dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 142
  1. #41

    Domyślnie

    Witam, ja również posiadam takie urządzenie od 2 lat i bardzo sobie chwalę, kiedy mieszkałam w bloku przez 10 lat miałam zamontowany filtr Rosmosis, ale używałam tej wody filtrowanej tylko do picia i gotowania potraw, w bloku trudno zamontować taki zmiękczacz, bo i miejsca mało i powinien być zamontowany zaraz na wejściu wody do budynku. Jak tylko podjeliśmy decyzje o budowie domu, byłam zdecydowana na takie urządzenie. Moi drodzy pytacie o zdrowie. Jak montowałam filtr 10 lat temu to tez były takie obawy, ale jak zobaczyłam jakie ścieki w siebie wlewamy, co pół roku wymieniałam 3 filtry i widok był nieciekawy oblepione brunatną mazią. Najważniejsze, żeby spożywać czystą wodę, a minerały mamy przecież w pożywieniu. Ja mam jeszcze dodatkowo zamontowany w domu filtr, który zabrałam z mieszkania i tam jest dodatkowo mineralizator.Wody tej używam do gotowania, a zmiękczona woda służy do wszystkich innych celów.Uf, ale się rozpisałam.

  2. #42
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    freestyler

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    To ja mam pytanie trochę z innej beczki, interesuje się akwarystyką, dzisiaj założyliśmy w domu urządzenie CosmoWater Home, czy woda z niego nadaje sie do akwarium?

  3. #43

    Domyślnie

    Witam
    Sam jestem użytkownikiem tego urządzenia i na razie po 6 miesiącach mam mieszane uczucia. Według wcześniejszych postów nie powinienem mieć kamienia w czajniku, szybie prysznica etc.
    Niestety zacieki są i na szybie prysznica i na bateriach, kamień zbiera się w szczelinach w umywalce na kranie etc. Wezwałem po 3 miesiącach użytkowania serwisanta on zmierzył twardość wody i wg niego jest 4 w skali niemieckiej. W instrukcji urządzenia jest napisane że dla gospodarstw domowych zalecana jest wartość pomiędzy 3-6.
    Sporo ludzi zachwalało to ustrojstwo na tym forum i w sumie dlatego je kupiłem.
    Ale nie mogę powiedzieć że jestem zadowolony.
    Może drodzy użytkownicy podzielą się ustawieniami. U mnie serwisant ustawił parametr Hardness (twardość) na 19 i na razie na takiej chodzi. Serwisant mówił że ten parametr to bardziej steruje częstotliwością regeneracji niż ustawieniem wyjściowej twardości.
    Mieszkam w Poznaniu i tutaj woda na wejściu ma 16 wg skali niemieckiej.

  4. #44

    Domyślnie

    kup sobie tester i sam sprawdz twardosć ------tester w bimsie kosztuje 100zł i starcza na wiele testów

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Jeśli masz ustawioną twardość wyjściową to musisz mieć możliwość jej regulacji (nie chodzi mi o częstszą regenerację). Jeśli po jej zmniejszeniu nadal masz osady, to masz opcje:
    - urządzenie jest źle ustawione/zregenerowane/podłączone
    - przepływ przez zmiękczacz jest zbyt szybki w stosunku do jego wielkości
    Należałoby się temu dokładniej przyjrzeć. Np. sprawdzić twardość zaraz po regeneracji albo przy małym przepływie. Sprawdzić czy czasy regeneracji nie są zbyt krótkie, albo regeneracja jest zbyt rzadko.

  6. #46
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    agata39

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    530

    Domyślnie

    Jestem również użytkowniczką zmiękczacza Cosmowater Home i nie jestem wcale zadowolona.Serwisant ustawił nam twardość 5 w skali niemieckiej.Na początku było 19,mieszkam 40km od Szczecina.Wydając ok.2tys na to urządzenie spodziewałam się znacznie lepszego efektu.A tu w czajniku jak kamień był tak jest i na bateriach również pozostaje osad.
    Z wody korzystają 4osoby.Tak normalnie,bez oszczędzania,ale i bez niepotrzebnego lania wody.Więc urządzenie jest odpowiedniej wielkości.
    Przed zakupem sugerowałam się również opiniami forumowiczów.
    Zakupiłam nawet sama tester i sprawdziłam,czy aby napewno jest 5 stopni w skali niemieckiej.Tyle jest. Więc co jest nie tak?W czym tkwi problem?
    Czy można coś z tym fantem zrobić?
    Pomóżcie

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał agata39 Zobacz post
    Jestem również użytkowniczką zmiękczacza Cosmowater Home i nie jestem wcale zadowolona.Serwisant ustawił nam twardość 5 w skali niemieckiej.Na początku było 19,mieszkam 40km od Szczecina.Wydając ok.2tys na to urządzenie spodziewałam się znacznie lepszego efektu.A tu w czajniku jak kamień był tak jest i na bateriach również pozostaje osad.
    Z wody korzystają 4osoby.Tak normalnie,bez oszczędzania,ale i bez niepotrzebnego lania wody.Więc urządzenie jest odpowiedniej wielkości.
    Przed zakupem sugerowałam się również opiniami forumowiczów.
    Zakupiłam nawet sama tester i sprawdziłam,czy aby napewno jest 5 stopni w skali niemieckiej.Tyle jest. Więc co jest nie tak?W czym tkwi problem?
    Czy można coś z tym fantem zrobić?
    Pomóżcie
    Tak,mozna wode zmiekczyc do 0. Jak nie bedzie w wodzie mineralow, to sie nie bedzie mialo co odkladac na bateriach i w czajniku.
    Tylko wtedy bedziesz pila tez wode bez mineralow, co podlog niektorych nie jest dobre dla zdrowia i bedzie Ci mineraly z organizmu wyplukiwac.
    Nie bez powodu dolna norma dla wody pitnej to 60mg/l czyli jakies 4st niemieckie.
    WIec nie ma niejako problemu, wszystko jest OK. Chcesz zostawic w wodzie zalecana przez stosowna ustawe zawartosc mineralow, to cos tam Ci sie zawsze bedzie kamienia odkladac.

    marcin

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    A jak z ilością soli? Kiedy (przy jakim poziomie) i ile trzeba jej dosypać?

  9. #49
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    iwotb

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2

    Domyślnie

    To zależy od wielu czynników:
    - ile wody sie pobiera
    - jaka jest twardość wody dochodzącej
    - na jaką twardość mamy nastawioną

    kupiłem ostatnio podobne urządzenie:
    http://www.levada.pl/index.php/manufacturer/viessmann

    podobno w środku jest to samo co w Cosmowater - czyli złoże Epuro,
    wolałem jednak sprawdzonego producenta, różnica wcale nie taka duża

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Viessman nie jest producentem tych urządzeń - jedynie je markuje. Zmiękczacze składa dla nich właśnie Epuro, ale komponenty mogą być zupełnie inne.

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tlobo
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    272
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Witam
    Dzisiaj zamontowałem to "cudowne urządzenie" - tak myślę po przeczytaniu forum.
    Jednak po montażu i puszczeniu pierwszej regeneracji mam mieszane uczucia.
    Regeneracja trwała około 120min (zgodnie z instrukcją) jednak z powodu zbyt krótkiego przewodu odprowadzającego popłuczyny ( przewód fabryczny) musiałem zlewać je do kibelka i tak przez te 2g nabrałem około 4 kibelki 30l popłuczyn (zresztą moim zdaniem całkiem czysta woda) i zacząłem się zastanawiać. Jeżeli urządzenie ma nastawioną regenerację dziennie w nocy, dziennie weźmie około 120l wody czyli miesięcznie 3.5 kubika wody!! + sól (nie wiem ile) trochę to dziwnie wygląda na początek. Mam nadzieję, że będzie lepiej.
    Pozdrawiam

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Regeneracja codziennie to jakaś pomyłka.

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tlobo
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    272
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Masz rację. Źle przeczytałem, regeneracja nie odbywa się codziennie. Jest tylko nastawiona na zawsze tą samą godzinę.
    Mam uruchomione zmiękczanie od wtorku i wczoraj się nie płukało.
    Dziwi mnie tylko, że po wstępnej regenerecji twardość spadła tylko z 20 na 16 st.n.
    Chyba coś jest nie tak, zawór na rozdzielaczu z tyłu mam maksymalnie skręcony w prawo czyli powinno być maksymalnie miękko.
    Nie wiem, czy nie ma znaczenia, że soli mam tylko 25kg czyli jakieś 30cm w zbiorniku.

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Soli jest mało, ale wystarczająco. Na jej rozpuszczenie trzeba kilku godzin - może tu jest problem, że regeneracja była zrobiona zbyt szybko?

  15. #55
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sernikowy
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Kod pocztowy
    74-100
    Posty
    21

    Domyślnie

    Witam
    Planuję zakup cosmo home 22 w bimsplus.
    Jak się ma sprawa z montażem, z serwisem? czy zamontować może każdy hydraulik, którego ja wybiorę? Ciekawostka - nie mogę znaleźć strony cosmowater...poza ogólną ulotką pdf na stronie bimsplus .
    Czy ktoś z was wie co to za firma/marka ???? gdzie się mieści, gdzie produkuje???
    Chętnie do nich zadzwonię i zadam kilka pytań m.in. na temat gwarancji i serwisu - chyba, że ktoś z Was wie coś na w/w tematy... Dziękuję z góry za pomoc
    i jeszcze pytanie - w mojej kotłowni - zaraz za licznikiem wody mam prosty filtr samoczyszczący ("odwracalny") czy oprócz niego potrzebuje filtr mechaniczny przed zmiękczaczem ???

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Jak masz już filtr wstępny to nie potrzebujesz kolejnego.
    Strony Cosmowater nie znajdziesz bo takiej firmy nie ma To jest marka własna hurtowni Bimsplus. Urządzenia są produkowane przez inną firmę. Nie wiem jak mają rozwiązane sprawy serwisu ale gwarantem jest Bimsplus bo tylko oni to sprzedają. I pewnie aby zachować gwarancję musisz korzystać z ich instalatorów przy montażu i przeglądach.
    Możesz się rozejrzeć po okolicy i kupić taki sam (albo lepszy) zmiękczacz w firmie, która się zajmuje uzdatnianiem wody i będzie mogła cokolwiek powiedzieć o tym urządzeniu. Jak do tej pory nie spotkałem się ze sprzedawcą w hurtowni, który miałby pojęcie na ten temat - dla nich jest to kolejny produkt z tysięcy innych.
    Zajrzyj tutaj:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85dze%C5%84

  17. #57
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tlobo
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    272
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Witam
    Ja ogólnie chciałem kupić zmiękczacz z Viessmanna, ale znajomy, który tam pracuje załatwił mi ten zmiękczacz i powiedział, że podzespoły są identyczne więc po co przepłacać. Instalowałem to sam jednak na wytycznych kolegów z Viessmanna. Na dzień dzisiejszy działa OK więc jestem zadowolony.

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Komponenty są podobne bo ta sama firma robi pod marką Viessmana i Bimsa...

  19. #59

    Domyślnie

    Witam
    Czy ktoś może analizował wpływ zmiękczanej wody na rury miedziane w instalacji? W opisach parametrów instalacji miedzianej jest napisane że miękka woda w połączeniu z CO2 może niszczyć powłokę tlenkową wewnątrz rury i powodować ich "szybsze" niszczenie. Szkoda że nikt nie napisał konkretnie jak bardzo to przyśpiesza i jakiego rzędu ilość CO2 jest w wodzie wodociągowej. Czy ktoś ma jakieś informacje w tej kwestii?

  20. #60
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stopi

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    46

    Domyślnie

    Dla wszystkich, którzy interesują się tematem krótkie streszczenie, gdyż siedzę też w tym temacie od dłuższego czasu.

    Co to jest twardość wody?
    Twardość wody jest to ilość w mg/l (miligramach/litr) zawartości węglanu wapnia (CaCO3) w wodzie. Dla przypomnienia matematyki
    1miligram = 0,001g (jedna tysięczna grama).
    Twardość często definiuje się w tzw. stopniach niemieckich (dH). Stopnie te to przelicznik. 1dH odpowiada 17,86mg/l węglanu wapnia. W związku z tym np. twardość 21dH to 21*17,86=375mg/l zawartości węglanu wapnia. To bardzo dużo. Mamy prawie pół grama (!) "kamienia" w litrze.

    Często jest to mylone z pH, a pH to odczyn - kwaśny lub zasadowy. Neutralne pH powinno wynosić 7. W wodzie jest jeszcze magnez, on też powoduje osady. Z kolei dużo żelaza - rdzawy kolor wody.

    Czy woda miękka jest zdrowa?

    I tak i nie. W urządzeniach typu CosmoWater i stacjach uzdatniania wody itp. (czyli urządzeniach rzędu 2tys. zł wzwyż) zawsze mamy możliwość ustawienia stopnia twardości wody na wyjściu. Woda nie powinna być moim zdaniem bardziej miękka niż 3-5dH. Picie wody bardzo miękkiej jest niezdrowe. Węglan wapnia, magnez itp. to MINERAŁY, których nie powinniśmy wypłukiwać do zera! Dlatego woda powinna mieć małą twardość! Do mycia natomiast woda może być miękka, prawie, że destylat.

    Czy woda miękka jest zdrowa dla rur?

    Nie. Po prostu na rurach nie osadza się kamień, co ich naturalnie nie zabezpiecza przed korozjami i woda żre nam rury. Do końca nie wiem jak to działa, ale w każdym bądź razie bardzo miękka woda zmniejsza żywotność rur.

Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony