dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 18
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 357

Temat: Ciepły montaż okien - czy warto ?

  1. #301

    Domyślnie

    Cytat Napisał J&D Zobacz post
    Bo tzw "ciepły montaż" to jest konkretna kasa choć jest to tylko pic na wodę. Średnia dopłata to 3-4tyś i to za free.
    A przecież illbruck ma odpowiednie rozwiązania (mazidło) które każdy może zastosować, nawet laik budowlany.

    Nie znam obecnych cen , ale w 2017 roku za 67mb okien i za "ciepły montaż" (taśma wewnętrzna i zewnętrzna) dopłaciłem 1000 zł , czyli wyszło około 7,5 zł za mb taśmy z montażem ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #302
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    Nie wiem skąd te 3-4 tysiące. Ja mam dopłatę dwa, w tym jak sądzę tysiąc to materiał. Czyli robotą około tysiąca. Nie wiem ile czasu zajmuje by zrobić to dobrze, ale te "5 minut" odbieram jako przenośnię. Może samemu bym w jeden dzień ogarnął. Pytanie czy zaoszczędził bym tym choć dwie stówy.

  3. #303

    Domyślnie

    55mb okien doplata równo 1890zl z podatkiem, czyli 17zlmb jednej strony.
    Nie wiem na jakich taśmach ci to robili kaszpir007 ale illbruck na alegro wychodzi
    5-6 z hakiem za mb (zalezy od szerokości). Sama taśma.

  4. #304
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowa7 Zobacz post
    55mb okien doplata równo 1890zl z podatkiem, czyli 17zlmb jednej strony.
    Nie wiem na jakich taśmach ci to robili kaszpir007 ale illbruck na alegro wychodzi
    5-6 z hakiem za mb (zalezy od szerokości). Sama taśma.
    I to jest mniej więcej realna cena za dobry materiał i dobre wykonanie.

  5. #305

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowa7 Zobacz post
    55mb okien doplata równo 1890zl z podatkiem, czyli 17zlmb jednej strony.
    Nie wiem na jakich taśmach ci to robili kaszpir007 ale illbruck na alegro wychodzi
    5-6 z hakiem za mb (zalezy od szerokości). Sama taśma.
    17zł mb lepiej wygląda czy robi się tylko jedną stronę?
    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    I to jest mniej więcej realna cena za dobry materiał i dobre wykonanie.
    to suber cena 1890 za sam "cieply montaż" plus pewnie drugie tyle za kotwy i pianę i to przy całych 55mb okien.

  6. #306

    Domyślnie

    Cytat Napisał taba1 Zobacz post
    17zł mb lepiej wygląda czy robi się tylko jedną stronę?

    to suber cena 1890 za sam "cieply montaż" plus pewnie drugie tyle za kotwy i pianę i to przy całych 55mb okien.
    to było do kaszpira , podał cene za mb z jednej strony więc ja też
    Montaż 3700 za całość z podatkiem 8%

  7. #307

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowa7 Zobacz post
    55mb okien doplata równo 1890zl z podatkiem, czyli 17zlmb jednej strony.
    Nie wiem na jakich taśmach ci to robili kaszpir007 ale illbruck na alegro wychodzi
    5-6 z hakiem za mb (zalezy od szerokości). Sama taśma.
    Soudal SWS , piany też mieli Soudala.
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 14-02-2020 o 21:44
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  8. #308
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Coś mi się zdaje, że wkradło się zamieszania z nazwami:
    - na forum ciągle za ciepły montaż uważa się ten szczelny, z foliami (i uszczelniaczami oraz wcześniejszym przygotowaniem ścian).
    - na fb już mocno przyjęło się, że ciepły, to ten w warstwie ocieplenia.

    A jak patrzę na wymieniane kwoty, to chyba mówimy o montażu szczelnym w murze..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #309
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Coś mi się zdaje, że wkradło się zamieszania z nazwami:
    - na forum ciągle za ciepły montaż uważa się ten szczelny, z foliami (i uszczelniaczami oraz wcześniejszym przygotowaniem ścian).
    - na fb już mocno przyjęło się, że ciepły, to ten w warstwie ocieplenia.

    A jak patrzę na wymieniane kwoty, to chyba mówimy o montażu szczelnym w murze..
    Jesteśmy na forum a nie na fb, nikt tutaj nie ma na myśli montażu okien w warstwie izolacji pisząc o "ciepłym montażu".

    Co nie zmienia faktu, że nazwa "ciepły montaż" czyli z taśmami dla mnie od zawsze była nieporozumieniem.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 14-02-2020 o 22:45

  10. #310
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    A ja powiem - nie wiadomo, bo w dalszym ciągu nie widziałem aby jakakolwiek firma podała w wymiernej wartości zysk jaki daje montaż w warstwie ocieplenia.
    Wielokrotnie było to liczone (likwidacja mostka termicznego na obwodzie okna) - wartość tak drobna, że ciężko jej się doszukać.
    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    Ja mam drzwi Wikęd Normal jakieś najtańsze Wypełniłem ościeżnicę pianką zamkniętokomórkową która mi została z dachu i dałem taśmę wiatroszczelną z zewnątrz.
    Poza kiepską regulacją skrzydła nie mam zastrzerzeń
    Z założenia w trakcie montażu ościeżnica ma być wypełniona pianką. Zrobienie tego wcześniej pewnie pozwoli na uniknięcie "omijaków". Znacznie więcej strat przez proste drzwi wynika z ich niewielkiej szczelności, zwłaszcza gdy po zimie kurczy się uszczelka albo odkształca skrzydło (np. Normal nie ma wzmocnienia ramiakiem drewnianym) i zaczyna wiać w rogach
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #311
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Wielokrotnie było to liczone (likwidacja mostka termicznego na obwodzie okna) - wartość tak drobna, że ciężko jej się doszukać.

    Z założenia w trakcie montażu ościeżnica ma być wypełniona pianką. Zrobienie tego wcześniej pewnie pozwoli na uniknięcie "omijaków". Znacznie więcej strat przez proste drzwi wynika z ich niewielkiej szczelności, zwłaszcza gdy po zimie kurczy się uszczelka albo odkształca skrzydło (np. Normal nie ma wzmocnienia ramiakiem drewnianym) i zaczyna wiać w rogach
    Ale obliczeń nie mogę się doszukać.

    Z tego co pamiętam z instrukcji montażu ościeżnica może być wypełniona zaprawą, albo pianką.
    Ościeżnicę Termo będzie trudno wypełnić pianką, bo ma komory. Więc śmiem twierdzić, że ościeżnica zwykła z pianką będzie bardziej energooszczędna
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  12. #312
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    Ale obliczeń nie mogę się doszukać.

    Z tego co pamiętam z instrukcji montażu ościeżnica może być wypełniona zaprawą, albo pianką.
    Ościeżnicę Termo będzie trudno wypełnić pianką, bo ma komory. Więc śmiem twierdzić, że ościeżnica zwykła z pianką będzie bardziej energooszczędna
    Jeśli była mowa o zaprawie, to raczej w kontekście stosowania tej serii jako drzwi wewnętrzne (takie mają oficjalne przeznaczenie).
    Ja się nie lubuję w obliczeniach - dla mnie stal (nawet wypełniona pianką) zawsze będzie elementem ciągłym - z jednej strony wystawiona na warunki zewnętrzne, a 5cm głębiej element będzie znajdował się w domu. Czy to nie jest większy mostek niż demonizowane poszerzenia PCW kontra uwielbiany na fb klinaryt?
    Wg katalogu drzwi serii Premium bez przeszklenia na ościeżnicy stalowej mają 1,2, na termo - 0,98. Jak zauważyłeś wcześniej - różnica nie warta większego zachodu.
    Z tym...
    że ciepłe drzwi czy okna to nie tylko dobre U, ale też (a nawet bardziej) szczelność. Jeśli dobrze pamiętam, to na oknoteście były relacje i obliczenia w tym temacie (podobnie jak w kwestii przenikania powietrza przez pianę).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #313
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Emtebe

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-864
    Posty
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    Ale obliczeń nie mogę się doszukać.
    Np takich?
    https://swiat-szkla.pl/aktualne-wyda...cieplenia.html

  14. #314

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    że ciepłe drzwi czy okna to nie tylko dobre U, ale też (a nawet bardziej) szczelność. Jeśli dobrze pamiętam, to na oknoteście były relacje i obliczenia w tym temacie (podobnie jak w kwestii przenikania powietrza przez pianę).
    Chodzi ci tu o ilość uszeczelek w termo prestige? bo premium też jest na drewnianym ramiaku więc powinien być sztywny i dolegać.

  15. #315
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowa7 Zobacz post
    Chodzi ci tu o ilość uszeczelek w termo prestige? bo premium też jest na drewnianym ramiaku więc powinien być sztywny i dolegać.
    Nie tyle ilość, co jakość
    Producenci drzwi jeszcze nie bardzo się chwalą klasą przepuszczalności powietrza (i tak ludzie patrzą co najwyżej na U, o ile nie na grubość)
    O ile kiedyś Premium miały deklarowaną klasę 2 (słaba, bo nawet słabe okna mają 4) a w ostatnim katalogu już jest (chyba) 4. W drzwiach nic się nie zmieniło, ale klasa poszybowała do góry. Nie wiem czy to nie jest tylko kwestia odwagi.
    Tak czy inaczej - szczelność o której mówię jest bardzo istotna. Może nawet większa niż samego montażu (będę wdzięczny Oknoteście jeśli mnie sprostujesz - bo Ty znasz liczby a ja poruszam się "na czuja").
    Także - TP mają trzy uszczelki na ościeżnicy, ale tylko jedna jest kompletna po całym obwodzie. Sprawę ratuje po części uszczelka opadająca w progu oraz "windstopery" - czyli uszczelki szczotkowe w narożnikach. Ale jak to wpływa na konkretny wynik to nie wiem - to mogłaby potwierdzić konkretna wartość przepływu powietrza, ale tym mało kto się chwali, bo ona mówi prawdę o dokładności wykonania stolarki.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  16. #316

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Nie tyle ilość, co jakość
    Producenci drzwi jeszcze nie bardzo się chwalą klasą przepuszczalności powietrza (i tak ludzie patrzą co najwyżej na U, o ile nie na grubość)
    O ile kiedyś Premium miały deklarowaną klasę 2 (słaba, bo nawet słabe okna mają 4) a w ostatnim katalogu już jest (chyba) 4. W drzwiach nic się nie zmieniło, ale klasa poszybowała do góry. Nie wiem czy to nie jest tylko kwestia odwagi.
    Tak czy inaczej - szczelność o której mówię jest bardzo istotna. Może nawet większa niż samego montażu (będę wdzięczny Oknoteście jeśli mnie sprostujesz - bo Ty znasz liczby a ja poruszam się "na czuja").
    Także - TP mają trzy uszczelki na ościeżnicy, ale tylko jedna jest kompletna po całym obwodzie. Sprawę ratuje po części uszczelka opadająca w progu oraz "windstopery" - czyli uszczelki szczotkowe w narożnikach. Ale jak to wpływa na konkretny wynik to nie wiem - to mogłaby potwierdzić konkretna wartość przepływu powietrza, ale tym mało kto się chwali, bo ona mówi prawdę o dokładności wykonania stolarki.
    Nie wiem gdzie w katalogu wikędu masz klasy przepuszczalności powietrza, mam katalog przed sobą i nie znalazłam. Znalazlam natomiast deklaracje właściwości użytkowych dla premium i klasa 2 dotyczy drzwi dwuskrzydłowych , przy jedno- jest 4, obie deklaracje z ubiegłego roku, ten sam system, to samo laboratorium.
    Premium z termo i optimum z 12 wychodzą prawie w takiej samej cenie, izolacyjnośc tez mają taką samą , zastanawiam się który zestaw lepszy.

  17. #317
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Przepuszczalność powietrza była właśnie w deklaracjach ze strony ("do pobrania").
    Z Twojego wyboru wygląda na ciężki orzech do zgryzienia. Na oko - Optimum. Rozsądek może Premium z termo (przemawia za tym próg z przekładką i uszczelki szczotkowe w rogach). Powiem szczerze - sam miałbym problem...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  18. #318
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    No to jest całkiem blisko, tylko przydałaby się jakoś logicznie opisana legenda.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  19. #319
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    No to jest całkiem blisko, tylko przydałaby się jakoś logicznie opisana legenda.
    Wolfgang Jehl jest autorem instrukcji montażu RAL. Tam na kilkuset stronach opisano "legendę".
    PRO QUALITY

  20. #320
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Wolfgang Jehl jest autorem instrukcji montażu RAL. Tam na kilkuset stronach opisano "legendę".
    Kolega tyle zna tych publikacji i pewnie nawet je czyta, szkoda że taka wiedza się marnuje

    Ale poradziłem sobie sam. W przytoczonym artykule mamy 4 przypadki montażu:


    Mamy tam liniowy mostek ciepła ψ (psi). Zakładając że mamy w domu 10 okien 1,5x1,5m daje nam to 10x6 = 60m obwodu okna, gdzie wystąpi mostek liniowy.
    Uznajmy, że ogrzewamy źródłem za 0,20zł/kWh (pompa ciepła, gaz), średnia zimowa (6 miesiecy) różnica temperatur zewn/wewn to 19 stopni.
    Poszczególne warianty przedstawiają się*następująco:
    1. Najcieplejszy montaż - cała rama wysunięta do krawędzi zewn muru.
    Psi 0,0051. Utrata energii 5,814W czyli 24,5kWh rocznie, 49zł/10 lat
    2. Montaż zlicowany z zewnętrzną fasadą,
    Psi 0,014, 16W, 69kWh/rok, 138zł/10lat
    3. Montaż zlicowany z zewnętrzną krawędzią muru (najbardziej typowy).
    Psi 0,043, 49W, 211kWh/rok, 422zł/10 lat
    4. Montaż cofnięty w murze.
    Około 2x razy tyle co punkt 3.

    Zakładając, że będziemy żyli z tymi oknami 20 lat, to różnica w zapotrzebowaniu na energię na metr bieżący okna to 12 złotych, czyli tyle musiałby kosztować montaż w warstwie ocieplenia abyśmy mieli zwrot w ciągu 20 lat

    Mój dom będzie miał obwód okien jakieś 130m (większość wysokość 2,4m).

    Jeszcze jedno mostek liniowy dla typowego przypadku 3 czyli 0,043 (WK)/m tak na oko jest jakieś 2x mniejszy niż mostek wynikający z ościeżnicy okna (8cm, Uf=1,1)
    Ostatnio edytowane przez ACCel ; 18-02-2020 o 15:42
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

Strona 16 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony