dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 32 z 84
Pokaż wyniki od 621 do 640 z 1679
  1. #621
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jumpingmouse

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Rudzica
    Kod pocztowy
    43-394
    Posty
    12

    Domyślnie

    Myślałam o całym zestawie mineralizator plus z. Odwróconej osmozy. Mamy jednej kran do korzystania w kuchni z wody do spożywania i do ew płukania bo reszta w zmywarce będzie myta. A myślisz że sam mineralizator by wystarczyl czy brać caly układ z odwróconą osmoza?

  2. #622
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał kimus Zobacz post
    A jaki zmiękczacz polecacie do domu składającego się z 2+1, zużycie ok 10-12 na miesiąc, wiem tylko, że woda jest b, twarda (widać to po naczyniach w zmywarce bez soli?
    Bez twardości ciężko coś konkretnie polecić...
    Sprawdź twardość w wodociągach lub testerem akwarystycznym

  3. #623
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał jumpingmouse Zobacz post
    Myślałam o całym zestawie mineralizator plus z. Odwróconej osmozy. Mamy jednej kran do korzystania w kuchni z wody do spożywania i do ew płukania bo reszta w zmywarce będzie myta. A myślisz że sam mineralizator by wystarczyl czy brać caly układ z odwróconą osmoza?
    Cały zestaw zajmuje trochę miejsca i generuje dodatkowe ścieki. Jeśli to woda wodociągowa i nie masz do niej zastrzeżeń (poza twardością i minerałami) to możesz dać sam mineralizator... bardziej bym się zastanowił nad jego wydajnością bo taki od osmozy to ma ok 1 l/min - to niewiele i na pewno za mało na wspólny kran do używania przy płukaniu bo woda będzie "ledwie kapać"...

  4. #624
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jumpingmouse

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Rudzica
    Kod pocztowy
    43-394
    Posty
    12

    Domyślnie

    To co wybrać? Nie mamy już możliwości podpięcia wody osobnymi rurami do kuchni... Robić wogole ten mineralizator? Jeśli na to mieć taką małą wydajność. I wogole się teraz zastanawiam nad zmiękczaczem... Czy warto przy takiej twardości wody ...

  5. #625
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał jumpingmouse Zobacz post
    To co wybrać? Nie mamy już możliwości podpięcia wody osobnymi rurami do kuchni... Robić wogole ten mineralizator? Jeśli na to mieć taką małą wydajność. I wogole się teraz zastanawiam nad zmiękczaczem... Czy warto przy takiej twardości wody ...
    Jeśli to nowy dom to ja bym zrobił niewielki zmiękczacz na cały dom i zmiękczał do zera. Do tego do wody pitnej dałbym osobny kranik w kuchni i tam zamontował jakiś niewielki zestaw filtrujący z mineralizatorem.

  6. #626
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kimus

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Lipno
    Kod pocztowy
    87-600
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Bez twardości ciężko coś konkretnie polecić...
    Sprawdź twardość w wodociągach lub testerem akwarystycznym
    Ok. nie wiem czy to coś da w wodociągach podano mi twardość wody pH 7,5. A więc ponawiam zapytanie.

  7. #627
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał kimus Zobacz post
    Ok. nie wiem czy to coś da w wodociągach podano mi twardość wody pH 7,5. A więc ponawiam zapytanie.
    pH to odczyn wody - co innego niż twardość...

  8. #628
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kimus

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Lipno
    Kod pocztowy
    87-600
    Posty
    12

    Domyślnie

    Znalazłem coś takiego, ale chyba to nie to?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191004_082740_HDR.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	90,6 KB
ID:	435524  

  9. #629
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kimus

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Lipno
    Kod pocztowy
    87-600
    Posty
    12

    Domyślnie

    https://aquahome.pl/wp-content/uploa.../07/Obraz1.png
    z analizy wychodzi, że u mnie woda jest 15-21 dH, mieszkam między Toruniem a Płockiem. Tak więc teraz myślę, że już można coś zaproponować - jaki zmiękczacz, tudzież jakiej marki.
    Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
    Ewentualnie czy woda w centralny powinna być jakoś wymieniona?

  10. #630
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał kimus Zobacz post
    https://aquahome.pl/wp-content/uploads/2018/07/Obraz1.png
    z analizy wychodzi, że u mnie woda jest 15-21 dH, mieszkam między Toruniem a Płockiem. Tak więc teraz myślę, że już można coś zaproponować - jaki zmiękczacz, tudzież jakiej marki.
    Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
    Ewentualnie czy woda w centralny powinna być jakoś wymieniona?
    Zakładając 21 dH i 12 m3 miesięcznie możesz szukać zmiękczacza z 40 litrami złoża - to dużo.
    Zakładając 15 dH i 10 m3 miesięcznie możesz szukać zmiękczacza z 25 litrami złoża - to standardowy rozmiar.

    Idąc na kompromis szukałbym czegoś ok 30 litrów.

    Wody w centralnym nie wymieniaj - jak już tam jest to wszystko co się miało osadzić już się osadziło, a co miało się rozpuścić - rozpuściło.

  11. #631

  12. #632
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał kimus Zobacz post
    Dziekuję bardzo. czy w takim razie co myslisz o tych:
    Czy może jeszcze coś innego?
    To są małe modele... 14-20 litrów złoża.

  13. #633
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.063
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Witaj, zakładając podane przez Ciebie zużycie wody oraz sugerowaną twardość wody, zwróć uwagę na zmiękczacz marki Ecoperla Softower S. Jest to zmiękczacz dwuczęściowy, posiadający 30 l złoża jonowymiennego Lewatit oraz niezawodną głowicę Clack. Jeśli interesowałby Cię zmiękczacz kompaktowy, to dobrym wyborem będzie Ecoperla Slimline CS 30.

    Zapraszam do rozmowy prywatnej w celu przedstawienia szczegółowej oferty.

    Pozdrawiam
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  14. #634
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kimus

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Lipno
    Kod pocztowy
    87-600
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    To są małe modele... 14-20 litrów złoża.
    https://aqua-soft.com.pl/uzdatnianie...yw-1-5m-h.html

    a czy ten byłby dobry? i czy złoże Lewatit pasuje do niego?
    Ostatnio edytowane przez kimus ; 05-10-2019 o 09:55

  15. #635
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kimus

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Lipno
    Kod pocztowy
    87-600
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Witaj, zakładając podane przez Ciebie zużycie wody oraz sugerowaną twardość wody, zwróć uwagę na zmiękczacz marki Ecoperla Softower S. Jest to zmiękczacz dwuczęściowy, posiadający 30 l złoża jonowymiennego Lewatit oraz niezawodną głowicę Clack. Jeśli interesowałby Cię zmiękczacz kompaktowy, to dobrym wyborem będzie Ecoperla Slimline CS 30.

    Zapraszam do rozmowy prywatnej w celu przedstawienia szczegółowej oferty.

    Pozdrawiam
    Ciekawy, ale cena powala.

  16. #636
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Dave02

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Swarzewo
    Kod pocztowy
    62-020
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witajcie,
    Stoje prze wyborem urządzenia do zmiękczania wody. Poniżej wyniki badań wody:
    Twardość ogólna °dH 17,20
    Twardość ogólna mg/l CaCO3 307,19
    pH - 7,52
    Żelazo mg/l <0,01
    Przewodnictwo µS/cm 628
    Chlorki mg/l 22
    Mangan mg/l 0,032
    Urządzenie będzie zamontowane w domu jednorodzinnym, w którym póki co mieszkają 4 osoby- docelowo 6. Miesięczne zużycie wody wynosi ok 15 m³. Dostałem propocyzję zakupu urządzenia marki Ecowater comfort 400. Jakie są Wasze opinie na temat tego modelu?Czy będzie to dobry wybór ?Czy macie jakieś inne propozycje modeli?
    Pozdrawiam

  17. #637
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dave02 Zobacz post
    Witajcie,
    Stoje prze wyborem urządzenia do zmiękczania wody. Poniżej wyniki badań wody:
    Twardość ogólna °dH 17,20
    Twardość ogólna mg/l CaCO3 307,19
    pH - 7,52
    Żelazo mg/l <0,01
    Przewodnictwo µS/cm 628
    Chlorki mg/l 22
    Mangan mg/l 0,032
    Urządzenie będzie zamontowane w domu jednorodzinnym, w którym póki co mieszkają 4 osoby- docelowo 6. Miesięczne zużycie wody wynosi ok 15 m³. Dostałem propocyzję zakupu urządzenia marki Ecowater comfort 400. Jakie są Wasze opinie na temat tego modelu?Czy będzie to dobry wybór ?Czy macie jakieś inne propozycje modeli?
    Pozdrawiam
    Przy takim zużyciu i twardości możesz szukać modelu o pojemności nawet 45 litrów złoża. Ten Ecowater to maluszek - ma 17 litrów. Do tego cena...

  18. #638
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dave02 Zobacz post
    Miesięczne zużycie wody wynosi ok 15 m³.
    Sporo. To nie jest razem z podlewaniem ogródka i innym zużyciem na zewnątrz?

  19. #639

    Domyślnie

    Witam.
    zastanawiam się na zakupem zmiękczacza, gdyż biały wapienny osad jest nie do zniesienia. Twardość wody to około 22 °dH, mierzona testerem w postaci kropelek. Po tygodniu zapychają się sitka w kranach, prysznic a w czajniku elektrycznym po kilku gotowaniach wytrąca się biały pyłek. Nie wiem co byłoby odpowiednie i bezawaryjne na cały dom - 4 osoby (2 dorosłych i 2 dzieci). Myślałem nad Water Technic 32 https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...low-7485816445, ale z powodów technologicznych, używana jest głowica 2-cyklowa.
    A może Hydro Plus 32 https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...oze-7441677263.
    Ewentualnie co jest godne polecenia. Cena rónież ma znaczenie. Dziękuję

  20. #640
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał nlio Zobacz post
    Witam.
    zastanawiam się na zakupem zmiękczacza, gdyż biały wapienny osad jest nie do zniesienia. Twardość wody to około 22 °dH, mierzona testerem w postaci kropelek. Po tygodniu zapychają się sitka w kranach, prysznic a w czajniku elektrycznym po kilku gotowaniach wytrąca się biały pyłek. Nie wiem co byłoby odpowiednie i bezawaryjne na cały dom - 4 osoby (2 dorosłych i 2 dzieci).
    Jakie masz miesięczne zużycie wody? Przynajmniej orientacyjnie - 8 m3? 10 m3? Jeśli więcej to możesz szukać zmiękczacza z większą ilością złoża (30 litrów i więcej).

    Myślałem nad Water Technic 32, ale z powodów technologicznych, używana jest głowica 2-cyklowa.
    A może Hydro Plus 32 Ewentualnie co jest godne polecenia. Cena rónież ma znaczenie. Dziękuję
    Jeśli rozpatrujesz takie modele to zakładam, że cena w granicach 3000 PLN jest w Twoim budżecie. Za taką kwotę możesz już kupić solidny sprzęt.
    Ale te z linków raczej bym odpuścił - albo chińska głowica, albo naciągane parametry (np. 32 litry złoża w zbiorniku o całkowitej pojemności 32 litry... a gdzie zapas na ekspansję złoża?) A głowica dwucyklowa to już w ogóle porażka.

Strona 32 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony