dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 61 z 89
Pokaż wyniki od 1.201 do 1.220 z 1763
  1. #1201
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    @maniek_83
    Z ofertą opartą o ceny e-petrol jest tego rodzaju problem, że ... nie są publikowane. Przeczytaj dokładnie projekt umowy, wg tego co napisałeś można umowę wypowiedzieć w miesiąc po podpisaniu. Tak sformułowana umowa nie 'zepnie się' nawet w 3 lata od startu.
    Firmy instalacyjne przesyłam na priv

    @Mati_86
    Nikt nie poda Twojego zużycia gazu. Każdy dom jest inny, inne zużycie cwu, inny komfort cieplny, itd., itp.
    Na priv przesyłam polecany firmy.

  2. #1202

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Nie potrafię jednoznacznie odpowiedzieć.
    1. Na tydzień przed rewizją było ok. 30%. W tygodniu poszło coś na cwu? Około tzn, 27, 30, 33%
    2. Wymieniony został poziomowskaz, wskazania mogą się różnić. Poziomowskaz nie służy do dokładnego pomiaru.
    3. Strata na przelaniu wynosi 6-7%.

    Tak wiec chyba się zgadza
    Możesz dokładniej wytłumaczyć skąd ta strata? Czy udt nie stosuje przepływomierza podczas opróżniania zbiornika (chodzi mi o takie coś co mają cysterny, które przywożą mi gaz)?
    Kwestia wymiany poziomowskazu - czy to jest płatne? co jeszcze mogą wymienić? czy "uszkodzone"poziomowskazy zabierają ze sobą w ramach wymiany podobnie jak zawory bezpieczeństwa? Czy coś jeszcze zdarza im się wymieniać?
    Spróbować opróżnić zbiornik do końca przed przeglądem?
    P.S.
    drogi_gaz ile kosztowała ta inspekcja (ile i za co?)

  3. #1203
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Nie da się jednoznacznie określić skąd ta strata , ale ona zawsze występuje , nieraz nawet trochę większa , nieraz trochę mniejsza. To już wyższa matematyka i kilka zmiennych, jak np. ciśnienie, temperatura i wielkość drugiego zbiornika. Szkoda , że handlowcy dużych koncernów nie mówią o tym tylko wszystko jest zwalane na kierowców. 6-7 % jest jak najbardziej ok.
    Zdecydowanie najlepiej jest jak klient ma pusty zbiornik do rewizji. Najmniejsze koszty i problemy. Fajnie jak przed rewizją kupi trochę mniej i wstrzeli się w termin. Zresztą sam termin również można trochę nagiąć.

  4. #1204

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    @maniek_83
    Z ofertą opartą o ceny e-petrol jest tego rodzaju problem, że ... nie są publikowane. Przeczytaj dokładnie projekt umowy, wg tego co napisałeś można umowę wypowiedzieć w miesiąc po podpisaniu. Tak sformułowana umowa nie 'zepnie się' nawet w 3 lata od startu.
    Firmy instalacyjne przesyłam na priv
    dokładnie, dlatego zapadła decyzja o zakupie na własność.

    pozdrawiam

  5. #1205

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Aktualnie

    Województwo łódzkie i mazowieckie po lewej stronie Wisły.

    1,34 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów.

    Województwo mazowieckie po prawej stronie Wisły.

    1,36 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów.



    centrumgaz.eu
    tel. 603 940 156
    mail: [email protected]
    Czy były jakieś zmiany ceny?

  6. #1206
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    drogi_gaz

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej19699 Zobacz post
    Możesz dokładniej wytłumaczyć skąd ta strata? Czy udt nie stosuje przepływomierza podczas opróżniania zbiornika (chodzi mi o takie coś co mają cysterny, które przywożą mi gaz)?
    Kwestia wymiany poziomowskazu - czy to jest płatne? co jeszcze mogą wymienić? czy "uszkodzone"poziomowskazy zabierają ze sobą w ramach wymiany podobnie jak zawory bezpieczeństwa? Czy coś jeszcze zdarza im się wymieniać?
    Spróbować opróżnić zbiornik do końca przed przeglądem?
    P.S.
    drogi_gaz ile kosztowała ta inspekcja (ile i za co?)
    Skąd strata? Nie wiem i dla mnie jest to niedopuszczalne. Na chwilę obecną trwa wymiana pomiędzy amerigas a mną. Inspektor UDT przyjechał jak serwisanci wypompowali gaz i napełnili butle wodą (częściowo moją) i dobili do ... jeśli dobrze pamiętam do 20 barów ciśnienie. Inspektor sprawdził co miał sprawdzić wypisał papiery i pojechał. Serwisanci nabili wypompowanym gazem butlę i pojechali. Dopiero przy tankowaniu zauważyłem różnicę we wskazaniach.

    Ja mam tak skonstruowana umowę, ze nie płace za żadne prace, czyli serwisanci równie dobrze mogli wymienić butlę i osprzęt, ale ja za to nie płacę, tym samym za żadne części jakie wymieniali, ale jak zapytałem ich jaki jest koszt takiej inspekcji to powiedzieli że 1800 zł

  7. #1207
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Cytat Napisał drogi_gaz Zobacz post
    Skąd strata? Nie wiem i dla mnie jest to niedopuszczalne. ........,
    Ze zbiornika podlegającego rewizji odpompowywana jest faza ciekła do pustego zbiornika przywiezionego przez serwis, Pozostaje faza gazowa spuszczana w powietrze. Następnie to samo w drugą stronę.Z Twojego zbiornika musi zostać wypchnięte powietrze i jego mieszanka z propanem, a w zbiorniku serwisu pozostaje faza gazowa.

  8. #1208
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    drogi_gaz

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    41

    Domyślnie

    Bardzo Ci dziękuję, za tą informację. Wcześniej miałem przypuszczenie a teraz pewność. Tym samym w sytuacji, kiedy zbiornik nie jest mój, to amerigas poniósł stratę na gazie i to ich problem.

  9. #1209
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    A. i G. mają 2 rodzaje umów.
    1. Dzierżawisz zbiornik + instalację - propan zamawiasz sam i płacisz za zamówiony gaz. Propan w zbiorniku jest Twój.
    2. Dzierżawisz zbiornik + instalację - z dostawcą rozliczasz się miesięcznie w m3 z zużytego gazu. Propan w zbiorniku jest dostawcy.
    W drugim przypadku strata jest problemem dostawcy.co oczywiste, w pierwszym ... no właśnie, co dzierżawiącego obchodzą przeglądy i dlaczego ma ponieść wymierną stratę na obowiązkowym przeglądzie nie swojego zbiornika. Następny prztyczek w nos klienta dzierżawiącego zbiornik.

  10. #1210

    Domyślnie

    Z tym opróżnieniem zbiornika przed rewizją to dobry pomysł - na pewno skorzystam.
    Pytanie brzmi, co z tą wodą? Podłączają się do kranu w kuchni? Ciekawe jak oni tę wodę wypompowują ze zbiornika? czyżby zawór do opróżniania był podłączony do dna?

    Koszt 1800zł to jakaś porażka. Zakładając, że mi ochrona katodowa pracuje, to taka rewizja co 10 lat, czyli dodatkowy koszt.
    - co 2 lata 300zł za inspekcje
    - co 5 lat 600zł za wymianę zaworu i badanie ochrony katodowej (to pewnie dojdzie jeszcze wymiana katody na nową)
    - co 10 lat 1800zł za rewizję wewnętrzną
    W sumie na rok wychodzi 150+120+180zł = 450zł obsługa udt - powoli dochodzę do wniosku, że jak mi się zbiornik skończy, to zainwestuję w pompę ciepła. Wtedy dom bez gazu czyli bezpieczny i będę się tylko martwić o pompę, bo w tej chwili to już po 5 latach nawet kocioł gazowy zaczyna szwankować i co roku muszę wołać serwis żeby napompowali naczynie wyrównawcze w piecu (schodzi z niego ciśnienie a wymiana kosztuje mnóstwo kasy podobno - firma zresztą Viesmann). Na dach parę ogniw pv do produkcji prądu i pompa będzie chodzić za darmo mam nadzieję.
    Zakładając pesymistycznie, że mi pompa będzie się co roku psuć wraz z tą instalacją PV, to i tak miałbym na to rocznie 3000zł (gaz) + 450zł (udt) + 300zł (serwwis kotła) czyli 3750zł na wydatki. Nie wierzę żeby aż takie były, więc może się taka inwestycja się zwróci? Pisząc to uświadomiłem sobie, że to naprawdę warto rozważyć.
    P.S. sorki że to nie do końca na temat - powiedzmy że ma to związek z posiadaniem zbiornika własnego czyli kiedy dać sobie z nim spokój.

  11. #1211
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej19699 Zobacz post
    Z tym opróżnieniem zbiornika przed rewizją to dobry pomysł - na pewno skorzystam.
    ......
    Kilka korekt

    UDT - 250 zł/2 lata - 125 zł/rok
    Rewizja wewnętrzna mazowieckie łódzkie - 1 500 zł/ 10 lat - 150 zł/rok, Zapewne jak się poszuka da się znaleźć taniej.
    Wymiana zaworu bezpieczeństwa - 250 - 300 zł/ 6 lat - 50 zł/rok
    Razem uzbiera się w przeliczeniu na rok ok. 300 zł.
    Jeśli zużycie wynosi np 3 000 litr na rok, te 300 zł powiększają cenę litra o ok. 10 gr.
    Zdarza się, że UDT odchodzi od rewizji wewnętrznej. Pogadaj z inspektorem przy najbliższej wizycie
    I dalej.
    Zależy jak podchodzisz do tematu.
    - jest taniej niż ogrzewanie gazem ziemnym,
    - drożej niż PC pracująca w taryfach W12 ... .
    - koszty są stałe, nie zależą od zużycia tym samym inaczej wyglądają z perspektywy zużycia rocznego np. 4 000 litrów i inaczej np 1 000 litrów,
    W nowo budowanych domach np. wg WT 2021 instalacja na propan jest nieuzasadniona ekonomicznie.
    Oferta ogrzewania propanem, tak jak PC, kotłem na drewno, węglem itp. nie jest skierowana do każdego odbiorcy.

  12. #1212
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gazowicz

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Kartuzy
    Kod pocztowy
    83-300
    Posty
    57

    Domyślnie

    Wczoraj złodziejska firma AG zaproponowała telefonicznie cenę gazu propan ponad 28 zł. za 1m3. Gdy poinformowałem ich że sąsiad przejdzie na ogrzewanie elektryczne/ mam jego pełnomocnictwo / gdyż posiada taryfę G12W i wyjdzie go trzy razy taniej to stwierdzili że podwyższą dzierżawę za zbiornik. Czy nie można gdzieś tego zgłosić co wyprawiają ze swoimi cenami. Ponadto fałszują dokumenty na co mam dowody , zbiorniki dzierżawią bez przeglądu UDT. Nikomu nie polecam tej firmy pracują tam kłamcy którzy później się tłumaczą że każdy człowiek może się pomylić. Z dala od nich.

  13. #1213
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    jeżeli masz dowody że bez UDT to dobry prawnik poradzi sobie z rozwiązaniem umowy skoro łamią ustawę o dozorze technicznym

  14. #1214
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    drogi_gaz

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Następny prztyczek w nos klienta dzierżawiącego zbiornik.
    Być może dzięki temu, że jestem uparty, choć mam pewien niedosyt, to otrzymałem korektę na niemal 80% tego o co się wykłócałem.
    Każdy, kto dzierżawi zbiornik niech walczy o swoje.

  15. #1215
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Cytat Napisał ironsmith Zobacz post
    jeżeli masz dowody że bez UDT to dobry prawnik poradzi sobie z rozwiązaniem umowy skoro łamią ustawę o dozorze technicznym
    Wszystkie rewizje wpisywane są do książki przeglądów zbiornika - zielony skoroszyt. Książka przeglądów powinna być u sąsiada.

  16. #1216
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Aktualnie

    Województwo łódzkie i mazowieckie po lewej stronie Wisły.

    1,39 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów.

    Województwo mazowieckie po prawej stronie Wisły.

    1,41 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów.



    centrumgaz.eu
    tel. 603 940 156
    mail: [email protected]

  17. #1217
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    księga rewizji jest jeżeli zbiornik jest zarejestrowany jeżeli nie to nie ma

  18. #1218
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Cytat Napisał ironsmith Zobacz post
    księga rewizji jest jeżeli zbiornik jest zarejestrowany jeżeli nie to nie ma
    Zbiornik za który A. instalował i pobiera opłaty za dzierżawę? Nie wierzę.

  19. #1219
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gazowicz

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Kartuzy
    Kod pocztowy
    83-300
    Posty
    57

    Domyślnie

    Panowie wiem, że popełniłem błąd gdy rozwiązywałem umowę z AG mogłem zrobić ksero książki rewizji i miałbym wszystko czarno na białym że nie dopełnili obowiązku przeglądu UDT. Byłem z nimi 4 lata . Pewnego dnia w domu czuć było gazem przedzwoniłem na infolinię i "mądry konsultant" stwierdził że mam w domu instalację nieszczelną i jak najszybciej mam wezwać fachowca co też uczyniłem. Pan który przyjechał wszystko sprawdził i powiadomił mnie iż przyczyną zapachu gazu jest spalanie się oparów z butli gdyż jest tam już końcówka i dziwi się że konsultanci z AG nie poinformowali mnie o tym. Następnego dnia ogrzewanie przestało działać gdyż taka wielka firma jak AG która ma obowiązek monitorowania ilości gazu pozostawiła mnie bez niego. Była to zima nie mogłem korzystać z ciepłych posiłków i ogrzewałem budynek prądem grzejnikami które musiałem kupić. Bez gazu byłem trzy dni i po tym czasie AG zatankował zbiornik jakby nic się nie stało. Rozmawiałem z nimi że narazili mnie na koszta tj. koszt przyjazdu fachowca celem sprawdzenie szczelności instalacji oraz zakup grzejników elektrycznych. Stwierdzili że to mój problem. Są tego dobre strony gdyż mając na uwadze iż nie wywiązali się z umowy mogłem z nimi rozwiązać umowę z ich winy, lecz i tak mnie skroili za odessanie gazu oraz zabranie butli.Twierdzą że zabrali butlę dnia 6 czerwca 2019 roku gdyż był to termin ustalony i tak mają w swojej bazie danych a faktycznie zabrali dnia 13 czerwca 2019 roku na co ja mam dokumentację fotograficzną. Dlatego teraz chcę pomóc sąsiadowi od nich się uwolnić i czekam na jego przyjazd początek października i sprawdzić książkę rewizyjną. Pozdrawiam

  20. #1220
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Aktualnie

    Województwo łódzkie i mazowieckie po lewej stronie Wisły.

    1,44 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów.

    Województwo mazowieckie po prawej stronie Wisły.

    1,47 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów.



    centrumgaz.eu
    tel. 603 940 156
    mail: [email protected]

Strona 61 z 89

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony