dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 16
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 315
  1. #121
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam.





    kieszonka z sałatką,kęski kurczęcia z pieczywem czosnkowym i serem,placek graham z mozzarellą i czarnuszką,pastą jajeczna z serem pleśniowym własnym, moje ulubione calzone z szynka dojrzewającą,rukolą, a w środku szynka pieczarki i sos śmietanowy.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 25-01-2016 o 15:19

  2. #122
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam.

    wkrótce moja bruschetta w kilku odsłonach.

  3. #123
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam.







    dobranoc.

  4. #124
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam .
    Przygotowania do mojej bruschetty w moich Zimowych Rewolucjach trwają niemniej jednak uwagę mą skupiłem także na tym
    http://swojskiejedzonko.blogspot.com...-pychotka.html

    Idę po karczunio.10 dni trochę dużo ale dla tak fajnego smaku warto poczekać.Idę do zośki po pończochę.Jako kier.zapewne ma.

  5. #125
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam.

    Nie z indukcji ale z kuchenki elektrycznej z grillem.



    Kurczak z grilla w wędzonej goudzie i przetarty czosnkiem tost-grzanka to preludium do mojej bruschetty.

  6. #126
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Ostatnio, z ciasta na pizzę, piekę "różności"
    ... zawsze pamiętajmy by ciasto nam dobrze wyrosło


    Kiełbaski marynujemy przez kilka godzin w jakimś pomidorowym sosie (lubię "marinara"), owijamy paskami ciasta i podpiekamy około 10 minut (temp. piekarnika 250°C), wyjmujemy z pieca i smarujemy pozostałym sosem, sos przykrywamy mozzarella, posypujemy ulubionymi, suszonymi ziołami, (używam bazylię, suszony szczypior czosnkowy i paprykę chili), pieczemy aż ser się całkowicie rozpuści

    Smacznego

    ps - na środkowej Florydzie, śnieg oglądamy tylko w tv (i tak już lepiej niech pozostanie ) ... choć przez dwa ostatnie dni, zimno było okrutnie (+1°C o porankach)
    Muszę spróbować. Namówię żonę, by się tym zajęła. Zrobiłbym sam ale wygoni mnie z kuchni. Wpuszcza mnie tylko z okazji steków.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  7. #127
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam.

    Karczek już w cukrze i do lodówki.


    Zapomniałem pogratulować gotującemu inaczej ponieważ 76 postów wstecz , miał rocznicę.Wszystkiego co najlepsze witając w klubie.

  8. #128
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam.






  9. #129
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam .

    Po 36 h opłukany z cukru ,teraz w soli.



    I znowu do lodówki na 36 h
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 28-01-2016 o 21:50

  10. #130

    Domyślnie

    O jejku! Enesie złamany, zerknełam i dostałam zgagi.

  11. #131
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał ada_marcin Zobacz post
    O jejku! Enesie złamany, zerknełam i dostałam zgagi.
    Ty też?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  12. #132
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam.

    Przecież nie o zgadze będziesz prawił i o moim złamaniu jak to mówi P.Marcin.Nadmienię ,że moje polskie Zimowe Rewolucje mają pokazywać polskie nieczęsto spotykane żarełko na naszych stołach.Ty orędownik kuchni niepolskiej zawsze możesz korzystać ze swojego bloga i tam rozpisywać się po czym masz zgagę.Uświadamiać swoich odwiedzających jaki wpływ na zgagę mają-mogą mieć twoje potrawy.Nowością w moich Zimowych Rewolucjach jest calzone po polsku z własnym sprawdzonym sosem i to pizzowe ciasto z którego je wykonałem.Mortadelllla z Ryjka z sosami i surówką z zielonego ogórka.Kasza

    jako nowość doskonale komponuje się z warzywnym sosem ,którego przepis dostałem od znajomego z Merkurego.Gotujemy warzywa al dente,marchew,pietruszka,por.Blender i papka.Łyżka sosu po pieczeniu np. boczku do powstałego sosu.Wcieramy marchew i szarą renetę.Sos do tej kaszy i nie tylko .Wątróbka z cebulą cukrową i surówka czyli dwie kapusty w jednym.Pizza z mąką kukurydzianą (1/2) i plecionkami z serem i szczypiorem po jej bokach.Karczek z grilla w cebulowym sosie musztardowym czyli na tłuszczu z karczku smażę cebulę ,(miała być szalotka) ,blender ,dwie łyżki francuskiej musztardy i sos gotowy .Grillowałem podudzie z kurczaka,na koniec zawinąłem w wędzoną goudę i podałem z tostami przetartymi czosnkiem jak do bruschetty.Po polsku bruschetty.Karczek dojrzewający jak widać na razie się robi -dojrzewa.Nigdy go nie robiłem.

    z odpowiednim ci szacunkiem perm oprócz
    Ty też?
    ,potrafisz coś jeszcze ugotować by nie krytykować? jeśli nie to za mało by zabierać głos w moich Zimowych Rewolucjach.Nie to żebym cię przepędzał ,tylko widzisz tu ścierają się poglądy kulinarne choćby nawet wywoływały zgagę i były złamane jak mówi P.Marcin.Ty nawet zgagi po grillowanym nie potrafisz wywołać to po co zabierasz głos.Przecież powiedziałeś ,że nikt mnie nie słuch,a tu widzisz błąd ,odwrotnie ,słucha P.Marcin.Zazdrość niszczy na oczach wszystkich.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 29-01-2016 o 06:41 Powód: Mortadelllla.

  13. #133
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    O! Ada wróciła. Super. Brakuje tutaj Ado Twoich kulinarnych wspaniałości


  14. #134
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    jeśli nie to za mało by zabierać głos w moich Zimowych Rewolucjach.Nie to żebym cię przepędzał ,tylko widzisz tu ścierają się poglądy kulinarne choćby nawet wywoływały zgagę i były złamane jak mówi P.Marcin.Ty nawet zgagi po grillowanym nie potrafisz wywołać to po co zabierasz głos.Przecież powiedziałeś ,że nikt mnie nie słuch,a tu widzisz błąd ,odwrotnie ,słucha P.Marcin.Zazdrość niszczy na oczach wszystkich.
    Jakie "ścieranie się poglądów kulinarnych"??? Tu są ludzie, którzy potrafią gotować, potrafią zaprezentować coś oryginalnego i twoje, nikogo nie interesujące niewydarzone pomysły i kilometrowe zdjęcia marchewki i obranych ziemniaków.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  15. #135
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Jakie "ścieranie się poglądów kulinarnych"??? Tu są ludzie, którzy potrafią gotować, potrafią zaprezentować coś oryginalnego i twoje, nikogo nie interesujące niewydarzone pomysły i kilometrowe zdjęcia marchewki i obranych ziemniaków.
    Ok skoro ja nie potrafię według ciebie i innych gotować prezentując coś tam coś tam , a ty ??? Co prezentujesz ???. No nawet nie ścierasz poglądów.Ścierasz zazdrość i kpinę w każdym tego słowa znaczeniu.Po co tu zaglądasz???.Po to aby pochwalić kogoś za odpowiadające ci coś na zdjęciu.Nie rozumiem.

  16. #136
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał anSi Zobacz post
    O! Ada wróciła. Super. Brakuje tutaj Ado Twoich kulinarnych wspaniałości
    Ansi wróciła super.Brakowało mi ciebie i twoich wspaniałości.Przenieś je może do Kulin-arii te wspaniałości ..........w moich Zimowych Rewolucjach eksperyment a. li tylko.

  17. #137

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Ty też?
    Zbiera mi się na wymioty.

  18. #138
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Ok skoro ja nie potrafię według ciebie i innych gotować prezentując coś tam coś tam , a ty ??? Co prezentujesz ???. No nawet nie ścierasz poglądów.Ścierasz zazdrość i kpinę w każdym tego słowa znaczeniu.Po co tu zaglądasz???.Po to aby pochwalić kogoś za odpowiadające ci coś na zdjęciu.Nie rozumiem.
    Pisałem to wielokrotnie. Napisz jak masz coś oryginalnego. Ze dwa zdjęcia gotowej potrawy i nic więcej chyba, że ktoś cię poprosi. To nie jest blog byś prezentował co jesz na śniadanie, obiad i kolację. Umiar i skromność. To jest to czego ci najbardziej brakuje.
    Ostatnio edytowane przez perm ; 29-01-2016 o 14:42
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  19. #139
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Witam.





    ...,kęski kurczęcia z pieczywem czosnkowym i serem,placek graham z mozzarellą i czarnuszką,pastą jajeczna z serem pleśniowym własnym, moje ulubione calzone z szynka dojrzewającą,rukolą, a w środku szynka pieczarki i sos śmietanowy.
    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    ...
    Nowością w moich Zimowych Rewolucjach jest calzone po polsku z własnym sprawdzonym sosem i to pizzowe ciasto z którego je wykonałem. ...
    ...
    Czy to przedstawione powyżej calzone, zrobiłeś osobiście ?
    Robisz również sery pleśniowe ?
    Podajesz gościom (domownikom), dania na papierowych talerzach ?

    Jako "stary madafaka" zapytam jeszcze: Co chcesz przekazać forumowiczom, wpisami (delikatnie mówiąc), mijającymi się z prawdą, zarzucając jednocześnie swoim adwersarzom, brak jakichkolwiek zdolności kulinarnych ?
    unde venis et quo tendis

  20. #140
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Ado, Chefie, co dobrego u Was w "garach"? Na mistrzów dzieła zawsze miło popatrzeć


Strona 7 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony