dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1

    Domyślnie warstwy posadzki - spaprane?!- co radzicie??

    Witam , pewnie tak bywa jaki zmienia się wykonawców, ale fakty są takei był wylany chudziak, rozmawiałam z wykonawcą ile jeszcze bedzie wysokości na tym chodziaku - bo musiałam znać wymiary pod okna, wszystko zostało ustalone, a potem zmienione jak juz zamówienie okien poszło.
    I obecnie jest tak:
    na chodziaku (robił pierwszy wykonawca, obecny stwierdził że ten chudziak to parodia-wszystko sie kruszy i widząc to wykonanie stwierdził że trzeba wylać beton ze zbrojeniem) jest zbrojony beton(5cm), wstawili okna i do uzupełnienia mam raptem 11 cm,
    czyli pytanie jakiej grubości dać styropian, jakiej posadzke - ma być podłogówka no i trzeba doliczyć na kafle i tak zrobić żeby mi się drzwi na taras otwierały - bo o to chodzi.

  2. #2

    Domyślnie

    11 =
    dobry styropian systemowy (trochę będzie kosztować) = 3.5 - 4 cm
    jastrych 5-6 cm
    płytki ~1cm

    tylko trochę mało styropianu - no chyba że będzie to jakaś extraklasa

    pozdrawiam i powodzenia
    To_masz

  3. #3
    Guest

    Domyślnie Re: warstwy posadzki - spaprane?!- co radzicie??

    Cytat Napisał Adar
    ...na chodziaku (robił pierwszy wykonawca, obecny stwierdził że ten chudziak to parodia-wszystko sie kruszy i widząc to wykonanie stwierdził że trzeba wylać beton ze zbrojeniem) jest zbrojony beton(5cm)...
    drugi wykonawca spaprał - bo zamiast skuć pokruszony beton i wylac mocniejszy /w miejsce starego/, zrobił nadlewka obnizająca pomieszczenia
    co radzimy ?
    ja radze obciazyc drugiego wykonawce kosztami skucia obu posadzek i wynając trzeciego wykonawce, który zrobi posadzke prawidłowo

  4. #4

    Domyślnie

    fakt jeżeli rzeczywiście warstwa 1 się już kruszyła to trzeba było ją poprawić a nie zamaskowywać...

    4cm styropiany przy podłogówce to chyba trochę maławo...

  5. #5

    Domyślnie

    Może więc XPS? Tyle, że to ponad 2x droższe od zwykłego styropianu.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał mTom
    Może więc XPS? Tyle, że to ponad 2x droższe od zwykłego styropianu.
    cokolwiek nie da i tak będzie za mało.

  7. #7

    Domyślnie

    ...no to mnie pocieszyliście...

  8. #8

    Domyślnie

    dom sie od tego nie zawali... ale podłogówka będzie mało wydajna bo będzie grzała ziemię pod domem

  9. #9

    Domyślnie

    a jeżeli na styropian, pod podłogówka ułożę takie tafle odbijające ciepło? i będzie sło do góry , nie będzie grzało ziemi, pomoże?

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adar
    a jeżeli na styropian, pod podłogówka ułożę takie tafle odbijające ciepło? i będzie sło do góry , nie będzie grzało ziemi, pomoże?
    to jakiś nowy wynalazek ... te tafle ?
    można by z tego i sciany ...

  11. #11

    Domyślnie

    mam na myśli coś takigo jak za kaloryfer można nakleić i powoduje odbijanie ciepła, ma to wygląd folii aluminowej z jednej strony a z drugiej strony nie wiem

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    izoluje wełna, styrodur, styropian
    przyłozona do izolatora blacha nagrzewa sie do temperatury kaloryfera - po dotknięciu stwarza wrażenie ze tez grzeje
    nakryj te blache warstwą betonu /u Ciebie nakryłabyś folie - tafle jastrychem/
    i sprawdź czy odczujesz "odbijanie ciepła"

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    U nas z kolei chudziak jest jak najbardziej w porządku, ale sprzedawca po obmiarze centymetry na luz montażowy dodał zamiast odjąć.

    Po zamontowaniu okna tarasowego do skrzydła zrobiło się 16 cm (a miało być do ramy 18 cm). W drodze negocjacji ustaliliśmy, że okna zostaną skrócone.

    Jeśli mogę coś doradzić - nie kombinuj z cieńszą warstwą ocieplenia. Będzie się Ci się odbijało czkawką (nie ciepłem!) przy płaceniu rachunków za ogrzewanie.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzoza
    izoluje wełna, styrodur, styropian
    przyłozona do izolatora blacha nagrzewa sie do temperatury kaloryfera - po dotknięciu stwarza wrażenie ze tez grzeje
    nakryj te blache warstwą betonu /u Ciebie nakryłabyś folie - tafle jastrychem/
    i sprawdź czy odczujesz "odbijanie ciepła"
    ale ja nie chcę odczuwac odbijania ciepła, czyli nie oczekuję że dzięki temu będzie cieplej, ale poprostu nie chcę, żeby to ciepło szło w ziemie i dlatego też pytanie czy to coś ma właściwości izolujące, żebyśmy nie płacili za grzanie betonu?? może ktoś wie

  15. #15

    Domyślnie

    A ja bym to zrobił tak:

    * Vapotherm XR - gr. 6 cm, co przy lambda = 0,023 dla tego materiału da nam U = 0,38, czyli nie najgorzej /jaki wsp. U masz dla ścian..?
    * jastrych 4 cm, przy czym rura systemowa Rehau'a 14 mm /trzeba tylko dobrze wyliczyć odstep między rurkami/
    * płytki 1 cm

    Trochę to będzie kosztować, ale jest to jakieś wyjście z sytuacji...

  16. #16

    Domyślnie

    Najtańsze jednak będzie skrócenie okna. Może da się je zamontować wyżej?

  17. #17

    Domyślnie

    Byłem w podobnej sytuacji i temat analizowałem.
    Przy cienkim styropianie (ale min 6 cm) dać 3 do 4 cm wylewki z siatką zbrojącą .
    W takim układzie podłogówka odda ciepło tam gdzie trzeba i będzie miała mniejszą bezwładność.
    Wylewanie 7 cm betonu po to by chodzić po nim w kapciach jest bez sensu.
    U siebie podniosłem okna i dam 10 cm styro wylewka będzie miała max 4 cm.

  18. #18

    Domyślnie

    Podłączam się do pytania.

    Jakiej grubości od chudziaka ma podłoga (styropian, wylewki, dechy)???
    Bo chyba dałam dupy, mi architekt wyliczył 25cm (to wersja dla legarów) to wymiar podany przez telefon w trakcie rozmowy . W projekcie jest 12cm i wszędzie gres.
    Ja po wizycie na budowie i rozmowie z wykonawcą, wymyśliłam 15 - 16 cm i tak zostało (z tym nie jestem pewna czy chce dechy na legarach, mogę mieć klejone).

    Czy to dobry pomysł ???

  19. #19

    Domyślnie

    zamiast kombinować , lepiej by było te chudziaki wywalić i zrobić jeden a porządny lub ewentualnie skrócić lub podnieść to okno - to chyba najtańsze rozwiązanie z tej sytuacji . Niema co się oszukiwać od podłogi zimno ciągnie i nie ma co oszczędzać na cienkiej izolacji styropianem lub innym materiałem . Mam u siebie 10 styropianu .

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał leonada
    Mam u siebie 10 styropianu .
    Te twoje 10 cm stropianu to mniej niż 6 cm Vapothermu XR. Zakłądam, że masz styropian trochę lepszy o wsp. lambda = 0,04, a więc współczynnik przenikania ciepła dla twojej warstwy masz U=0,4...

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony