dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 14
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 275
  1. #101
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No i kupiłem w/w.
    Wprawdzie nie w zielonym markecie, ale w żółto-niebieskim za 2990 - mam bliżej, poza tym w cenie był oryginalny garaż Worx, który normalnie jest absurdalnie drogi - 550zł
    W cenie jest też bezpłatny montaż, ale nie wiem, czy skorzystam.
    To teraz zapraszam na FB https://www.facebook.com/worx.landroid.fan.club , masz tam przewodnik instalacji, może nawet nowszą wersje softu - https://support.worx-europe.com/?fbc...9oQqm0tbF8PGTU

    I rejestrację w celu przedłużenia gwarancji.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  2. #102
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Oczywiście wszystko fajnie tylko ciekawi mnie jeden mankament,kto to naprawi za jakiś czas jak się zepsuje,czy też przez internet dacie radę czy będzie trzeba wyrzucić,zawsze tak jest że jesteśmy mądrzy do czasu,są do tego jakieś serwisy jakieś części zamienne cokolwiek??to bardzo ważne aspekty przy zakupie takich maszyn,ile trwają naprawy gwarancyjne?,osobiście wolę mieć sprzęt droższy i póżniej do kogoś zadzwonić niż przy zakupie oszczędzić parę złoty a póżniej żałować i szukać na marne porad w necie

  3. #103
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    osobiście wolę mieć sprzęt droższy i póżniej do kogoś zadzwonić niż przy zakupie oszczędzić parę złoty a póżniej żałować i szukać na marne porad w necie
    Chcesz dzwonić, to dzwoń:
    +48 62 7538098
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #104
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    A po co,to ty powinieneś wiedzieć takie rzeczy skoro się wypowiadasz,więc jak wiesz to dawaj

  5. #105
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Po prostu podaję numer, żebyś wiedział, źe jest "do kogo zadzwonić" w razie problemów.

    Ja na razie nie mam potrzeby. Jeśli robot odmówi współpracy, a serwis nie będzie potrafił pomóc na pewno o tym tu napiszę, aby omijać tę markę z daleka
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #106
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Kończąc temat - wczoraj uruchomiłem robota, pierwsze wrażenia bardzo pozytywne.
    Kupiłeś model Worx Landroid M 500 - WR141E, ile godzin dziennie kosi i ile potrzebuje godzin / dni na skoszenie całych 350m2 trawnika?
    (tyle chyba masz do skoszenia).
    Producent podaje ile m2 robot kosi w czasie jednej godziny pracy?

    Kupiłeś co z dodatkowego wyposażenia?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #107
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Póki co kosi 250m3.
    Pozostałe 70m2 (zmierzyłem trawnik jeszcze raz, okazało się, że po powiększeniu i odgrodzeniu skarp trochę się skurczył) jest oddzielną częścią, żeby ją dołączyć muszę dokupić przewodu ograniczającego.
    130m przewodu w zestawie wystarczyło właśnie na te 250m2

    Landroid przez trzy dni zrobil sześć cykli, pracował 7h, przejechał 7km
    Jeden cykl pracy to okolo 1h 20 min. Pierwsze dwa, kiedy trawa była dość wysoka (3 dni po koszeniu spalinówką) były około godzinne
    Po tych pięciu cyklach na trawniku nie ma już niedokoszonych kęp.
    Nie mam żadnego dodatkowego wyposażenia.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #108

    Domyślnie

    Hej,

    Zainteresował mnie temat bo też kusi mnie robot który zaoszczędzi czasu i zadba by chwasty miały ciężej się rozwinąć Dopiero wdrażam się w temat, ale jeśli ktoś odpowie mi na kilka pytań, będę wdzięczny!

    Jak często trzeba wymieniać żyletki? Myślałem najpierw o stidze z nożem, ale czytam wcześniejsze posty i chyba to nie jest tak różowo że nóż posłuży n lat i będę go tylko ostrzył co sezon.
    Czy ktoś z Was rozważał jeszcze tańsze roboty firmy NAC? Jakieś wady które od razu je dyskwalfikują zanim zacznę drążyć?
    Czy jeśli trawnik jest delikatnie poniżej kostki to robot ma szansę jechać po kostce jednym kołem, czy poziom musi być idealnie równy?

    Jak to jest z nie-koszeniem w trakcie deszczu, jeśli leje przez tydzień to robot ma tygodniowe wakacje a potem ja muszę wjechać kosiarką bo trawa za wysoka dla niego?

    Ostatnie pytania o przewód - czy tworzy on obwód zamknięty? Co z "objechaniem" drzewek? Jak działają wirtualne ogrodzenia WORX?

  9. #109
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Jako, że na przyszły rok też może będę kupował to się orientowałem trochę i gardeny robot jeździ w deszczu również.

  10. #110
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzyszłyBudowniczy Zobacz post
    Hej,

    Zainteresował mnie temat bo też kusi mnie robot który zaoszczędzi czasu i zadba by chwasty miały ciężej się rozwinąć Dopiero wdrażam się w temat, ale jeśli ktoś odpowie mi na kilka pytań, będę wdzięczny!

    Jak często trzeba wymieniać żyletki? Myślałem najpierw o stidze z nożem, ale czytam wcześniejsze posty i chyba to nie jest tak różowo że nóż posłuży n lat i będę go tylko ostrzył co sezon.
    Czy ktoś z Was rozważał jeszcze tańsze roboty firmy NAC? Jakieś wady które od razu je dyskwalfikują zanim zacznę drążyć?
    Czy jeśli trawnik jest delikatnie poniżej kostki to robot ma szansę jechać po kostce jednym kołem, czy poziom musi być idealnie równy?

    Jak to jest z nie-koszeniem w trakcie deszczu, jeśli leje przez tydzień to robot ma tygodniowe wakacje a potem ja muszę wjechać kosiarką bo trawa za wysoka dla niego?

    Ostatnie pytania o przewód - czy tworzy on obwód zamknięty? Co z "objechaniem" drzewek? Jak działają wirtualne ogrodzenia WORX?
    Co do żyletek, to wymiana pewnie co 2-3 miesiące.
    Robot bez problemu jedzie jednym kołem po chodniku wyższym nawet o 2-3cm.
    Wirtualne ogrodzenie to dodatkowy moduł instalnowany obok akumulatora i pasek magnetyczny układany wokół przeszkody. Pasek nie jest częścią obwodu (nie jest pod napięciem).
    Co do koszenia w deszczu - niektóre roboty to robią, ale trzeba wziąć pod uwagę wzmożoną podatność trawy na choroby grzybowe po takich zabiegach
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 29-06-2020 o 13:32

  11. #111
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    moderowano

    Swoją drogą, jeśli ktoś ma wątpliwości i nie chce wydawać dużej sumy to polecam model który kupiłem. Myślę, że bez problemu skosi 300 m2 trawnika w zakresie 3 - 6 cm, jak spadnie deszcz wróci do bazy, ustawisz o której ma codziennie ruszyć do pracy i to wszystko.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 04-07-2020 o 09:55 Powód: Usunięto komentarz odnoszący się do moderowanego postu.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  12. #112
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Co do żyletek, to wymiana pewnie co 2-3 miesiące.
    Tak może być bo wg instrukcji
    Każde ostrze tnące wytrzyma do 2 miesięcy, gdy urządzenie jest zaprogramowane na codzienne koszenie.
    Instrukcja jednak nie podaje ile godzin dziennie kosiarka będzie kosić.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  13. #113

    Domyślnie

    moderowano.

    Dzięki za odpowiedzi na moje pytania, zastanawia mnie jeszce kwestia głośności - jak głośne są te roboty?
    Co się dzieje jeśli robot napotka jakąś "chwilową" przeszkodę - np zostawiłem coś na trawniku albo robot wjedzie w nogę? czy zapamiętuje taką przeszkodę i już nigdy tego punktu nie skosi? Czy Wasze roboty koszą losowo czy jadą równo linia za linią?
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 04-07-2020 o 09:51 Powód: Usunięty komentarz do moderowanych postów.

  14. #114
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Linia za linią z modeli "entry level" kosi chyba tylko Bosch (aczkolwiek też nie idealnie).
    Jak robot w coś wjedzie, to sie wycofa i pojedzie gdzie indziej - nie mapuje tego punktu.
    Worxa , kiedy wyjedzie za róg domu praktycznie nie słychać - nie wiem, czy jest po jednej, czy po drugiej części domu.
    W porówaniu z nim Robomow RX12 jest głośniejszy, innych nie miałem okazji słyszeć.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #115
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Niestety 14 postów zostałem zmuszony usunąć.
    Panowie unikajcie zbędnych pyskówek, trzymajcie się tematu wątku.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  16. #116

    Domyślnie

    Czy taki robot omija przeszkody, czy odbija się od nich jak, np roomba? Będę miał w jednym miejscu małe zagęszczene drzew i zastanawiam się co tam zrobić z przewodem ograniczającym.

  17. #117
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Omija, jeśli ma czujniki zbliżeniowe (takie, jak np w zderzakach samochodu).Niektóre mają to zainstalowane w standardzie (ale raczej nie te podstawowe modele), do mojego można dokupić moduł za około 400zł.
    Inaczej uderza, zatrzymuje się, obraca i odjeżdża.

  18. #118

    Domyślnie

    A jak jest z tym przewodem ograniczającym? Prawda to, że jak się położy 2 razy, to przejedzie przez niego?

  19. #119
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nie mam tak ułożonego przewodu, ale w instrukcję kilku urządzeń potwierdzają taką możliwość
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #120
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Czy taki robot omija przeszkody, czy odbija się od nich jak, np roomba? Będę miał w jednym miejscu małe zagęszczene drzew i zastanawiam się co tam zrobić z przewodem ograniczającym.
    Część osób przewód układa tylko po obwodzie, natomiast wokół rabat robi delikatny płotek. Jeśli drzewka nie są delikatne to robot się od nich odbije. Chyba, że problemem jest niebezpieczeństwo, że robot wjedzie i nie będzie potrafił wyjechać. Film w 3:15 minucie pokazuje jak rozwiązać ten problem.

    https://www.youtube.com/watch?v=jjZQMcQ8Fis
    Ostatnio edytowane przez PaRa ; 17-07-2020 o 18:13
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

Strona 6 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony