dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 119 z 214
Pokaż wyniki od 2.361 do 2.380 z 4265
  1. #2361

    Domyślnie

    Witam!
    Możecie polecić jakieś dobre firmy z Krakowa i okolic montujące biologiczne oczyszczalnie (BOS): np Bioekocent 3300,BIO-HYBRYDA ekopolu lub innych producentów?

  2. #2362

    Domyślnie

    Witam, gdzie kupiliscie w ostatnim czasie najtaniej dachówke ceramiczna Robena + reszte dodatków dachowych + rynny ( Galeco Lindab) ?

  3. #2363

    Domyślnie

    Zdecydowanie po stronie białej - w kategorii audytor OZC/ świadectwa energetyczne/ doradca energetyczny:

    Polecam forumowego Asolta:
    http://forum.muratordom.pl/member.php?113586-asolt

    Zleciłam zrobienie audytu OZC - szybko, sprawnie, bardzo wyczerpująco odpowiada na wszystkie moje pytania. I bardzo tanio A że tak czy owak certyfikat trzeba mieć, to naprawdę warto zlecić audyt nawet przed budową.
    Działa nie tylko lokalnie, nasza współpraca była w całości zdalna.

  4. #2364

    Domyślnie

    No to ja dołączam osobę to Listy szarej - przejściowej. Pan Jacek Armata.

    Przy poszukiwaniu osoby, która wykona nam SSO rozmawialiśmy z panem Jackiem Armatą. Wydał nam się bardzo konkretny i fachowy. Mocno rozważaliśmy jego kandydaturę jednak wybraliśmy inną firmę (z której jesteśmy bardzo zadowoleni), która mogła przyjść do nas w lepszym dla nas czasie, troche tańszą, wykonującą również dach (pan Jacek dachu nie wykonuje, mógł nam kogoś polecić).

    Ostatnio poszukujemy, kogoś kto wykona hydroizolację poziomą na chudziaku w piwnicy przed wylewkami. Jak się okazuje wylewkarze nie chcą tego robić...
    Mąż zadzwonił więc do pana Jacka, że może on by sie tego zadania podjął. Po wytłumaczeniu sprawy i ogólnej rozmowie, pan Jacek zapytał skąd mamy na niego namiar. Więc mąż odpowiedział, ze już sie kiedyś spotkaliśmy, ale że ostatecznie ktoś inny budowal nam SSO. Na co pan Jacek powiedział: "To niech ci inni to dokończą" i rzucił słuchawką. Bez słowa typu dowidzenia, po prostu sie chyba obraził. Jak dla mnie mało profesjonalne i kulturalne.

    Szara lista, a nie czarna, bo sama nie wiem co o tym myśleć. Przecież konkurencja istnieje, mamy wolny rynek....

  5. #2365
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamiatko Zobacz post
    No to ja dołączam osobę to Listy szarej - przejściowej. Pan Jacek Armata.

    Ostatnio poszukujemy, kogoś kto wykona hydroizolację poziomą na chudziaku w piwnicy przed wylewkami.




    Szara lista, a nie czarna, bo sama nie wiem co o tym myśleć. Przecież konkurencja istnieje, mamy wolny rynek....

    Hydroizolacje mozecie sami wykonac ..... wystarczy kupic Folie hydroizolacyjna w plynie do wnetrz sama przerabiam ten temat teraz .....

    A jesli chodzi o Pana Jacka ... tak konkurencja istnieje oczywiscie , ale wykonawcy staja sie bardziej krnabrni i wyglada na to jakby to Oni nas zatrudniali , a nie my ich .....

    Pozdrawiam

  6. #2366
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Mozarcik
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    22
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamiatko Zobacz post
    ...Przecież konkurencja istnieje, mamy wolny rynek....
    Słuchajcie, wolny rynek istnieje, a i owszem - ale pamiętajcie, że to działa w dwie strony
    Bez obrazy, ale skoro gość nie dostał roboty na kilkadziesiąt tysięcy, to odmówił roboty na kilkaset złotych. Oczywiście, formy odmowy nic nie usprawiedliwia - to inna kwestia i pewnie tu można się z Wami zgodzić.

  7. #2367

    Domyślnie

    Cytat Napisał Renata.W Zobacz post
    Witam, gdzie kupiliscie w ostatnim czasie najtaniej dachówke ceramiczna Robena + reszte dodatków dachowych + rynny ( Galeco Lindab) ?

    Witam,

    ja jak szukałem to najtaniej była w Andbud na ul. Portowej 3.
    Oczywiście nie opieraj się na wycenie tylko negocjuj.
    Zapytaj też w Dach Centrum na Zawiłej.

  8. #2368

    Domyślnie

    Gdzie najlepiej kupić szambo betonowe?
    Może być gdzieś dalej bo potrzebne będą 2szt (dla sąsiada) więc transport łączony.
    Teren to glina i woda trochę stoi więc musi być super szczelne.

    A tak w ogóle to orientujecie się czy gmina Biskupice zgodnie z prawem wpisała do Miejscowego planu zagospodarowania zakaz budowy przydomowych oczyszczalni?
    Podobno planują budowę kanalizacji, tylko nie wiadomo kiedy, i to stąd ten zakaz.

  9. #2369
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar langerob25
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    1.017
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMat Zobacz post
    Gdzie najlepiej kupić szambo betonowe?
    Może być gdzieś dalej bo potrzebne będą 2szt (dla sąsiada) więc transport łączony.
    Teren to glina i woda trochę stoi więc musi być super szczelne.
    Zobacz tutaj:http://betonowekrakow.pl/oferta.php
    Dziennik budowy
    Komentarze
    gg 7903978
    Sprzedam reku

  10. #2370
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tertium
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    15
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie Szambo betonowe

    Cytat Napisał MMat Zobacz post
    Gdzie najlepiej kupić szambo betonowe?
    Może być gdzieś dalej bo potrzebne będą 2szt (dla sąsiada) więc transport łączony.
    Teren to glina i woda trochę stoi więc musi być super szczelne.

    A tak w ogóle to orientujecie się czy gmina Biskupice zgodnie z prawem wpisała do Miejscowego planu zagospodarowania zakaz budowy przydomowych oczyszczalni?
    Podobno planują budowę kanalizacji, tylko nie wiadomo kiedy, i to stąd ten zakaz.

    Tanie, dobre szambo kupiliśmy w firmie Mag-bet z Jedlińska. Sprzedają dużo na terenie małopolski i przynajmniej raz w tygodniu przyjeżdża dostawa. Link do ich strony: http://www.szamba.net/kontakt
    Budujemy w gminie Kłaj i tu też nie można robić oczyszczalni. Zakaz wynika z ochrony środowiska i nieprzepuszczalnych gruntów.
    Wydawało mi się, że nie jestem blondynką.

  11. #2371

    Domyślnie

    Poszukuję ekipy do montażu plastikowej podbitki dachowej - proszę o podpowiedzi.
    Pozdrowienia dla wszystkich zmęczonych

  12. #2372
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    NullPointerException

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-871
    Posty
    1

    Domyślnie

    Hej, jestem tutaj nowy, ale tylko jako zarejestrowany użytkownik, ponieważ z informacji Waszej społeczności korzystam juz od ponad pół roku. Wykorzystałem tutejsze informacje do wykonczenia mojego nowego domu i muszę przyznać, że dobrą robotę tutaj się wykonuje. Ok ale dosyć tego kadzenia, zdecydowałem się napisać tutaj na forum, aby przestrzec przed nieżetelnym wykonawcą, jak również potwierdzić dobrych dwóch wykonawców, których znalazłem na białej liście. Wiem, że jest to mój pierwszy post i nie dokońca bede wiarygodny dla niektórych, chociaż ilośc postów nie powinna tutaj być jedynym wyznacznikiem, bo wiadmo, że można to ominąc generując wcześniej nic nie znaczące wypowiedzi.
    Polecam przywoływanego tutaj kilkukrotnie Pana Macieja od schodów - 694 933 557. - wykonane przez niego schody wszystkim się podobają - nie wspomną juz o terminowości wykonania - mimo 4 miesięcznego czasu oczekiwania - rozpoczęcie prac nastąpiło zgodnie z ustaleniami co do dnia
    Polecam również pana od kominków - Pan Marcin tel. 798 086 387, ktorego znalazłem równeż na tym forum, osoba kompetentna, realizacja była na podstawie projektu, wykonane zgodnie z wymaganiami projektanta, nie było tez problemu żebym mógł kamień zamówic u swojego sprawdzonego kamieniarza. termin i realziacja oczywiscie w terminie

    Natomiast niestety ekipę do prac fliziarskich znalazłem nie wiem czemu ( to znaczy wiem - cena ), nie na tutejszym forum. Przestrzegam przed pseudofachowcami z firmy rattenbud Michał Szczurek 517090602 [email protected]
    . Zepsuli mi łazienkę - płytki cięli jakąś tępą maszyną chyba, bo nie da się opisać jak to wygląda, teraz nikt nie chce się podjąć dokończenia ich prac, jak przychodzą jacyś fachowcy to po prostu załamuja ręce i rezygnują z dokończenia dzieła tej firmy. Może nadają się do polożenia płytek w jakiejś hali czy magazynie, ale stanowczo odradzam ich do zrobienia czegoś w sposób estetyczny. Robili u mnie też malowanie całego domu, ale to robiła firma podnajęta przez nich i to było ok. natomiast prace wykonane przez samego właściciela tej firmy wołaja o pomste do nieba.

    Więcej szczegółow ( na przyklad zdjęcia ) na temat polecanych panów od schodów i kominka jak tez pseudofachowców z rattenbud moge przekazać na priv.

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez NullPointerException ; 01-08-2011 o 10:01

  13. #2373

    Domyślnie Dziedzic Marek - schody, balustrady CZARNA

    Na czarną listę wpisuję Marka Dziedzica z miejscowości Czchów: http://www.stolarnia.netsystem.net.pl/.
    Zajmuje się produkcją schodów, sporo robi w Krakowie, okolicach Tarnowa, Bochni, Brzeska.
    Balustrady balkonowe od tego pana wytrzymały u mnie 6 miesięcy. Niektóre schody nie przetrwały 2 lat. Obecnie po 3 latach część schodów wyraźnie nie trzyma się podłoża, 2 przeraźliwie skrzypią. Praca jest zrobiona niechlujnie, niestarannie, lakier położony wręcz paskudnie. Całość prawdopodobnie będzie do wymiany najpóźniej za 5 lat.
    Pan już 1,5 roku po zgłoszeniu i zaakceptowaniu reklamacji nie realizuje jej. Wielokrotnie umawia się na wymianę wadliwych stopni po czym nie przyjeżdża, nie odbiera telefonów. Generalnie jeszcze nie spotkałem człowieka, który do tego stopnia traktował swoje słowo jak g...wno.

  14. #2374

    Domyślnie

    Stanisław Sadłoń - BIAŁA LISTA - ogrodzenia klinkierowe.
    Jest to dwuosobowa ekipa panów z Okocimia. Działają w rejonie: Tarnów - Bochnia - Brzesko. Murują ładnie, czysto, dokładnie, zgodnie ze sztuką.
    Telefon na priv. Panowie robią też w wykończeniówce, ale tutaj nie będę się wypowiadał, bo nie byłem ich klientem.

  15. #2375
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tejotka

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    do czarnej listy wykonawców możesz dopisać firmę "Kamysz" tynki, wylewki. Bałagan jaki zostawili na budowie to horror, wylewka w jednym pokoju krzywa, w łazience zamiast tynku cementowo- wapiennego dali gipsowy, co podraża koszty bo trzeba specjalny impregnat, aby można położyć płytki, na budowie znalazłam butelki po alkoholu, a jak przyszło do płacenia to gość zażądał więcej niż się umawiał.

  16. #2376
    ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Szukam wykonawcy bramy jezdnej - samonośnej - może ktoś może kogoś polecić.
    Wiśniowski za taką bramę z automatem krzyczy 9 tys co jest ceną kosmos jak dla mnie

  17. #2377
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rybak211

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Koźmice Małe
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    37

    Domyślnie

    Poszukuje jakiegos elektryka wykonujacego przylacz pradu na plac budowy czyli tzw prowizorka budowlana. Najlepiej w okolicach Wieliczki.
    Trzeba postawic slup na dzialce i pociagnac linke nad droga.

  18. #2378

    Domyślnie

    Gdzie kupowaliście bramy garażowe?

  19. #2379

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamiatko Zobacz post
    Ostatnio poszukujemy, kogoś kto wykona hydroizolację poziomą na chudziaku w piwnicy przed wylewkami. Jak się okazuje wylewkarze nie chcą tego robić...
    Mąż zadzwonił więc do pana Jacka, że może on by sie tego zadania podjął. Po wytłumaczeniu sprawy i ogólnej rozmowie, pan Jacek zapytał skąd mamy na niego namiar. Więc mąż odpowiedział, ze już sie kiedyś spotkaliśmy, ale że ostatecznie ktoś inny budowal nam SSO. Na co pan Jacek powiedział: "To niech ci inni to dokończą" i rzucił słuchawką. Bez słowa typu dowidzenia, po prostu sie chyba obraził. Jak dla mnie mało profesjonalne i kulturalne.

    Szara lista, a nie czarna, bo sama nie wiem co o tym myśleć. Przecież konkurencja istnieje, mamy wolny rynek....
    I bardzo dobrze zrobił. Zachował się zdecydowanie i z honorem.
    Czasami klienci są tak bez honoru, że potrafią zadzwonić z prośbą o ekspertyzę i poprawkę po fachowcu, który wygrał ze mną cenowo.
    Plwam na takie osoby.

  20. #2380

    Domyślnie

    Uwazasz zdecydowanie i z honorem a dla mnie kompletnym brakiem kultury..., więc wybacz, ale tego Pana nie polecę. Oczywiscie jak najbardziej mógł odmówić jak to nazwałeś "bezhonorowemu" inwestorowi, ale można takie rzeczy zalatwiać w sposób uprzejmy. Zgodzisz się ze mną?

Strona 119 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony