dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 445 z 458
Pokaż wyniki od 8.881 do 8.900 z 9160
  1. #8881
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.332

    Domyślnie

    A tam zmywarka czy lodowka, to prawie nie halasuje. Problemem jest glownie czajnik ktory zaglusza tv i każdą rozmowę. Ja mam kuchnie otwarta i to był błąd. Drugi raz bym takiej nie zrobił. Może półotwartą albo przynajmniej zasłonięta od głownego salonu.

  2. #8882
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    A tam zmywarka czy lodowka, to prawie nie halasuje. Problemem jest glownie czajnik ktory zaglusza tv i każdą rozmowę. Ja mam kuchnie otwarta i to był błąd. Drugi raz bym takiej nie zrobił. Może półotwartą albo przynajmniej zasłonięta od głownego salonu.
    Tak jest. Ale z drugiej strony czajnik hałasuje 2min a zmywarka bulgoce przez 2h.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  3. #8883

    Domyślnie

    Jak zmywarka cicha, to i 4h niech bulgoce, skoro tego nie słychać...
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  4. #8884

    Domyślnie

    Półotwarta wg mnie najlepsza, sam posiadam uwag nie mam, dokładnie ściana po środku kuchni i wejście z każdej strony. Brudnych garów nie widać jednocześnie jest bezproblemowy kontakt z osobami siedzącymi w jadalni, salonie czy tez gabinecie. Kuchni całkowicie zamkniętej i oddzielonej jeszcze korytarzem to na pewno z praktyki nie polecam. Już lepiej w pełni otwarta, chociaż jak są goście to same minusy tego rozwiązania, przy domownikach to spokojnie ujdzie.

  5. #8885
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lookatorka

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    208

    Domyślnie

    Uwielbiam gotować i piec ale nie na „wygnaniu” w zamkniętej kuchni ... jakoś nikomu z domowników nie przeszkadzają zapachy (no chyba że w cierpliwym czekaniu na posiłek ) i tu przypomina mi się żart : „U nas w domu zawsze modlimy się przed posiłkiem mówi Krzyś - na co Jasio odpowiada : u nas nie, nasza mama dobrze gotuje”. Argument z bałaganem też do mnie nie przemawia bo mam nawyk ogarniania na bierząco przestrzeni w której „pracuję”, nie umiem gotować w rozgardiaszu a dla gości zwykle przygotowuje się poczęstunek wcześniej, przy gościach zwykle jedynie się go serwuje lub podgrzewa więc to raczej też nie problem ... ale każdemu wedle potrzeb

  6. #8886

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    dlatego teraz w nowym domu zaprojektowałam jego gabinet obok kuchni, bo to następny sposób by być bliżej siebie.
    Mąż jest też zadowolony
    A czemu nie gabinet z aneksem kuchennym. Nie byłoby najlepiej??


  7. #8887
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    też mam kuchnię niemal otwartą na gabinet, bo tam najczęściej siedzę i mogę kontrolować gotowanie. a gabinet prawie otwarty na salon.

  8. #8888

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    A czemu nie gabinet z aneksem kuchennym. Nie byłoby najlepiej??

    Bo nie potrzebuję 2 kuchni, właściwie patrząc na to, to mam kuchnię miedzy gabinetem i salonem, to co za pieron jak to się nazywa.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  9. #8889
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Ludzie, jakie wy macie zmywarki? Mam dużego Boscha od chyba 18 lat i mógłaby stać pod telewizorem, ledwie słychać cichy szum jak pracuje.
    Przecież to nie pralka ani dolnopłuk wolnostojący bez zabudowy!
    Aczkolwiek słyszałem o washmachine które się tłuką jak kot z kanistrem na ogonie, ale to było za wielką wodą i kilka lat temu.

  10. #8890

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Ludzie, jakie wy macie zmywarki? Mam dużego Boscha od chyba 18 lat i mógłaby stać pod telewizorem, ledwie słychać cichy szum jak pracuje.
    Przecież to nie pralka ani dolnopłuk wolnostojący bez zabudowy!
    Aczkolwiek słyszałem o washmachine które się tłuką jak kot z kanistrem na ogonie, ale to było za wielką wodą i kilka lat temu.
    Mam tak samo boscha silence 19 lat i jest cichutki, na tyle, że puszczam go przy gościach i nikt nigdy się nie kapnął, że akurat działa.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  11. #8891
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Ludzie, jakie wy macie zmywarki?
    Używałem Boscha, Amica i Sharp. Fakt, Bosch miał chyba najsłabszą pompę i woda ciurkala najciszej - ale też najczęściej przy tej samej chemii niedomywał zwlaszcza wyższych garnków.
    Ale jak zmywam blaszane naczynia, to nie ma mocnych - każda hałasuje.

  12. #8892
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Blaszanych garnków nie używamy, same masywne i w połysku... Niekiedy zadzwonią kielonki, miły sercu dźwięk.
    Z nad zlewu zaglądając do syfonu, to wydaje sie że słabo nie wylewa wody. Nie mam pretekstu aby zmienić zmywarkę. Myje, to czego chcieć więcej?
    No jeszcze mogłaby sam się wyładować do kredensu

  13. #8893
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Blaszanych garnków nie używamy, same masywne i w połysku...
    Ja mam kilka misek i kubków blaszanych. Bardzo je lubię i przy prawie każdym myciu coś blaszanego jest w zmywarce.

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Z nad zlewu zaglądając do syfonu, to wydaje sie że słabo nie wylewa wody.
    Pompa odpływowa to nie jest ta pompa, która myje naczynia (pompa myjąca). I jest słabiutka w porównaniu z nią.

  14. #8894
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Kaizen! Ja tylko tak głupio wyglądam, że som dwie pompy to nawet wnuki wiedzą .

  15. #8895

    Domyślnie

    Taaaa ...

    Niesłyszalna zmywarka która osiąga poziom głośności 40-50dB ...

    Niesłyszalna by była jakby miała poziom głośności max 20 dB ...

    Nowoczesne są ciche aby do niesłyszalnych daleko im brakuje .
    jak ktoś nie słyszy zmywarki to albo ma problemy ze słuchem albo mieszka w takiej okolicy że hałas jaki go otacza jest wyższy od hałasu generowanego przez zmywarkę ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  16. #8896
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Taaaa ...

    Niesłyszalna zmywarka która osiąga poziom głośności 40-50dB ...

    Niesłyszalna by była jakby miała poziom głośności max 20 dB ...

    Nowoczesne są ciche aby do niesłyszalnych daleko im brakuje .
    jak ktoś nie słyszy zmywarki to albo ma problemy ze słuchem albo mieszka w takiej okolicy że hałas jaki go otacza jest wyższy od hałasu generowanego przez zmywarkę ...
    Słychać ale na tyle cicho żę jest to pomijalne
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  17. #8897

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Słychać ale na tyle cicho żę jest to pomijalne
    Dokładnie!
    Moja ma 19 lat i przez ten okres miałam często u innych do porównania inne zmywarki-nowe oraz nowoczesne i muszę przyznać, że może czasami zdarza się jej nie domywać, ale pod względem hałasu nie ma sobie równych.
    Jak się popsuje, to też zacznę szukanie nowej w ,,stajni'' boscha.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  18. #8898
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.383

    Domyślnie

    Też mam Boscha, od 10 lat. Jednak ja go słyszę jak się w środku kotłuje woda. Czasem jest ciszej, pewnie zależy jak się naczynia ułożą. Ale generalnie przeszkadza. Gdyby tam był chociaż kawałek ścianki odgradzający aneks od salonu to już dałoby różnicę.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  19. #8899

    Domyślnie

    Ja mam Boscha Silence Plus i wcale taki cichy nie jest.

    Na szczęście stoi w osobnej kuchni więc tak nie przeszkadza.

    Nie powiedziałbym, że hałas zmywarki jest pomijalny, ale w sumie może jak komuś telewizor trąbi cały dzień .

  20. #8900

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    Ja mam Boscha Silence Plus i wcale taki cichy nie jest.

    Na szczęście stoi w osobnej kuchni więc tak nie przeszkadza.

    Nie powiedziałbym, że hałas zmywarki jest pomijalny, ale w sumie może jak komuś telewizor trąbi cały dzień .
    Nie mam włączonego telewizora cały czas, mam boscha silence bez plusa, starego -19 letniego. Może to jest kwestia ustawienia, ale nasz staruszek jest na prawdę bardzo cichy. Kiedy jestem w salonie a on włączony jest w kuchni, to mogę swobodnie czytać, bo mi nie przeszkadza. Nie słyszę go przez prawie cały cykl mycia. Jedynie przy pobieraniu wody i przy wypompowaniu .
    Za to jak jestem w kuchni, to go troszkę słyszę.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

Strona 445 z 458

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony