dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Czy ktoś ma DGP w łazience???

    wykanawca rozprowadzenia cierpła od kominka namawia mnie aby dać rzoprowadzenie ciepła takze do łazienki. Czy to dobry pomysł? Będę miała łazienkę bez okna, czy nie bedzie problemu z wentylacją? W łazience planuje jeszcze podłogówkę i grzejnik. Ale jestem osobą ciepłolubną i chcę mieć cieplutko....

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam i wielu innych forumowiczów też ma DGP w łazience.
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  3. #3

    Domyślnie

    i nie ma kłopotu z wentylacją? Tak jak napisałam ja nie mam okna, i moja ąłzienka jest dosyć mala bo tylko 6,5 metra

  4. #4

    Domyślnie

    U mnie odradzono. Miał być anemostat w suficie i całe ciepło by od razu uciekło przez wentylację, więc dałem spokój. Skąd u ciebie będzie dmuchać?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    na piętrze mam, łazienka 14mkw z oknem
    na parterze nie mam ....4mkw bez okna

  6. #6

    Domyślnie

    u mnie anemostat miałby być w ścianie. Ale faktycznie nie pomyslałam o tym, że ciepło może uciekać przez wentylację, szczególnie w takim małym pomieszczeniu. Dzięki za odpowiedzi ...

  7. #7

    Domyślnie

    Ja mam doprowadzone do łazienek.
    Spotykam się z wieloma instalacjami gdzie nie ma doprowadzenia ciepłego powietrza do łazienki. Kiedyś krążyła taka plotka, że nie można czy coś...
    Teraz wszyscy oni chcą, żeby przerobić im w ten sposób, żeby doprowadzenie do łazienek też było.
    Ja sobie oczywiście nie wyobrażam, że łazienki do najzimniejsze pomieszczenia w domu. Wydaje mi się, że powinno być odwrotnie.
    Co do grawitacji w łazience to działa normalnie. Ja co prawda u siebie mam zrobione DGP grawitacyjne, do dwóch łazienek na górze doprowadzone jest powietrze płaskimi kanałami w stropie i wychodzą one okrągłymi anemostatami 30 cm nad podłogą w łazience. Na dole mam kibelek, który nie jest niczym ogrzewany, ale nie ma żadnej ściany zewnętrznej i jest w nim ciepło samo z siebie
    Widziałem wiele instalacji "turbinowych" gdzie były doprowadzone kanały także do łazienek, wyprowadzane także w suficie. W łazienkach było ciepło.
    Dodatkowy ruch ciepłego powietrza w łazience zmniejsza występowanie grzyba na silikonach i w zakamarkach a także przyspiesza wysychanie ręczników.
    Ja generalnie polecam...
    Pozdrawiam
    Rav

  8. #8

    Domyślnie

    My mamy DGP w łazience na poddaszu .Anemostat umieściliśmy na jednej ze ścian obok wanny(20cm od podłogi)

  9. #9

    Domyślnie

    a nie ucieka wam ciepło przez wentylację???
    Coraz bardziej sie przekonuje, żeby też doprowadzić ciepło do łązienki.

    Jezęli chodzi o DGP nie planuje turbiny tylko grawitację. Instalator powiedział, że będzie dobrze działało. A jak mi sie nie bedzie coś podobało, to zawsze można doinstalować turbinę, ale na początek warto spróbować bez turbiny, po co dopłacać ok. 800zł za turbinę.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał elais
    a nie ucieka wam ciepło przez wentylację???
    Zawsze ciepło ucieka przez wentylację. Od tego jest wentylacja, żeby tamtędy uciekało powietrze. Ale co z tego, że trochę ucieknie? W przypadku grzania domem DGP przeważnie jest problem nadmiaru ciepła. My czasem w mrozy -10 otwieramy okno, ponieważ jak niechcący zapomnę skręcić mocno powietrze we wkładzie to w domu robi się 25 stopni...

    Cytat Napisał elais
    ...po co dopłacać ok. 800zł za turbinę.
    Do samego zakupu turbiny trzeba doliczyć koszty jej eksploatacji. Przeliczcie sobie czas jej pracy w ciągu doby (a jak palimy ciągle to jest tego sporo), potem mnożenie razy ilość watów i razy ilość dni... W ciągu sezonu robi się pokaźna sumka...
    Pozdrawiam
    Rav

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony