dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 51
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    i zapadła Cisza .....

    u M.A.G.a pakiety przezył Ksawerego od srony zachodniej z której wiał.... wiec spokjnie ! - 5 cm XPS daje rade - XPS aprawde jest twrdy i wytrzymaly

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Ciesze sie ze ktos bedzie ogladal nasze poczynania

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    i zapadła Cisza .....

    u M.A.G.a pakiety przezył Ksawerego od srony zachodniej z której wiał.... wiec spokjnie ! - 5 cm XPS daje rade - XPS aprawde jest twrdy i wytrzymaly
    Na razie cisza bo na dniach bedzie skladany wniosek o PnB. Tylko ciagle sie zastanawiam czy nie zrobic pozwolenia dwuetapowego tzn I etap dom, II etap garaz. Bo moze mi sie cos odwidzi i zrobie garaz z jakims poddaszem czy czescia uslugowa. A jak teraz kupie projekt garazu to bede musial go poten zmieniac i cudowac... Sam nie wiem.
    Rownolegle do papierologii robie tez ogrodzenie, jak beda efekty to wrzuce pare fot.
    Jezeli chodzi o pakiety w xpsie to na 100% zrobie takie w garazu - kilka nieduzych sztuk. Jak sie sprawdza to moze kiedys je wykorzystam np w nastepnym domu - o ile bedzie okazja

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    ostatnio zacząłem się zastanawiać nad sensem montowania rolet zewnętrznych. Chyba nie istnieje taki sposób montażu i takie skrzynki aby nie było mostków termicznych ? Teoretycznie rolety podtynkowe do tego cofnięte nadproże i min 5cm XPS między nadprożem a skrzynką powinno dać radę, ale nie wiem . Np jeżeli straty związane z roletami będą równe zyskom z zamkniętych rolet w nocy to w ogóle bym się nie przejmował, ale chyba nie jest tak różowo.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jaro_D

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Posty
    2

    Domyślnie

    mam pytanie do osob budujących. Czy projekt DURIS przeszedł bez problemu etap pozwolenia na budowę w Urzędach ? Jakoś ciągle nie mogę się przełamac do tego, ze to projekt gotowy zrobiony przez jednego arch. a potem jest jeszcz adaptowany przez kolejnego arch, , itd.

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Czemu miałby nie przejść? W mojej okolicy jeden przeszedł, teraz mój przechodzi - za miesiąc powinienem mieć PnB. Tak to jest z projektami gotowymi, zawsze je trzeba adaptować do lokalnych warunków. Jak masz wątpliwości to znajdź architekta który zrobi Ci projekt na miarę, może Cię to trochę więcej kosztować ale będziesz miał to co chcesz i od jednego architekta. Najlepiej znajdź jakiegoś lokalnego, który zna "miejscowe zwyczaje"
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    witam, szyby w xpsie fajna sprawa ale co jak szyba pęknie? po drugie gaz w tych pakietach po czasie się ulatnia i okno trochę traci swoje właściwości i jakby się chciało dobić gaz po 10latach lub wymienić szyby to jak? elewację psuć? można ramy obkleić styropianem aby było widać tylko szyby i efekt może być podobny ale tu chodzi raczej o to żeby nie płacić za ramy tylko kupić sam pakiet szybowy. też o tym myślę ale przy uszkodzeniu szyby to co się zaoszczędzi to dużo więcej się straci na wymianie. lepiej to przemyśleć i zawsze można okna 4szybowe sobie zamówić ale na południowa stronę to lepiej 3szybowe zostawić aby liczyć na zyski słoneczne.

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    głównie chodzi o zlikwidowanie mostków pakiet-rama i rama-mur, przy okazji o przesunięcie izoterm montując pakiet w warstwie izolacji. Przy okazji są ucinane w dużym stopniu koszta. Powiem szczerze, że nie pomyślałem o ewentualnej wymianie takiego pakietu. Tyle ile żyje to nie miałem okazji oglądać wymiany szyb w oknach domu jednorodzinnego (widocznie ostrożna okolica ). Ale podjąłeś istotne zagadnienie, bo jednak nie można wykluczyć uszkodzenia szyby. Myślę jednak że przy montażu takiego pakietu na pewno wpadłbym na jakiś pomysł jak to ewentualnie później wymienić
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DrKubus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź, teraz Nekla
    Kod pocztowy
    62-330
    Posty
    968

    Domyślnie

    Wpadłem się przywitać, przy okazji zaprenumerować wątek, widzę, że etap budowy podobny (też czekam na PnB), rozwiązania z ociepleniem płyty identyczne, chętnie podejrzę rozwiązania grzewcze (bo muszę szybko zdecydować czy budować komin czy nie )

    Pozdrawiam
    K.
    Dom na bagnach... własnoręcznie budowany (dziennik i komentarze)
    P.u. 160 m2, kub. 440 m3, płyta fund. (10cm XPS, 25 cm Żelbet, 10 cm EPS), ściany zew. 24 cm YTONG Energo + 20cm grafit, strop SMART 15 cm, WM+Reku, podł. 100%, OZC (by asolt) EAH = 47 kWh/m²rok, Projektowane obciążenie cieplne ΦHL = 4335W, Zapotrzebowanie na ciepło 7595 kWh/rok
    Planowany start: 05/2014, Oficjalne rozpoczęcie budowy: 6.06.14, Stan "0": 10.09.14, I bloczek: 9.04.15, SSO: 4.12.15, SSZ: 11.03.16

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    jaki widzicie Panowie problem z wycięciem XPSa , "uszkodzeniem" elewacji i zrobieniem wszytskiego od nowa? oszczednosc na starcie jest tak duza ze taka ewentualnosc wliczamy w cene i liczymy sie z nia w przyszlosci , dla osoby ktora sama osadzi pakiety to zaden problem - sama pozniej wymieni szybe i obrobi okno po kosztach
    nie spotkalem sie z wymiana pakietow z tradycyjnych oknach ze wzgledu na rozszczelnienie pakietu - ktos na to zwraca uwage po 10 latach ??

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Witam witam
    Na to pozwolenie czekam i czekam. Zlozylem wniosek pod koniec marca ale PnB powinienem miec lada dzien.
    Jezeli chodzi o kominy to ja juz w przedbiegach, na etapie zalozen zdecydowalem ze ich nie bedzie.
    W najgorszym wypadku wstawie jakis lekki komin systemowy jak ceny paliw wzrosna o 500% i bede musial krasc drewno z lasu
    Plyta taki lekki komin przyjmie na klate.
    Co do systemu grzewczego to albo gaz albo tania PC (przyznam ze kusza mnie chinskie wynalazki)/ewentualnie polska PC ecopol. Przepust w plycie na ewentualne DZ zrobie. Bedzie wodna podlogowka wiec bedzie tylko czekac na wybor zrodla ciepla.
    Ostatnio wpadlem na pomysl aby kolektor poziomy zrobic pod oczyszczalnia drenazowa i jej "mackami" ale nie wiem czy tak mozna czy czasami DZ nie wychlodzi mi za bardzo oczyszczalni i czy procesy ktore w niej zachodza beda prawidlowe. Nikt mi nie potrafi na to odpowiedziec.

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DrKubus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź, teraz Nekla
    Kod pocztowy
    62-330
    Posty
    968

    Domyślnie

    A gaz bez komina? Co do DZ to ja bym zastanowił się czy Ci nie zamrozi zbytnio tej oczyszczalni
    Dom na bagnach... własnoręcznie budowany (dziennik i komentarze)
    P.u. 160 m2, kub. 440 m3, płyta fund. (10cm XPS, 25 cm Żelbet, 10 cm EPS), ściany zew. 24 cm YTONG Energo + 20cm grafit, strop SMART 15 cm, WM+Reku, podł. 100%, OZC (by asolt) EAH = 47 kWh/m²rok, Projektowane obciążenie cieplne ΦHL = 4335W, Zapotrzebowanie na ciepło 7595 kWh/rok
    Planowany start: 05/2014, Oficjalne rozpoczęcie budowy: 6.06.14, Stan "0": 10.09.14, I bloczek: 9.04.15, SSO: 4.12.15, SSZ: 11.03.16

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    No właśnie trochę się o to martwie, ale z drugiej strony do oczyszczalni ciągle dopływa ciepłe "paliwo"
    Gaz może nie dosłownie bez komina ale można zrobić tak:



    lub tak:



    Oczywiście to wszystko przy mocy nominalnej kotła do 21kW, ja się spokojnie bym zmieścił. Cena tych kominów jest nieduża i można zrobić samemu
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wyrzut_koncentryczny_cieplo24_1364559851_prev.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	48,1 KB
ID:	257047  
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Witam,
    w końcu mamy prawomocne pozwolenie na budowę
    Miałem jutro lecieć z papierami do nadzoru ale mi się kierbud rozchorował i prawdopodobnie wylądują tam w czw/pt.
    Niestety formalności kredytowe trwają w nieskończoność, nie mogę nic ruszyć z budową bo po prostu brak kasy, wszystkie pieniądze idą do tej pory na przyłącza, a trochę metrów tego jest.
    Jutro przyjeżdżają geodeci wyznaczać wodę, energetykę oraz to co mnie najbardziej cieszy wyznaczą mi miejsce wykopu pod płytę fundamentową
    Po tym humus won, 20-30cm piachu też gdzieś wywiozę no i zacznę zwozić piach. Tylko teraz jaki ten piach wybrać? Muszę się też rozejrzeć za niedrogim kruszywem bo wymyśliłem sobie kilka cm pod XPSa, po namowie kolegi vega1.
    Podczas czekania na kasę może dokończę grodzić działkę
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DrKubus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź, teraz Nekla
    Kod pocztowy
    62-330
    Posty
    968

    Domyślnie

    Gratulacje, je właśnie musiałem wypożyczyć projekt ze starostwa żeby nanieść poprawki... jutro wraca i mam nadzieję że do końca tygodnia dostanę PnB
    Dom na bagnach... własnoręcznie budowany (dziennik i komentarze)
    P.u. 160 m2, kub. 440 m3, płyta fund. (10cm XPS, 25 cm Żelbet, 10 cm EPS), ściany zew. 24 cm YTONG Energo + 20cm grafit, strop SMART 15 cm, WM+Reku, podł. 100%, OZC (by asolt) EAH = 47 kWh/m²rok, Projektowane obciążenie cieplne ΦHL = 4335W, Zapotrzebowanie na ciepło 7595 kWh/rok
    Planowany start: 05/2014, Oficjalne rozpoczęcie budowy: 6.06.14, Stan "0": 10.09.14, I bloczek: 9.04.15, SSO: 4.12.15, SSZ: 11.03.16

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    17.05.2014

    Przyłącze wody wykonane. Co prawda wody jeszcze nie ma bo trzeba czekać tydzień na licznik, takie tu głupie zwyczaje. W każdym bądź razie woda jest//będzie w najbliższym czasie Poniżej kilka fotek.

    Najpierw odkopana została główna rura fi90, trzeba było uważać bo zaraz obok rura z gazem.



    Taki u nas jest grunt na głębokości 1,20 m.



    Została wkopana taka studnia wodomierzowa, konkretna DN1600 wys. 1,60m, ma własne stopnie w środku i pokrywa wytrzymuje nacisk do 1,5t. Nie wiem po co taka ale lokalne wodociagi nie odbiorą innej niż studnia z pełnym dnem.



    Tutaj studnia już zamontowana.



    Przy okazji puściłem sobie po całości kabel żelowany 2x2x0,5 do neostrady. U mnie taka bida, że trzeba samemu sobie ciągnąć kabel. Na razie 100m a w przyszłości jeszcze 250m do najbliżego słupka tp/orange!! Na budowie woda i internet to podstawa



    Po drugiej stronie ulicy widać jak kierownik czuwa nad przebiegiem robót chodził i latał do okoła przez kilka godzin, pewnie liczył na jakąś wyżerkę z wykopów



    Ponieważ woda biegnie po drugiej stronie drogi trzeba było wykonać 11m przecisk. Do tego potrzebne było takie cudo:



    Kret w akcji, przeciskał się chyba z 2h, robiliśmy zakłady czy po drugiej stronie wyjdzie tam gdzie trzeba




    Jak już się przebiliśmy i przeciągneliśmy rurę to trzeba było się podłaczyć do wodociągu, używająć specjalnej nawiertki.



    Oczywiście nawiertkę wykonał przedstawiciel miejscowych wodociagów (nikomu innemu nie pozwalają), całość zajęła mu max 15 min, a trzy stówki trzeba będzie zapłacić



    Woda płynie, ale tylko w studni do pierwszego zaworu, muszę niestety czekać na licznik

    Tak to wygląda po zakończeniu prac:



    Na początku nie miałem w planach, ale jak już było wykopane to zrobiłem odnogę do przyszłego garażu w mini studzience z zaworami i możliwością spuszczenia wody na zimę - garaż będzie nieogrzewany.

    Ostatnio edytowane przez sebcioc55 ; 17-05-2014 o 22:41
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    29.05.2014

    Witam! trochę się dzieje ostatnio na mojej już można powiedzieć budowie. Dzisiaj obudziłem się rano i stresowałem się jak przed jakimś egzaminem, jak tak dalej będzie to nie wytrzymam do końca budowy Wszystko najlepiej opisują zdjęcia, więc:

    Tak było:



    Najpierw wjechała duża maszyna (bylem zaskoczony jej wielkością)


    .
    podczas wykopu zniszczyłem dom jednemu szczurowi, trudno, musi się wyprowadzić. Jego obecność uświadczyła mnie w przekonaniu że trzeba wykonać podsypkę żwirową pod XPSem.



    Po 2,5h było już tak:



    Później pojawili się geodeci i wytyczyli osie budynku, zrobili to tak zajebiście że nie bedę potrzebował niwelatora, wystarczy sznurek, miarka i poziomica! Troche krzywe są te ławice ale to moja wina bo przyszykowałem im jednostronnie ścięte paliki. Po części to ich wina bo za późno mi dali znać ile potrzebują i nie było czasy na zabawe w stolarza.



    Gdy geodeci się już zbierali przyjechała ekipa od drogi. Trzeba było zebrać ok 80m^3 humusu i go wywieźć, potem wykorytowaną drogę trzeba było zasypać betonowym gruzem z pobliskiej betoniarni - dodam że całkiem darmowym





    Kulisy tej drogi są bardzo złożone. Jest to droga gminna (do dzisaj zarośnięte pole), która rozpoczyna się zjazdem z drogi powiatowej. Oczywiście jak to w naszym pięknym kraju bywa Gmina poinformowała mnie że nie ma pieniędzy aby mi zrobić zjazd z drogi powiatowej, a o drodze to niech zapomnę.
    Więc stanęło na tym że drogę muszę sobie zrobić sam, no i zrobiłem.
    Poniżej wykorytowana droga ale aparat mi się rozładował jak już skończyli i nie mam reszty, ale jest OK, jeździł po drodze i zjeździe powyższy samochód cały załadowany - około 45t !!



    Na koniec pojechałem jeszcze do hurtowni dograć zamówienie na jutro i zakupiłem sobie oto takie cuda.
    Najtańszy pistolet do pianki:



    Klej do XPSa:



    Klej do zwykłego styro - w moim przypadku do EPS100 hydrofobowego:



    Na dzisiaj to tyle. Jutro czeka mnie dłuuuugi i pracowity dzień. Będzie wszystko na raz, koparka, łódki z piaskiem, zagęszczarka, materiały z hurtowni..... będzie się działo. Oczywiście zdam ze wszystkiego relację.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez sebcioc55 ; 29-05-2014 o 18:25
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    30.05.2014

    Tego dnia sporo się działo. Wszyscy przyjeżdżali, przywozili i było pełno roboty. Najpierw przyjechał XPS i EPS i rury kanalizacyjne.


    Większość XPSa to Synthos XPS Prime S - kto zgadnie ile zapłaciłem za 1m^3 temu stawiam duże piwo


    trafiły też się 4 paczki troche gorszego prime'a bez "S" z lambdą 037 zamiast 035:


    Potem przyjechał ciężki sprzęt, zagęszczarka 520kg z silnikiem diesla, konkretna maszyna:


    Następnie przyjeżdżały łódki z piachem, jedna po drugiej i przywiozły 150t piachu zasypowego, było w nim troche gliny troche się krzywiłem ale w sumie był OK, zagęszczał się elegancko.
    Do pomocy przyjechał mój zawsze pomocny koelga Krzychu, jak się dorwał do zagęszczarki to nie chciał jej oddać


    a tutaj ja dobijam narożnik


    wszystko elegancko pod szunerk


    tak wygląda zagęszczona podbudowa


    później już robiłem sam, w pojedynkę wszystko idzie znacznie wolniej a zwłaszcza jak ma się spowalniacz w postaci żubra
    Ogólnie podbudowę zagęszczaliśmy w trzech warstwach, 20 20 i 10 cm, zamówiłem sobie na poniedziałek też geotechnika żeby sprawdził stopień zagęszczenia.

    cdn...
    Ostatnio edytowane przez sebcioc55 ; 02-06-2014 o 21:40
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    2.06.2014

    Witam. Po weekendzie ciężko się było zebrać do roboty. W weekend tempo spadło, zabezpieczyłem tylko do końca budowę no i zrobiliśmy sobie pierwsze ognisko i smażyliśmy kiełbasy
    W poniedziałek już ruszyłem z kopyta. Najpierw sprawdziłem co mam - oczywiście z hurtowni nie wszystko mi przywieźli tak jak miało być. Potem zabrałem się za wyznaczenie punktów kanalizacyjnych, projekt niby mam ale same kreski bez wymiarów, sam muszę sobie mierzyć, kurde jakby dla projektanta bo był problem coś zwymiarować w archicadzie/autocadzie - dla mnie laika to kilka minut dla jednego rzutu.
    Potem rozłożyłem "na sucho" rury i sprawdziłem jak to będzie.


    Jak już sobie sprawdziłem co i jak oraz zobaczyłem, że troche mi brakuje rur i kilku kolanek zacząłem kopać i montować rury



    W końcu zjawili się geolodzy i zrobili cztery sondowania i upewnili mnie w przekonaniu że podbudowa jest OK w projekcie mam podbudowę minimum Id = 0,6 a podbudowa ma tyle w najsłabszym miejscu, więc jestem zadowolony
    Nie wiem czy wcześniej pisałem ale zamierzam monitorować temp. pod płytą w 4 miejscach: na krawędzi pod podbudową, pomiędzy podbudową a XPSem, pomiędzy XPSem a betonową płytą oraz pod XPSem ale na środku płyty. Miałem wczesniej kilka szt. termometrów ds18b20 ale wyszedłem z wprawy i ich polutowanie mozolnie mi szło więc kupiłem za 10 zł takie oto już gotowe cuda.



    cdn...
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DrKubus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź, teraz Nekla
    Kod pocztowy
    62-330
    Posty
    968

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    kto zgadnie ile zapłaciłem za 1m^3 temu stawiam duże piwo
    80,50 EUR netto

    A co do prac, to dokumentuj dokładnie, bo po niedzieli czeka mnie podobna robota
    Dom na bagnach... własnoręcznie budowany (dziennik i komentarze)
    P.u. 160 m2, kub. 440 m3, płyta fund. (10cm XPS, 25 cm Żelbet, 10 cm EPS), ściany zew. 24 cm YTONG Energo + 20cm grafit, strop SMART 15 cm, WM+Reku, podł. 100%, OZC (by asolt) EAH = 47 kWh/m²rok, Projektowane obciążenie cieplne ΦHL = 4335W, Zapotrzebowanie na ciepło 7595 kWh/rok
    Planowany start: 05/2014, Oficjalne rozpoczęcie budowy: 6.06.14, Stan "0": 10.09.14, I bloczek: 9.04.15, SSO: 4.12.15, SSZ: 11.03.16

  20. #40

    Domyślnie

    Witam.

    Widzę że mamy podobne projekty i założenia budowlane..
    Życzę powodzenia w budowaniu a w szczególności dobrej pogody
    DziennikBudowyStodoły

    parter 104m2;10cm XPS pod płytą,na 12cmEPS0,031; podłogówka+2drabinki;ściana silka 18cm + 20cmEPS 0,031;strop drewniany+50cm granulatu EPS 0,031;okna winergetic premium;drzwi aluhaus adora;WM brink excellent300+;OZC 4942;PC aquarea F 7kW + galmet maxi 250

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony