dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Domyślnie pustaki silikatowe różnej grubosci, ściany róznej grubosci

mam taki przypadek.
    W duży pospiechu kończymy pietro i chcemy przykryć dom w tym roku.
    Ostatnio szef ekipy powiedział mi że silikaty do ścian piętra są różnej grubości (24 i 25). Podobnież na jednej palecie były takie dwa rodzaje.
    Ekipa zbudowała ściany z różnych pustaków i teraz mam 80% ściany gr 24 i 20% gr 25.
    Ścian już nie zburzę...
    Szef składu mówi iz to raczej niemożliwe aby rózne pustaki były na jednej palecie... i że prawdopodobnie jedną paletę inną dostarczyli, a ekipa pomieszała i teraz się nie przyznają do winy..

Co radzicie ?

Dodam iż to ja sam zamawiałem pustaki. Z jednego składu...

Poniżej zdjęcia
    http://picasaweb.google.com/Slawekkr...51573045956546

[/img][/list]

Domyślnie

Tak na ProStasiowy umysł to katastrofy nie ma.
    Wewnątrz grubszy tynk ( nie wiem gdzie masz wklęsłość ), a jeżeli na zewnątrz, to przed ułożeniem izolacji cieplnej będziecie musieli wyrównać to do jednej płaszczyzny. ( wydaje mi się, że solidnie ułożony tynk w tych miejscach będzie wystarczający )
    Tylko po co tyle dodatkowej roboty. Kazałbym tych fachowcom zrobić te dod. tynki na ich koszt.

Pozdrawiam.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

Domyślnie

Cytat Napisał ProStaś
    Tak na ProStasiowy umysł to katastrofy nie ma.
    Wewnątrz grubszy tynk ( nie wiem gdzie masz wklęsłość ), a jeżeli na zewnątrz, to przed ułożeniem izolacji cieplnej będziecie musieli wyrównać to do jednej płaszczyzny. ( wydaje mi się, że solidnie ułożony tynk w tych miejscach będzie wystarczający )
    Tylko po co tyle dodatkowej roboty. Kazałbym tych fachowcom zrobić te dod. tynki na ich koszt.

Pozdrawiam.
    Zobacz dokładnie zdjęcia..
    Jest 1 cm różnicy. Od wewnątrz.
    Pewnie że nie ma dramatu, ale jeśli każda ekipa będzie tak zawalac to później każda następna będzie narzekac na poprzednią....

Czy dostawca, dystrybutor nie powinien ponosić odpowiedzialnosci za jakość/powtarzalność dostarczonego materiału..?

Domyślnie

Powinien.
    Ale sprawa nie jest prosta. Jak zawierałeś umowę? Masz fakturę? Pokwitowałeś odbiór towaru ? Sprawdziłeś jaki to towar ( myślę o wymiarach )? Zrobiłeś zastrzeżenie, że są różne wymiary ? Wstrzymałeś roboty, kiedy zauważyłeś różnicę w grubości ? Jakim cudem wykonawca Ci to wmurował nie informując o tym !!! Za jaja go!!!
    Dostawca może się tłumaczyć, że chętnie by ci wymienił bloczki na dobre, no ale teraz...

Pozdrawiam.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

Domyślnie

Cytat Napisał ProStaś
    Powinien.
    Ale sprawa nie jest prosta. Jak zawierałeś umowę? Masz fakturę? Pokwitowałeś odbiór towaru ? Sprawdziłeś jaki to towar ( myślę o wymiarach )? Zrobiłeś zastrzeżenie, że są różne wymiary ? Wstrzymałeś roboty, kiedy zauważyłeś różnicę w grubości ? Jakim cudem wykonawca Ci to wmurował nie informując o tym !!! Za jaja go!!!
    Dostawca może się tłumaczyć, że chętnie by ci wymienił bloczki na dobre, no ale teraz...

Pozdrawiam.
    Czyli najbardziej zawalił wykonawca??
    No i inwestor oczywiscie

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/

Domyślnie

du.py dali i jedni i drudzy, co tu deliberować
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia