąpielach wyglądają jakby były nie myte od wielu dni........
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  11. #31

    Domyślnie Re: a

    Cytat Napisał ANNNJA
    podajcie jakiś link do tego zmiękczacza, bo te powyżej już nie działa, nie otwiera sie, a temat tez mnie intersuje,
    bo baterie bo 1dniu użytkowania, kabina i ściany po 2-3 kąpielach wyglądają jakby były nie myte od wielu dni........


    A to tak prosto znaleść http://www.bimsplus.com.pl/strony_p/92/91/30/Zmi

  12. #32

    Domyślnie

    http://forum.muratordom.pl/uzdatnian...en,t138718.htm

    ja wczoraj przerobiłam cały ten wątek, duuuużo ciekawych rzeczy się dowiedziałam
    Maja

  13. #33

    Domyślnie

    witam!

    mam pytanie do użytkowników cosmowater. ile nalezy wsypac np soli w tabletkach po skonczeniu sie jej i ile wody powinno sie znajdowac w zbiorniku ? czy jest jakas minimalna ilosc?
    w tej chwili wsypałam 25 kg soli, a wody jest okolo 30 cm.
    ma ktos moze dostep do instrukcji w formie elektronicznej?

    pozdrawiam

  14. #34

    Domyślnie

    witam
    potwierdzam dzialanie i skutecznosc zmiekczacza wody cosmowater
    uzywam go ponad 2 lata (rodzina 2+2)
    zuzywamy 10 m3 wody miesiecznie
    do regeneracji urzadzenie potrzebuje okolo worek (25 kg) soli na 3 miesiace
    wszystkie opisane "cudowne" wlasciwosci to prawda:
    1. Mniejsze zuzycie chemii domowej
    2. Zmywarka wogole nie potrzebuje soli (ustawia sie ja w opcji -woda miekka) i ma szybszy czas zmywania bo sama nie musi zmiekczac wody
    3. calkowity brak kamienia na szybach kabiny prysznicowej, baterii, czajnika, żelazka itd
    4. podszas mycia okien, rozchlapania wody na plytki w kuchni nie pozostaja plamki i kropki!!!!
    5. woda podczas mycia wydaje sie "bardziej puszysta" - trudniej zmyc mydlo, wystarczy kropla plynu do kapieli i mamy mase piany
    6. Podczas prania nie musimy sypac kalgonitu do pralki
    7. Wszystkie grzalki w boilerze (elektryczna i wymiennik wodny) sa w stanie idealnym.

    z cala stanowczoscia polecam i zachecam

  15. #35
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie

    Cytat Napisał TOMISKO
    witam
    potwierdzam dzialanie i skutecznosc zmiekczacza wody cosmowater
    uzywam go ponad 2 lata (rodzina 2+2)
    Witam
    A jakiej wersji używasz? Standard, Home, Exclusive?
    dziennik
    komentarze
    Jedyny "Polski Węgiel" w który warto inwestować to Roksana Węgiel

  16. #36

    Domyślnie

    szczerze mowiac to nie wiem jaki to model
    w zasadzie to nigdy sie nie interesowalem
    tak naprawde to po montarzu mozna o tym urzadzeniu zapomniec - o sorrki raz na pol roku wsypuje 2 wory soli
    jak braknie pradu to samo sie zalancza,
    regeneracja jest ustawiona miedzy 2 a 4 w nocy wiec nikomu to nie przeszkadza - acha - w tym czasie (regeneracji) mamy wode zbajpasowana na urzadzeniu wiec bedzie leciec ale twarda

    aktualnie jestem w pracy na nocnej zmianie to nie podam co pisze dokladnie na glowicy sterujacej - pamietam ze jest niebieska , ma dwa guziki obok wyswietlacza i trzeci do wymuszenia regeneracji "natychmiast"
    nigdy ich nie uzywam

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar VPS
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1.093

    Domyślnie

    Jest to zapewne CosmoWAATER home
    Dla porównania CosmoWATER exclusive.

  18. #38

    Domyślnie

    zgadza sie - to jest wersja home - identyczna jak na rysunku powyzej

    aaaaa dodam jeszcze co jest wazne - ze montuje sie to po liczniku wody oczywiscie pamietajac ze wczesniej musi byc zrobione odejscie wody do podlewania ogrodka (roslinkom potrzebne sa te zwiazki ktore nam nie koniecznie pasuja) i dopiero potem montuje sie filtr czastek stalych i ewentualnie reduktor cisnienia - u mnie jest 8 -9 bar a zmiekczacz pracuje do 8 bar wiec u mnie redukcja cisnienia wody jest do 4-5 bar

  19. #39

    Domyślnie a czy można tę zmiękczoną wodę bezpiecznie pić

    Czy woda ta nie jest szkodliwa, na pewno jeśli nie ma wapnia to również zabierany jest magnez. Ale co z potasem ?Jeśli ktoś wie niech napisze.

  20. #40

    Domyślnie

    No właśnie, wszyscy tylko o rzeczach materialnych, a co z naszym zdrowiem. Pytam bardzo poważnie, czy taka wypłukana z pierwiastków, itp. woda nie będzie przypadkiem szkodliwa w zastosowaniach spożywczych (np. picie, gotowanie, itp. ?

Strona 2 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony