dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 29 z 84
Pokaż wyniki od 561 do 580 z 1680
  1. #561
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nataly Zobacz post
    nicedrain - I b. dobrze wybrałeś. My żałujemy, że kupiliśmy 25, spokojnie wystarczyłaby 20-stka. Sprzedawcy mają swój interes i zalecają większe, a po 14 dniach każdy zmiękczacz (nawet przy małym zużyciu wody), ma bezsensowną regenerację. Serwisant stwierdził, że trudności w uzyskaniu 6 st. twardości wody mogą wynikać również z tego, że duży zmiękczacz a na starcie mamy małe pobory -ale załóżmy, że rozwojowy
    Mieszanie na zaworze polega na tym, żeby przepuścić część wody przez ten zawór a nie przez złoże. Aby woda popłynęła jedną drogą (przez zawór), a nie drugą (przez złoże) musi zaistnieć sytuacja, w której przepływ przez złoże daje większy opór niż sprężynka zaworu . Jak masz mały przepływ to opory są znikome i możliwe, że stąd problemy z jego otwarciem. Dlatego istotne jest odpowiednie dobranie rozmiaru zmiękczacza.

    Generalnie ze względu na miedź (instalacja przykotłowa cwu i co), doznania smakowe, dotykowe, itp. zaleca się chyba ok. 6 stopni -poczytaj, ew. niech się wypowiedzą experci...
    Jeśli chodzi o instlację CO to tam jest raczej obieg zamknięty więc nie dotyczy tego problem wody miękkiej i miedzi. Co innego CWU - jeśli masz to wykonane z miedzi to faktycznie należałoby podnieść twardość, ale nie jest nigdzie określona minimalna wartość.
    Jedynym zaleceniem jest 60 mg CaCO3 (ok 3-4 stopni dH) aby woda spełniała wymogi Rozporządzenia w sprawie wody pitnej.

  2. #562
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cześć,

    Przepraszam, ze tak nie elegancko, ale czy moge prosić o szybką rkeomendację jaki zmiękczacz? Mam pod niego wyprowadzone króćce zaraz za wodomierzem, cała instalacja pójdzie przez niego z wyjątkiem obwodu do ogrodu z podlicznikiem. Rodzina 2+2, Raczej kąpiele niż prysznic - jeżeli ilość zużywanej wody ma znaczenie. NIe sprawdzałem twardości, ale wiem z obserwacji, bo mieszkam w tej samej miescowości w której bubuję, że jest tragicznie. W nowym czajniku po 3 dniach dna nie widać..
    Ekipa od pompy ciepła miala byc pod koniec czerwca, ale bedzie za tydzien, muszę kupić zmiękczacz do tego czasu, bo odrazu zamontują, a nie mam kiedy tematu zglębić, bo w związku z tym są inne pilne rzecyz do zrobienia na wczoraj .

    dzięki
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  3. #563
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robaczywy Zobacz post
    Cześć,

    Przepraszam, ze tak nie elegancko, ale czy moge prosić o szybką rkeomendację jaki zmiękczacz? Mam pod niego wyprowadzone króćce zaraz za wodomierzem, cała instalacja pójdzie przez niego z wyjątkiem obwodu do ogrodu z podlicznikiem. Rodzina 2+2, Raczej kąpiele niż prysznic - jeżeli ilość zużywanej wody ma znaczenie. NIe sprawdzałem twardości, ale wiem z obserwacji, bo mieszkam w tej samej miescowości w której bubuję, że jest tragicznie. W nowym czajniku po 3 dniach dna nie widać..
    Ekipa od pompy ciepła miala byc pod koniec czerwca, ale bedzie za tydzien, muszę kupić zmiękczacz do tego czasu, bo odrazu zamontują, a nie mam kiedy tematu zglębić, bo w związku z tym są inne pilne rzecyz do zrobienia na wczoraj .

    dzięki
    Chętnie pomożemy w doborze zmiękczacza... ale nie mając żadnych danych nie da się czegoś odpowiedzialnie polecić. Minimum to twardość i zużycie. Nie muszą to być dane na 100% pewne, ale chociaż jakieś założenie.

  4. #564
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Hej, udało mi się znaleźć badania z mojego ujęcia i podana twardość to 333mg CaCo3 /l.

    Zużycie nie wiem.. bo teraz mieszkam w domu wielorodzinnym i trudno powiedzieć kto ile zużywa, ale 3,5m3 x 4 osoby chyba można przyjąć. Dzięki!

  5. #565
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robaczywy Zobacz post
    Hej, udało mi się znaleźć badania z mojego ujęcia i podana twardość to 333mg CaCo3 /l.

    Zużycie nie wiem.. bo teraz mieszkam w domu wielorodzinnym i trudno powiedzieć kto ile zużywa, ale 3,5m3 x 4 osoby chyba można przyjąć. Dzięki!
    OK. Przy tych założeniach możesz szukać modelu z 25 (jeśli założenia są bezpieczne) lub 30 (jeśli założenia są raczej na styk lub zużycie może wzrosnąć) litrami złoża.
    Skoro instalację masz już przygotowaną to czy masz jakieś filtry narurowe? Czy masz kanalizację?

  6. #566
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zdecyduje się na 30stke w takim razie, a polecasz jakiś konkretny model?
    Odpływ do kanalizacji mam podciagniety pod zmiękczacz, ale o tym że mają być jakieś filtry to pojęcia nie miałem.

  7. #567
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robaczywy Zobacz post
    Cześć,

    Przepraszam, ze tak nie elegancko, ale czy moge prosić o szybką rkeomendację jaki zmiękczacz? Mam pod niego wyprowadzone króćce zaraz za wodomierzem, cała instalacja pójdzie przez niego z wyjątkiem obwodu do ogrodu z podlicznikiem. Rodzina 2+2, Raczej kąpiele niż prysznic - jeżeli ilość zużywanej wody ma znaczenie. NIe sprawdzałem twardości, ale wiem z obserwacji, bo mieszkam w tej samej miescowości w której bubuję, że jest tragicznie. W nowym czajniku po 3 dniach dna nie widać..
    Ekipa od pompy ciepła miala byc pod koniec czerwca, ale bedzie za tydzien, muszę kupić zmiękczacz do tego czasu, bo odrazu zamontują, a nie mam kiedy tematu zglębić, bo w związku z tym są inne pilne rzecyz do zrobienia na wczoraj .

    dzięki
    Dzień dobry,

    w celu pozbycia się kłopotów z dużą twardością wody, co ma przełożenie na odkładający się kamień i również, w konsekwencji, gorszą żywotność urządzeń AGD zużywających wodę, mógłbym Panu zaproponować centralny system zmiękczania wody oparty na kolumnie wypełnionej złożem jonowymiennym o objętości 30 l. Idealnym rozwiązaniem będzie zmiękczacz marki Ecoperla - Softower S.

    Pozdrawiam
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  8. #568
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robaczywy Zobacz post
    Zdecyduje się na 30stke w takim razie, a polecasz jakiś konkretny model?
    Odpływ do kanalizacji mam podciagniety pod zmiękczacz, ale o tym że mają być jakieś filtry to pojęcia nie miałem.
    Filtr wstępny jest zalecane ale bez niego też da się żyć

    Nie mogę podać konkretnego modelu na forum Ale ogólnie musisz zwracać uwagę na głowicę i złoże - to najważniejsze elementy.

  9. #569
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ta Ecoperla Softower S to zdecydowanie nie na mój budzet
    Dzięki Qbek17 - jesteśmy w kontakcie.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  10. #570

    Domyślnie

    Pytanie trochę z innej beczki - remont kotłowni z ekogroszka.
    22dH twardości wg badań wodociągów i 3 osoby w domu[może będzie 4], jest kanalizacja.
    Mam na wejściu 2 filtry sznurkowe i tak miałoby zostać - 50um i drugi 10um.
    Instalacja[12-letnia] na miedzi - podobno zalecane 5dH na wyjściu.
    Jakiś odpowiedni uzdatniacz dla powyższych danych?

    Myślałem również o zbiorniku CWU ze stali nierdzewnej, do kotła gazowego 1-funkcyjnego.
    Pytanie czy stawiając uzdatniacz jest sens iść w nierdzewkę?
    Chciałbym wyeliminować tę anodę magnezową i albo pójdę w tytanową albo nierdzewka.

  11. #571
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał jack_ Zobacz post
    Pytanie trochę z innej beczki - remont kotłowni z ekogroszka.
    22dH twardości wg badań wodociągów i 3 osoby w domu[może będzie 4], jest kanalizacja.
    Mam na wejściu 2 filtry sznurkowe i tak miałoby zostać - 50um i drugi 10um.
    Instalacja[12-letnia] na miedzi - podobno zalecane 5dH na wyjściu.
    Jakiś odpowiedni uzdatniacz dla powyższych danych?
    Przy założeniu miesięcznego zużycia wody na poziomie 10 m3 wystarczy ci standardowy zmiękczacz z 25 litrami złoża. Polecałbym zwrócić uwagę na głowicę i złoże zastosowane w wybranym modelu.
    Jeśli chodzi o instalację z miedzi to trzeba faktycznie uważać ze zmiękczaniem... ale do ilu to zależy od kilku parametrów - są na to wykresy.

  12. #572
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Chciałem podizękować koledze qbek17 za szybką akcję ze zmiękczaczem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  13. #573

    Domyślnie

    qbek17 -doradź jeszcze ustawienia serwisowe dla aquasoft25:
    1. czasy: płukanie wsteczne 8 min / solankownie 60 min / płukanie formujące 4 min
    2. napełnianie 3 kg -czy napełnianie to jest dolewanie wody do soli i gdy jest jej za dużo to można ustawić zero?
    3. czas między regeneracjami 21 dni -chociaż chyba sugerowałeś 14 -czy jak będzie 21 to coś się stanie?
    4. Sygnalizacja braku soli -jak to działa, jaki czujnik i czy można ustawić na 10 kg?
    Ostatnio edytowane przez Nataly ; 01-06-2019 o 19:13

  14. #574
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nataly Zobacz post
    qbek17 -doradź jeszcze ustawienia serwisowe dla aquasoft25:
    1. czasy: płukanie wsteczne 8 min / solankownie 60 min / płukanie formujące 4 min
    2. napełnianie 3 kg -czy napełnianie to jest dolewanie wody do soli i gdy jest jej za dużo to można ustawić zero?
    3. czas między regeneracjami 21 dni -chociaż chyba sugerowałeś 14 -czy jak będzie 21 to coś się stanie?
    4. Sygnalizacja braku soli -jak to działa, jaki czujnik i czy można ustawić na 10 kg?
    1. Te podane są raczej standardowe. Będą OK, ja bym je nawet skrócił nieco do 6/60/3 min.
    2. to jest dobra dawka soli przy 25 litrach złoża. Głowica sobie to przelicza tak aby rozpuścić właśnie 3 kg soli. Nie manipulujemy tym - dawka jest stała (bo ilość złoża też jest stała). Jeśli wody jest za dużo to trzeba sprawdzić czy jest ona zasysana w czasie regeneracji (czyli czy inżektor działa prawidłowo).
    3. W PL przyjęło się ustawiać 14 dni. Ale to czas maksymalny, czyli jeśli w tym czasie nie zużyjesz objętości wody to wtedy zrobi się regeneracja. Możesz to zmienić, ale możesz też zostawić.
    4. Raczej nie masz tam czujnika. Ja tego nie ustawiam bo to dodatkowa czynność przy dosypywaniu soli dla użytkownika. Poza samym uzuepłnieniem soli musisz jeszcze wpisać w głowicy ile tej soli jest po uzupełnieniu... a po co masz się zajmować wpisywaniem dodatkowych danych do głowicy?
    A zamiast widzieć na ekranie ile kg soli pozostało wystarczy zajrzeć do zbiornika

  15. #575

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    ... Jeśli wody jest za dużo to trzeba sprawdzić czy jest ona zasysana w czasie regeneracji (czyli czy inżektor działa prawidłowo)
    Dzięki za rozwianie wielu wątpliwości. Co do 2 - NAPEŁNIANIE - czy jak zmienimy 3 kg na inną wartość to rzeczywiście to się zmieni? Bo myśleliśmy, że jest to ilość dolewanej wody do soli mierzona przez przepływomierz i zmieniliśmy na 0.1 kg, bo mieliśmy za dużo wody nad solą. Po prostu z niewiedzy dolaliśmy ręcznie wody, bo po starcie wydawało się, że jej nie było. Teraz chcemy to naprawić, czyli chcemy tak ustawić system, żeby np. przez 1-2 cykle dolewanie wody było śladowe, ale jakie ustawienie odpowiada za dolewanie wody? A może dolewa się ona do jakiegoś pływaka?

    Generalnie to takie proste ustrojstwo a nigdzie nie napisano jak działa ta studnia itd.

  16. #576
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nataly Zobacz post
    Dzięki za rozwianie wielu wątpliwości. Co do 2 - NAPEŁNIANIE - czy jak zmienimy 3 kg na inną wartość to rzeczywiście to się zmieni? Bo myśleliśmy, że jest to ilość dolewanej wody do soli mierzona przez przepływomierz i zmieniliśmy na 0.1 kg, bo mieliśmy za dużo wody nad solą. Po prostu z niewiedzy dolaliśmy ręcznie wody, bo po starcie wydawało się, że jej nie było. Teraz chcemy to naprawić, czyli chcemy tak ustawić system, żeby np. przez 1-2 cykle dolewanie wody było śladowe, ale jakie ustawienie odpowiada za dolewanie wody? A może dolewa się ona do jakiegoś pływaka?

    Generalnie to takie proste ustrojstwo a nigdzie nie napisano jak działa ta studnia itd.
    Nawet jak dolaliście wody to efekt będzie jednorazowy, tzn będzie to zassane w czasie pierwszej regeneracji i znów nalana woda według ustawień głowicy. Nie "naprawicie" tego ustawiając minimalną wartość na kolejne cykle - to zadziała jakby była regeneracja bez soli czyli zmiękczacz przestanie działać.
    To nie wodomierz odmierza wodę dolaną do solanki. Jak chcecie naprawić to ustawcie po prostu 3 kg i zróbcie regenerację - głowica sobie poradzi z dolaniem odpowiedniej ilości wody, potem dajcie jej 3 godziny i wywołajcie kolejną regenerację (tym razem z odpowiednią ilością soli).

  17. #577

    Domyślnie

    qbek17 niestety nie rozumiem tego.
    Było zainicjowane tak:
    1. czasy: płukanie wsteczne 8 min / solankownie 60 min / płukanie formujące 4 min
    2. napełnianie 0.1 kg zamiast 3 kg
    i solankowanie odbywało się aż przez 60 min i teraz sugerujesz, że nie zregenerował się? To dlaczego jest niska twardość wody?
    Czy ktoś nam wytłumaczy jak działa to ustrojstwo, bo odpowiedź, że sterownik sobie poradzi to wymijające -sterownik został zaprogramowany przez człowieka i posiada jakąś logikę

  18. #578
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nataly Zobacz post
    qbek17 niestety nie rozumiem tego.
    Było zainicjowane tak:
    1. czasy: płukanie wsteczne 8 min / solankownie 60 min / płukanie formujące 4 min
    2. napełnianie 0.1 kg zamiast 3 kg
    i solankowanie odbywało się aż przez 60 min i teraz sugerujesz, że nie zregenerował się? To dlaczego jest niska twardość wody?
    Czy ktoś nam wytłumaczy jak działa to ustrojstwo, bo odpowiedź, że sterownik sobie poradzi to wymijające -sterownik został zaprogramowany przez człowieka i posiada jakąś logikę
    Tak, solankowanie trwało 60 min i z tych 60 min tylko przez ok 10 sekund była zasysana solanka (po prostu więcej jej nie było przez wasze ustawienie 0,1 kg soli). Przez pozostały czas płukanie odbywało się samą wodą.
    Sterownik ma swoją logikę. Ale ona zadziała tylko kiedy jej nie przestawicie według swojej wizji
    Pocieszę Cię - większość sprzedawców też nie ogarnia zasad dobierania i ustawiania parametrów zmiękczaczy...

  19. #579

    Domyślnie

    Hmmm, nie mam wyjścia muszę Ci uwierzyć
    Ale wg LINKA wydawało się, że napełnianie to ostatni proces, polegający na uzupełnieniu wody pod solą. No ale wg Twojej info program to bilansuje, czyli skoro napełnia 0.1 kg to również podczas procesu regeneracji (zasalania) zużyje tylko 0.1 kg solanki -ale czy napewno???. W takim razie producent w ustawieniach wprowadza w błąd, bo nazywa to NAPEŁNIANIE, a to = POBRANIE Solanki do regeneracji -czy tak? Do głowy nam nie przyszło, że system może dopuścić ustawienia aby regenerować prawie przez 1h tylko wodą surową.

    Wg powyższego linka wydawało się, że ustawiliśmy logicznie to NAPEŁNIANIE, bo to jest opisane jako ostatni proces - uzupełnianie solanki. Jeżeli jest jednak tak jak piszesz, to system jest chory bo dopuszcza regenerację przez 59 min. wodą surową i tylko 1 min. solanką - ale po co to??? Czy na pewno zasolanie (regeneracja) nie odbywa się przez cały czas (60 min)?

    Reasumując, obawiam się, że chyba nie masz racji, bo po 4 dniach i pobraniu już 1 m3 wody (weekend i goście) twardość wody nie wzrosła, mimo, że wg Ciebie regeneracja była tylko na 1/30! Nie taki diabeł straszny jak go malują - obserwujemy dalej.
    Ostatnio edytowane przez Nataly ; 04-06-2019 o 19:08

  20. #580
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nataly Zobacz post
    Hmmm, nie mam wyjścia muszę Ci uwierzyć
    Ale wg LINKA wydawało się, że napełnianie to ostatni proces, polegający na uzupełnieniu wody pod solą. No ale wg Twojej info program to bilansuje, czyli skoro napełnia 0.1 kg to również podczas procesu regeneracji (zasalania) zużyje tylko 0.1 kg solanki -ale czy napewno???. W takim razie producent w ustawieniach wprowadza w błąd, bo nazywa to NAPEŁNIANIE, a to = POBRANIE Solanki do regeneracji -czy tak? Do głowy nam nie przyszło, że system może dopuścić ustawienia aby regenerować prawie przez 1h tylko wodą surową.

    Wg powyższego linka wydawało się, że ustawiliśmy logicznie to NAPEŁNIANIE, bo to jest opisane jako ostatni proces - uzupełnianie solanki. Jeżeli jest jednak tak jak piszesz, to system jest chory bo dopuszcza regenerację przez 59 min. wodą surową i tylko 1 min. solanką - ale po co to??? Czy na pewno zasolanie (regeneracja) nie odbywa się przez cały czas (60 min)?

    Reasumując, obawiam się, że chyba nie masz racji, bo po 4 dniach i pobraniu już 1 m3 wody (weekend i goście) twardość wody nie wzrosła, mimo, że wg Ciebie regeneracja była tylko na 1/30! Nie taki diabeł straszny jak go malują - obserwujemy dalej.
    Ale kręcisz... ustaw po prostu te 3 kg i będzie dobrze W tej chwili nie mam weny i czasu żeby to szczegółowo opisywać - takie sprawy omawia się na szkoleniu przez kilka godzin.

Strona 29 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony