dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2155 z 2205
Pokaż wyniki od 43.081 do 43.100 z 44087
  1. #43081
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał hudy14777 Zobacz post
    Mam nowy dom, ogrzewanie 100% podłogówka + 2 drabinki w łazienkach.

    Dom ocieplony styropianem 20cm grafitem, na suficie poddasza piana pur 22cm, na podłodze 15cm styropianu,
    Buduję wg projektu, także też wg niego powinno wyjść 45kwh/m2/rok.
    I w projekcie miałeś 22cm piany? Czy 30-40 wełny?
    Policz OZC żeby się nie zdziwić, bo do projektu często bajki załączają. I nie uwzględniają tego, co zmieniłeś, Twojej lokalizacji, orientacji względem stron świata i zacienienia.
    Planujesz osobno bufor do cwu, osobno zasobnik do CWU?

  2. #43082

    Domyślnie

    Tauron posiada okienko 13-15 w g12w
    Nie wiem czy wszystkie oddziały, gliwicki ma.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 03-12-2019 o 00:52
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  3. #43083

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kac-Per Zobacz post
    Panowie gwarancja ceny w Enea czy się opłaca? 360zl rocznie za to chcą? Gdyby ceny wzrosly o 30℅ to się opłaca.
    W Tauronie gliwickim podnieśli jedną z opłat stałych z 8zł na 18,5 za miesiąc.
    Tyle dopłaty.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  4. #43084
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    michalmichalmichal

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    25

    Domyślnie

    Mam pytanie odnośnie gwarancji na kotły C.O zasilane na prąd i pomyślałem tutaj spróbuje a nie chcę zakładać nowego tematu.

    Czy jeżeli samemu podłącze kocioł C.O Elterm lub kospel w części hydraulicznej bo sam wykonuję swoją instalacje a tylko podłączenie elektryczne będzie wykonane przez instalatora z uprawnieniami to w razie konieczności naprawy gwarancyjnej kotła nie będzie problemu z uznaniem ważności gwarancji ?

    Innymi słowy , czy ktoś miał taką sytuację że w karcie gwarancyjnej na kocioł Kospel lub Elterm nie miał pieczątki firmy/instalatora podłączającego hydraulicznie kocioł a korzystał z gwarancji i miał problemy z uznaniem gwarancji z tego powodu ?

  5. #43085

    Domyślnie

    Do mnie przychodził serwisant wymienić czujnik ciśnienia na gwarancji i dokładnie oglądał kartę gwarancyjną i pieczątki hydraulika.

  6. #43086
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Hipka
    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    zawsze tam, gdzie Ty!
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Do mnie przychodził serwisant wymienić czujnik ciśnienia na gwarancji i dokładnie oglądał kartę gwarancyjną i pieczątki hydraulika.
    a żony nie oglądał?

    u Ciebie non stop dzieją się jakieś dziwne rzeczy jak nie pęcznieje płyta, to wzrasta ciśnienie... echhh...

    p.s. a w ogóle co to jest czujnik ciśnienia? Po co to, na co?
    u mnie mija dekada kablotermii i wszystko działa jak pierwszego dnia - nuuudy, panie, nuuudy...
    Ostatnio edytowane przez Hipka ; 06-12-2019 o 10:22

  7. #43087
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    michalmichalmichal

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Do mnie przychodził serwisant wymienić czujnik ciśnienia na gwarancji i dokładnie oglądał kartę gwarancyjną i pieczątki hydraulika.
    Masz kocioł 6 KW czyli rozumiem że to Elterm, może Kospel tak nie świruje z tą pieczątka hydraulika w karcie bo inaczej to pozostaje tylko używka dla kogoś robiacego sobie samemu instalację hydrauliczną. Jaki sens kupna nowego kotła ze sklepu nie mając na niego i tak śmiesznie krótkiej 2 letniej gwarancji.

  8. #43088
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Od 2165 strony czytałem wątek z wypiekami na twarzy, wbijając paznokcie w uda i nie mogąc się doczekać czy zostanie wyjaśniona, uzgodniona kwestia czym jest centralne a czym niecentralne ogrzewanie. Dochodząc do ostatniego posta widzę, że thriller trwa nadal.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  9. #43089
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hipodrom

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A ja mam takie pytanie do kablowców:

    Co właściwie z tą gwarancją? Czy warto w ogóle o nią walczyć?

    Żeby spełnić gwarancję, często kupujemy droższe kable markowych firm, dodatkowo wzywamy elektryka z uprawnieniami żeby je ułożył albo chociaż odebrał i podbił gwarancję.

    Co zyskujemy?

    To, że w teorii kabel przestanie grzać, rozwalenie kilku paneli (w gorszym przypadku płytek), skucie wylewki, zrobienie bypassu uszkodzenia, uzupełnienie wylewki, wstawienie paneli. Trochę problemu, no ale też nie koniec świata. Pod wanną czy kuchnią kabli nie kładziemy, więc nie będzie problemu ze stałą zabudową. (pewnie dlatego producenci tak piszą, by mieć tańszy serwis gwarancyjny )

    Zakładając, że nawet taka historia się przytrafi, to czy to nie jest porównywalny koszt?

    A gdyby tak .... pójść po bandzie i zamówić kable u majfrendów? Taki kabel wychodzi 2-3x taniej niż kabel DEVI.

    Czy to przesada, czy jednak nie głupie ?

  10. #43090
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał hipodrom Zobacz post
    A gdyby tak .... pójść po bandzie i zamówić kable u majfrendów? Taki kabel wychodzi 2-3x taniej niż kabel DEVI.

    Czy to przesada, czy jednak nie głupie ?
    Ten się nie nadaje pod podłogę. Jak znajdziesz jednostronny w sensownej izolacji nadający się do wylewki, to pytanie, o jego wytrzymałość mechaniczną (czy przetrwa układanie wylewki) i różnicę w cenie.

  11. #43091
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hipodrom

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Faktycznie, izolacja dużo cieńsza. Co do zasilania, to przecież polscy producenci też sprzedają dwustronne.

    No może jednak pytanie było średnio mądre. W sumie to nie są drogie sprawy, więc lepiej to zrobić standardowo Dzięki

  12. #43092
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał hipodrom Zobacz post
    Faktycznie, izolacja dużo cieńsza. Co do zasilania, to przecież polscy producenci też sprzedają dwustronne.
    To jest kabel samoregulujący - do zabezpieczania przed lodem rur, rynien itp.
    Te do wylewki są dużo grubsze. Tak na szybko nie znalazłem podobnego na Ali. Są tylko jakieś dwustronnie zasilane 33om/m - co jest niefajne, bo trzeba łączyć po jakieś 10m, więc ryzyko awarii rośnie znacząco. Koszty i skomplikowanie montażu też dużo większe. Średnica - 3mm. Dla porównania Elektra VCD ma 5x7mm.

  13. #43093
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.490

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Od 2165 strony czytałem wątek z wypiekami na twarzy, wbijając paznokcie w uda i nie mogąc się doczekać czy zostanie wyjaśniona, uzgodniona kwestia czym jest centralne a czym niecentralne ogrzewanie. Dochodząc do ostatniego posta widzę, że thriller trwa nadal.
    Nie masz się czym przejmować. Spory trwają od kilkudziesięciu lat. Nie wiadomo czemu.
    Jak miałeś w domu piece kaflowe i zdecydowałeś się je rozebrać i w piwnicy postawiłeś kocioł camino na koks to ta część piwnicy stała się kotłownią, ale jeśli zamontowałeś w kuchni, to było ogrzewanie etażowe.
    Wiadomo - kuchnia, to kuchnia, a nie kotłownia...

    Ciepło było "produkowanie" z jednego urządzenia - centralnego.

    I jak kupowałeś w sklepie GS camino, to kupowałeś piec centralnego ogrzewania camino, a sprzedawca wiedział co potrzebujesz.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  14. #43094
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    A ogrzewanie podłogowe to jest centralne?
    A ogrzewanie powietrzem rozprowadzonym kanałami to jest ogrzewanie centralne?
    Nie ma znaczenia czy w podłodze, ścianie czy powietrzu.
    Nie ma znaczenia czy woda czy powietrze.
    Jedyne co w tej materii ma znaczenie to czy ciepło jest wytwarzane w sposób centralny czy rozproszony. Wytwarzane.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  15. #43095
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Jak kogoś interesują koszty ogrzewania kablami za okres 2018- 2019 - https://www.youtube.com/watch?v=meGIqhrwgXU


    Cytat Napisał hipodrom Zobacz post
    [B]
    A gdyby tak .... pójść po bandzie i zamówić kable u majfrendów? Taki kabel wychodzi 2-3x taniej niż kabel DEVI.

    Czy to przesada, czy jednak nie głupie ?
    Koszt samych kabli jest na tyle niski, że moim zdaniem nie warto kombinować z chińszczyzną.
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 14-12-2019 o 13:14

  16. #43096
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    A ogrzewanie podłogowe to jest centralne?
    A ogrzewanie powietrzem rozprowadzonym kanałami to jest ogrzewanie centralne?
    Podłogowe wodne TAK, elektryczne NIE
    Ogrzewanie nadmuchowe kanałowe TAK przy jednym źródle ciepła

  17. #43097
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    Idąc tym tokiem rozumowania można wszystko oprzeć o zakłady energetyczne, gazownie, wodociagi...

  18. #43098
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    Właśnie kopalnie miałem dodać, ale wcześniej kliknąłem "enter"

  19. #43099
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    Czyli każde ogrzewanie jest centralne, bo nie działa bez podłączenia do gniazdka(czytaj domowej rozdzielni ).
    Co co jest niecentealne?
    "Kafloki"?

  20. #43100
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    Czyli dzisiaj nic nie jest niecentralne. To po co w ogóle ta gadka?

Strona 2155 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony