dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 14
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 272
  1. #241
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Od jakiegos czasu dopadł mnie kryzys i przemeczenie. Pociesza mnie jedynie to, że choc strasznie powoli wszystko idzie to jednak jakiś postęp jest. Kroczki maleńkie ale każdy z nich przybliża mnie do celu. To mnie podtrzymuje na duchu.

    Pół soboty zmarnowałem na wymianę wahaczy w swoim szrocie. Jak stukało tak stuka nadal. Całe zawieszenie z przodu już nowe. Ehhhh. Zostaje juz tylko to co podejrzewałem od poczatku - przekładnia kierownicza.

    Drugie pół soboty poszło na klejenie płyt w salonie. Znaczy wszelkie mniejsze kawałki bo duze płyty w większości już były. Zostałą garderoba, korytarz i łazienka. W sumie niewiele. Za to dużo docinania i zabawy. No ale dodatkowy plusik że długi weekend przed nami więc sobie pojade na budowę, napalę w kominku, właczę muzyczkę i będę sobie powoli dziubał popijajac kawkę.




  2. #242

    Domyślnie

    Kryzys to ostatnio dość często u samorobów, niestety gorsze dni, krótsze i wolniej idzie. U Ciebie za to już super, z dnia na dzień coraz mniej do zrobienia
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  3. #243
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Pomału kończę (prawie) suche tynki. Wkurzało mnie też ze naokoło domu jest ciemno i postaowiłem coś z tym zrobić








  4. #244
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Fajnie to zaczyna wyglądać. Przy drzwiach jeszcze będziesz wycinał płytę? Pamiętałeś o przesunięciu spoiny pionowej względem otworu?

  5. #245
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Nie przesuwałem pionowej spoiny. Nie pęknię. Płyty klejone po całosci na grzebień do ściany. Kafle nie pękaja to i gk nie pęknie. Dom budowany powoli (tylko dwoje rąk więc się wszystko miało czas sezonować.

    Tydzień urlopu za mną. Jeden pokój pomalowany na dwa razy na biało. Trzeba będzie jeszcze raz bo farba nie pokryła idealnie. Czy sa jakieś farby które dobrze kryją na dwa razy?

    Tydzień w większosći spędzony w garażu. "Pokój zabaw" musiałem zrobić bo przyszły mrozy a bałem się o wodomierz. Ociepliłem ścianę (10cm wełny) i zrobiłem sufit (15cm wełny). Wymyśliłem sobie właz i wieszaki na rowery,. Brak jeszcze schodów na stryszek ale to już później.
















  6. #246
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Fajny patent na te rowery spore postępy gratki.

    co do farb to robiłeś farbą podkładową i na to 2 wierzchnia i jeszcze nie pokryła ? Mozna spytać jakiej marki farb użyłeś ?
    Dom piętrowy - projekt indywidualny 154 m2 + garaż 40 m2 (nieogrzewany). płyta 10 XPS, 18 cm styro pod wylewką, ściany BK 600 + 20 cm grafit, 2 stropy mono - strych po podłodze 10 cm styro grafit, blachodachówka. Podłogówka 100 %. Ogrzewanie Panasonic Aquarea 9 kW 1 faz. (obecnie na krzywej grzewczej)

  7. #247
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Zagruntowałem tylko gruntem fasta i na to dwie warstwy lateksowej tikurilli. Zawsze używałem dekorala lub śnieżki i chciałem sprawdzić jakieś inne farby. W nastepnym pokoju dodam do gruntu troche farby i zobaczymy czy dwie warstwy wystarczą.

  8. #248
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał e_gregor Zobacz post
    Zagruntowałem tylko gruntem fasta i na to dwie warstwy lateksowej tikurilli. Zawsze używałem dekorala lub śnieżki i chciałem sprawdzić jakieś inne farby. W nastepnym pokoju dodam do gruntu troche farby i zobaczymy czy dwie warstwy wystarczą.
    a myślałeś o snieżce grunt? bo nad tym sam się zastanawiam.

    Ciekawe co da lepszy efekt...
    Dom piętrowy - projekt indywidualny 154 m2 + garaż 40 m2 (nieogrzewany). płyta 10 XPS, 18 cm styro pod wylewką, ściany BK 600 + 20 cm grafit, 2 stropy mono - strych po podłodze 10 cm styro grafit, blachodachówka. Podłogówka 100 %. Ogrzewanie Panasonic Aquarea 9 kW 1 faz. (obecnie na krzywej grzewczej)

  9. #249
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Slawskip

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    126

    Domyślnie

    malowałem śnieżką grunt ściany i sufity u siebie w mieszkaniu po remoncie. Powiem tylko, że i tak musiałem trzy razy wszystko malować (malowałem później tikurilllą lateksową).

  10. #250
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Płyta-gładź po całości-śnieżka grunt- śnieżka kolor. Raz wystarczyło aby pokryło.

  11. #251

    Domyślnie

    Garaż prezentuje się mega! A patent z rowerami super Dałeś wełnę na ścianę, można zapytać czy rozważałeś wełnę kontra styropian? Jakieś za i przeciw?
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  12. #252
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    W projekcie miałem wełnę na ścianę garażu. Co prawda tylko 5cm. Niby niepalność. W sumie mogłem i dać styro ale ale wełny 10 mi zostało po ocieplaniu stropu. Łatwo też było zrobić konstrukcję. Wieszaki ES, pionowo prfile CD. Czyli dokładnie jak sufit. Na to OSB 12 i gk. Dzięki temu mam w miarę mocną ścianę na której będę mógł montować jakieś szafki itp. Wzdłuż tej ściany będzie długo stół warsztatowy. A może kilka mniejszych na kółkach? Np 3 sztuki wózków 1,2x0,5m? Pomyślę jeszcze bo tego nie ruszę wcześniej niż po wprowadzeniu się.

  13. #253

    Domyślnie

    Aha dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Ja się zastanawiam, bo tak na prawdę wełnę będę musiał kupić specjalnie, styro też ale zostanie trochę z podłogi więc do wykorzystania. Gorzej z tą palnością zobaczymy.
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  14. #254
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Cytat Napisał walec7_7 Zobacz post
    Aha dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Ja się zastanawiam, bo tak na prawdę wełnę będę musiał kupić specjalnie, styro też ale zostanie trochę z podłogi więc do wykorzystania. Gorzej z tą palnością zobaczymy.
    Tylko, że to i tak będzie przykryte zapewne regipsami? Czy nawet tynk położysz to też odcina styro. No nie wiem czy to jakikolwiek problem.

    Ruszyłem troszkę łazienkę. Z ścianą nad wanną lekko zaszaleliśmy i będą na niej kafle podłogowe. Podjąłem ryzyko i kładę bez krzyżyków. Mega fajne są takie cieńkie fugi. Kafle z promocyji ale wymiary i kształt trzymają super. W ogóle fajnie się kładzie kafle na równo wymurowanej ścianie Mam tylko zgryz z wykoczeniem krawędzi okna. Wnęka ma 17,5cm... czyli tyle ile szerokosć kafli. Więc jeśli chciałbym dla zachowania wzoru dać kafla po szerokości we wnękę to nie mam zapasu na fazowanie krawędzi. Więc chyba skończy się z plastikowymi narożnikami.






  15. #255
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Podoba mi się Twój pomysł na chowanie rowerów. Przybliżysz jak to masz rozwiązane? Sufit też się opuszcza czy jak to działa?

  16. #256

    Domyślnie

    Ciekawy pomysł z kaflami podłogowymi na ścianie. Ja mam takie rozwiązanie w kuchni Ale rozumiem, że w Waszej koncepcji na podłodze będą te same kafle czy coś innego?

  17. #257
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    MMark. nic skomplikowanego. Rowery wiszą pod samym dachem. Pomiędzy wiązary zamocowałem deski w pozimie (połącie są skośne) i do nich przyczepiłem zwykłe wieszaki rowerowe. Swoje kupiłem w netto w promocji. Poniższe zdjecie z portalu aukcyjnego ale przysiagłbym że moje wieszaki w instrukcji maja dokładnie to samo foto. Do tego zrobiłem przesuwany właz, co już było ciut bardziej skomplikowane.



    Tutaj powinno to być trochę widoczne jak jest zamocowane



    kubciooo, na podłodze będą te same kafle. Pozostałe ściany beż i jasny brąz (choc dla mnie to ciemniejszy beż). W sumie zgapione z aranżacji w Leroy ale tam była pełna jodełka ale uznałem że nasze kafle są większa, ściana mniejsza, do tego okno więc zrobiłby się chaos a nie wzór

    Wczorajsze popołudnie spędziłem na wyklejeniu do końca tej ściany. Wzorek przeniesiony na wnękę okna.






  18. #258
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    Jakie oszczędności finansowe uzyskałeś poprzez montaż płyt gipsowych ? np. na 1 m2

  19. #259
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Nie liczyłem dokładnie. Ale spróbujmy oszacować. Kupiłem łącznie chyba około 140płyt. Zostało mi około 10 (mam do zrobienia jeszcze ściankę działową łazienki w garażu i przy sypialni). 3,12*130=405,6m2. Powierzchnia sufitów(podłóg) to wg projektu 136m2 z garażem łącznie. Czyli na ściany poszło 270m2 (87płyt). Płyta to 17zł/sztuka, kleju poszło około worka (22zł) na 4 płyty czyli poszło przyjmijmy 25 worków (dodatkowe na jakieś mniejsze elementy, obróbki okient itp.). Do tego dwa worki uniflotta po 130zł i dwa wiadra gotowej masy po 80zł (chyba) za wiadro. Tutaj trudno policzyc bo szpachluję razem z sufitami. Moze jeszcze jedno wiadro dokupię.

    No to liczymy
    - płyty 87*17= 1.479
    - klej 25 * 22 = 550
    - masy szpachlowe 2*130 + 3*80 = 500

    Razem mam 2.579zł za sam materiał. do tego jakaś paca, szpachelka itp. Pacę zębatą zrobiłem przy używciu fleksa z jakiejś starej pacy z drobnymi zebami. Powiedzmy stówka na narzędzia.Czyli niecałe 2700 za całość na 270m2. Wychodzi około 10zł/m2 ale już metrów z odliczonymi drzwiami i oknami.

    Gdyby nie odejmowac okien 21,8m2, drzwi wejściowych 2m2, drzwi wenętrznych 7*2m2*2(no bo po obu stronach) czyli wychodzą dodatkowe 52m2. Wtedy wychodzi 2700zł/322m2 = 8,38zł/m2

    Wiec zależy jak liczysz: 10zł lub 8zł20gr za m2 Kumplel ostatnio zlecił tynki gipsowe po 33zł/m2 Ale pracy jest od ch.... choinki

    * edytowałem bo błednie dodałem bramę garażową i okno w garażu a tych ścian jeszcze nie zrobiłem więc cena przy niedoejmowaniu otworów wzrosła z 8,2 na 8,38zł/m2
    Ostatnio edytowane przez e_gregor ; 29-11-2018 o 09:22

  20. #260
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Kurde tanio płyty miałeś, fakt że ja kupowałem12stki 1,2x3,0 ale u mnie szło tak:

    Płyty zielone 20 szt - 664zł
    Płyty zwykłe 80szt - 1741zł
    Klej 60 worków - 1032zł
    Masa gotowa do spoinowania śmig 7szt - 490zł
    Masa finiszowa knauf superfinisz - 5szt - 450zł
    Listwy, taśmy grunt - 376zł

    Razem 4775.15zł
    Powierzchnia ścian 260m2
    Koszt na m2 18,36zł/m2
    Gdybym miał wybór wolałbym tynkarzy bo od czerwca jeszcze do teraz nie skończyłem a mógłbym już np zabudowy meblowe robić na czym o niebo więcej zaoszczędzę.
    Niestety tynkarze przyjeżdzali, kiwali głowami a potem nie odbierali telefonów...

Strona 13 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony