dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18

Temat: okap kuchenny

  1. #1

    Domyślnie okap kuchenny

    zawsze sa podlaczane do kominow?czy na dach?(tak wymyslil nam dekarz) czy moze sa jakies takie elektryczne (wiem wiem kazde sa elektryczne) tylko z jakimis wymienianymi filtrami ???

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar sebo8877
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Głogów Młp
    Kod pocztowy
    36-060
    Dzielnica
    Zabajka
    Posty
    4.324

    Domyślnie

    Moga byc podłaczone w tzw obiegu zamkniętym - czyli pracują wtedy tylko na wkładzie weglowym

    Sebo8877
    Już niedługo już niebawem u siebie...

  3. #3

    Domyślnie

    a tak szerzej dla nieoswieconych

    czyli nie musi byc do niczego podlaczony czy jak?

  4. #4

    Domyślnie

    Nie musi być podłączany, są pochłaniacze wyposażone w filtry węglowe lub inne i wymienia się je jak się zużyją.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  5. #5

    Domyślnie

    o wlasnie o cos takiego nam chodzilo, tylko nie wiedzialam ze cos takiego istnieje, wiec dobra widomosc

    a kojarzycie gdzie mozna cos takiego zdobyc?bo w sklepach tego nie widzialam

    i jak sie ceny ksztaltuja???

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar sebo8877
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Głogów Młp
    Kod pocztowy
    36-060
    Dzielnica
    Zabajka
    Posty
    4.324

    Domyślnie

    Sa okapy kominowe (czyli te które nalezy podłaczyć do komina) posiadające funkcje obiegu zamkniętego.
    Takiego okapu można wtedy nie podłaczć do komina tylko użytkowąc stosując zawarte w nim filtry m.in węglowe.

    System zamknięty czy otwarty?

    W trybie zamkniętym powietrze zasysane jest do wnętrza urządzenia, oczyszczane przez zespół filtrów i oddawane z powrotem do kuchni.
    Odpowiedź na to pytanie określi nam podstawowe kryterium, jakie powinniśmy brać pod uwagę wybierając konkretne urządzenie. W każdej kuchni da się zastosować rozwiązanie z systemem zamkniętym; system otwarty, niestety, nie wszędzie się sprawdzi. Większość producentów okapów kuchennych przystosowała swoje urządzenia do pracy w obu systemach.

    Otwarty system pracy okapu najprościej scharakteryzować można w następujący sposób: powietrze zasysane przez wentylator zamontowany w urządzeniu usuwane jest na zewnątrz budynku poprzez komin wentylacyjny lub oddzielny kanał. Okap pracuje wówczas jako wyciąg. System zamknięty natomiast zastosujemy tam, gdzie nie mamy dostępu do kanałów wentylacyjnych i nie mamy możliwości lub potrzeby, aby je wykonać.

    W takim wypadku zanieczyszczone powietrze trafia do systemu filtrów, skąd po oczyszczeniu wyrzucane jest z powrotem do kuchni. W systemie zamkniętym okap pracuje jako pochłaniacz. Jeżeli mamy możliwość wyboru pomiędzy systemem zamkniętym lub otwartym, zawsze powinniśmy decydować się na otwarty, gdyż ma on większą wydajność.

    Są jednak pewne ograniczenia. Okapu pracującego w systemie otwartym nie wolno podłączać do kominów wentylacji zbiorczej (wielopiętrowy dom wielorodzinny lub blok), gdyż może on zakłócić prawidłowe funkcjonowanie systemu wentylacyjnego. Podłączanie okapu do przewodów kominowych odprowadzających spaliny z pieca lub kotła jest również z oczywistych względów zabronione.

    http://www.mojzakup.pl/cat/1027/0/

    Powyżej masz okapy które pracują jako wycig i/lub pochłanaicz

    Sebo8877
    Już niedługo już niebawem u siebie...

  7. #7

    Domyślnie

    Okap z filtrem miałem, dlatego nigdy nie będe miał.

    Po miesiącu "zamontowałem" wyciąg.

  8. #8

    Domyślnie

    teraz juz o wiele wiecej wiem

    domek ogolnie jednorodzinnym cohc podzielony na 3 rodziny
    wiec tak, nie mamy wolnego kanalu wentylacyjnego i jedyne podlaczenie jest do wentylacji lazienkowej z parteru czy to jest mozliwe?

    Okap z filtrem miałem, dlatego nigdy nie będe miał.

    Po miesiącu "zamontowałem" wyciąg.
    mozesz cos wiecej powiedziec, dlaczego sie nie zpisal taki okap u Ciebie?

  9. #9

    Domyślnie

    Filtr szybko zakończył swoje zadanie.

  10. #10

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar sebo8877
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Głogów Młp
    Kod pocztowy
    36-060
    Dzielnica
    Zabajka
    Posty
    4.324

    Domyślnie

    Cytat Napisał Madziulka84
    a to nie sa jakies wymienne filtry?
    Sporo one jednak w skali roku kosztuja

    Sebo8877
    Już niedługo już niebawem u siebie...

  12. #12

    Domyślnie

    Mam takie pytanie trochę w temacie na jakiej wysokości powinna być dziura od zetki do wyciągu? Może ktoś mnie oświeci bo widze ciemność!

  13. #13

    Domyślnie

    ohhhh to powiedzcie czy jest mozliwosc podlaczenia okapu do wentylacji lazienkowej ? bo z tego co pisal sebo to chyba nie tak?
    chyba ze zle zrozumialam?

    a jeśli nie to jakie mniej wiecej sa koszty roczne tych filtrow?

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Madziulka84
    ohhhh to powiedzcie czy jest mozliwosc podlaczenia okapu do wentylacji lazienkowej ? bo z tego co pisal sebo to chyba nie tak?
    chyba ze zle zrozumialam?

    a jeśli nie to jakie mniej wiecej sa koszty roczne tych filtrow?
    Widze że bronisz się przed tym kominkiem na dachu.
    Wylot niekoniecznie musi być przez dach, jeśli masz lepsze miejsce
    Jeśli chodzi o filtr to nie tyle cena co generalne czyszczenie tego okapu wewnątrz w czasie wymiany
    zmusiła mnie to prostego i skutecznego wyciągu.

  15. #15

    Domyślnie

    u nas dekarz przyniosl daszek, ale jak sam pożniej stwierdzil to mogloby przez niego przeciekac przez okap dlatego pytam o inne mozliwosci

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Madziulka84
    u nas dekarz przyniosl daszek, ale jak sam pożniej stwierdzil to mogloby przez niego przeciekac przez okap dlatego pytam o inne mozliwosci
    Skoro dekarz mówi że jego dach może przeciekać... to ...wie co mówi.

  17. #17

    Domyślnie

    To się podłącze,a wykucie dziury w ścianie,kratka zaluzjowa na zewnatrz to dobry pomysł??
    Oczywisci jesli jest możliwość wyjścia przez ściane zewnetrzna,akurat u mnie jest .

    pozdrawiam

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał sailor_ro
    To się podłącze,a wykucie dziury w ścianie,kratka zaluzjowa na zewnatrz to dobry pomysł??
    Oczywisci jesli jest możliwość wyjścia przez ściane zewnetrzna,akurat u mnie jest .

    pozdrawiam
    ja też się podłańczam do pytania- u mnie musi myć tak rozwiązane odprowadz, okapu?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony