dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 484 z 1020
Pokaż wyniki od 9.661 do 9.680 z 20396
  1. #9661

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    To poproszę wrzuć mi na priv pełne info o tym (o dodatkowych kosztach też).
    A starszy model T-capa F też da radę tak stunningować ?
    A seria F miała Clouda? Bo nie pamiętam. Podejrzewam, że jest to coś opartego lub podobnego do tego https://github.com/Egyras/Panasonic-H-Aquarea

  2. #9662
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    A seria F miała Clouda? Bo nie pamiętam. Podejrzewam, że jest to coś opartego lub podobnego do tego https://github.com/Egyras/Panasonic-H-Aquarea
    Cytat z katalogu z 2014 :

    Aplikacja do sterowania pracą układu ogrzewania za
    pomocą smartfona, tableta lub komputera PC
    Łatwa w obsłudze aplikacja umożliwia sterowanie układem
    ogrzewania i ciepłej wody użytkowej za pośrednictwem
    smartfona, tableta lub komputera PC. Można z niej korzystać
    zarówno w domu, jak i z dowolnego innego miejsca.
    Pompę ciepła można również podłączyć do systemu zarządzania
    budynkiem BMS za pośrednictwem interfejsu KNX, Modbus lub
    Zig Bee
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  3. #9663

    Domyślnie

    Cześć,

    Mam pytanie czy jest gdzieś może jakaś instrukcja jak wymontować i przenieść panel z jednostki lub mógłby ktoś kto to robił opisać jak za to się zabrać? Mam T-Cap wersja H i chciałbym przenieść panel sterowania na korytarz gdzie mam wypuszczony przewód. Da radę sprawnie to samemu zrobić ?

  4. #9664
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Bez żadnego problemu. Wypinasz kabel 2 żyłowy z jednostki centralnej od sterownika, podpinasz w to miejsce wypuszczony na korytarz i tyle.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  5. #9665

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    A seria F miała Clouda? Bo nie pamiętam. Podejrzewam, że jest to coś opartego lub podobnego do tego https://github.com/Egyras/Panasonic-H-Aquarea
    To moje repozytorium testów

    +

    Panasonic F Można kontrolować, ale ma inne podejście....
    Ostatnio edytowane przez Vaikis_ ; 19-11-2019 o 09:27

  6. #9666
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vaikis_ Zobacz post
    To moje repozytorium testów

    +

    Panasonic F Można kontrolować, ale ma inne podejście....
    To czekam z niecierpliwością na ofertę do mojego F !
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  7. #9667

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    To czekam z niecierpliwością na ofertę do mojego F !
    Nie mam serii F, która mogłaby grać ... Więc nie pomoże

  8. #9668
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    A jest możliwość w wersji H, w oparciu o sterownik Panasonica, stworzenia aplikacji która na jednym ekranie pokaże temperatury, pobór energii, COB itp. bez przeglądania poszczególnych ekranów w service? Czy to jednak bardziej skomplikowane?

  9. #9669

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo_11 Zobacz post
    A jest możliwość w wersji H, w oparciu o sterownik Panasonica, stworzenia aplikacji która na jednym ekranie pokaże temperatury, pobór energii, COB itp. bez przeglądania poszczególnych ekranów w service? Czy to jednak bardziej skomplikowane?
    Już to robię


  10. #9670
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Bez żadnego problemu. Wypinasz kabel 2 żyłowy z jednostki centralnej od sterownika, podpinasz w to miejsce wypuszczony na korytarz i tyle.
    a jak to jest z możliwością podpięcia zew. termostatu np eurostera ? mam z kostki od ich sterowniak wypuszczone 2 przewody, kiedyś ściągałem przednią obudowę i powiem szczerze nie zwróciłem uwagi co i jak tam jest podłączone. Czy ewentualnie te 2 kabelki od mojego eurostera wpinam w jakieś konkretne miejsca by pompa widziała zarówno ster zew jak i ten panel w pompie ?? Z góry dzięki z podpowiedz.
    Dom piętrowy - projekt indywidualny 154 m2 + garaż 40 m2 (nieogrzewany). płyta 10 XPS, 18 cm styro pod wylewką, ściany BK 600 + 20 cm grafit, 2 stropy mono - strych po podłodze 10 cm styro grafit, blachodachówka. Podłogówka 100 %. Ogrzewanie Panasonic Aquarea 9 kW 1 faz. (obecnie na krzywej grzewczej)

  11. #9671

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafhi Zobacz post
    a jak to jest z możliwością podpięcia zew. termostatu np eurostera ? mam z kostki od ich sterowniak wypuszczone 2 przewody, kiedyś ściągałem przednią obudowę i powiem szczerze nie zwróciłem uwagi co i jak tam jest podłączone. Czy ewentualnie te 2 kabelki od mojego eurostera wpinam w jakieś konkretne miejsca by pompa widziała zarówno ster zew jak i ten panel w pompie ?? Z góry dzięki z podpowiedz.
    Aby zamontować np euroster musisz osobno wpiąć kable z eurostera do płyty głównej w miejsce termostatu zewnętrznego. Te dwa przewody od sterownika przeznaczone są tylko do sterownika od panasa

  12. #9672
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał kogucik359 Zobacz post
    Aby zamontować np euroster musisz osobno wpiąć kable z eurostera do płyty głównej w miejsce termostatu zewnętrznego. Te dwa przewody od sterownika przeznaczone są tylko do sterownika od panasa

    Pamiętaj też że to są styki beznapięciwe i taki model eurostera powinieneś posiadać.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  13. #9673

    Domyślnie

    Rozumiem, że taki sterownik po prostu zamyka obwód?

  14. #9674
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    ten dodatkowy tak. Działa na zasadzie ON lub OFF
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	czujnik.jpg
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	103,3 KB
ID:	437194
    Tutaj się go podpina
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 19-11-2019 o 16:50
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  15. #9675
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    ten dodatkowy tak. Działa na zasadzie ON lub OFF
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	czujnik.jpg
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	103,3 KB
ID:	437194
    Tutaj się go podpina
    Dzięki za foto. Tak sobie spoglądam na szybko są 4 styki, rozumiem że można rozszerzyć o jeszcze jeden regulator zew. ?

    Ja mam model Q7 i tylko to wyczytałem u producenta: Wyjście regulatora przekaźnikowe, beznapięciowe ,SPDT (przełączne)

    Więc chyba ok
    Dom piętrowy - projekt indywidualny 154 m2 + garaż 40 m2 (nieogrzewany). płyta 10 XPS, 18 cm styro pod wylewką, ściany BK 600 + 20 cm grafit, 2 stropy mono - strych po podłodze 10 cm styro grafit, blachodachówka. Podłogówka 100 %. Ogrzewanie Panasonic Aquarea 9 kW 1 faz. (obecnie na krzywej grzewczej)

  16. #9676
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafhi Zobacz post
    Dzięki za foto. Tak sobie spoglądam na szybko są 4 styki, rozumiem że można rozszerzyć o jeszcze jeden regulator zew. ?

    Ja mam model Q7 i tylko to wyczytałem u producenta: Wyjście regulatora przekaźnikowe, beznapięciowe ,SPDT (przełączne)

    Więc chyba ok
    Model OK. Natomiast dwa środkowe niewykorzystane styki mają inne zadanie więc drugiego sterownika nie podepniesz. Musiał byś dokupić opcjonalną płytę sterującą do pompy. Panel główny jest podpięty w innym miejscu.
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 19-11-2019 o 18:27
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  17. #9677

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Bez żadnego problemu. Wypinasz kabel 2 żyłowy z jednostki centralnej od sterownika, podpinasz w to miejsce wypuszczony na korytarz i tyle.
    Dzięki, rozkręciłem obudowę i faktycznie widzę że idą dwa przewody skrętki od sterownika do płyty głównej. Mam tylko pytanie jak ściąga się sterownik bo nie widzę żadnych zaczepów czy śrubek a nie chce drzeć na siłę by mi jakiś plastik nie pękł

  18. #9678

    Domyślnie

    Cytat Napisał Resqres Zobacz post
    Dzięki, rozkręciłem obudowę i faktycznie widzę że idą dwa przewody skrętki od sterownika do płyty głównej. Mam tylko pytanie jak ściąga się sterownik bo nie widzę żadnych zaczepów czy śrubek a nie chce drzeć na siłę by mi jakiś plastik nie pękł
    Od spodu chyba jest szpara wkladasz cos i podwazasz.
    Proponuje wylaczyc calkiem pompe od zasilania bo jakas przypadkowa zwara na plycie i pa pa.
    Lepiej podlacz sobie tego eurostera bo ten oryginalby sterownik jako termostat to jest lipny

  19. #9679
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2019-11-19 ACXF60-03130 pdf.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	11,0 KB
ID:	437212Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2019-11-19 ACXF60-03131 pdf.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	13,0 KB
ID:	437213
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 19-11-2019 o 19:56
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  20. #9680
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    obserwuje ostatnio pracę sprężarki.
    W zeszłym tygodniu, jak na dworze było koło 4-6st miałem 8godz pracy i tylko 2 wł/wył
    Dziś rano (w nocy -1) 8godz pracy i 14 wł/wył
    Delta 7, krzywa +15/27, -15/37 podbita w nocy o 5*

    Czyli wychodzi, że dziś miałem kilka defrostów? - jak to mam sprawdzić?
    Ostatnio edytowane przez uciu ; 20-11-2019 o 08:36
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

Strona 484 z 1020

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony