dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Jeśli chcesz wydać 10k na rekuperację do domu 35m2 to ja Cię nie będę zatrzymywał.

    Ale taka jest tańsza i to z odzyskiem wilgoci.

    https://allegro.pl/oferta/centralka-rekuperator-vents-vue-100-p-min-100-m3-h-6681349316

    Reszty nie komentuję bo nie ma sensu.

    Mówisz że rekuperacje zrobiłeś za 1600 gdzie sam rekuperator 1541. Gdzie rurki puszki rozprężne czerpnie ? reszte skomentuj chętnie posłucham.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    w domach z WM wilgotność jest niższa, niż w przypadku domów z WG ?
    Nie jest to prawdą. Niezależnie od rodzaju wentylacji wilgotnośc przy tych samych warunkach (temperatury zew/wew, wilgotniść zewnętrzna, ilość wymienianychm3 powietrza, te same zyski bytowe) wilgotność będzie taka sama. Przy WM może być wyższa zimą (co jest zaletą) jak zamontujesz rekuperator z odzyskiem wilgoci.
    Mit wynika z "wyłączania" WG w zimie, dla oszczędności na wentylacji i komfortu mniejszege smerania zimnym piowietrzem z nawiewników.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie jest to prawdą. Niezależnie od rodzaju wentylacji wilgotnośc przy tych samych warunkach (temperatury zew/wew, wilgotniść zewnętrzna, ilość wymienianychm3 powietrza, te same zyski bytowe) wilgotność będzie taka sama. Przy WM może być wyższa zimą (co jest zaletą) jak zamontujesz rekuperator z odzyskiem wilgoci.
    Mit wynika z "wyłączania" WG w zimie, dla oszczędności na wentylacji i komfortu mniejszege smerania zimnym piowietrzem z nawiewników.
    Prawdy objawione by Kaizen...
    Jest rzeczą oczywista, że rodzaj wentylacji nie wpływa na wilgotnośc (o ile wentylacja nie ma jej odzysku).

    Ale rzeczywistość jest taka, że wentylacja w domach z WG jest mniej sprawna (brak nawiewników), lub też celowo tłumiona (zakrywanie kratek), stad tez moje powyższe zdanie.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ale rzeczywistość jest taka, że wentylacja w domach z WG jest mniej sprawna (brak nawiewników), lub też celowo tłumiona (zakrywanie kratek), stad tez moje powyższe zdanie.
    Chcesz się założyć?

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jak zweryfikujesz zakład ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jak zweryfikujesz zakład ?
    Jak chcesz? W praktyce przy WM mogę mięc taką wilgotność, jaką zechcę.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No i pewnie w sezonie będziesz utrzymywał niższą wilgotnośc niż w domach z przytkanaą WG..


    Poza tym ja nie pisałem o "domu Kaizena" tylko o "domach z WM".
    Uważam, że w średni poziom wilgotnosci w 10 domach z WM będzie niższy, niż w 10 domach z WG.
    Choćby z uwagi na kiepską popularność rozwiązań z odzyskiem wilgoci.
    Dla mnie EOT
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Choćby z uwagi na kiepską popularność rozwiązań z odzyskiem wilgoci.
    Nie jest konieczny odzysk wilgoci. Wystarczy zrobic to, co robią miłośnicy WG. Tyle, że łatwiej wyciągnąć wtyczkę rekuperatora z gniazdka, niż pozatykać kratki. Do tego statystyczny dom z WM jest mniej szczelny niż z WM, więc efekt w domach z WM bedzie większy.
    Do tego przy WM mogę sobie ustawić wydajność z harmonogramu czy okresowo wyłączać.
    Więc to kwestia sposbu używania wentylacji, a nie jej rodzaju. Przy WM możliwosci jest dużo więcej, bo przy WG można tylko ograniczać przepływ i to w mało automatyczny sposób.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 31-10-2019 o 16:06

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Bo mi przemarzała za meblami i woda się skraplała
    to najbardziej haniebne powiedzenie "techniczne" nie obrażając techniki, jakie można powiedzieć! jakiś dzban powiedział- że coś przymarza .. nigdy takiego zjawiska nie było i nie będzie. Powiedz somsiadowi, że to nie ściana ... %@#4523 tylko tak mu energia cieplna ucieka szybko, że nie nadarza się utrzymać, niczym powietrze w dziurawej oponie! im większa dziura, tym więcej trzeba pompować.
    To jedno z bardziej szkodliwych haseł! bo jak stwierdzi teraz.. (@#$$# to mu i potwierdzi sam przed sobą że mu nie @$42534
    Dłużę ciepło oddziałuje z przegrodą, niczym zaiwani się na zewnątrz.

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Brunoxp

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-018
    Posty
    154

    Domyślnie

    Innym ciekawym stwierdzeniem żony somsiada jest termos albo nie/oddychające ściany z powodu warstwy "steropianu". Ale jednak chyba coś do niego pomału dociera bo wczoraj zaczął samodzielnie oklejać ścianę wschodnią. Wszyscy dookoła kibicujemy i trzymamy kciuki. Może w przyszłym roku oklei dookoła. Szkoda tylko ze tak cienko i 5cm białego. Wiem że mu sie nie przelewa i moze nie stac go na grubszy albo grafitowy ale są przecież programy typu "czyste powietrze"

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony