dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 118 z 214
Pokaż wyniki od 2.341 do 2.360 z 4265
  1. #2341
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał BartekKrk Zobacz post
    Dzięki," tego" mi było potrzeba. Jestem nowy na forum i do tej funkcjonalności jeszcze nie doszedłem.

    Ciekawe tylko jak z terminami. Będę sprawdzał

    Wielkie dzięki.
    Życzę powodzenia.
    Ostatnio edytowane przez Zbigniew100 ; 10-08-2011 o 18:18

  2. #2342
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Mozarcik
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    22
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbigniew74 Zobacz post
    Projekt przyłącza gazu podobnie jak przyłącza elektrycznego robi gazownia w opłacie przyłączeniowej. Nie widzę sensu płacenia dodatkowo, niby dają rabat, ale kosztów projektanta to nie pokrywa.
    Dokładnie jest tak jak piszesz. Przechodziliśmy to jakieś 2 tygodnie temu. Za pakiet w postaci przyłącza wraz z panem projektantem od gazowni płaci się ok. 1600 zł. Za samo przyłącze jakieś 1050 zł. A pan projektant obeznany z przepisach i przynajmniej szybko załatwi. Więc chyba nie warto szukać na własną rękę - no chyba że znajdziesz z rodziny za friko.

  3. #2343

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mozarcik Zobacz post
    Dokładnie jest tak jak piszesz. Przechodziliśmy to jakieś 2 tygodnie temu. Za pakiet w postaci przyłącza wraz z panem projektantem od gazowni płaci się ok. 1600 zł. Za samo przyłącze jakieś 1050 zł. A pan projektant obeznany z przepisach i przynajmniej szybko załatwi. Więc chyba nie warto szukać na własną rękę - no chyba że znajdziesz z rodziny za friko.
    W takim razie nie będę kombinował tylko załatwię przez gazownię.
    Dzięki za pomoc.

  4. #2344
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tertium
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    15
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Witam,
    budujemy od marca z nadzieją zamieszkania na święta Bożego Narodzenia.
    Zakończyliśmy etap tynkowania z brygadą pana Roberta Mazurkiewicza. Niestety nie polecam - dla mnie czarna lista. Dla zainteresowanych szczegóły na priv.

  5. #2345
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaliko

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-763
    Posty
    110

    Domyślnie

    WitamBędę szczera
    a ja polece mojego Jarka-znaczy męza.Pracuje w wykończeniówce-mogłabym oszukiwać ,wpisywac jakieś brednie ze u mnie pracował,ale nie chce-chcę być szczera-bo chciałabym aby uwierzył w siebie i odszedł od szefa bencfała który tylko go wykorzystuje.A chłopak głupi-bo dorby,pracowity.
    Jest bardzo dobrym fachowcem-ma ogromną wiedzę więc jesli beda mieli Państwo jakies pytania odnośnie wykonania poszczególnych etapów prac,z czego najlepiej coś wykonać -proszę pisać na forum bądź na priv-a my chetnie odpowiemy.
    Oglnie własnie zaczeliśmy budowe dachu-płaski był a teraz bedziemy mieli poddasze ekipy któa robi nam dach naprawde nie polecamy-są z okolicy Limanowej a szefuje im Pan Kazik-zaczeli nam dach ,a teraz drugi tydzien ich nie ma-nabrali roboty i gdzie indziej robią,JArek wczoraj do nich dzwonił (bo oni o niczym nie informowali),to powiedział ze jak nam cos nie pasuje to mozemy sobie znaleźć inną...kurde dla nas to jakaś niesamowita abstrakcja..
    o etapach poszczególnych prac bedziemy indormowac na krakowskiej grupie budujących-galerie tez stworzymy-wszystko od a do z bedzie ywkonywał Jarek(jak znajdzie czas ,bo szewc bez butów zazwyczaj chodzi),również zamieszcze wkrótce zdjecia kilku projektów które JArek wykonywał u zlecających po godzinach pracy.
    Mam nadzieje,że nie dostane jakiegos bana..bo polecam naprawde dobrego człowieka-kto się z nim zetknie-pewnie sie przekona w bardzo szybkim czasie.
    Sami wiemy jak jest cięzko z ludźmi którzy są solidni.

  6. #2346
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaliko Zobacz post
    Firma działa na terenie Krakowa i okolic.Myślę,że osoby zainteresowane chciałyby zobaczyc efekt koncowy prac a więc portfolio które posiadamy wiec spokojnie będą Pani pewni,że powierzacie swoje wnętrza ekipie,która jest rzetelna,uczciwa i wywiązuje się terminowo z powierzonych zadań.

    Do konca marca - 5% (zniżka)
    Zapraszamy na facebook -wpisac jaliko.
    Pozdrawiamy
    Zespół Jaliko
    Życzę powodzenia.

    Dziękuję wszystkim za opinie i pomoc w tworzeniu Listy





    Ps.

    To mój znacznik aktualizacji.
    Ostatnio edytowane przez Zbigniew100 ; 10-08-2011 o 18:17

  7. #2347

    Domyślnie

    BarteKrk, południowa mogę polecić firmę Akord z Wieliczki http://www.akord.krakow.pl. Mi właśnie skończyli stan surowy otwarty, budowa rozpoczęta 15 marca w technologii tradycyjnej (porotherm) w północnych rejonach Krakowa. Budowa poprowadzona solidnie tak, że nie mam większych zastrzeżeń, wszystkie problemy udało się rozwiązać w sposób mnie satysfakcjonujący. Kierownikiem budowy był u mnie pan Piech z Akordu, może nie jest to optymalnym rozwiązaniem mieć kierownika z tej samej firmy co buduje ale u mnie to się sprawdziło (co prawda zakładałem powołanie inspektora do odbiorów ale nie udało mi się znaleźć sensownego na czas). Przed podpisaniem umowy dali mi listę referencyjną swoich budów (chyba z 200) także można podzwonić i posłuchać opinii.
    Pozdrawiam.

  8. #2348
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaliko

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-763
    Posty
    110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbigniew100 Zobacz post
    Życzę powodzenia.
    Dziękujemy bardzo-będzie dobrze bo Jaruś to Jaruś

  9. #2349
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar C-u-b-e
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    71
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Z czystym sumieniem mogę polecić ekipę Pana Andrzeja Łagosza (telefon na priva). Od września ubiegłego roku budowali nam dom z podpiwniczeniem wg projektu Dom w mandragorze (Archon). Na początku umówiliśmy się tylko na zrobienie piwnicy, ale potem, widząc solidność ekipy, postanowiliśmy kontynuować współpracę. Chłopaki są pracownici, dokładni i sprzątają po sobie (!!!). Pan Andrzej często ma namiary na dobrych (tanich) dostawców materiałów budowlanych. Jeżeli ktoś jest zainteresowany obejrzeniem efektu ich pracy, zapraszam do naszego dziennika budowy: http://forum.muratordom.pl/blog.php?128307-Mandragora
    Gdyby ktoś chciał obejrzeć budowę osobiście, również jest taka możliwość. Wówczas proszę o kontakt na priva.
    Ostatnio edytowane przez C-u-b-e ; 16-07-2011 o 06:05

  10. #2350

    Domyślnie PanelPol odradzam każdemu,

    Odradzam kązdemu zakup czegokolwiek w firmie PanelPol. Kupiłem tam 7tygodni temu drzwi na które nadal czekam, pomimo tego że data z umowy minęła. Nie można liczyć na jakikolwiek kontakt z ich strony, jak samemu dzwonie to nigdy nie ma osoby decyzyjnej i nikt nic nie wie. Jak zbiżał się ostateczny termin montażu drzwi Pani z salonu na 29 listopada w krakowie zadzwoniła i oznajmiła kiedy bedzie dowóz drzwi, niestety w tych godzinach i tego dnia nie mogłem cierpiwie czekać w domu wiec powiedziałem, że nie przyjme drzwi. Nikt nie zaproponował innego terminu, za to firma wysłała do mnie list polecony w kótrym wzywa mnie do zapłaty (za coś czego nie mam) i grozi kolejnymi 5-6tygodniowym odroczeniem terminu. Niech nikt nie da się zwieść obiecywaniem Pani, że drzwi bedą w 3 tygodnie a potem w ciągu kolejnych 3 tygodni umówimy się na montaż - bzdura.

  11. #2351
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BartekKrk
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Kraków/ Michałowice
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzywio Zobacz post
    BarteKrk, południowa mogę polecić firmę Akord z Wieliczki http://www.akord.krakow.pl. Mi właśnie skończyli stan surowy otwarty, budowa rozpoczęta 15 marca w technologii tradycyjnej (porotherm) w północnych rejonach Krakowa. Budowa poprowadzona solidnie tak, że nie mam większych zastrzeżeń, wszystkie problemy udało się rozwiązać w sposób mnie satysfakcjonujący. Kierownikiem budowy był u mnie pan Piech z Akordu, może nie jest to optymalnym rozwiązaniem mieć kierownika z tej samej firmy co buduje ale u mnie to się sprawdziło (co prawda zakładałem powołanie inspektora do odbiorów ale nie udało mi się znaleźć sensownego na czas). Przed podpisaniem umowy dali mi listę referencyjną swoich budów (chyba z 200) także można podzwonić i posłuchać opinii.
    Pozdrawiam.
    Dzięki, a jak u nich cenowo? Jaki to pułap - tani/ sredni/drogi? Chyba wystawię ofertę na oferii albo szukajfachowca dla porównania cenowego.

  12. #2352

    Domyślnie

    Cytat Napisał BartekKrk Zobacz post
    Dzięki, a jak u nich cenowo? Jaki to pułap - tani/ sredni/drogi? Chyba wystawię ofertę na oferii albo szukajfachowca dla porównania cenowego.
    Miałem od nich wycenę, opinie na rynku bardzo dobre jednak drogo, bardzo drogo, ale to było 3 lata temu może coś zeszli z ceny.

  13. #2353

    Domyślnie

    Cytat Napisał BartekKrk Zobacz post
    Dzięki, a jak u nich cenowo? Jaki to pułap - tani/ sredni/drogi? Chyba wystawię ofertę na oferii albo szukajfachowca dla porównania cenowego.
    Pułap cenowy raczej górny średni, miałem też droższe wyceny. Oczywiście "Marian i Zdzisiek" z betoniarką zrobią nieporównywalnie taniej ale coś za coś.

  14. #2354

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzywio Zobacz post
    Pułap cenowy raczej górny średni, miałem też droższe wyceny. Oczywiście "Marian i Zdzisiek" z betoniarką zrobią nieporównywalnie taniej ale coś za coś.
    Zupełnie niepotrzebny sarkazam.

  15. #2355

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbigniew74 Zobacz post
    Zupełnie niepotrzebny sarkazam.
    Ależ tu nie ma żadnego sarkazmu. Po prostu zawsze firma budowlana będzie droższa od przysłowiowego Mietka i Zdziśka. Ja zleciłem budowę profesjonalnej firmie ponieważ pracuję i nie miał bym czasu aby zorganizować i dopilnować wszystkiego. Poniosłem większe koszty ale w tym czasie zarabiałem w swojej branży, coś za coś bez sarkazmu.

  16. #2356

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzywio Zobacz post
    Ależ tu nie ma żadnego sarkazmu. Po prostu zawsze firma budowlana będzie droższa od przysłowiowego Mietka i Zdziśka. Ja zleciłem budowę profesjonalnej firmie ponieważ pracuję i nie miał bym czasu aby zorganizować i dopilnować wszystkiego. Poniosłem większe koszty ale w tym czasie zarabiałem w swojej branży, coś za coś bez sarkazmu.
    Trochę zaśmiecamy wątek. Ja też budowałem firmą budowlaną, która zbudowała mi 3 lata temu SSO o ponad 100tys, taniej niż AKORD. Może te kilka lat sprawiło że Akord staniał nie wiem.

  17. #2357
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lawiol

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam.
    Proszę, podrzućcie mi jakieś namiary na firmę remontowo-budowlaną do generalnego remontu łazienki z wymianą instalacji wodnej. Byłam umówiona z dwiema (profilaktycznie) firmami i obie wciąż przesuwaja terminy. Mieszkam na pudłach, wszędzie folie i wszystko pooklejane bo jutro miałam mieć rozpoczęty remont. Ale dziś dostałam telefon,że Fachowiec nie da rady przyjść z ekipą tylko bedzie 16 sierpnia. Mój urlop poszedł sie paść a mieszkanie zryte przez panów od gazu.

  18. #2358
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BartekKrk
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Kraków/ Michałowice
    Posty
    22

    Domyślnie

    Dzięki Zbigniew74 i krzywio...... Rozważam teraz opcję robocizny z materiałem i przed zimą tylko fundamenty.... ale jakby się udało to sso. Na czasie w sumie mi tak nie zależy. Warto zlecać pracę z materiałem? Pewnie bym i tak dużo nie zoszczędził jakbym sam wybierał i płacił za materiały a ile problemów z głowy. Tylko pozostaje problem jakiej jakości materiałów będą używać wykonawcy gdy to oni je będą wybierać... Głowa mała....

  19. #2359

    Domyślnie

    Cytat Napisał BartekKrk Zobacz post
    Dzięki Zbigniew74 i krzywio...... Rozważam teraz opcję robocizny z materiałem i przed zimą tylko fundamenty.... ale jakby się udało to sso. Na czasie w sumie mi tak nie zależy. Warto zlecać pracę z materiałem? Pewnie bym i tak dużo nie zoszczędził jakbym sam wybierał i płacił za materiały a ile problemów z głowy. Tylko pozostaje problem jakiej jakości materiałów będą używać wykonawcy gdy to oni je będą wybierać... Głowa mała....
    Nie warto - materiały kup sam bo cię ....wy.....! i z jakością i z ilością, a poza tym masz przecięz odliczenie watu. Składy same dowoża materiał tylko trzeba raz na jakiś czas zapłacić.
    koniec języka za przewodnika ..!

  20. #2360

    Domyślnie

    Cytat Napisał gegus37 Zobacz post
    poza tym masz przecięz odliczenie watu.
    Z watem wychodzi na to samo bo z firmą budowlaną podpisujesz już na 8% więc nie ma czego odliczać. Teoretycznie firmy budowlane powinny mieć większe upusty na składach ale w praktyce różnie z tym bywa.

Strona 118 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony