dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 52
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Wg mnie nie powinno być wymogu jednoczesnego uzyskania 3 pozwoleń na budowę.
    Jest jakiś konkretny przepis na który powołuje się urząd nie dając PnB?

    Wg mnie kto pierwszy ten lepszy.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #23

    Domyślnie

    Jeśli masz na piśmie taką informację (i jest nieprawdziwa), to wydaje mi się, że możesz żądać odszkodowania za wprowadzenie w błąd i zbędny wydatek na kupno działki.
    Niestety sprawy sądowe ciągną się latami.

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Niestety sprawy sądowe ciągną się latami.
    a jak chcą reformować sądy, to afera na całą Europę...

  5. #25

    Domyślnie

    No wlasnie i gmina rak uwaza i architektka , ktora mi robila adaptacje tez mowila ze takiego wymogu nie ma. Kurde nie mogę otworzyc tego linku , moglbys mi napisac sygnature tego wyroku zebym mogla to jakos inaczej w necie poszukac?

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    a jak chcą reformować sądy, to afera na całą Europę...
    Mylisz jedno z drugim.
    Tzw. "reforma" polega na wymianie ludzi na pasujących mentalnie.
    "Reforma" nie ma na celu usprawnienia czy przyspieszenia procesów.
    Proste a jednak wielu tego nie widzi.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    Wersja oficjalna - "50% ludzi jest niezadowolona z sądów".
    Dla używających to małe, szare, pofałdowane jasne jest: W sądzie są dwie strony - powód i pozwany. Jedna strona wygrywa, druga przegrywa więc chyba oczywistym jest, że połowa musi być niezadowolona z sądu.
    c.b.d.o.

    Niekiedy niezadowolone mogą być nawet obie strony np. gdy proces trwał długo, co się zdarza m.in. na skutek stosowanego prawa.
    Apologeci dobrej zmiany nie raczą zauważyć, że prawo stanowi władza ustawodawcza czyli wybrańcy suwerena w cyrku na ul.Wiejskiej.
    O takich niuansach w szkole mało się mówi, ważniejsze są bajania sprzed dwóch tysięcy lat utrwalane przez lat osiem w wymiarze dwóch godzin tygodniowo.
    Dzięki takiej edukacji, pełnoletnie pacholę ma minimalne pojęcie o jakichś abstrakcjach typu: planowanie przestrzenne, MPZP, rada gminy, inwestycje celu publicznego, wywłaszczenie na cele publiczne, oprocentowanie depozytów i pożyczek, spłacanie zadłużenia (czy i dlaczego warto?), dlaczego nie ma darmowych obiadów?, co to jest budżet (państwa, gminy, rodziny)? i setki innych pojęć potrzebnych w życiu bardziej niż modlitwa i aniołki.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    a jak chcą reformować sądy, to afera na całą Europę...
    Ta reforma nie prowadzi do przyspieszenia spraw, a do skupienia władzy sądowniczej w jednych rękach i nie ma nic wspólnego z tempem spraw.
    Ale to nie jest temat o polityce.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    "Prawo" które nie pozwala na wydanie PnB o którym mowa w temacie nie jest uchwalane ani zatwierdzane w sądach.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aha79 Zobacz post
    No wlasnie wprowadzil mnie w blad urząd gminy , kierownik na pismie mi to dal ze moge sama wystepowac o pozwolenie na budowe bez zadnych sąsiadow, napisal takze ze nie ma okreslonych przepisow definiujących zabudowe szeregową a takze, ze nie istnieje tez w przepisach zabudowa deweloperska i ze w związku z tym mogę sama występowac o PnB ii rozpicząc ciąg szeregu zabudowy, to sa slowa p. Kierownika wydzialu planistyki, to wedlug Ciebie nie jest wprowadzenie w bląd? Przeciez gdyby powiedzial mi ze sama tam Pani nic nie postawi to chyba wiadomo , ze dzialki tej bym nie kupila.
    "Pani" w tym kontekście pisze się z małej litery.
    Po drugie, po co kupować działkę 600m2 i do tego tłoczyć się w szeregowcu?

  11. #31

    Domyślnie

    Nie wiem czy Pan zauważył , że temat nie jest o tym czy warto kupowac tak malą działkę i tłoczyć się w szeregowcu? Jezeli bierze Pan udział w dyskusji to proszę odpowiadać na temat.

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    "Pani" w tym kontekście pisze się z małej litery.
    1. Poprawny zapis to "napisane małą literą" a nie "napisane z małej litery".
    2. Moim zdaniem, jest poprawnie napisane.
    Jest to cytat z ewentualnej wypowiedzi p. Kierownika :
    "sama tam Pani nic nie postawi"..
    "Pani" bo z szacunkiem dla Petenta.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aha79 Zobacz post
    No wlasnie wprowadzil mnie w blad urząd gminy , kierownik na pismie mi to dal ze moge sama wystepowac o pozwolenie na budowe bez zadnych sąsiadow, napisal takze ze nie ma okreslonych przepisow definiujących zabudowe szeregową a takze, ze nie istnieje tez w przepisach zabudowa deweloperska i ze w związku z tym mogę sama występowac o PnB ii rozpicząc ciąg szeregu zabudowy, to sa slowa p. Kierownika wydzialu planistyki, to wedlug Ciebie nie jest wprowadzenie w bląd? Przeciez gdyby powiedzial mi ze sama tam Pani nic nie postawi to chyba wiadomo , ze dzialki tej bym nie kupila.
    Ciężko powiedzieć , bo być może nie do końca się zrozumieliście ...

    Dom szeregowy to identyczny dom mieszczący się na kilku działkach , taki "jamnik" , podzielony na "segmenty".
    Więc wszystkie segmenty muszą być identyczne (ten sam projekt).
    Są specjalne projekty domów do takiego rodzaju zabudowy.

    Na jakiej podstawie to Ty miałabyś sama decydować co na pozostałych 2 działkach gdzie ma być szeregowiec mają wybudować pozostali właściciele działek ?
    Nie dziwię się że urząd chce aby wszyscy złożyli wnioski o pozwolenie na budowę aby później nie było awantur , a to kiedy kto rozpocznie budowę nie ma już znaczenia i wtedy możesz sama rozpocząć budowę ...

    Często takie domy budują deweloperzy , aby wykorzystać na maxa 'możliwości" zabudowy działki i jak najwięcej zarobić (mała działka , spora zabudowa).

    To jest dobra działka powiedzmy dla 3 znajomych czy rodziny która chce postawić "wspólny" dom , czyli szeregowca i mieszkać blisko siebie.
    Wtedy wspólnie wybierają projekt , składają pozwolenie na budowę i rozpoczynają budowę.

    Ale dla jednej osoby która nie zna pozostałych właścicieli działek i nie wiadomo kiedy będą chciali rozpocząć inwestycję to bardzo kiepska inwestycja.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    ciekawe : Plan Miejscowy dopuszcza zabudowę jako " szeregową ", Urząd dostaje projekt budynku wolno stojącego, który ( w domniemaniu ) ma stanowić segment zabudowy szeregowej i ( jednocześnie ) określać parametry zabudowy sąsiedniej. Na " chłopski rozum ", skoro ma być tzw. szeregówka, to taki, nie inny projekt powinien być złożony w Urzędzie.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Wolnostojący ?
    Cytat Napisał Aha79 Zobacz post
    Poszlam do Pana kierownika wydzialu planistyki , ktory poinformowal mnie , ze dzialka lezy w pasie dzialek pod zabudowe szeregowa i ze ja mogę na niej ( to dzialka narozna) postawic jeden budynek na granicy dzialki przystosowany do zabudowy szeregowej tzn ze slepą , przeciwpozarową ścianą, kupilam tą dzialkę miesiąc pozniej. Po zakupie , nabylam projekt, architektka przystosowala go do zabudowy szeregowej i zlozyla do Starostwa o pozwolenie na budowę. .
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Ciężko powiedzieć , bo być może nie do końca się zrozumieliście ...

    Dom szeregowy to identyczny dom mieszczący się na kilku działkach , taki "jamnik" , podzielony na "segmenty".
    Więc wszystkie segmenty muszą być identyczne (ten sam projekt).
    Są specjalne projekty domów do takiego rodzaju zabudowy.

    Na jakiej podstawie to Ty miałabyś sama decydować co na pozostałych 2 działkach gdzie ma być szeregowiec mają wybudować pozostali właściciele działek ?
    Nie dziwię się że urząd chce aby wszyscy złożyli wnioski o pozwolenie na budowę aby później nie było awantur , a to kiedy kto rozpocznie budowę nie ma już znaczenia i wtedy możesz sama rozpocząć budowę ...

    Często takie domy budują deweloperzy , aby wykorzystać na maxa 'możliwości" zabudowy działki i jak najwięcej zarobić (mała działka , spora zabudowa).

    To jest dobra działka powiedzmy dla 3 znajomych czy rodziny która chce postawić "wspólny" dom , czyli szeregowca i mieszkać blisko siebie.
    Wtedy wspólnie wybierają projekt , składają pozwolenie na budowę i rozpoczynają budowę.

    Ale dla jednej osoby która nie zna pozostałych właścicieli działek i nie wiadomo kiedy będą chciali rozpocząć inwestycję to bardzo kiepska inwestycja.
    Dobrze zrozumielismy sie z Kierownikem, ja zadalam mu konkretnie pytanie czy mogę sama bez sąsiadow obok zlozyc wniosek o PnB i pan kierownik pisemnie odpusał ze tak mogę, ze nie ma takiego przepisu, ktory nakazuję 3 właścicielom działek razem występowac o takie pizwolenie w przypadku szeregowca. Warunki jakie ja muszę spełnic wrdlug kierownika to usytuowac budybek na granicy, ze ślepą, przeciiwpożarową ścianą.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    ciekawe : Plan Miejscowy dopuszcza zabudowę jako " szeregową ", Urząd dostaje projekt budynku wolno stojącego, który ( w domniemaniu ) ma stanowić segment zabudowy szeregowej i ( jednocześnie ) określać parametry zabudowy sąsiedniej. Na " chłopski rozum ", skoro ma być tzw. szeregówka, to taki, nie inny projekt powinien być złożony w Urzędzie.
    To nie był projekt budynku wolnostojącego, projekt zostal dostosowany do zabudowy szeregowej. Moj budynek nie okresla zadnych parametrow dla innych dzialalek bo kazda dzialka ma dopuszczalnà linie zabudowy i pod tą linie kolejne osoby muszą sobie bydynki zaprojektowac. Prosze wskazac mi przepis ktory mowi o tym , ze przy zabudowie szeregowej muszą o pozwolenie wystąpic 3 osoby na raz? Albo proszę mi tez wskazac przepis, ktory mowi , ze jest cos takiego jak zabudowa deweloperska, nie ma czegos takiego i przez te luki w prawie kazdy urząd inaczej interpretuje sobie zabudowe szeregową nie powolując sie na zaden przepis.

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Prosze wskazac mi przepis ktory mowi o tym , ze przy zabudowie szeregowej muszą o pozwolenie wystąpic 3 osoby na raz?

    moim zdaniem jest jeden zapis, który rozwiewa wszelkie wątpliwości :

    Art. 35.1. Ustawy Prawo Budowlane
    „ Przed wydaniem decyzji o pozwoleniu na budowę lub odrębnej decyzji o zatwierdzeniu projektu budowlanego organ administracji architektoniczno-budowlanej sprawdza:
    1) zgodność projektu budowlanego z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i innymi aktami prawa miejscowego …. ”

    wg tego co zostało napisane, Plan Miejscowy dla tej działki określa typ zabudowy, jako zabudowę szeregową.
    I pytanie : czy do Urzędu został złożony Projekt zabudowy szeregowej ?
    TAK / NIE ?

    Na tą chwilę jest projekt obiektu wolno stojącego z jedna ścianą w „ostrej granicy”, ale na pewno nie jest to „zabudowa szeregowa”.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    Prosze wskazac mi przepis ktory mowi o tym , ze przy zabudowie szeregowej muszą o pozwolenie wystąpic 3 osoby na raz?

    moim zdaniem jest jeden zapis, który rozwiewa wszelkie wątpliwości :

    Art. 35.1. Ustawy Prawo Budowlane
    „ Przed wydaniem decyzji o pozwoleniu na budowę lub odrębnej decyzji o zatwierdzeniu projektu budowlanego organ administracji architektoniczno-budowlanej sprawdza:
    1) zgodność projektu budowlanego z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i innymi aktami prawa miejscowego …. ”

    wg tego co zostało napisane, Plan Miejscowy dla tej działki określa typ zabudowy, jako zabudowę szeregową.
    I pytanie : czy do Urzędu został złożony Projekt zabudowy szeregowej ?
    TAK / NIE ?

    Na tą chwilę jest projekt obiektu wolno stojącego z jedna ścianą w „ostrej granicy”, ale na pewno nie jest to „zabudowa szeregowa”.
    Ten zapis, ktory Pan przytoczyl nie rozwiewa kompletnie nic bo dyskusja jest o tym czy jest prawny wymog występowania trzech właścicieli działek o wydanie PnB dla zabudowy szeregowej, bo to ze wszystko musi byc zgodne z MPZP to wszyscy wiemy, wiemy tez, ze zabudowa szeregowa to min 3 domy, ale ja proszę o wskazanie przepisu, ktory mowi, ze nie mogę sama wystąpic o PnB dla segmentu skrajnego rozpiczynającego ciąg szeregowy, nie jest to nigdzie uregulowane a więc nie jest prawnie zabrobione.

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    I pytanie : czy do Urzędu został złożony Projekt zabudowy szeregowej ?
    TAK / NIE ?

    Na tą chwilę jest projekt obiektu wolno stojącego z jedna ścianą w „ostrej granicy”, ale na pewno nie jest to „zabudowa szeregowa”.
    1. Czy wg Ciebie Autorka tematu powinna złożyć
    "Projekt zabudowy szeregowej"
    składający się z jednego segmentu (skrajnego) czy z trzech segmentów?
    TAK / NIE ?
    2. Czy Autorka tematu może złożyć
    "Projekt zabudowy szeregowej"
    składający się z trzech segmentów czyli także dla pozostałych dwóch działek skoro nie jest ich właścicielką?
    TAK / NIE ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony