dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Zabijać otwory okienne na zimę...

    Witajcie, przykryłem dom deskami i papą, jednak wacham się czy zakrywać otwory okienne i drzwiowe, czy nie. Murarze mówią nie bo budynek przeschnie, a mroźny wiatr dobrze wysusza, faktem jest że na poddaszu są przeciągi a moja obawa jest tylko obawa właśnie o dach i wichury, czy go nie uszkodzą... Prosze napiszcie co Wy zrobiliście...

  2. #2

    Domyślnie Re: Zabijać otwory okienne na zimę...

    Cytat Napisał ///Tomek30
    Witajcie, przykryłem dom deskami i papą, jednak wacham się czy zakrywać otwory okienne i drzwiowe, czy nie. Murarze mówią nie bo budynek przeschnie, a mroźny wiatr dobrze wysusza, faktem jest że na poddaszu są przeciągi a moja obawa jest tylko obawa właśnie o dach i wichury, czy go nie uszkodzą... Prosze napiszcie co Wy zrobiliście...
    Cześć
    ja zabiłem dechami, nie mam zamiaru dawać schronienia jakimś przygodnym łajzom i pijaczkom, co do wiatru to nie musisz zabijac tak żeby się mrówka nie przecisnęła- można trochę szpar zrobić.
    Można zabić a u góry okna dać siatkę plastikową, żeby ptaszki nie fruwały.
    Pozdrawiam
    Konrad

  3. #3

    Domyślnie

    Dziekuję za odpowiedź, u mnie nie ma obaw o pijaczków, na przeciw mieszka rodzina, ale moje obawy są raczej o konstrukcje dachu...

  4. #4

    Domyślnie

    Ja nie zabijałem i było OK

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wbrat
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    88

    Domyślnie

    ja też nie zabijałem i też było ok.

    A pijaczki to wolą zabite, bo mniejsze przeciągi

  6. #6

    Domyślnie

    Ja bym zabił, wentylcja i tak będzie. Nie napada śniegu, a w przypadku wichury (coraz częstszych) parcie wiatru od spodu moze byc niesamowite. Rok temu (u mnie wiało 220m/h) wydmuchało mi kilka dachówek w miejscu gdzie nie było podbitki-zrobił się "żagiel" z folii. Można też rozpiąć folię budowlaną, pewno do wiosny troche się porwie, ale to nic

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wbrat
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    88

    Domyślnie

    Mimo, że nic nie zabijałem, śniegu do środka prawie wcale nie napadało. Generalnie dechy jak najbardziej można dać (ale niezbyt szczelnie) - choćby dla świętego spokoju. Ale w folię bym się nie bawił - według mnie będzie to już zbyt szczelne.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja polecam zabić dechami. Wentylacja będzie, wiatr będzie hulał ale śniegu nie napada. Ciekawe jak ci wyschnie jak przyjdzie zawieja i nasypie zaspy w środku.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar zuczek
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    1.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    71

    Domyślnie

    My zrobiliśmy "okna" z desek i folii, ale tylko w tych otworach, przez które wpadał do środka deszcz/śnieg szczególnie od zachodu i północy. Reszta została odkryta. Był cug jak diabli

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony