dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie dom parterowy 124m za 450.000 czy to mozliwe ???

    Witam,wlasnie jestesmy w trakcie zalatwiania kredytu na budowe domu.Nasz domek to parterowka 124m+30m garaz,bez piwnicy z dachem dwuspadowym bez poddasza uzytkowego.Budowa system gospodarczym.Rzeczoznawca z banku wycenil nieruchomosc na 450.000 tys czy to mozliwe ???
    rena

  2. #2

    Domyślnie

    a kafelki dasz za 15 czy 150 zl/m2?
    elewacje z klinkieru czy tynk?
    dach papa czy dachowka?
    mozna wydac i 450 i polowe tego

  3. #3

    Domyślnie kosztorys

    Mniej wiecej wiem ile nas bedzie dom kosztowal ale napewno nie tyle ! Chodzi mi o wycene rzeczoznawcy skad wzial taka wartosc domu,jezeli w tym samym czasie sasiadowi rzeczoznawca wycenil dom na 340.000 a mamy takie same projekty.Wiec nasz pomylil sie o jakies 100.000
    rena

  4. #4

    Domyślnie

    Rzeczoznawca jest tylko podkladka dla banku.
    Moze wypisywac dowolne glupoty i jeszcze za to trzeba mu płacic. Moja dzialka sasiaduje z druga taka samą co do powierzchni i identyczna co do lokalizacji (rolnik podzilelil pola na dzialki i wszystkie sa takie same). Rzeczoznawca z banku A wycenił działke sąsiada na 120.000 zl.
    Rzeczoznawca z banku B wycenił moją działke wraz z domem ktory mam zamiar na niej postawic na 200.000 zl. Z tego wynika, ze wedlug rzeczoznawcow wartosc nowowybudowanego i wykonczonego domu to okolo 80.000 zl. Bank odrzucił mój kosztorys za dom w kwocie 300.000 zl i okreslil max. kredyt na 200.000 zl bo tyle w/g rzeczoznawcy bylaby warta nieruchomosc (dzialka + dom) gdybym nie mogl splacac rat i bank musial sprzedac dom. Aby dostac kredyt kosztorys musialem zrobic calkowicie nierealny. Wtedy pani z banku byla zadowolona bo moj kosztorys zgadzal sie z wycena rzeczoznawcy. To ze koszt wybudowania 1 m2 wykonczonego domu do zamieszkania wyszedl w wysokosci 1250 zl nikogo w banku nie dziwiło. Byleby tylko w papierach w kolumnie kosztorys i wycena pasowały do siebie.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar patka
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    pewnie to juz cie nie interesuje ale poczytaj sobie co nefer przeszla z rzeczonawca,
    pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony