dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie rekuperator indywidualny

    Wiem już, że centrala rekuperacyjna nie jest rozwiązaniem dla mnie. Czy ktoś instalował może rekuperator indywidualny; taki który pracuje tylko na jedno pomieszczenie ?
    pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Rekuperator to z reguły centrala - połączenie wymiennika krzyżowego lub przeciwprądowego z wentylatorami i ewentualnie innymi urządzeniami (filtry, nagrzewnice, nawilżacze, termostaty).
    Możesz sam próbować sklecić coś takiego - zobacz wątek : Własnej budowy rekuperator .

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Hej,
    właśnie... "z reguły"...
    ja poszukując informacji na ten temat znalazłem coś takiego jak RylkAir.
    I działa z zasadzie jak taki indywidualny rekuperator. Ciekaw byłem czy ktoś to wypróbował...
    pozdry
    G

  4. #4

    Domyślnie

    Hej,
    właśnie... "z reguły"...
    ja poszukując informacji na ten temat znalazłem coś takiego jak RylkAir.
    I działa z zasadzie jak taki indywidualny rekuperator. Ciekaw byłem czy ktoś to wypróbował...
    pozdry
    G

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kane66

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    351
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Podciągam temat w górę

    Czy ktos z forumowiczow ma blizsze lub dalsze doswiadczenia z urządzeniami RylkAir Masatherm'u ? Znajomy chce to zalozyc w wybudowanym juz domu w pomieszczeniu gdzie wentylacja grawitacyjna 'nie daje rady'.

    Jak z wydajnoscią takiego rekuperatora ?
    BEZ REKLAM SWOICH USŁUG!

  6. #6

    Domyślnie

    Właśnie oglądałem - znajomy ma zainstalowane po jednym w każdej sypialni. Wygląda fajnie. Mówi, że mu się dobrze śpi. Ma zamontowany termometr na wlocie i na wylocie i akurat ok 16:00 było odpowiednio 16 i 13 st C. Pomysł rewelka ale w necie widziałem jakiś cennik i jedna sztuka kosztuje chyba 1300 brutto więc dla kilku pomieszczeń równoważy to cenę centrali.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Inne rozwiązanie pokazano w wątku :
    http://forum.muratordom.pl/minirekup...mka,t64769.htm

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał judyk
    Właśnie oglądałem - znajomy ma zainstalowane po jednym w każdej sypialni. Wygląda fajnie. Mówi, że mu się dobrze śpi. Ma zamontowany termometr na wlocie i na wylocie i akurat ok 16:00 było odpowiednio 16 i 13 st C. Pomysł rewelka ale w necie widziałem jakiś cennik i jedna sztuka kosztuje chyba 1300 brutto więc dla kilku pomieszczeń równoważy to cenę centrali.
    W tego typu rekuperatorze problemem jest odprowadzenie skroplin, które pojawia się przy dużej różnicy temperatur wewnątrz i na zewnątrz.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony