dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 23 z 46
Pokaż wyniki od 441 do 460 z 915
  1. #441

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregos11 Zobacz post
    Tą PV którą masz w opisie zakładałeś sam, czy zlecałeś ? Bo podobną chcę zamontować

    Jaką temp uzyskujesz z tej pompy samoróbki ? Jakbyś miał chwilę czasu coś więcej byś napisał ?
    Nie masz skrzynki na forum napisz do mnie maila [email protected] podam Ci tel pogadamy - mogę ci taką lub inną zmontować
    Grzana powierzchnia 185[m2]. 90% powierzchni kalafiory. Grzane PC PW samoróbka z klimy ala Toshiba estia 11 KW. Bufor 1500l. (pozostałość po śmieciuchu), CWU zbiornik z wężownicą 500l grzany raz na dobę o 13. W 2018 roku wstawiona klima konsola Gree na parterze do grzania.- rzadko używana. Na dachu PV 9,6 kw. Rekuperacja.

  2. #442
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregos11 Zobacz post
    Jaką sprawność osiągasz na tym reku ? Też go chciałem kupić, ale wtedy mi pieniędzy zabrakło .-)
    Jestem dopiero na etapie montażu. Dzisiaj zamocowałem na kotwę chemiczną wieszaki do tego reku.
    Sprawność będę badał jak się uporam z resztą rurek i anemostatów.

    Dostałem fajną cenę od producenta (i tu ukłony dla ECS Piotr Paruszewski), była to ostatnia sztuka.

    Wykonanie centrali bardzo solidne, wymienniki aluminiowe, niezniszczalne, w/g mnie to zaleta, wentylatory cichutkie.
    Uważam że to jedna z ostatnich central, która będzie działać przez wiele lat i świetnie wpisuje się w obecne eko trendy swoją trwałością.
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  3. #443

    Domyślnie

    Witam. Mam taką centrale i problem ze zbierająca się woda na końcu wyrzutni. Wyrzutnie mam ustawioną poziomo w podbite i jest ona cały czas mokra. Czy też macie taki problem u siebie?

  4. #444

    Domyślnie

    Cytat Napisał KupiłemSeTaczke Zobacz post
    Witam. Mam taką centrale i problem ze zbierająca się woda na końcu wyrzutni. Wyrzutnie mam ustawioną poziomo w podbite i jest ona cały czas mokra. Czy też macie taki problem u siebie?
    To normalne - niektóre wyrzutnie maja takie noski żeby nie kapało po budynku. Cieplejsze powietrze spotyka się z zimnym i wkrapla się.
    Grzana powierzchnia 185[m2]. 90% powierzchni kalafiory. Grzane PC PW samoróbka z klimy ala Toshiba estia 11 KW. Bufor 1500l. (pozostałość po śmieciuchu), CWU zbiornik z wężownicą 500l grzany raz na dobę o 13. W 2018 roku wstawiona klima konsola Gree na parterze do grzania.- rzadko używana. Na dachu PV 9,6 kw. Rekuperacja.

  5. #445

    Domyślnie

    KupiłemSeTaczke;
    Słaba, niedostateczna izolacja na kanale wyrzutni, zwłaszcza na końcowym odcinku.
    Konstrukcja wyrzutni - im ma więcej elementów (takich jak lamele, ozdobne przesłony) które się wychładzają to lubi z niej kapać.
    Zdejmij w ramach testu tą ozdobą końcówkę to szybko zlokalizujesz przyczynę.

    Rekuperator nie ma tu nic do rzeczy - poza tym, że im wyższą sprawność posiada tym wody na wyrzutni więcej.

  6. #446
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Rekuperator nie ma tu nic do rzeczy - poza tym, że im wyższą sprawność posiada tym wody na wyrzutni więcej.
    Odwrotnie - im wyższa sprawność, tym bardziej powietrze jest schładzane na wymienniku i tym więcej pary się na nim skrapla i mniej dociera do wyrzutni. Najwięcej będzie się z wyrzutni lało, jak włączysz bypass i nic się nie skropli w reku.

  7. #447

    Domyślnie

    Ciekawa obserwacja, choć u mnie w momencie włączenia by-passu cała wyrzutnia jest na tyle podgrzana, że nic się nie skrapla.

  8. #448
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Ciekawa obserwacja, choć u mnie w momencie włączenia by-passu cała wyrzutnia jest na tyle podgrzana, że nic się nie skrapla.
    Że niby te sto czy dwieście m3 to taka potęga ciepła, że mroźne, praktycznie nieskończone ilości powietrza nie są w stanie schłodzić?
    Mieszkałem kiedyś w bloku z tarasem na dachu. Na tym dachu był wylot komina z kotłowni gazowej przykryty daszkiem. W mrozy robiły się stalaktyty i stalagmity na tym.

  9. #449

    Domyślnie

    Mam prośbę do użytkowników centrali 360/200. Czy mógłby ktoś podać średnice rurki od skroplin, ponieważ wracając z pracy chciałbym kupić materiały i zrobić jakiś syfon do tego. Teraz woda leci do wiadra i musze co dwa dni wchodzić na strych i wylewać. Obawiam się trochę wprowadzenia tego do kanalizacji bo w lecie nie zamierzam używać centrali i nie chciałbym zeby smród przenosił się do domu gdy np. syfon wyschnie. Z kolei gdy wypuszcze podbitką na zewnątrz to w zimie moze zamarznąć. Jak macie to u siebie rozwiązane? Pozdrawiam

  10. #450

    Domyślnie

    Cytat Napisał KupiłemSeTaczke Zobacz post
    Mam prośbę do użytkowników centrali 360/200. Czy mógłby ktoś podać średnice rurki od skroplin, ponieważ wracając z pracy chciałbym kupić materiały i zrobić jakiś syfon do tego. Teraz woda leci do wiadra i musze co dwa dni wchodzić na strych i wylewać. Obawiam się trochę wprowadzenia tego do kanalizacji bo w lecie nie zamierzam używać centrali i nie chciałbym zeby smród przenosił się do domu gdy np. syfon wyschnie. Z kolei gdy wypuszcze podbitką na zewnątrz to w zimie moze zamarznąć. Jak macie to u siebie rozwiązane? Pozdrawiam
    rurka 32mm, są dostępne syfony kulowe które nie wysychają.

  11. #451

    Domyślnie

    Tylko nie kulowy. To g... się potrafi zacinać. Założyć zwykły, albo rurę wygiąć w U i zalać wodą, na pewno nie odparuje.

  12. #452

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregos11 Zobacz post
    Tylko nie kulowy. To g... się potrafi zacinać. Założyć zwykły, albo rurę wygiąć w U i zalać wodą, na pewno nie odparuje.
    do skroplin kulowy jak najbardziej się nadaje, jeśli używasz kulowego do "ścieków" to po jakimś czasie coś go strzeli, a syfon rurki w kształcie U to problem ze stojącą wodą która zacznie "kwitnąc" po jakimś czasie.

  13. #453
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    o3ozon

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Ostrzeszów
    Kod pocztowy
    63-500
    Posty
    2

    Domyślnie o3ozon producent

    Cytat Napisał lukasz1006 Zobacz post
    do skroplin kulowy jak najbardziej się nadaje, jeśli używasz kulowego do "ścieków" to po jakimś czasie coś go strzeli, a syfon rurki w kształcie U to problem ze stojącą wodą która zacznie "kwitnąc" po jakimś czasie.
    Witam wspaniałych uzytkowników.

    Dziękuje za uwagi, większość uwag jest bardzo cenna. Cały czas pracujemy nad ulepszeniem produktu. Ps zapisałem się nawet na studia z wentylacji na renomowanej uczelni, żeby dla was robić lepsze produkty. Już nie długo się pojawią.

    Zaczynamy prace nad pompą ciepła myśle, że za 10tys zrobimy 10-12KW

    Już pracują nad tym najlepsi naukowcy z tej dziedziny w Polsce. Prototypy damy za darmo do testów.

    Pozdrawiam i dziękuje za uwagi.

    o3ozon Piotr Paruszewski

  14. #454
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Lepiej popracujcie nad PC 4-5kW, bo takich małych mocy brakuje na rynku. Oczywiście w przystępnej cenie.
    Mój dom na ogrzewanie potrzebuje w -20*C mrozy mocy 3,9kW

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  15. #455
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    shogunzlasa

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Sucha Beskidzka
    Kod pocztowy
    34-200
    Posty
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał o3ozon Zobacz post
    Witam wspaniałych uzytkowników.

    Dziękuje za uwagi, większość uwag jest bardzo cenna. Cały czas pracujemy nad ulepszeniem produktu. Ps zapisałem się nawet na studia z wentylacji na renomowanej uczelni, żeby dla was robić lepsze produkty. Już nie długo się pojawią.

    Zaczynamy prace nad pompą ciepła myśle, że za 10tys zrobimy 10-12KW

    Już pracują nad tym najlepsi naukowcy z tej dziedziny w Polsce. Prototypy damy za darmo do testów.

    Pozdrawiam i dziękuje za uwagi.

    o3ozon Piotr Paruszewski
    Witamy Pana Piotra. Kolejny producent odkrył jak można ulepszyć swoje produkty - odwiedzić forum i czytać co użytkownicy mają do powiedzenia. Udało się chociażby z kotłem zasypowym 5tej klasy MPM DS - gdzie producent ewidentnie śledził oczekiwania i pomysły użytkowników na forum i wdrożył je do swojego produktu, podobnie np. sterowniki do kotłów mają fora gdzie udzielają się osoby odpowiedzialne za soft itp.

    Na chwilę obecną - widać poprawę - reku są coraz lepsze, ale brakuje produktu który byłby w pełni konkurencyjny z markowymi centralami. Mam na myśli reku EC z małą nagrzewnicą sterowaną PWM, która moduluje wartość grzania do powiedzmy -15 - potem np. obniża wartości nadmuchu. Takie rozwiązanie daje w miarę pewność, że użytkownik to kupi, zamontuje i nie będzie mieć problemów z zamarzaniem wymiennika, podciśnieniem itd itd. Do tego nie zbankrutuje jeśli chodzi o rachunki za prąd. Brakuje też bypassa.

    Użytkownicy narzekają na sterowanie centralami z wentylatorami AC - czemu nie podziałać w tym temacie? Znaleźć przełącznik transformatorowy startujący od 75V i sprzedawać jako opcję w atrakcyjnej cenie?

    W wersji EC mamy wypasiony, kolorowy sterownik (czyt. drogi) - nie każdy użytkownik potrzebuje aż takiej petardy. Przykładowo sterownik wentylacji: IB – Tron 3100FAN 0-10V jest czytelny, całkiem funkcjonalny a przy tym niedrogi. Można iść w tym kierunku by zapewnić użytkownikom niższą cenę.

    Jako producent możecie się pokusić o zrobienie własnego sterownika, (związać się z firmą która te sterowniki produkuje i zrobi je na waszą modłę). Jak dobrze zaplanujecie wyjścia (np. 2 dodatkowe 0-10V, ze 2 przekaźniki dodatkowe, wyjścia na dodatkowe czujniki) to później możecie dokonywać tylko zmian w sofcie (Zażądać aktualizacji np. przez kartę pamięci / USB) i jesteście zabezpieczeni na przyszłość - możecie wysterować tym bypassa, nagrzewnice PWM, nagrzewnice zwykłe, dodatkowe wentylatory, przyciski przewietrzania, dzwoki, alarmy itd itd.

    Co do zmian w sofcie - użytkownicy forum zawsze mają dobre pomysły. Mamy w PL producentów sterowników kotłów gdzie "logika elektryczna" jest podobna i jak widać można zrobić czasem przyzwoite sterowanie za rozsądne pieniądze (patrz np. SKZP-02 Timela - tam też użytkownicy rozwijają soft, nowy Argos PID plus - zaprojektowany na żądanie producenta palnika itd.).

    Są też przełączniki transformatorowe sterowane sygnałem 0-10V - czyli można taki sterownik wykorzystać i do wersji AC.

    Co do pompy ciepła - niech ktoś wreszcie zacznie produkować to za rozsądne pieniądze - powodzenia.

  16. #456

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz1006 Zobacz post
    do skroplin kulowy jak najbardziej się nadaje, jeśli używasz kulowego do "ścieków" to po jakimś czasie coś go strzeli, a syfon rurki w kształcie U to problem ze stojącą wodą która zacznie "kwitnąc" po jakimś czasie.
    Nie zakwitnie, bo skropliny cały czas ją zasilają, a nawet gdyby to i tak jest na "wydmuchu" więc nie stanowi to problemu.

  17. #457

    Domyślnie

    Pan Piotr postanowił sobie zakpić z niektórych "ekspertów" forum. Gratuluję poczucia humoru. Pozdrawiam !

  18. #458
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregos11 Zobacz post
    Nie zakwitnie, bo skropliny cały czas ją zasilają, a nawet gdyby to i tak jest na "wydmuchu" więc nie stanowi to problemu.
    Nie cały czas. Tylko jak jest znaczne schłodzenie wywiewu (poniżej punktu rosy)

  19. #459
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hary979

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Krynica-Zdrój
    Kod pocztowy
    33-380
    Posty
    11

    Domyślnie

    Witam, od dwóch dni jestem posiadaczem owej centrali.
    Wyjąłem wymiennik aby wynieść centralę na strych a nie spojrzałem na jej orientację, czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak on powinna być ustawiony ? Napisem w dół?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	79389329_585220612049129_2487230619268939776_n.jpg
Wyświetleń:	283
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	437928

    Oraz co trzeba zamontować w otworze w puszcze na rekuperatorze aby wentylatory zaskoczyły? Obecnie zrobiłem zworkę ale czy tam nie powinien być bezpiecznik? Czy coś innego?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	78850290_613457575882350_5010585663003688960_n.jpg
Wyświetleń:	275
Rozmiar:	84,3 KB
ID:	437929
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	79096066_2694241210619540_4838814703767519232_n.jpg
Wyświetleń:	275
Rozmiar:	82,1 KB
ID:	437930
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	79197028_2887462951288374_4527951138456076288_n.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	437927  

  20. #460

    Domyślnie

    Musisz włożyć bezpiecznik, a co do samego wymiennika, to montaż chyba nie ma znaczenia, jednak najlepiej zadzwoń jutro do producenta, to Ci wszystko objaśni.

Strona 23 z 46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony